Goniec RM - nr 1

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Goniec RM - nr 1

Postautor: ravenone » 25 mar 2010, 16:49

Dziś premiera nowej internetowej gazetki o RPG Makerze. Z założenia chcemy opisywać w niej wszelkie wydarzenia związane z makerem XP. Czy rozszerzymy to na inne programy? Czas pokaże.
W pierwszym numerze:
- recenzja gry Amen
- recenzja gry Wzór
- Golden Forki 2009 - wyniki i analiza
- obszerny wywiad z TiTkiem

http://goniecrm.prv.pl/

Zapraszamy do czytania. Czekamy na ewentualne sugestie dotyczące rozszerzenia zinu. Później damy parę naszych propozycji. Od was może zależeć jak Goniec RM będzie wyglądał w następnych numerach.
Wiem, że tu "naj" jest Tokei;). Ale mamy nadzieję, że niektórym nasze dzieło się spodoba.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)

Re: Goniec RM - nr 1

Postautor: Mertruve » 25 mar 2010, 16:54

Spoko projekt, spoko teksty, tylko będziecie musieli częściej nowe numery wydawać.

//edit: http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... asel_words to wam się przyda :>
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 25 mar 2010, 17:17

Co do pytań do TiTka o rasizm scenowy. Trochę to śmieszne, ale przykładem tego jest np: sama tematyka gazety. Więc to jakby się pytać - dlaczego ja ich biję skoro biję xD
Recki w fajnej formie. Łatwo ze sobą porównywać - gry jak i recki.
Ogólnie mało gier, a sporo obiecanek cacanek, ale to chyba standard nie ?
Ogólnie mi się podobało. Najszybciej odpaliłem wywiad potem recki. GF znam to nie czytałem, żeby sobie nie psuć humoru.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 25 mar 2010, 17:42

Nawet fajnie wyszło, ofkoz zaskakująco mało tekstu, niektóre wstawki brzmią odrobinę pretensjonalnie - ale suma sumarum, niech będzie, że to dopiero początek - efekt całości jest stosunkowo sympatyczny.

Co do samego pomysłu, najpierw dwa nawiązania do Tokei. Pierwsze - warto przypomnieć, że wraz z 10 numerem zin definitywnie zakończył swój żywot i drugie - Tokei było "naj" po prostu, nie tu, tam czy gdziekolwiek, proponuję przy tym pozostać i jakichkolwiek by nie niósł treści - warto szanować go za wkład i opracowanie, a przy okazji czerpać pomysły i rozwiązania. :]
Jeśli chodzi o całą resztę - to naprawdę jedyne czego Wam brakuje to większej ilości treści, mam kilka niedokończonych artów, które nie zmieściły się w ostatnim numerze T., zatem jeśli znajdę trochę motywacji - po prostu postaram się je podesłać (np. do numeru trzeciego ;)).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 25 mar 2010, 17:57

Treści rzeczywiście nie jest za dużo. Ale w zasadzie to numer testowy, chcieliśmy zobaczyć jak wypadnie i jak będzie odebrany.
Co do Tokei'a - dziwi mnie trochę to, że ot tak sobie kończy działalność, myślałem, że ma na tyle mocną i szeroką kadrę, że zawsze ktoś to udźwignie.
Jeśli natomiast nie planujecie wydawać kolejnych numerów, a macie pomysły na artykuły i współpracę to zapraszam.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)

Postautor: Mertruve » 25 mar 2010, 20:05

myślałem, że ma na tyle mocną i szeroką kadrę
Nie ma :) Numery zawsze były składane z tego, co ludzie powysyłali Michowi.
Awatar użytkownika
ravenone

Kontakt:

Postautor: ravenone » 25 mar 2010, 22:00

Mieliśmy pisać głównie o XP, ale jeśli Tokei więcej nie zamierza wypuszczać numerów, to fajnie by było, jakby ktoś obeznany w temacie rm 200,2003 i VX znalazł czas i chęci do pisania recenzji pełniaków, newsów o zapowiedziach itp.
Awatar użytkownika
Sozan

Postautor: Sozan » 26 mar 2010, 00:52

Cóż, przeczytałem wszystko jak leci i jestem mile zaskoczony. Teksty czytało mi się przyjemnie, nie rzucały mi się też w oczy żadne błędy gramatyczne czy ortograficzne (ale może tam są, kto wie?). Trochę jednak zdziwiło mnie umieszczenie recenzji gry "Amen" w takiej gazetce. IMHO nie powinniście pisać recenzji do gier których nie da się przejść bez włączania jej w trybie testowym (a przynajmniej tak wyczytałem z recenzji, w samą grę nie grałem).
Tak czy inaczej - zamierzam przeczytać następny numer (jeżeli się ukaże), a wam życzę powodzenia w jego tworzeniu.
Frytki!
Awatar użytkownika
Kalashnikov

Postautor: Kalashnikov » 26 mar 2010, 04:40

Sozan pisze:Cóż, przeczytałem wszystko jak leci i jestem mile zaskoczony. Teksty czytało mi się przyjemnie, nie rzucały mi się też w oczy żadne błędy gramatyczne czy ortograficzne (ale może tam są, kto wie?). Trochę jednak zdziwiło mnie umieszczenie recenzji gry "Amen" w takiej gazetce. IMHO nie powinniście pisać recenzji do gier których nie da się przejść bez włączania jej w trybie testowym (a przynajmniej tak wyczytałem z recenzji, w samą grę nie grałem).
Tak czy inaczej - zamierzam przeczytać następny numer (jeżeli się ukaże), a wam życzę powodzenia w jego tworzeniu.

Nie rozumiem logiki. Jeżeli nie napisaliby recenzji, a w niej nie wspomnieli o tym paskudnym niedopatrzeniu, to może ktoś ściągnąłby grę i mocno się zawiódł.

Recenzji nie należy pisać tylko dla dobrych gier.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 26 mar 2010, 05:05

ravenone pisze:Co do Tokei'a - dziwi mnie trochę to, że ot tak sobie kończy działalność, myślałem, że ma na tyle mocną i szeroką kadrę, że zawsze ktoś to udźwignie.

Przepraszam, że jeszcze na ten temat - ale uzupełnię, poniekąd jest jak pisze Ludz, chociaż nieprawda, że nie miał solidnej kadry, była ona po prostu bardzo zmienna. A zin zakończył życie z dwóch powodów, ogólnie - Michu uznał, że odzew autorów/czytelników był zbyt mały, a ponadto zgodnie z sieciowym trendem (w ciągu ostatnich lat mnóstwo zinów zniknęło bądź przekształciło się w coś innego), że forma Tokei całkowicie się już wyczerpała. Nie, żebym się z tym w 100% zgadzał, ale rozumiem - po co czekać tygodniami na artykuły, skoro można je publikować na bieżąco gdzieś, gdzie liczba odbiorców i komentarzy będzie większa?

4 arty wyglądają fajnie, ale trudno to sklasyfikować - na razie jest to raczej ciekawostka (po tylu żartach wreszcie komuś udało złożyć się cokolwiek!), ale jeśli nie urośnie z tego coś większego, całość zginie kompletnie (no chyba, że ktoś zarchiwizuje i za parę miesięcy/lat podeśle na takie TA). Podstawy jak najbardziej są, teraz potrzeba tylko zapału i wytrwania, pytanie brzmi czy taka zabawa w ogóle ma sens, ale ja już na to raczej nie odpowiem.

@Kalash - popraw mnie jeśli się mylę, ale logika jest chyba tylko jedna. ;)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 26 mar 2010, 07:12

Mamy w planach zrobienie z tego czegoś większego, ale jak sie nie uda, to chyba nic sie nie stanie. To nadal zabawa i hobby. Wg. mnie wazne jest, ze robimy cos i przy okazji innym sie to podoba.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 26 mar 2010, 07:36

Noruj pisze:ale jak sie nie uda, to chyba nic sie nie stanie. To nadal zabawa i hobby.

Tak to napisałeś jakby ktokolwiek śmiał sugerować, że robicie coś złego. ;D

Tzn. trochę to rozumiem, bo przejrzałem sobie garść komentarzy poza GRMA i za głowę złapać się można jakich dupereli czepiają się ludzie - odechciewa się dopisywać, ważne, że czegokolwiek nie usłyszycie, w najgorszym razie i tak całość wyjdzie choćby na mały plus. A co do mojego wpisu, ofkoz to wszystko tak z przymrużeniem oka, nawet na zupełnie rozrywkowym i hobbystycznym kanale ircowym rm staram się zaszczepić jakąś potrzebę dążenia do większego celu w sposób zorganizowany. ;)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 26 mar 2010, 11:27

Kalashnikov pisze:Recenzji nie należy pisać tylko dla dobrych gier.

Według mnie zestawienie strasznie słabych gier z bardzo dobrymi może przynieść same + Wystarczy, że ktoś poczyta recki porówna je i będzie wiedział jak należy nie robić gier.
A tym samym to motywuje, że jeśli zrobi byle co zostanie to słabo ocenione na przyszłość
będzie wiedział po recenzjach za co tak mogło się stać.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Kalashnikov

Postautor: Kalashnikov » 26 mar 2010, 14:10

Jazz - w teori tak jest, ale każdy ma inne schematy myślowe i dla wielu ludzi logiczne jest coś, co tak naprawdę takie nie jest. Stąd kolokwialne użycie "nie rozumiem logiki" = nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

Ale Ty przecież o tym wiesz :)

Jeszcze 1-2 numery i myślę, że znalazłoby się miejsce na zina na TA.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)

Postautor: Sabikku » 26 mar 2010, 17:29

No no, nieźle. W przeciwieństwie do Sozana męczą mnie błędy w niektórych tekstach. Ale i tak czyta się przyjemnie, RMowo - i pomyśleć że nie wierzyłem w powodzenie zinowego projektu :).

Wróć do „Goniec RM”