Goniec RM - nowy rozdział

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Pantera »

drewniany stalin FTW

no i "dawaj sto milionów" tez mnie rozwalilo
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: AkiNebula_e »

Fajne jaja te kwiatki w gońcu. Na chacie też dużo jajec się działo, ale tego raczej nikt nie monitorował.

Mnie zniszczyło: "Rahim, mistrz metafor".
Alima
Posty: 17
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:12

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Alima »

Tajemnicy Written Town. Hmm... zupełnie nie umiałam się wczuć w klimat tej gry, ale w sumie to zgadzam się z autorem recenzji. Ładny chipset, charsety postaci pobocznych już niekoniecznie. Wyjaśnienie fabuły zbyt szybkie, ale zagadki całkiem całkiem (chociaż sprawiły mi trochę problemów). Zagrać warto, chociaż inne gry autora bardziej przypadły mi do gustu.

A, tak swoją drogą, to kiedy zobaczyłam jakiś czas temu tytuł artykułu "Pojedynki" w pierwszej chwili myślałam, że będzie to o sensie kłótni między zwolennikami różnych makerów itd., a tu chodziło o porównania gier ^^'...
W pojedynkach zabrakło mi (poza porównaniem muzyki, o której można by było przy okazji grafiki napomknąć) przedstawienia i porównania samej fabuły i klimatu :)
A do pojedynku mogłyby stanąć jakieś horrory (Zasłona, Ostatnie wakacje Alexa itd.).
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Kleo »

Fajnie, że materiały pojawiające się na Gońcu dostały datę. Jakoś mi jej brakowało, chociaż nie potrafię tego sensownie uzasadnić. ;)
Z recenzją CrasheRa też się zasadniczo zgadzam, miałam nie wypominać niezręczności stylistycznych, bo już Ayene na Ultimie zrobiła to w dość mocny sposób. Ale jednego nie zdzierżę, zwłaszcza, że uwaga jest bardziej ogólnej natury i nie tylko do CrasheRa się odnosi.
Jako jeden z niewielu posiada on wiele dobrych pomysłów
Posiadać to można domek z ogródkiem, a pomysły, wiedzę, wykształcenie itp. najzwyczajniej w świecie się MA. Wiem, że to rozpowszechnione ostatnio, ale błędnym jest przekonanie, że posiadać jest bardziej elegancko niż mieć.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Crashykk »

Dzieki Kleo, postaram sie unikac podobnych bledow w przyszlosci. ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Kleo pisze:Fajnie, że materiały pojawiające się na Gońcu dostały datę. Jakoś mi jej brakowało, chociaż nie potrafię tego sensownie uzasadnić. ;)
Mi też tego brakowało i to już od jakichś dwóch miesięcy:P

Recenzja git, zwłaszcza wstęp:)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

http://www.goniecrm.pl/recenzje/gra.html

Słaba ocena, gra jak najbardziej wyprzedziła resztę bo jest robiona z głową, a nie masą skryptów i innych dupereli. Ludzix miał głowę z niczego potrafił zrobić coś, dodatkowo było to orginalne i różniło się od reszty "szablonowych" projektów.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Jazzwhisky »

Będąc ścisłym, umówmy się, na otwartym rynku indie tylko Wzór i Gra Przygodowa miałyby rację bytu. Sam głosowałem na grę Colombosa, ale faktem jest, że ta produkcja to tylko RM-port istniejącego tytułu.

Moje zdumienie budzi raczej fakt, że po latach doświadczeń, ciągłych zwycięstw błystkotliwych, eksperymentalnych, nietypowych, pomysłowych produkcji nad sztampowymi średniakami kogoś jeszcze to bulwersuje lub razi.
Rezultat głosowania (choć też pod nim bym się nie podpisał) był dosyć przewidywalny i obrazujący kryteria jakimi kierowali się głosujący. W ostatecznym rozrachunku nie liczy się przecież ilość godzin pracy, map, skryptów etc. tylko czysty efekt końcowy, jak dobrze bawił się odbiorca. Wciąż do wielu to nie dotarło - 100 map średniej gry to dla większości graczy tylko 5 pierwszych map i klawisz escape/delete. 10 genialnych map to prawdziwa bomba, którą rozpoznają (i na którą zagłosują) od początku do końca wszyscy. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Kleo »

Osobiście przyznałam Grze Przygodowej część swoich punktów, przyczyniając się do jej wygranej. I zdania nie zmieniam. Szczególnie ocena klimatu gry (czymkolwiek on jest, bo to bodaj najbardziej subiektywne kryterium) wydaje mi się mocno zaniżona. Za plus produkcji uważam też ascetyczną oprawę, która powoduje, że treść i rozgrywka wybijają się na pierwszy plan. Właściwie jedyny konkretny zarzut, który mogę grze postawić, to jej długość - ta faktycznie jest właściwie symboliczna i u mnie spowodowała jedynie zaostrzenie apetytu na podobne tytuły.
Jazzwhisky pisze:W ostatecznym rozrachunku nie liczy się przecież ilość godzin pracy, map, skryptów etc. tylko czysty efekt końcowy, jak dobrze bawił się odbiorca.
Jako nałogowy konsument RM-ówek mogę się pod tym zdaniem podpisać rękami i nogami. I też mnie dziwi, że niektórzy tego nie widzą (nie chcą widzieć?).
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Dragon Kamillo »

A gra przygodowa nie ma czasem 1 bitowej grafiki - przecież są w niej tylko 2 kolory, czarny i biały.
Głosowałem na tą grę w dogrywce (w normalnej części nie zdążyłem), podobał mi się pomysł, grafika, dialogi, mały pokój XD i ogólnie jakoś milej się w nią grało niż w (też całkiem fajny) Wzór, który jak już zostało wspomniane jest portem. Tu chyba zwyciężył pomysł na gierkę, w grę przygodową grało się z ciekawości, we wzorze po przeczytaniu instrukcji wiadomo było co już będzie - to samo, tylko trudniej.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Mnie się naprawdę nie spodobała. Kwestia gustu. Też dziś byłem zniesmaczony po przeczytaniu recenzji Pustkowi Chaosu. Dla mnie gra była świetna, Zombika mocno znużyła.
Ale z drugiej strony się nie dziwię, bo np. Diablo też jest monotonne i nudnawe, a grają w to miliony;).
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Kleo »

Ładna recenzja Luny i baaardzo zgodna z tym, co sama o grze myślę. Może poza muzyką, bo ta akurat przypadła mi do gustu, zwłaszcza te cięższe kawałki. Miło, że wreszcie ktoś mnie poparł w sprawie save pointów, o które trułam dupę Viuu niezliczoną ilość razy, ale jak zwykle zostałam zignorowana. ;)
Tylko dlaczego nie ma ani słowa o tych ślicznych zagadkach? Dla mnie są największym atutem gry.
No i jednego nie rozumiem - fabuła jest w minusach, grafika w plusach, po czym obie dostają ocenę 4/6. WTF?
A Skinwalker wcale nie straszny (chociaż przyznam się, że na wszelki wypadek grałam przy dziennym świetle, więc może nie było efektu:).
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Viuu »

Kleo, recenzja jako recenzja jest ok. Problem zaczyna się w kwestii spójności tego wszystkiego.
Ocena zupełnie nie ma nic wspólnego z treścią recenzji. Fakt walnięcia wszędzie "4" wydaje się albo celowym zabiegiem, ale lenistwem. (Warto też wspomnieć, że słabo o tobie świadczy (jako graczu) fakt tak wielkich problemów z grą, bo jest ona prosta :I)

Poza tym jak pisała Kleo, nie ma tu nic o zagadkach, ale ja bym też wypomniał, że nie wspomniano również o sekretach (a raczej skrzynkach do znalezienia).
Wiem, brzmi to może trochę głupio, że autor gry zaczyna dyskutować na temat jej recenzji, ale ja po prostu chciałbym wyjaśnienia wielu rzeczy.

Aaaa, no i jak w końcu nazywa się gra którą recenzowałeś?
"Lunatera: The Lies of the Moon",
"Lunatera: The Lies of Moon",
"Lunatera: Lies of the Moon" czy może
"The Luna the tera the: The Lies the of the Moon the"? :O

Już nie wspominając o fakcie wielu innych błędach jak np. "Yuki" - nie wiem co to za postać.

Oczywiście żeby ktoś sobie nie pomyślał, nie próbuję wywalczyć wyższej oceny, a wyjaśnienie porządne tej która została dana.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Mnie osobiście te save-pointy też dobijają ale w grę gra się przyjemnie, co prawda została mi część świątyni do przejścia, ale ze względu na matury darowałem sobie jednak w piątek nadrobię zaległości =)
Co do samej recenzji to po tak profesjonalnej osobie jak ravenone spodziewałem się czegoś lepszego, tym czasem faktycznie jest kupa błędów. Jeśli chodzi o muzykę to jest świetnie, na grafikę nie przykładam aż tak dużej wagi, ale też bardzo ładnie =)

I tak wogóle Rahim come back~
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Gorn5 »

Zapraszam do przeczytania (mój pierwszy wywiad z Kleo): http://goniecrm.pl/wywiady/kleo.html
To mój pierwszy wywiad jako Redaktor na Gońcu RM. Więc jak coś nie tak, to bez pretensji ;)
Jak uważacie, dobrze czy źle, jak na pierwszy raz?
Zablokowany