Goniec RM - Wasze sugestie

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: McLaren »

Pomyślałem sobie ,że fajnie by było gdyby Goniec miał swoje własne Forum i Forumowicze którzy zrobili jakąś grę i została ona oceniona na 4 dostaje złotą gwiazdkę z numerem 4:) Wtedy widać ,że ktoś coś zrobił i zostało ocenione lepiej niż inne gry.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rahim »

Nie wiem czy ravenone miał by czas na forum, już kiedyś o tym z nim rozmawiałem =)
( Co do tych gwiazdek to wiem do czego zmierzasz =) )
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: McLaren »

Pomyślmy każda gra powinna być oceniana indywidualnie, wtedy widać by było ,że np. o ten gościu ma 3 gwiazdki po 5 znaczy to ,że robi naprawdę dobre gry. A np tu nikogo nie chce obrazić... ma złoty puchar za grę która naprawdę nie ma w sobie nic co by dawało frajdę z grania podstawowe tile żadnej innowacji zero. W gońcu podoba mi się to ,że takie gry są oceniane gwiazdkami tak jak hotele ;) Wiadomo gdzie jest lepiej 5gwiazdkowy hotel czy 2?
Chciałbym Forum Goniec i Gwiazdki z numerkami pod awatarami.
Co o tym sądzicie?

Oto jakby to miało wyglądać na szybko zrobiłem:
Oczywiście mniejsze wielkości pucharka pod awatarem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2014, 21:40 przez McLaren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Soul »

Jestem przeciw takiemu ocenianiu. Tutaj obrazkowe nagrody mają sens, gdyż są wybierane w ogólnym głosowaniu przez no może nie wszystkich, ale część użytkowników. Natomiast dawanie takich rang na gońcu nie było by do końca fair. W końcu ocena pod recenzją to "widzimisię" jednego redaktora. Jeden ocenia surowiej, inny inaczej. Jednemu coś się spodoba, drugiemu nie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rahim »

Tak, tylko widzisz, weźmy jako przykład użytkownika x zrobił sobie gierkę, dostał ocenę 4 ma dostać 4 gwiazdki tak? Ok. Zrobił grę drugą na 5 gwiazdek, ok ma 5 gwiazdek, zrobił trzecią grę na 2 gwiazdki, ma teraz je stracić? :o
Nielogiczne z deka =)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: McLaren »

Gwiazdka z numerem 5 to jedna gra . Druga gra to druga gwiazdka z numerem 4 i trzecia gwiazdka z numerem 3 razem są trzy gwiazdki pod awatarem z numerami 5 4 i 3 Gość zrobił 3 gry które zostały tak ocenione koniec kropka. Tak jak inni kolekcjonują pucharki złote srebrne brązowe.
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Gorn5 »

Jeśli chodzi o forum - myślę, że jest to dobry pomysł. Tylko do tego potrzeba czasu oraz odpowiednich ludzi. <-- Długo się nad tym zastanawiałem. W sumie po co forum?
Goniec jak Goniec - stronka o recenzjach itp. itd.
Co niby na forum miało by się robić? No chyba, że komentować recenzje oraz inne gry.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rahim »

Gorn5 pisze:Jeśli chodzi o forum - myślę, że jest to dobry pomysł. Tylko do tego potrzeba czasu oraz odpowiednich ludzi. <-- Długo się nad tym zastanawiałem. W sumie po co forum?
Goniec jak Goniec - stronka o recenzjach itp. itd.
Co niby na forum miało by się robić? No chyba, że komentować recenzje oraz inne gry.
Rzekł specjalista od for...
http://portalrm.pun.pl/
Jak masz tak bez sensu pisać to nie pisz. Goniec zawsze był Zinem, i raczej jego forma tak sprawdza się najlepiej, myślicie że forum zasiedli się ludźmi, wszystko będzie ładnie pięknie każdy będzie komentować recki itp? To mija się z celem. Redaktorów raptem jest tam trzech, czasem ktoś coś skrobnie gościnnie, więc nie ma tego za dużo, forum stało by puste, zalęgło się spamem i niepotrzebnymi utyczkami jak jedno z polskich for o RM ( nie będę tutaj publicznie pisać nazwy by w nikogo nie celować) ravenone, Noruj, czy też CrasheR nie mają nie wiadomo ile czasu by doglądać tego forum co chwilę i skutek był by taki:
- Mało treści tematycznych na forum
- Kupa spamu i sprzeczek
- Administracja nie ma czasu na forum i pilnowania tam porządku.
Przypomina wam to jakieś miejsce już?
Po co popełniać drugi raz ten sam błąd.
Podsumowywując: do kiedy Goniec jest Zinem, dobrze jest jak jest, dostajemy artykuły i na poszczególnych forach możemy je skomentować w odpowiednich ku temu działach/tematach i to powinno nam wystarczyć.

EDIT:
@DOWN:
Gorn5 pisze:1. Nie jestem specjalistą od for! - jak ty to tak dostrzegasz to już twój problem.
Ironia – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2014, 20:33 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Gorn5 »

1. Nie jestem specjalistą od for! - jak ty to tak dostrzegasz to już twój problem.

Padł pomysł, ja go tylko oceniłem. I sam zawahałem się. Przecież napisałem:
W sumie po co forum?
Goniec jak Goniec - stronka o recenzjach itp. itd.
Co niby na forum miało by się robić? No chyba, że komentować recenzje oraz inne gry.
Z dalszą częścią wypowiedzi Rahima się zgadzam.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Crashykk »

Ja nie mam czasu nawet pisać, a co dopiero zajmować się jeszcze jakimś forum. Przez ostatni miesiąc skrobnąłem jeden tekst, który to nawet nie wiem czy nadaje się do publikacji :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Noruj »

Jedyna opcja dopuszczalna dla mnie - komentowanie artów bezpośredio na stronie.
To już jednak leży w kwestii RVN. ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: GreyInvidia »

Noruj pisze:Jedyna opcja dopuszczalna dla mnie - komentowanie artów bezpośredio na stronie.
O! Właśnie tego mi czasami na Gońcu brakowało. Fajnie byłoby móc jakoś odnosić się do gier jak i do samych recenzji, jak np. na victorygames.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Kleo »

To nie jest nowy pomysł, takie sugestie już padały przy okazji premiery nowego wcielenia Gońca. Ale ravenone stwierdził wtedy, że woli komentarze w stosownym temacie na Gospodzie (w sumie ciekawe, dlaczego?). Choć kto wie, może zmieni zdanie pod naciskiem opinii publicznej? :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rave »

Kleo pisze:ravenone stwierdził wtedy, że woli komentarze w stosownym temacie na Gospodzie (w sumie ciekawe, dlaczego?).
Myślę że zadecydowały względy techniczne. Ravenone robi tą stronę w czystym HTML, a tu ciężko jakiś sensowny system komentarzy zintegrować. W sumie mógłbym wykombinować coś w PHP, później tylko iframe pod artykułem i można by dodawać komentarze, ale nie wiem czy ravenone się zgodzi (i czy serwer na którym stoi Goniec obsługuje PHP i MySQL).
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - Wasze sugestie

Post autor: Rahim »

To co powiedział Rave na początku jest wystarczającą odpowiedzią.
Goniec to strona ravenone, a ten woli zwykłego HTML, już kiedyś na Ultimie była masa pomysłów na oprogramowanie itp. przy nowym Gońcu, ale jak to ravenone grzecznie stwierdził, nie urażając nikogo woli zwyczajny html bez żadnych dodatkowych bajerów.
Zablokowany