Goniec RM - Wasze sugestie

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: ravenone »

W tym temacie możecie zgłaszać wszelkie uwagi na temat treści Gońca oraz tego, co nowego chcielibyście zobaczyć na stronie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rahim »

Podział na gwiazdki, a później rozbijanie to na elementy jest trochę dziwny jak dla mnie, albo oceniamy to jako całość, albo jako części idać moją logiką...=)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Dragon Kamillo »

Nazwa makera 2000 wszędzie jest cała, a 2003 wszędzie jest pisana skrótem (2k3), może lepiej obie pisać w całości (2000, 2003), albo obie skrótem (2k, 2k3). Nie wiem, ale jakoś dziwnie teraz to wygląda.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: X-Tech »

w recenzjach nie ma oceny dialogów/opisów, a to chyba najważniejsze w większości tego typu gier.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: McLaren »

Goniec to dobra strona nie potrzebująca żadnych poprawek.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: ravenone »

Rahim pisze:Podział na gwiazdki, a później rozbijanie to na elementy jest trochę dziwny jak dla mnie, albo oceniamy to jako całość, albo jako części idać moją logiką...=)
Gwiazdki to jest ogólna ocena, która jednak nie jest średnią z czynników takich jak grafika, fabuła itp. Te pozostałe kryteria są tylko pomocnicze i nie każdy recenzent je u nas stosuje.
Dragon Kamillo pisze:Nazwa makera 2000 wszędzie jest cała, a 2003 wszędzie jest pisana skrótem (2k3), może lepiej obie pisać w całości (2000, 2003), albo obie skrótem (2k, 2k3). Nie wiem, ale jakoś dziwnie teraz to wygląda.
W sumie racja, ale w tym momencie to poprawianie każdego z kilkuset plików z osobna. Jeśli większej liczbie osób będzie to przeszkadzać, wtedy to zmienię;).
X-Tech pisze:w recenzjach nie ma oceny dialogów/opisów, a to chyba najważniejsze w większości tego typu gier.
Dialogi i opisy to raczej część Fabuły. Przynajmniej ja to tak odbieram. A ty nie?:P
McLaren pisze:Goniec to dobra strona nie potrzebująca żadnych poprawek.
Każda strona wymaga poprawek. Nie ma rzeczy idealnych:)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: X-Tech »

"Dialogi i opisy to raczej część Fabuły. Przynajmniej ja to tak odbieram. A ty nie?:P"
@Ravenone:





Nie. Dialogi, opisy, fabuła to są różne kwestie.
Można zrobić prostą fabułę przykłady masz w projektach początkujących, ale za pomocą dialogów, opisów zmienić grę w coś niesamowitego, ale nadal będzie w recenzji - fabuła jest słaba i w ten sposób nie dowiem się najważniejszego czy od strony dialogów i opisów gra sprawia frajdę.

Nie ma oceniania poziomu dialogów/opisów w grach i ja tu nie mam na myśli poziomu języka, bo przeważnie wyższy poziom języka nie sprzyja naprawdę dobrym i wiarygodnym dialogom, ale totalnie sztucznym, wstrętnym jakich nie znoszę, bo zabijają wiarygodność postaci. To
nieocenianie dialogów sprawia, że nie wiadomo czy gra, która ma taką czy owaką fabułę nie nosi niesamowitych wrażeń za sprawą dialogów. W sumie tak przydatny dodatek.

Przykładowo mój ulubiony film Blade Runner ma taką fabułę. Łowca Androidów musi zabić zbiegłe Replikanty. Koniec. W Gońcu przeczytałbym jaką słabą fabułę ma Blade Runner i za fabułę 2/5 XD Przykładowo gra rpgmakerowa "Longing Ribbon" to gra, która od strony dialogów jest niemal totalnym arcydziełem w kwestii wykreowanego przez nie klimatu i atmosfery wręcz filmowej. Warto by było takie rzeczy uwzględniać.


mhm dobra jak uznasz, że się czepiam to też spoko XD Po prostu warto w recenzjach uwzględniać poziom dialogów. Byłoby to spoko.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: GameBoy »

Wyjątkowo w 100% zgadzam się z Xem. =)
Zwłaszcza, że dialogi w niektórych makerówkach potrafią straszyć po nocach swoją jakością - warto by przed tym ostrzegać.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Dragon Kamillo »

Zrób temat na błędy XD.

W dziale z reckami 2k3 coś dziwnego dzieje się z literką C - sam zobacz.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: ravenone »

Dragon - sprawdziłem na kilku kompach z różnego IP i różnych przeglądarek, u mnie wyświetla się ok.
Co do tych dialogów - większość tego typu rzeczy powinno być zawarte w opisie recenzji, nie chodzi przecież o to, żeby dawać jak najwięcej czynników i każdemu przypisywać oddzielną ocenę, tylko o treść ogólną całej recenzji i wyciągniecie z niej wniosków.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Kleo »

Hm, Dragon chyba wyraził się nieco nieprecyzyjnie, bo też długo myślałam, że ma jakiś problem z wyświetlaniem się litery C.
Ale raczej chodziło mu o to:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Dragon Kamillo »

Dokładnie XD - miałeś sprawdzić, myślałem że na to wpadniesz.

Ale dzięki Kleo, mi się zrzuta nie chciało robić.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rahim »

http://www.goniecrm.pl/redakcja.html
do każdego redaktora/ gościa proponował bym dodać email =)
Ułatwia kontakt i wg. zostawia jakiś kontakt do tych osób w razie czego...
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Dragon Kamillo »

W recenzjach 2k3 autorem gry ,,Co z bocianem, Rahim?'' jest Lord Drachanel, a w zbiorze wszystkich recenzji Zombik. Może lepiej wszędzie dać autora Zombik/Lord Drachanel? albo sam Zombik.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: ravenone »

Autora gry zmieniłem, co do kontaktów: dodałem @ do tych głównych. Do więkoszości mailowego kontaktu nie miałem, więc ciężko by było teraz o to zabiegać.
Zablokowany