Goniec RM - nowy rozdział

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Odświeżam temat.
Jeśli macie co niektóre podane gry to uploadujcie je bo linki powygasały a chciał bym poszerzyć artykuł ;)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Dragon Kamillo »

Większość z nich jak nie wszystkie znajdziesz na http://www.tsukuru.pl. A jak nie ma tam to może jeszcze na http://www.tsukuru.pl/forum.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Kleo »

Moja kochana Jaworlandia jest na Twierdzy, o tu konkretnie: http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=jaworlandia
Została niemożliwie (i zasadniczo słusznie) zjechana w recenzji i otrzymała całkiem zasłużoną ocenę 3/10. Ale porcja śmiechu, eee... rechotu (no co, każdy czasem musi;), jaka mi przy niej towarzyszyła, zasługuje na co najmniej 6/10. Zatrute kanapki i żarcik o szafie (ten, o ile pamiętam, występuje w drugiej części) zapamiętam na długo. Trzeba znać, choćby po to, by się z lekka zniesmaczyć (no co, każdy czasem musi;).
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

Dobra postaram się dziś wszystko zassać ;)
Co do gier Kuby P. nie bardzo leży mi wygląd graficzny ale skoro mówisz że warto to zobaczę ;)
na razie lecę tymi całymi chomikami ;)
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Aktualizacja na stronie.

www.goniecrm.cba.pl
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Nowe artykuły na stronie. Miłej lektury.

www.goniecrm.cba.pl
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: OverHiLL »

Nie chce hejtować, bo wiem, że ludzie wkładają w to swoją pracę, ale wywiady są strasznie słabe.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

OverHiLL pisze:Nie chce hejtować, bo wiem, że ludzie wkładają w to swoją pracę, ale wywiady są strasznie słabe.
Np. Moje XD ale szczerze powiem że trudno jest zrobić dobrąreceznje słabych gier xd
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: OverHiLL »

Nie no, po prostu wywiady.. są mało ciekawe. Pomysł jest okey, ludzie z poza sceny RM, ich odczucia z grami spod RMa i tak dalej. Ale są to krótkie i mało treściwe wywiady, można to było lepiej wykonać. :wink:
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Rahim »

A o tym mówisz :P Robiłem ten wywiad z ludźmi którzy interesują się grami a mało takich w moim otoczeniu, każdy leci na cudowne nowe 3d xd
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Secretman »

Muszę w końcu wypróbować "To the Moon", skoro wszędzie to chwalą, to nie może być przypadek to wiedz, że coś się dzieje.
Wywiady się przyjemnie czyta (dobre pytania), ale byłoby jeszcze lepiej, gdybyś Rahim popracował nad przecinkami (zwłaszcza!), kropkami i literówkami - czasami ciężko mi przeczytać i zrozumieć za pierwszym razem, co napisałeś (szczególnie tutaj na GMA).
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: ravenone »

Aktualizacja:
Recenzja pewnej ciekawej gry oraz artykuł o aktualnych projektach.

http://goniecrm.cba.pl/
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Jazzwhisky »

Popełniłeś masę pomyłek w tekście "Sukces w RM", w większości założenia są nieprawdziwe, potem ludzie to czytają i wierzą i przekazują dalej zabobony. Rozumiem, że dokonałeś pewnych szokujących dla siebie odkryć, ale wnioskowanie, że rzeczywistość ogranicza się do twojego postrzegania jest niemądre. Bardzo tego nie lubię, bo jest to jedna z chorób, która toczyła i dzieliła nasze środowisko latami.

Wszystkim polecam na początek - viewtopic.php?f=4&t=3910, jeśli poczuję się wywołany, to chętnie napiszę kontrtekst na ten temat.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1154
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: Michu »

Ja z chęcią przeczytałbym Twój kontrtekst, Jazz. Pomijając oczywistości, że np. ten tekst to żadna analiza, a kilka słabo ze sobą powiązanych akapitów, "Sukces w RM" powiela szkodliwe schematy (stereotypy?) związane z nastawieniem do tworzenia gier, hm, niezależnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Goniec RM - nowy rozdział

Post autor: X-Tech »

Recenzja SHIKIMA kINGDOM. W dawnych czasach byłem testerem tej gry XD Jeśli potrzebujecie testera do kolejnej części SHIKIMA pisze się nie zważając na nic. Śmieszna i chora gierka. Przypomina mi Szajbę, oraz Wino Adventure 2 pod względem chorego klimatu choć tutaj są chore wierszyki, które kładą na łopatki. Ocena zasłużona w tej kategorii. Z oceną się zgadzam, a humor jest do ogarnięcia jeśli ktoś nie zna klimatów w stylu Szajba/Wino2.

+

WIDZĘ sporo niezłych zapowiedzi w pigułce. Miło.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2013, 16:00 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany