Goniec RM - nowy rozdział

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Zablokowany
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

CrasheR pisze:O którą dokładnie chodzi, jeżeli mogę zapytać? :P
http://goniecrm.pl/recenzje/mansion.html
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Kleo »

Już tak jakoś zaraz po przeczytaniu recenzji Mitu pomyślałam sobie, że fajnie by było zobaczyć na Gońcu różne zestawienia tematyczne gier. W tym wypadku przyszedł mi do głowy cykl o starszych, nieco zapomnianych, a godnych uwagi grach. Ale scenówkowo też może być.
No i gratulacje dla Gońca z okazji czegoś w rodzaju rocznicy.

Znów wyjdę na zmorę, ale mimo wszystko nie mogę się nie przyczepić - już taka moja paskudna natura. Szanowny Redaktorze Naczelny, pod żadnym pozorem i w żadnych okolicznościach nie zaczyna się zdania od "Mi"!!
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Mi nie bardzo przypadł artykuł o grach scenowych, wszystko zostało tak powierzchownie opisane, aby było. Można by rozwinąć trochę opisy, dać jakieś podsumowanie odnośnie tych projektów, czy scenówki wg. mają sens, czy większość je popiera, czy też i nie, pod jakim kontem na nie patrzeć, jak na zwykłą grę, czy też z przymrużeniem oka na niedociągnięcia.

EDIT:
Nawet Ayune na ultimie tak myśli *-*
Ayene pisze:Świetny pomysł na artykuł o grach scenowych. Pokusiłabym się o nieco szerszy ich opis. Niemniej - jak zawsze - czekam na kolejne ciekawe artykuły - może ściślej - analizy i poradniki.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Crashykk »

CrasheR - pora na jakiś większy projekt:).
Może i pora, jednakże ja nie potrafię stworzyć nic większego/dłuższego, z dobrą fabułą, co mogłoby przyciągnąć graczy do gry. Jestem okropnym pisarzem. :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

MI to nie przeszkadza, Kleo :D

Rahim - większość artykułów tego typu w Gońcu ma właśnie taką konwencję. Szersze opisy to masz w recenzjach. Zanim pomarudzisz to przypomnij sobie to:P

http://goniecrm.pl/analizy/humor.html
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Tak wiem, ale miało to zostać poprawione *-*
Jednak wyszło że jest jakie jest.
EDIT: Recka miasteczka nowoczesnego...
jako kolejny minus dodał bym że to plagiat GL.
Cóż mogę więcej powiedzieć? Cały projekt jest wg. mnie "dadaizmem".
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Soul »

Akurat symetrycznego lasu nie powinno się czepiać, gdyż lasy dzielą się na naturalne i stworzone przez ludzi.
Te drugie najczęściej posiadają drzewa ułożone w równych odstępach i rzędach, gdyż tak po prostu zostały posadzone.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Michu »

Ja mam tylko jedno pytanie - jak bardzo trzeba zgrzeszyć, żeby dostać na Gońcu 1 za fabułę albo grafikę? (MN4 dostało odpowiednio - 3 i 2).
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Dragon Kamillo »

Jeśli chodzi o fabułę to taaak - http://www.goniecrm.pl/recenzje/badass.html
EDIT
No i mamy też grafikę: http://www.goniecrm.pl/recenzje/panic.html
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Soul pisze:Akurat symetrycznego lasu nie powinno się czepiać, gdyż lasy dzielą się na naturalne i stworzone przez ludzi.
Te drugie najczęściej posiadają drzewa ułożone w równych odstępach i rzędach, gdyż tak po prostu zostały posadzone.
Też o tym myślałem. Ale w przypadku MN chodziło o podkreślenie wszechobecnej symetrii.
Michu pisze:Ja mam tylko jedno pytanie - jak bardzo trzeba zgrzeszyć, żeby dostać na Gońcu 1 za fabułę albo grafikę? (MN4 dostało odpowiednio - 3 i 2).
Ocena jest zawyżona?:P Nie no, chciałem docenić to, że autor jednak coś swojego wkładu w to włożył - np. dziwaczne face'ty.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Coś pusto ostatnio w Gońcu, rozumiem że nic nie wychodzi z gier, ale są też inne wydarzenia ._.
Np. GF i takie tam o których warto by wspomnieć.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Zombik »

No... nie mam co czytać ;_;
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Zamiast marudzić na to, że nic nie ma, to komentujcie to co jest:D Nikt nie napisał np. czy zgadza się z recenzją Tajemnic Wulkanu albo jak znajduje Pojedynki:P
Ale żeby nie było, że przychodzę z pustymi rękami macie parę cytatów na poprawę humoru.

www.goniecrm.pl
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Kleo »

Pojedynki fajna myśl, ale jakoś zestawienie obu Worldów nieszczególnie mi się kleiło. Chociaż, gwoli uczciwości, przyznam, że żadnego z nich z różnych względów na razie nie ukończyłam. Ale i tak wydają mi się być dość daleko od siebie. Jakoś do pary do Perfect World bardziej by mi pasowała np. Gromada.
W cytatach Rahim osiągnął przymioty boskie - występuje w 3 osobach. Ale czepianie się ewidentnej literówki to jednak lekka przesada - gdybym ja to zrobiła, to by było do przyjęcia, ale żeby jeszcze ktoś był tak okropny? ;)
Zresztą autokorekta w wordzie lubi robić różne ciekawe rzeczy - żeby daleko nie szukać, to ostatnio w służbowym dokumencie ze zdumieniem ujrzałam punkt "konsolacje indywidualne". Po analizie kontekstu wyszło mi, że chodziło raczej o "konsultacje". Wobec tego "pisakowa burza" to doprawdy niewinny drobiazg.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Em... Nie wiem co powiedzieć, poprostu tu soom moje chyba najsłabsze cytaty ._.
Te najlepsiejsze walają się gdzieś w czacie Twierdzy, po za tym chyba osiągnąłem perfekcje skoro ludzie mówią już o mnie i piszą w kilku osobach, czuje się teraz X-Techem XXI wieku :D
Zablokowany