Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Najlepsze Gry i Zapowiedzi roku 2011. Konkurs zakończony!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
Organizatorzy
Gospoda RM Archive
Twierdza RPG Makera
Tsukuru Archive
Rmxp.pl
Goniec RM


Czas startu
Zgłoszenia Pełnych Wersji RMXP - do 18 grudnia włącznie.
Zgłoszenia do pozostałych kategorii - do 25 grudnia włącznie.
Eliminacje (Pełne Wersje RMXP) - głosowanie w dniach 19-22 grudnia.
Część główna - start głosowań najprawdopodobniej 26 grudnia.

Formuła konkursu
Jeśli pamiętacie ostatnie edycje konkursu - formuła tegorocznych GF ulegnie pewnym drobnym, acz oczyszczającym uproszczeniom.

Po pierwsze - z braku tytułów - kategoria Dem (bez względu na wersję RM) zostaje zawieszona.
Aktualizacja! Uruchomione zostały zgłoszenia do kategorii Dem RMXP obejmujące dwa roczniki 2010/2011 (na zasadach zgłaszania pełnych wersji, w zeszłym roku także nie było głosowań w tej kategorii), start rywalizacji w tej części nie jest jeszcze pewny, wszystko zależy od ilości zgłoszeń!

Po drugie - jeszcze raz podejmujemy się próby rozkrzesania ognia w kategorii Zapowiedzi - w tym roku wszystkie zgłoszenia do tej kategorii będą głosowane wspólnie, bez względu na wersję RM.

Wreszcie, po trzecie - w kategorii Pełne Wersje tytuły zbierzemy automatycznie (tegoroczne uploady do bazy gier Twierdzy, wszystkie produkcje opisywane w tym roku w newsach na Tsukuru Archive oraz wszystkie opatrzone downloadem, tytuły recenzowane w Gońcu RM), jednak nie jest to wymóg bezwględny uczestnictwa, każdy autor (i tylko on!) może dopisać swoją produkcję do konkursu poprzez odpowiednio sformatowany post w tym temacie (szczegóły niżej).

Tak jak w poprzednim roku, w kategorii Pełne Wersje odbedą się trzy równoległe głosowania (RM2000+RM2003, RMXP, RMVX).
AKTUALNA BAZA ZAKWALIFIKOWANYCH GIER
(staramy się uzupełniać ją na bieżąco)
[size=150][b]RM2000/2003[/b][/size] Reiha (Ska'ciu) Ostatnie Wakacje Alexa Plus (Amadik) Oddech (Lord Drachanel) Barry Trotter (Snickers) Spamthirowy Czołg (Ska'ciu)[size=150][b]RMXP[/b][/size] Frantiger (Ruuuudy102) Agnosco (Noruj) Ed, Edd, Eddy: Robots Attack (Kuba pajączek) Stara Kopalnia (Patrykgazing) Travelers Adventure (Patrykgazing) Rebelia (Malyna) Fatum 2: Mit Arkeliosa (Vitas) Bohater (Matikun) Wspomnienia Ishiro (Malyna) Zabij Heretyków (Sabikku) Labirynt (Melvin) Wrota Arkany 3 (ravenone) Chaos World (PaKiTos) Przygody Bobka Fetorka (Tenac666) The Epic Story (robertos76) TRis (Nightcrawler) Shattered (Ekhart)[size=150][b]RMVX[/b][/size] Opowieści z Asgun (Noruj) Przygoda (Mantiq) System VX: Stukoczące Kopytka (TagTeam) Kable II (Yoroiookami) Zwicze Opowieści, cz. 1: Powrót króla (Rubicante) System RPG VX: Shikima Kingdom (TagTeam) Sheep: Uciekające Owieczki (Agumon) Zwicze Opowieści, cz. 2: Zwiczy Koszmar (Rubicante) Zwiczo Bros (Rubicante)
AKTUALNA BAZA DEM RMXP (2010/2011)

Kakashi Gaiden RPG (Squall)
World Of Arkania (AvP aka AvK)
Pragnienie Krwi (Ekhart)
Star Wars - Way of the Jedi (Noruj)
Karty Arkany (ravenone)
Tals i Woka: Kula Dartex (Ruuuudy102)
Apokalipsa (kovalk4)
Nevermore: The Oder Side of The Mirror (SpleeN)

AKTUALNA BAZA ZAPOWIEDZI

Myth (RMXP; Nexis)
Maledetto: Nascita (RMXP; Melvin)
Ballady: Baśń o Grimie (RMXP; kubaxd7)
Detektyw Enderson (RMXP; LouFei)
Camelot (RM2k3; Leafman)
Old Fantasy, Rozdział I: Błędy Przeszłości (RM2k3; Mrozik)
Z Archiwum Tsukuru (RM2k3; Preki)
Strefa 52 (RMXP; Dante, Dave.)
Zgłaszanie Pełnych Wersji
Nawet jeśli wasza gra nie została opisana na żadnej ze stron organizatorów (TA/Twierdza/Goniec), wciąż możecie zgłosić waszą produkcję do udziału w konkursie. Zgłoszenie w formie postu w tym temacie MUSI zawierać:
- Pełny tytuł gry
- nick autora (czyli wasz, nie zgłaszajcie produkcji innych osób)
- wersję RM w której wykonano grę (RM2000, RM2003, RMXP lub RMVX)
- datę premiery (wystarczy miesiąc, pamiętajcie, tylko rok 2011!)
- link do tematu na jednym z forów (Rmxp.pl lub GRMA, wymagany na potrzeby głosowania, jeśli nie macie takowego - po prostu go załóżcie)

Zgłaszanie Zapowiedzi
Tematy z prezentacjami gier w fazie produkcji zakładacie na GRMA lub Rmxp.pl, w dziale poświęconym Golden Forkom 2011. Forma prezentacji jest DOWOLNA. Konieczne będą jedynie podstawowe informacje co do tytułu, wersji RM i rodzaju prezentowanej zapowiedzi (cRPG, zręcznościówka etc.). Przypominam, że w tym roku wszystkie Zapowiedzi startuja w jednej kategorii (bez względu na wersję RM). Ponadto, przynajmniej w teorii, pamiętajcie, że oceniane mają być nie prezentowane gry, a same zapowiedzi. Co nie zmienia faktu - prace zostaną poddane pod publiczne głosowanie, wszystko więc zależeć będzie od gustów naszych forumowiczów. Pamiętajcie o tym! =)

Wszelkie informacje co do zgłoszeń ukazują się i odnoszą jednocześnie do GRMA i Rmxp.pl, gdyby ktoś miał jakieś pytania (albo np. chciał poskładać jakieś materiały promocyjne) - proszę bez oporów, szczegółowe informacje co do dat powinny pojawić się w ciągu kilku dni (na razie nie martwcie się, nic nie stanie się nagle).

edit
Pokonkursowa aktualizacja, czyli szczegóły głosowania -> http://k003.kiwi6.com/hotlink/qmx0169xm1/final2011h.xls
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Ceres-chan

Golden Forki 2007 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:43
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Ceres-chan »

Szkoda, że dema nie biorą udziału :(
Tak czy inaczej życzę powodzenia wszystkim uczestnikom :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Preki »

Jaka szkoda że nie wyrobię się w tym roku z moim projektem "Z Archiwum Tsukuru"... Cóż, będzie na następny. Lenistwo, szkoła, i inne elementy (mordercze) robią swoje :roll:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Fear »

Do kiedy można zgłaszać swoją twórczość?
Ceres-chan pisze:Szkoda, że dema nie biorą udziału :(
To trzeba było swoją grę zgłaszać do bazy TA, czy Twierdzy to może by się tych kilka gierek nazbierało, a tak, nie było z czego robić kategorii dem ;)
Jazzwhisky pisze:Przypominam, że w tym roku wszystkie Zapowiedzi startują w jednej kategorii (bez względu na wersję RM).
Już to sobie wyobrażam... :P
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Jazzwhisky »

Fear pisze:
Ceres-chan pisze:Szkoda, że dema nie biorą udziału :(
To trzeba było swoją grę zgłaszać do bazy TA, czy Twierdzy to może by się tych kilka gierek nazbierało, a tak, nie było z czego robić kategorii dem ;)
Mi też szkoda, ale jak napisał Fear, nie mieliśmy ani jednego dema (edit - poprawka, znalazło się jedno!) spod żadnej z wersji RM (a potrzeba tak minimum z pięciu na kategorię?), po prostu nie ma czego organizować. Na pocieszenie pozostaje kategoria Zapowiedzi, zachęcam do udziału, może wreszcie rywalizacja w tej części nabierze rumieńców.
Fear pisze:
Jazzwhisky pisze:Przypominam, że w tym roku wszystkie Zapowiedzi startują w jednej kategorii (bez względu na wersję RM).
Już to sobie wyobrażam... :P
No co? No co?! ;)

Żadnych finalnych dat jeszcze nie ma, ale mogę obiecać, że zostaną podane z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Jedynym co może trochę namieszać jest duża ilość pełnych wersji spod RMXP (wcześniejsze eliminacje), cała reszta to najpewniej ostatni tydzień grudnia.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Mantiq »

Ja się nie wyrobię nawet na zapowiedź, przy moim projekcie, ale najważniejsze, że moja słaba Przygoda jest!!!
Awatar użytkownika
Ceres-chan

Golden Forki 2007 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:43
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Ceres-chan »

Nie wystartuję z zapowiedzią bo już z nią startowałam ;). Mówi się trudno. Za rok wystartuję z pełną wersją ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Fear »

Huk, jak nie zdążę z Runem, jako pełniakiem, to machnę jakąś zapowiedź, chociaż pewnie chłopaki od XP, mnie pobiją na ładne screeny, ale tak to jest, jak się nad projektem planowanym na miesiąc roboty, spędza pół roku ;p

Swoją drogą, z 2k3 zapowiadam, że to będzie rok Ska'cia, co do XP, to nie grałem w nic, VX, albo Noruj z Asgun, albo projekt od TagTeam.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Konrad112
Posty: 44
Rejestracja: 28 paź 2011, 13:23
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Konrad112 »

Morze zdarzę napisać zapowiedz mojej ''gierki'' i 1 raz wezmę udział w Golden Forkach! :shock:
No cóż, szkoda ze dema nie biorą udziału, no ale morze w przyszłym roku ktoś tam coś skonstruuje,
miejmy nadzieje ze w tegorocznych Golden Forkach weźmie udział ogromna ilość osób.

Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia, i miłej rywalizacji :)
„Lepsza na Konrada głodnych wilków gromada niźli chłop w koszuli”
Spoiler:
Awatar użytkownika
Motoki

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 3); GRMA Code-Off Edycja VI (zwycięstwo)
Posty: 108
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:31

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Motoki »

Trochę szkoda, że przez cały rok nie udało mi się stworzyć coś w miarę konstruktywnego. I chociaż w niektórych kategoriach (jak dla nie) wynik jest już przesądzony, życzę powodzenia. ;]
I coming up only to show you wrong ...
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: ravenone »

Karty Arkany poszły na twierdzę jako demo.
Podejrzewam, że kilka innych tytułów zrecenzowanych tam z XP to też tylko dema. Ale recenzenci zazwyczaj tego nie uwzględniają w swoich tekstach.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Jazzwhisky »

ravenone pisze:Karty Arkany poszły na twierdzę jako demo.
Podejrzewam, że kilka innych tytułów zrecenzowanych tam z XP to też tylko dema. Ale recenzenci zazwyczaj tego nie uwzględniają w swoich tekstach.
Nope, to nie tak, w recenzji na Twierdzy stoi jak byk, że to demo - błąd jest mój, bo zamiast przeczytać recenzję wzorowałem się na informacjach z innych źródeł (np. tu na forum nie ma jasnego przekazu, że to demo ^^") i jakoś widocznie mi to umknęło.

Póki co mogę tylko poprawić listę i liczyć na zapowiedzianą Pełną Wersję, plus zweryfikuję jeszcze z Reptilem tytuły z Twierdzy, bo właśnie zauważyłem, że tego tytułu w ogóle od niego nie dostałem (wyszperałem go sam wcześniej, chyba w Gońcu?).

Anyway - sry za pomyłkę, właśnie po to mamy ten wątek by wyłapywać takie rzeczy możliwie jak najwcześniej. ;)
Fear pisze:chociaż pewnie chłopaki od XP, mnie pobiją na ładne screeny, ale tak to jest, jak się nad projektem planowanym na miesiąc roboty, spędza pół roku ;p
Wiesz, kategoria Zapowiedzi RM2k(3) i tak leżała i kwiczała od kilku edycji, RMVX jeszcze nie wypalił, myślę, że w ten sposób rywalizacja zyska dodatkowych rumieńców.

Edit
OK, w pierwszym wpisie tematu pojawiły się pierwsze konkretne daty!
Zgłoszenia Pełnych Wersji RMXP - do 18 grudnia włącznie.
Zgłoszenia do pozostałych kategorii - do 25 grudnia włącznie.
Eliminacje (Pełne Wersje RMXP) - głosowanie w dniach 19-22 grudnia.
Część główna - start głosowań najprawdopodobniej 26 grudnia.
A także ważna, dodatkowa informacja:
Aktualizacja! Uruchomione zostały zgłoszenia do kategorii Dem RMXP obejmujące dwa roczniki 2010/2011 (na zasadach zgłaszania pełnych wersji, w zeszłym roku także nie było głosowań w tej kategorii), start rywalizacji w tej części nie jest jeszcze pewny, wszystko zależy od ilości zgłoszeń!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Ja w tym roku nie startuję. Ani "Miasteczko Nowoczesne 4", ani "Miasteczko Nowoczesne 4-2" nie jest gotowe. Poza tym pierwsza wersja stabilna "Miasteczko Nowoczesne 5" ma być dopiero 1 września (gdzieś po 2012 roku), a i tak startuję tylko w kategorii "Pełne Wersje". Niemniej jednak życzę wszystkim startującym w konkursie, żeby ich rywalizacja była uczciwą, kulturalną i w żadnym wypadku żałośnie szczeniacką.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Mantiq »

Mateusz SSJ8 pisze:Ja w tym roku nie startuję. Ani "Miasteczko Nowoczesne 4", ani "Miasteczko Nowoczesne 4-2" nie jest gotowe. Poza tym pierwsza wersja stabilna "Miasteczko Nowoczesne 5" ma być dopiero 1 września (gdzieś po 2012 roku), a i tak startuję tylko w kategorii "Pełne Wersje". Niemniej jednak życzę wszystkim startującym w konkursie, żeby ich rywalizacja była uczciwą, kulturalną i w żadnym wypadku żałośnie szczeniacką.
A startowałeś kiedyś? ;p

PS.Dodajcie WA3, u mnie działa.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Golden Forki 2011 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: Preki »

W jaki sposób zgłasza się zapowiedzi? Poprzez wysłanie takowej na mail czy po prostu napisanie w dziale Zapowiedzi na forum?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Zablokowany