Goniec RM - nr 2

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Goniec RM - nr 2

Postautor: ravenone » 02 kwie 2010, 18:52

Dość szybko, bo tyydzień po premierze pierwszego numeru przyszedł czas na drugi.
Zdecydowaliśmy się co jakiś czas umieszczać recenzje z forum Noruj'a. Pewnie część z was już je zna, ale dla szerszego grona czytelników będzie to nowość.

W drugim numerze:
- Co nowego? - przegląd wydarzeń scenowych
- recenzja gry Dolina Danagot
- recenzja gry Forlorn Manor
- recenzja gry System
- Premiery 2010 - analiza i ranking najciekawszych projektów z makera XP
- wywiad z Danem

Zapraszam do czytania, a później do komentarzy i wysyłania do redakcji (przez PW, gg czy co tam chcecie) waszej '10' najlepiej zapowiadających się gier w tym roku.
Jeśli zbierzemy trochę głosów to opublikujemy wasz ranking w następnym numerze.

http://goniecrm.prv.pl/
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 2

Postautor: Jazzwhisky » 02 kwie 2010, 19:16

Tylko sprostuję, Tsukuru Archive (czy jak woli autor - tsukuru.pl) to nie portal, zaś informacje zawarte w dziale nijak mają się do strony - odnoszą się ściśle do GRMA, czyli wspólnego forum (kompletnie pominiętej) Twierdzy i TA. Jestem cięty na takie rzeczy więc dalej nawet nie czytałem; cenię teksty Noruja - ale patrząc na pozycje, jestem chyba w tym numerze kompletnie poza targetem odbiorców. ;)

Btw - planujecie w ogóle wydawanie Gońca w wersji offline?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 02 kwie 2010, 19:30

Sam pomysł na wywiad z Danem jest śmieszny, ale mogło być gorzej - wywiad z Yaslonem XD
Po prostu mi się nie chce go czytać szczerze, bo to nie jest osoba, którą kojarzę po wydanych grach i osoba, która by mnie interesowała - reprezentowała coś swoją twórczością.

Po prostu myślę sobie - kto to jest ? XD Co innego wywiad w pierwszym numerze z TiTkiem - wydał gry więc ma o czym opowiadać i to jest wg. mnie bardzo sensowne.
Jak chcecie mieć prestiż nie róbcie wywiadów z byle kim, bo po prostu ludzie nie będą ich czytać i zaczną myśleć, że robicie z byle kogo gwiazdy sceny, a to się szybko znudzi każdemu, bo szybko się każdy połapie, że to po prostu bullshit.

Recenzje są bardzo fajne i bardzo mi się podoba ich sortowanie w formie listy. Brakuje jedynie w tej tabelce gatunku gry. To jest bardzo istotne, bo jak pokazuje wiele osób rpgmaker pozwala tworzyć gry w różnych gatunkach - pozwoliło, by to przekonać się twórcom i graczom, że w innych gatunkach też robi się świetne gry, oraz ułatwiło by to znalezienie takowych.
Aktualności są dobre. Najbardziej wyczekiwane projekty roku 2010 to dla mnie temat jak ruletka.
Wiele z tych projektów co można łatwo wyczuć jest efektem lansu na twórce gier, ale prawdopodobnie pozostaną porzucone nim ktokolwiek ujrzy je na własne oczy.

Ogólnie świetna gazetka. Osobiście wolę słabe gry w recenzjach niż słabych ludzi w wywiadach :P
To są główne zastrzeżenia.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
kvachu

Postautor: kvachu » 02 kwie 2010, 19:36

Ok, dzięki X, jestem byle kim, bo też żadnej gry nie zrobiłem, a wywiad ze mną był w Tokei ; [.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 02 kwie 2010, 19:43

Wywiad z moderatorem powinien być o jego doświadczeniu w moderowaniu, a nie tym jaką grę by chciał zrobić, a na to wskazuje temat, żeby usłyszeć o doświadczeniu w moderacji i ludziach na scenie jakich moderator spotyka :P
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 02 kwie 2010, 19:56

kvachu pisze:Ok, dzięki X, jestem byle kim, bo też żadnej gry nie zrobiłem, a wywiad ze mną był w Tokei ; [.

No i ile było szumu!!! Zresztą pffff, nieprawda, a Alex jedzie na wakacje to kto zrobił, moja babcia?!?

Wywiady zawsze budziły największe emocje - ja akurat tego z kvachem nie robiłem, ale imo najważniejsze by rozmówca był ciekawy i tyle. Oceniać mogę tylko za siebie (co już zrobiłem), ale to co wypisał X wygląda naprawdę składnie, widać w dobrej atmosferze wszystko jest mozliwe. =)

edit-dół
Jakie "nie wziął pod uwagę TA"??? xD
Ah ci redaktorzy naczelni prv.pl, nie sprawdzają nawet tego co publikują, proponuję przeczytać jeszcze raz mój pierwszy wpis.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 02 kwie 2010, 21:17

Jak już nieraz podkreślałem, nasza kadra specjalizuje się głównie w XP, noruj opisywał konkretne wydarzenia z poszczególnych for. Nie wziął pod uwagę TA, ale to chyba nie powód do szumu?;).

X - rozumiem twoje boleści związane z wywiadem, ale nie każdemu dogodzę;). Jedni lubią i szanują Dana, na rmxp.pl jest jedną z wyraźniejszych postaci, dlatego zdecydowałem się zrobić z nim wywiad. Tam się podoba, tu nie, trudno;). Zresztą - czytałem ostatnio pierwsze wywiady z Tokei'a, w których głównym tematem było kto kogo zwyzywał na kogo się wypiął i kiedy upadnie twierdza;).
Dla mnie to w sumie bez sensu, ale to inne czasy były. Poza tym napisałem ci PW jakiś czas temu, mógłbyś się ustosunkować:P
Pomysł z gatunkiem przy recenzjach very dobry, trza by zastosować.
Premiery - zgodzę się, że to ruletka, zaznaczyłem to zresztą na wstępie, że to są strzały w ciemno:)
W następnym numerze będą już pierwsze recenzje z innych platform, jednak my to robimy okazyjnie, wciąż liczymy na codziennych wymiataczy 2k3.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kvachu

Postautor: kvachu » 02 kwie 2010, 22:23

@ravenone
Dla mnie już większym bezsensem jest lansowanie swojego projektu przez cały wywiad =P.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 02 kwie 2010, 22:34

Zrobiłeś wywiad z Danem, bo na forum rmxp.pl jest jedną z wyraźniejszych postaci ? XDDDD
Co ma wspólnego z niezłą grupą ludzi tworzących gry w rmxp, których w Polsce prawie nie ma - Dan :P Nie rób wywiadu z osobą, która chce być piosenkarką, ale rób wywiad z piosenkarzem - bo to obciach dla waszej gazety co właśnie popełniliście. Miał byś wywiad o doświadczeniu w moderowaniu i ludziach, a było o tym CO Dan chciałby robić w rmie. To jakiś żart. Co innego sugeruje temat. No obciach po prostu, ale myślę że byłby nawet jakby na wskazane przez temat pytania odpowiadał właśnie DAN :P

Co do PW przeczytałem je i zastanawiam się właśnie, więc spoko.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Wróć do „Goniec RM”