Strona 1 z 2

Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 21 sty 2014, 11:53
autor: ravenone
W tym temacie możecie zgłaszać pełne wersje gier do recenzji.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- tytuł gry
- wersję makera
- gatunek gry
- link do downloadu lub tematu na forum
- długość przejścia gry (to nam ułatwi planowanie kolejnych artykułów)

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 00:12
autor: Kleo
A dlaczego tylko pełne wersje?
Wydaje mi się, że właśnie Goniec może być miejscem, w którym omawia się pojawiające się na forach dema.
Nie każdy w nie gra, zwłaszcza, gdy jest perspektywa ujrzenia pełniaka (to nic, że często iluzoryczna;), a na podstawie opisu w Gońcu mógłby sobie wyrobić pogląd na kwestię, czy w ogóle warto czekać. Nie upieram się, że muszą to być pełnowymiarowe recenzje, ale jakieś teksty na temat dem mogłyby się od czasu do czasu pojawić.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 13:13
autor: ravenone
Goniec podejmował już próbę opisywania dem:
http://goniecrm.pl/analizy/dema2.html
http://goniecrm.pl/analizy/dema1.html

Obecnie mało tego wychodzi, żeby można było sensowne tematy zbiorcze robić.
A pełnoprawne recenzje w drodze wyjątku robimy dla dłuższych wersji demo, które wiadomo już, że nigdy nie będą ukończone i można je po latach można przypomnieć młodszym użytkownikom, np.: Kościak czy Zagubiony Świat.
A co do samych zgłoszeń pełnych wersji - nie musicie wrzucać tylko swoich projektów. Podajcie ciekawe gry, w które graliście i waszym zdaniem zasługują na to, żeby je zrecenzować.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 13:21
autor: GreyInvidia
Z takich gier będących pełniakami to osobiście mógłbym zaproponować chociażby:
.Flow - rm2k3 - horror, eksploracja
Lisa "The First" - rm2k - horror, psychologiczny, mindfuck
Cherry Tree High Comedy Club - RMVXA (chyba) - sim

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 16:00
autor: Rave
Zróbcie reckę Niezwykłej Przygody. Raczej wątpię że to skończę (było to demo, a projekt się spieprzył i jest pełen dziwnych bugów, choć planuję remake na Ace), a jak na demo jest dość długie (chyba 1-2h o ile się nie mylę).

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 22:57
autor: GreyInvidia
Tak btw jeszcze to w kwestii dem podzielam zdanie Kleo. Takie zajawki w formie może krótkich recenzji dostępnego contentu, oraz podsumowanie zawierające ew. oczekiwania oraz sugestie autora recki są do sporządzenia nawet w przypadku ubogich dem, a w ten sposób będzie można co ciekawsze tytuły jakoś rozpromować. Robienie wyjątku tylko w przypadku dłuższych dem, które nigdy nie będą ukończone trochę do mnie nie przemawia. Pokutując od paru lat na uboachan spotkałem się ze sporą ilością dość ciekawych gier (generalnie gry inspirowane Yume Nikki), które prawdopodobnie nigdy właśnie nie zostaną skończone, jak np. N'Oubilez Jamais (której forma tak mi przypadła do gustu, że zaoferowałem odrobinę swojej pomocy przy tworzeniu oprawy graficznej do gry), FleshChild (dość schizowa giera), Ignite (o ładnej jak dla mnie oprawie graficznej i z bohaterem z którym mogę się identyfikować), czy dość świeże demko pt. Nightmare Castle (nawiązujące stylem do pc-98). No i dodatkowo takie krótkie recenzje dem sprawią, że po prostu na Gońcu będzie się działo po prostu więcej.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 23:03
autor: ravenone
GreyInvidia pisze:Z takich gier będących pełniakami to osobiście mógłbym zaproponować chociażby:
.Flow - rm2k3 - horror, eksploracja
Lisa "The First" - rm2k - horror, psychologiczny, mindfuck
Cherry Tree High Comedy Club - RMVXA (chyba) - sim

Linki proszę, bo Flowa nie mogę znaleźć,a Chery jest płatne, tak?

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 23 sty 2014, 23:50
autor: GreyInvidia
Flow: http://www.mediafire.com/download/d3o9n ... 18+eng.rar

I tak, CTHCC jest co prawda płatne, ale darmowe demko pobrać można zawsze, żeby zobaczyć z czym się to je ;) (tym bardziej, że gra jest generalnie dostępna w pełnej wersji, więc do Gońca się kwalifikuje imo)

@EDIT: Przypomniała mi się jeszcze inna, lulzowa (jak dla mnie) gra.
Polymorphous Perversity - rm2k3 - rpg

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 24 sty 2014, 21:03
autor: ravenone
Jedna istotna kwestia, poprawiłem w pierwszym poście, podawajcie orientacyjny czas potrzebny do przejścia gry. To znacznie ułatwi nam planowanie kolejnych artykułów. Poza tym chcielibyśmy promować głównie polskie produkcje:)
Rave - wysłałem ci wczoraj PM o błędach przy odpalaniu gry, daj znać.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 24 sty 2014, 23:09
autor: GreyInvidia
Wydaje mi się, że skupianie się głównie na polskich produkcjach - mimo, że popieram taką jakby patriotyczną działalność - jeszcze bardziej zwęża listę gier, które można na Gońcu opisać. Dema nie, bo dema, gry zagraniczne nie, bo zagraniczne. O grach, które powstają na scenie polskiej i tak w pierwszej kolejności dowiadujemy się raczej z for i generalnie sądzę, że o grach opisywanych na Gońcu i tak wszyscy zainteresowani już wiedzą (właśnie z for). Prezentacja tytułów zagranicznych stworzy możliwość poznania nowych gier, o których normalnie po prostu by nawet nie wiedzieli. Tym bardziej, że pojawiały się już na gońcu gry Owl'a, więc czemu nie gry innych twórców ;) ?

Co do czasu gry we wspomniane tytuły:
CTHCC - nie grałem aż tak długo, ale zakładam że da się przejść w dzień - może dwa.
.Flow - zależy od tego ile chce się pozwiedzać, poodkrywać etc etc. Bardzo dużo eksploracji. Osobiście przeszedłem ją (wliczając w to odkrycie wszystkich eventów, oraz zakończeń) w jakieś dunno... 3 dni? (oczywiście nie gry non-stop).
Lisa - bardzo krótka. Gameplay może na godzinę.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 25 sty 2014, 00:18
autor: CrashuR
Nie do końca jest tak, iż w Gońcu nie pojawiają się tytuły zagraniczne. Sam "zrecenzowałem" już takich z 6 i jeden wysłałem przed chwilą nawet do publikacji ^^

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 25 sty 2014, 00:28
autor: GreyInvidia
Yup, to też wspomniałem o grach Owl'a - Rust and Blood i Skinwalker. Dlatego też tym bardziej niezbyt przemawia do mnie teraz argument, że raczej promujemy gry polskie - szczególnie gdy (przynajmniej w mojej ocenie) te dwa wspomniane przeze mnie tytuły nie są jakoś najwybitniejsze. Jak wspomniałem wcześniej - rozumiem i jak najbardziej popieram idee promowania polskich gier, ale niestety polska scena nie generuje tyle materiału, żeby było z czym pracować w miarę często.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 25 sty 2014, 09:38
autor: Noruj
Grey, może po prostu założyłsz portal, który będzie oceniał zagraniczne dema? X d
Bo sie obudziles po kilku latach pracy Gonca z konkretna wizja.
Poza tym zagraniczne gry pojawiaja sie raz na jakis czas

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 25 sty 2014, 10:28
autor: GreyInvidia
Ale przecież Goniec również zajmuje się recenzjami gier zagranicznych. Bez znaczenia jest tutaj to, czy portal ma miesiąc, czy parę lat a raczej to, czy po prostu jest w stanie być "elastyczny". Goniec niby potrafi - stąd właśnie pojawiły się tam recenzje paru gier zagranicznych. Dlatego też nie widzę konkretniejszych przesłanek do tego, by kurczowo trzymać się idei pisania w głównej mierze o grach ze sceny polskiej (poza może patriotyzmem ;p). Nie twierdzę, żeby teraz nagle zaczęli wrzucać recenzje tylko gier zagranicznych, bo to też nie o to chodzi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stagnację na stronie przerywać właśnie reckami takich gier, które generalnie lepiej się prezentują niż niektóre recenzowane tytuły (jak przypowieść o Hitlerze, dla przykładu).

Noruj pisze:Poza tym zagraniczne gry pojawiaja sie raz na jakis czas

Srsly... Gry zagraniczne pojawiają się przede wszystkim znacznie, znacznie częściej niż gry wyłącznie polskie - z przyczyn oczywistych. Generalnie jak tak przyglądam się scenie światowej to przynajmniej raz na tydzień pojawia się jakiś nowy pełniak, więc nie jest to chyba zły wynik ;p

Z resztą to tylko i wyłącznie moje sugestie i opinie odnośnie zgłaszanych gier, a nie plan na dalsze funkcjonowanie Gońca.

Re: Goniec RM - Zgłoszenia gier

: 25 sty 2014, 10:57
autor: Jazzwhisky
Tak czytam i sobie myślę, że przede wszystkim zachodzi pewne nieporozumienie, zresztą podobne do tego, które obserwowaliśmy w przypadku Tokei i innych, podobnych inicjatyw. Goniec to nie osoba, której trzeba doradzać, pojawia się w nim po prostu to, o czym ludzie chcą pisać, a jeśli ktoś chciałby by sajt obrał pewien kierunek to ma taką możliwość poprzez wkład własny. Dla przykładu - wystarczy zrecenzować zagraniczną grę, podesłać gdzie trzeba i już będziemy mieli +1 w danym temacie, znacznie więcej niż rozwodzenie się nad niuansami tego pomysłu na forum. =)