Goniec RM - nr 3

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)

Re: Goniec RM - nr 3

Postautor: Fear » 09 kwie 2010, 21:58

Za często? To właśnie dlatego Goniec RM staje się popularny, bo wychodzi co tydzień i to cały czas "gorący temat", a wszystko jest bardzo staranne :)

PS: Podtrzymuję wcześniejszą opinię...
Fear pisze:Na wstępie chcę bardzo pochwalić redakcję Gońca RM, a to za to, że widać, że Ci ludzie wiedzą o czym piszą... To się czuje czytając niektóre pytanie, recenzje, artykuły...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Mysterio

Postautor: Mysterio » 09 kwie 2010, 22:48

X, też zaszpanuje ABSem tylko że z XPka
http://www.youtube.com/watch?v=SAxIxls6 ... re=related
Jest to starsza wersja ABSa 3.4 Obecnie jest 3.6... No i teraz zrób mi takiego ABSa w 2k3, jeśli wszystko się da zrobić to i to dasz radę. ;)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Fear » 09 kwie 2010, 23:00

Staryyyy.... Jak się znasz na XP to wiesz czym jest Gubi Tactical System, LastTurn zrobił prawie identyczny na samych eventach i common eventach w RM 2003!

Pewnie, że się da. Nie jest to nawet aż tak kosmicznie trudne jak się wydaje. Początek filmiku pokazuje menu, więc tutaj poszły by oddzielnie 2 skrypty: CBS i CMS, a do tego kilka HUDów na zdarzeniach... Oczywiście nie mówię, że to byłby idealny skrypt i nie wskażę Ci osoby która potrafi to zrobić, zapewne by lagowało ale... tyle ^^
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Mysterio

Postautor: Mysterio » 09 kwie 2010, 23:13

Ale zauważ że nie jest to tak strasznie wyglądające jak pan X opowiadał. Jest to bardzo dobry system. Każda rzecz jest robiona w RGSS i nie tnie jak to opisywał. Niech wpierw zobaczy a później pisze. Na moim starym sprzęcie na tym systemie mam 47-53 FPS. Komputer ma procek 1.73 ghz, 512 ram i jakąś kartę graficzna 256 mb więc jak on ma te 30 FPS to chyba ma komputer z lat 90 o.O
Jak to czytałem nie mogłem wytrzymać. Według tego co on napisał powinienem mieć jakieś 10-20 FPSow.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 09 kwie 2010, 23:43

Manual RMXP:
Smooth Mode
Games usually runs at 20 frames per second, but if your system meets or exceeds the recommended configuration, you can enjoy a 40 fps framerate instead.

Kiedyś ograniczenie faktycznie wynosiło 30fps, teraz najwyraźniej jest to domyślnie 40fps - proponuję nie bawić się już w licytacje, X-Tech przecież zapomniał jeszcze o patchach do RM2k3, RGSS pozwala uprościć multum rzeczy, które niektórzy są skazani wykonywać na eventach itd. itp. - można w ten sposób dyskutować do usrania. Zresztą nie wiem skąd ten wyskok teraz, na moje oko tam we wcześniejszej dyskusji o ABS chodziło o coś nieco innego. =}
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 10 kwie 2010, 00:07

To jest zwykłe RPG system podobny do do Ahriman Prophecy z tym, że tu więcej świecidełek na ekranie. :lol:

Na tych, które pokazywałem ataki były zadawane wyraźnymi ciosami od przeciwników, pociskami, które można było omijać - to były wyraźnie gry zręcznościowe, a więc powód do dumy. Wolę mojego shootera.

Nawet w Polsce ludzie robią świetne rzeczy bez używania ruby.
Co do zmiany FPS nie słyszałem o tym, ale gratulacje, że już aż 40FPS !

Co do słów Jazza - ale my mamy RMFactory, więc tu dopiero zaczyna się zabawa. To jest fabryka do kopiowania eventów i skryptów. Kolejny wielki krok naprzód. Można tworzyć wiele rzeczy z jednego wzoru. Nawet zaawansowany RGSSowiec może mieć problemy z zaawansowanym eventowcem potrafiącym używać RMFACTORY, oraz innych patchy i dodatków.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Kalashnikov

Postautor: Kalashnikov » 10 kwie 2010, 03:23

X-Tech pisze:Nawet zaawansowany RGSSowiec może mieć problemy z zaawansowanym eventowcem potrafiącym używać RMFACTORY, oraz innych patchy i dodatków.

Ty chcesz teraz urządzać jakieś ustawki?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)

Postautor: Mertruve » 10 kwie 2010, 13:41

To mi przypomina, jak Matiz chciał urządzać jakieś konkursy makerowania na czas na pierwszym forum Twierdzy =D
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)

Postautor: Sabikku » 10 kwie 2010, 17:28

Nawet zaawansowany RGSSowiec może mieć problemy z zaawansowanym eventowcem potrafiącym używać RMFACTORY, oraz innych patchy i dodatków.

Przyjmuję wyzwanie! Jeśli chcesz, możemy zrobić jakąś małą 'ustawkę' (po zakończeniu aktualnych konkursów). Z chęcią bym ci udowodnił, że siła rgss jest większa. Nadal trudniejsza, ale większa.

@dółdół: Mowa o systemach, skryptach; nie o grach. Poza tym początkującemu łatwiej trzy razy kliknąć myszką, niż nauczyć się składni i zrozumieć obiektowość.
@dółdółdół: Shmup byłby ok. Ale ja przygotowuje sie do konkursow, a on robi swoją grę. Czyli nikt nie ma czasu :).
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 18:37 przez Sabikku, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DE

Postautor: DE » 10 kwie 2010, 17:33

Bijcie sie!
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 10 kwie 2010, 17:46

RGSS jest trudniejsze ? Nie. Na RGSS te same rzeczy robić o wiele prościej przecież to jest programowanie obiektowe. Wyzwanie. No ja robię obecnie horror na przemian ze chodzoną strzelanką. O wiele więcej siedzę nad horrorrem ostatnio. Chcesz to rób horror. Wyzwanie wyzwaniem. Ja go sobie po prostu robię dla własnej satysfakcji z nikim się nie ścigam, ale możesz startować z jakimś obok jak chcesz używając RGSS ja używam tylko eventów. Wysiadasz ? Wiesz, że ja z wyzwaniem nie wyskoczyłem, ale ty ok przyjmuje rób horror zobaczymy czy dorównasz grozą i atmosferą mojej grze. Pamiętaj RGSS ja na eventach. No to jedziesz.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 10 kwie 2010, 18:26

Horror to zła gra na waszą ustawke, bo w horrorze nie trzeba mącic w RGSS, żeby wyszło fajnie. Wystarczy odpowedni klimat, nastrój i fabuła. Musicie wybrać coś co byłoby odpowiednie dla was obu.
Horror nie fair.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 10 kwie 2010, 18:31

Walki w kisielu nie będą złe.
(co za offtop się robi:P)

Wróć do „Goniec RM”