Goniec RM - nr 11

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Jazzwhisky »

Noruj pisze:Jazzy dlaczego mowisz, ze odbieramy x-techowi mozliwosc wypowiedzienia. Ja tego u siebie nie zauwazylem. Napisalem, ze gra mnie nie rozsmieszyla, wiec o co biega? o.o
Tylko formalnie, pomyliłeś nicki chłopie (nic takiego nie napisałem), ale powtarzanie też nie powinno cię dziwić - w końcu twoje nastawienie i niski poziom zinu też pozostały bez zmian. =))))

No i informuję cię zza kulis, bo twoja wiedza jest strrraszliwie "marna" - nie, nie jestem jedyny, nie jest nas nawet dwóch czy trzech, na 100%. =D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Noruj »

Wiesz, mam wrażenie, że z nas dwóch to ty jesteś zarozumiały.
Skoro nie podoba ci się zin, trudno. Płakać nie będziemy przeca.
Jest sporo osób, którym podoba się nasza praca i na tym się skupimy.


Zawsze się zachowujesz jak "jedyny tru"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Sabikku »

Oj Noruj, przesadzasz, nie czytasz, nie odpisujesz tylko najeżdżasz nie na temat xd. Jak tak bardzo nie podoba ci się opinia Jazza to też jej nie czytaj i nie atakuj.

Tak, w zinie często są nieścisłości, malutkie przekłamania. Ale jak przymknąć oko, pozostaje mała wieczorna przyjemność dla twórców w RMie. Przymknąć oko na niedoskonałość tak zinu, jak i jego autorów, przymknąć oko na podejście autorów i zwolenników. Dostrzega się wtedy same zalety, czyli przyjemne czytanie recenzji i artykułów, motywację do robienia gry (może niekoniecznie dla mnie, ale ogólnie) itp. Troszkę dystansu i większość wad jakie tu wytykacie imo... znika.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Noruj »

Ok, ja ze swojej strony nie będę więcej mówił.
Ale bardzo irytuje mnie gdy ktoś wmawia mi kim jestem, zwłaszcza przez bardzo banalną pierdółkę.
Ja to robię z pasją, bo uwielbiam rpg makera, uwielbiam gry w nim zrobione i będę pewnie pisał recenzję i grał nawet jak goniec przestanie istnieć. Nie uważam więc siebie za zarozumialca, więc dlatego wypowiedź Jazzwhisky(jak to się odmienia?) mnie zdenerwowała.
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: ravenone »

Ale macie problemy;) O MN sie nie wypowiadam, bo nie grałem.
master miller - jak recki są sztampowe i nudne to zaproponuj inny ich schemat, jak to zrobił ceasum czy X-tech.
Jazz - odnośnie zdania o TiTku: "nie zarzucał nas statystykami dla podziwu nad ich ilością."
Chodzi tu o niespełnione obietnice.
A jeśli poziom naszego zinu jest marny to co powiesz o sporej części numerów Tokeja, gdzie w połowie wywiadów była tematyka typu: kto kogo wyruchał i kto jest winny upadku twierdzy;).
A większość artykułów traktowała o mandze i anime, a nie samym RM.
Jeśli coś jest marne to po co to ciągle czytasz?:P
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Neo »

Myślę panowie, że jednak niektóre komentarze albo bierzemy na klatę, albo bierzemy do serca i poprawiamy to co się ludowi nie podoba, albo się bezsensownie wykłócamy. Akurat w dziennikarstwie zaciśnięte zęby i zdolność przyznania się do pomyłki są bardzo ważne. Jako, że lubię czytać Gońca mam nadzieję, że nie będziecie wszystkiego brać ad personam tylko poprawiać zgłaszane wątpliwości. Bo akcja ze statystykami od TiTka jest rzeczywiście rażącym błędem do którego warto byłoby się przyznać i poprawić, a mniej pieklić się w tym temacie ;-)
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Stanior »

"W dziennikarstwie" ;P

Ludzie:P na scenie nie ma ani jednego dziennikarza:P wszystkie ziny i artykuły to dzieła amatorów, niektóre lepsze, niektóre gorsze. Po co w ogóle cały ten spór? W wolnym państwie każdy może sobie pisać co chce, kto chce może to czytać, a kto nie chce nie czyta i tyle:P Logiczne jest, że recenzja to subiektywna ocena recenzenta:P Obiektywizm w świecie nie istnieje, bo zawsze pewne zdania, idee i stwierdzenia wychodzą od poszczególnych jednostek:P Dajcie sobie spokój, róbcie Gońca w konwencji jakiej sobie życzy redakcja naczelna i tyle. Jak ludzie będą to czytać - znaczy, że ok. Jak nie - trza coś zmieniać i tyle.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Neo »

Staniorze pisząc dziennikarstwo miałem nadzieję, że każdy sobie sam to weźmie w cudzysłów ;P No i Twoje ostatnie zdanie trochę kłóci się z resztą Twojego posta.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Stanior »

No przecież Goniec ma być dla ludzi:P redakcja naczelna każdego z czasopism ma za zadanie trafiać do poszczególnego segmentu odbiorców:D więc jeśli trafiacie to ok jest super, a jeśli nie to trzeba coś zmieniać - proste:P Ale nikt nie ma prawa się mądrować i narzucać Gońcowi własnych wizji, tak samo Goniec nie ma prawa monopolizować opinii o grach, bo są to wyłącznie opinie recenzentów:P
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: master miller »

Noruj X-Tech ma TROCHĘ racji. (Trochę X-iu, trochę).

Wasz... "zin" jest po prostu śmieszny, i nie chce mi się argumentować dlaczego. Poczytaj kilka pism, np. z tematyki okołogrowej: PSX eXtreme, CD-Action. Lub np. Nowa Fantastyka (czasami fajne opowiadania). Polecam też zwykłe książki, ale głównie czytaj jakieś dobre recenzje. Bo te wasze to wołają o pomstę do nieba.
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Neo »

Ahh no to my mówimy o dwóch różnych sprawach :D
Też uważam, że to od recenzenta zależy jaki jest system oceniania czy forma recki. Jeżeli ktoś uważa, że powinno być inaczej może poprosić redakcję o dorzucenie jego autorskiej recenzji.
Natomiast drugą sprawą są błędy (o których właśnie mówiłem wcześniej :P), które już nie zależą od subiektywizmu recenzenta tylko muszą być sprawdzone. Bo jeśli napiszę, że cieszę się, że wygrał Jarosław Kaczyński i to dobra wizja dla kraju to naginam rzeczywistość i staję się mało wiarygodny ;-)
Wasz... "zin" jest po prostu śmieszny, i nie chce mi się argumentować dlaczego
Sorry, ale w ten sposób im nie pomożesz, a taki zin mimo wszystko jest potrzebny.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Stanior »

Tak tylko nie każdy będzie od razu na poziomie CD Action. Dobrze, że piszecie, recenzujecie, że coś robicie to się chwali. Krytyki nie unikniecie nikt nie jest idealny. Ale w wypadku krytykujących : krytyka musi być konstruktywna, a nie zdanka w stylu "żałosne, kretyńskie" itp itd. To nic nie daje powoduje tylko wzajemne spory.
Zrobiliście zin Goniec, macie czytelników - ok. Ale musicie się cały czas rozwijać. Czemu upadła Gildia? Czemu jest kryzys na Twierdzy? Bo w pewnym momencie redaktorzy naczelni tych stronek zachłysnęli się swoimi pozycjami i przestali robić cokolwiek. Doprowadziło to do tego, że Gildii nie ma (choć był to prekursor wielu idei, które teraz są chociażby realizowane na Tsukuru), a Twierdza stoi ugorem. Przepraszam, że znów przytoczyłem historię Sceny, ale to tylko dla zoobrazowania sytuacji.

Goniec jest jedynie jedynym regularnie ukazującym się zinem na Scenie. I rozwijajcie go dalej, ale powtarzam ROZWIJAJCIE
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Jazzwhisky »

Neo pisze:
Wasz... "zin" jest po prostu śmieszny, i nie chce mi się argumentować dlaczego
Sorry, ale w ten sposób im nie pomożesz, a taki zin mimo wszystko jest potrzebny.
No wiesz, może master miller zobaczył jak traktowani są tacy, co argumentują. ;DDD

@Stan - Neo ma rację, a Ty blefujesz ;), napisałeś wszystko i nic, takie banały w stylu "każdy ma prawo krytykować każdego" w ustach Największego Krytyka Sceny są odrobinę mało odkrywcze. Zresztą chyba nikomu nie przeszło przez myśl, żeby to negować, X też tak naprawdę tylko wyraził swoje zdanie (w swój jakże charakterystyczny sposób, ale jednak), i trudno pisać, że nie można nic narzucać, przecież nikt tutaj nawet nie ma takiej możliwości, wszystko to tylko (częściowo subiektywne) uwagi i opinie.

I chyba nie chodziło o to, by "być jak Nowa Fantastyka", tylko żeby się na niej wzorować i szkolić. Eloelo.

edit-dół
Ayup, ta część dyskusji pt. "ja mam prawo wyrażać swoje zdanie a on nie", jak większość dyskusji o gustach, a nie faktach - jest jałowa. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Stanior »

Czyli tak naprawdę cała ta dyskusja jest jałowa. A co do OGÓLNIKÓW to wiesz Jazz, że do młodszych użytkowników takie rzeczy przemawiają, my jako starsi koledzy powinniśmy wspierać te wszystkie inicjatywy. Sami też kiedyś mieliśmy ten niebywały zapał i wkurw charakterystyczny dla młodego pokolenia (bo o ile mi wiadomo Goniec właśnie przez nie jest tworzony,, a jak się pomyliłem to jeszcze lepiej, bo to znaczy, że zapał wam z młodości nie minął;P)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Goniec RM - nr 11

Post autor: Secretman »

To ja na temat :) Kolejny dobry numer. Ciekawy jak zwykle wywiad, recki i artykuły. Choć polityka Gońca jest bardziej Xp, to fajnie się to czyta. Stanowicie dla mnie łącznik z drugą stroną sceny. Tak trzymać.
Zablokowany