Goniec RM - nr 24.

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Powczan »

Wielka różnica, ataki a umiejętności. Na stos z Norujem -.-


Pozamiatane.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 152
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: puniek »

„Reiha” i Snickers, który popełnił do niej recenzję — najprzyjemniejszy w odbiorze tekst z dwudziestego czwartego numeru, a pomysł na ocenienie gry pod tym kątem to strzał w dziesiątkę. Więcej takich, bo serio, lektura tak szybko mija, że aż chce się więcej.
Cieszy mnie również, że w premierach mogłam przeczytać co nieco o kilku projektach, jakie mnie ostatnio intrygują. Ranking wprawdzie niezbyt mi się uśmiecha, a niektóre gry postawiłabym nieco wyżej — wiadomo jednak, że ledwie bachor nie zmieni głosu ludu. I tak się cieszę, że „Agnosco” triumfuje na podium przy dwójce — „Delusion” i „Insanity” również mają miejsce i, chociaż nieco niziutko, to jednak ich obecność budzi we mnie uśmiech. Piąte miejsce zaś rozbawiło.
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Secretman »

PW2 Titka to chyba gra tabu. Ludzie jej oczekują(wiadomo czego można spodziewać), ale nowych wiadomości o niej brakuje. Ilość zapowiedzi w XP robi wrażenie, zobaczymy jak pójdzie z jakością(i nie mam na myśli grafiki). Ja nadal niecierpliwie czekam na Runo Feara :)

P.S Nowe logo? Fajne.
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 152
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: puniek »

„Parallel Worlds 2”: Wiadomo, marka TiTek zobowiązuje i tym samym przyciąga uwagę graczy (szczególnie, że z moich obserwacji gra przyciąga uwagę również i osób spoza naszego podwórka). Wprawdzie sama nie czekam na PW2 z przyśpieszonym biciem serca i jest mi stosunkowo obojętne — jednak jestem dziwnym dzieckiem o innych kaprysach od ludu, więc z drugiej strony, spodziewałam się go na podium.
„Runo”: No, to jest jeden z tych projektów, do których trudno się czegokolwiek doczepić. Przez chwilę zdziwiło mnie wprawdzie, że nie ma go nawet w rankingu... niemniej, jakby poddać to analizie, według mnie wina stoi po stylistyce na archaicznie klasyczne jRPG. Tłum wyraźnie woli coś albo większego, albo ze zdecydowanie większą ilością innowacji. Troszkę szkoda przy tym projektu — niemniej, i tak Fear zapowiedział porządne mięsko, którego premiera z całą pewnością nie powinna pozostać bez echa. >w<
Warto dodać do listy i „Carcarus” — projekt, o którym obecnie ani widu, ani słuchu. Jak optymistyczna strona mojej duszy wierzy, jest to przysłowiowa cisza przed burzą.

Co do strony graficznej Gońca: przyznam, że dawno nie odwiedzałam strony zinu, stąd z początku przeszła u mnie bez echa tak skromna zmiana w grafice. Stąd podnoszę łapkę — skoro jest nowe logo, nie warto byłoby dostosować do niego pozostałe elementy szaty?
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Noruj »

Secretman pisze:PW2 Titka to chyba gra tabu. Ludzie jej oczekują(wiadomo czego można spodziewać), ale nowych wiadomości o niej brakuje.

P.S Nowe logo? Fajne.
Nie do końca, zaledwie jakoś 2 numery temu Titek podał nowe informacje o PW2, jest o tym artykuł w Gońcu.
„Runo”: No, to jest jeden z tych projektów, do których trudno się czegokolwiek doczepić. Przez chwilę zdziwiło mnie wprawdzie, że nie ma go nawet w rankingu... niemniej, jakby poddać to analizie, według mnie wina stoi po stylistyce na archaicznie klasyczne jRPG.
Nie wiem jak dokładnie Ravenone to przeprowadzał, ale bardzo możliwe, że tylko użytkownicy z rmxp.pl oddawali głosy z racji tego, że zin kładzie nacisk na wersje XP. No, a ludzie z rmxp nie ogarniają za bardzo gier z gospody.
Niektórzy nawet nie wiedzą kto to Skaciu, dacie wiarę?XD
Obrazek
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: master miller »

Noruj damy wiarę, że nie wiedzą kto to skaciu. W końcu taki slawny to nasz skejt-metal nie jest :)
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Ska'ciu »

master miller pisze:Noruj damy wiarę, że nie wiedzą kto to skaciu. W końcu taki slawny to nasz skejt-metal nie jest :)
Co jest nieco zabawne z racji faktu że jestem osobą która wydała najwięcej gier w historii polskiej sceny (chyba) xD Ale fakt taktem, fani XP poprą XP raczej nawet nie grając w gry zrobione w innej wersji makera.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Noruj »

Noruj damy wiarę, że nie wiedzą kto to skaciu. W końcu taki slawny to nasz skejt-metal nie jest :)
Nie no, to społeczeństwo makerowe to raczej jest dość małe i nie trzeba jakoś wiele zrobić żeby wyjść ze strefy "nobody".
Nie wiedzieć mogą kim no np. Ty jesteś, ale kurde nie Skaciu ; d
fani XP poprą XP raczej nawet nie grając w gry zrobione w innej wersji makera.
Nie wiedzą o ich istnieniu, bo się nie interesują.
Obrazek
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 152
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: puniek »

O ile z początku rzeczywiście dziwny jest fakt, że człowiek o tak licznej ilości wydanych produkcji... to jak dla mnie, nieznajomość scenowego Ska'cia na RMXP.pl jest wytłumaczalne z pewnego powodu. Jeśli się przyjrzeć, chyba tylko tam nie promuje on swoich gier — a niektórzy użytkownicy są ograniczeni tylko do jednego forum i nie interesują się szczególnie, co się dzieje na innych sajtach.
Oczywiście, Goniec jako zin reklamujący się na wszystkich znanych forach o RM powinien nieco przybliżyć postać Ska'cia (recenzje oraz wywiad)... może i nieco dziwne, ale widać, nie każdy z zapałem czyta i oczekuje nowego numeru jedynego polskiego zina RM, a niektórzy być może omijają wszelkie artykuły o starszych wersjach. (;"
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Secretman »

Można napisać w następnym Gońcu temat o znanych userach z różnych forów RM(np. Skaciu - historia prawdziwa). A Spamthirowy Czołg wrzucić na rmxp.pl :)
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Secretman pisze:Można napisać w następnym Gońcu temat o znanych userach z różnych forów RM(np. Skaciu - historia prawdziwa). A Spamthirowy Czołg wrzucić na rmxp.pl :)
Lepiej nie, bo dla niektórych ta gra jest jak płaszcz Dejaniry. Zwłaszcza, że w naszej społeczności już i tak mamy za dużo trolli.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Mantiq »

Mateusz SSJ8 pisze:
Secretman pisze:Można napisać w następnym Gońcu temat o znanych userach z różnych forów RM(np. Skaciu - historia prawdziwa). A Spamthirowy Czołg wrzucić na rmxp.pl :)
Lepiej nie, bo dla niektórych ta gra jest jak płaszcz Dejaniry. Zwłaszcza, że w naszej społeczności już i tak mamy za dużo trolli.
Chyba tylko dla ciebie jest zła.
Trolli tu nie ma, są tylko newbie, którym pomagamy.
Jest tylko jeden troll na tym forum...

Co do tematu:
Fajny numer.Można wiedzieć kiedy wyjdzie 25?
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Chyba tylko dla ciebie jest zła.
Trolli tu nie ma, są tylko newbie, którym pomagamy.
Jest tylko jeden troll na tym forum...

Co do tematu:
Fajny numer.Można wiedzieć kiedy wyjdzie 25?
Może i jestem trollem, ale czy TY przypadkiem nie myślałeś, że mogłem stać się trollem PRZEZ CIEBIE, przez Ska'cia i innych użytkowników tego forum, którzy mnie gnoili? A jeśli mnie nie gnoiłeś, to zwracam honor.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: AkiNebula_e »

Nie nudzi wam sie? Walka na racje, które nie mają sensu zabawna nie jest.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Goniec RM - nr 24.

Post autor: Mantiq »

Mateusz SSJ8 pisze:
Chyba tylko dla ciebie jest zła.
Trolli tu nie ma, są tylko newbie, którym pomagamy.
Jest tylko jeden troll na tym forum...

Co do tematu:
Fajny numer.Można wiedzieć kiedy wyjdzie 25?
Może i jestem trollem, ale czy TY przypadkiem nie myślałeś, że mogłem stać się trollem PRZEZ CIEBIE, przez Ska'cia i innych użytkowników tego forum, którzy mnie gnoili? A jeśli mnie nie gnoiłeś, to zwracam honor.
Mnie jeszcze wtedy nie było na tym forum.Wiem, że to spam więc można usunąć.


Panowie, wystarczy.

edit: Ok.
Zablokowany