Goniec RM - nr 11

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: X-Tech »

master miller pisze:Noruj X-Tech ma TROCHĘ racji. (Trochę X-iu, trochę).

Wasz... "zin" jest po prostu śmieszny, i nie chce mi się argumentować dlaczego. Poczytaj kilka pism, np. z tematyki okołogrowej: PSX eXtreme, CD-Action. Lub np. Nowa Fantastyka (czasami fajne opowiadania). Polecam też zwykłe książki, ale głównie czytaj jakieś dobre recenzje. Bo te wasze to wołają o pomstę do nieba.

Pismo mi leży, ale błędy rzeczowe to fakt przesada. Czytając kilka recek faktycznie odczuwa się rutyne, bo recki powinny służyć graczowi jako informacja innego gracza wychodząca z jego przeżyć z każdą kolejną chwilą gry aż do samego końca, a pisane w taki sposób no niewiele ich dają tych informacji o wrażeniach z gry to tylko bełkot szczerze powiedziawszy. Ja bym tu bardziej widział opisywać po kolei wyróżniające się elementy na jakie natrafia się w trakcie gry (fabularne, humorystyczne, grywalnościowe i tak do końca) a nie rozdzielać na takie kawałki bełkotu nieistotnego dla graczy. Dzięki temu wiadomo czy grając w tą grę z każdą kolejną minutą gra adrenalina trzyma się na odpowiednio wysokim poziomie czy to tylko nudny zlepek map i bełkot z wysoką oceną tak jak to nie raz ma tu miejsce. Masz taką różnicę, że w cdaction redaktor tak zarabia i utrzymuje rodzinę, a tu masz ludzi, którzy piszą za darmo dla zabawy. Kolejna różnica w CD Action opisują tak te gry jak je przeżywają, a większości gier opisywanych w gońcu nie da się za bardzo przeżywać jakby ktoś z cdaction się wziął za ich opisywanie to oceny były by w większości co najmniej o 3 oczka niższe...a w niektórych wypadkach podwyższone (bo tu się gównie ocenia przez pryzmat oprawy w cd action przez rajcowność z gry - czyli tam są gracze dla graczy tutaj niedowartościowani twórcy dla niedoawartociowanych twórców, sry, ale gry to towar). Dla mnie przegięciem jedynym to te robienie wywiadów samych ze sobą w ogóle jakbyście robili gwiazdy z userów to jakiś lol dla mnie. Jedyna wg. mnie dobra dla was opcja to robić wywiady z osobami, które zrobiły coś naprawdę porządnego (porządnego nie znaczy wysoko ocenionego tutaj) następna sprawa zapomnieć o sposobie w jaki pisaliście tu recenzje, bo dla graczy to jest bezsensowny. Czytacie sobie nawzajem to po kolegach, ale po za wami kogo to obchodzi. Z takiego kłamania jakie tworzy oceny kolejnych gier w rpgmaker powstają kłótnie, bo wy tu nie oceniacie niektórych gier po ich przejściu, ale po odpaleniu na chwilę np: miasteczko nowoczesne 1,2,3 (autor nie grał nawet w drugą część jedną odpalił na 3 minuty ocenił jakieś pierdoły i dał ocenę co to w ogóle miało być ? Takich wypadków jest więcej)
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Nie dbam, czy temat już zamknięty, ale mam małą Erratę odnośnie recenzji gier z serii "Miasteczko Nowoczesne". Noruj, który napisał recenzję, odwołał się do standardowego nazewnictwa, w wyniku czego niektórzy z grających nie mogli znaleźć tego, o czym wspomniał. Błąd, który popełnił, polegał na nazwaniu ataków umiejętnościami. Standardowo w RPG Makerze XP PL techniki i czary nazywane są czarami. Ja jednak pilnuję logiki, toteż zamiast standardowego "Atakuj" dałem "Atak bronią" w pierwszej części i "Broń" w drugiej i trzeciej. W czwartej za "Atakuj" będzie "Szarża" po polsku, "Weapon" po angielsku i "Waffe" po niemiecku, a za dotychczasowe "Atak" to będzie "Atak" polsku, "Skill" po angielsku i "Attacke" po niemiecku, co powinno zapobiec zmianom komend w przyszłości. Tak, czy inaczej, to, na co krótkowzroczny Noruj powiedział "umiejętności", znajdziecie pod poleceniem "Atak" (ikona oznaczająca komendę w trzeciej części jest w załączniku)
Zablokowany