Goniec RM - komentarze

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Diablo »

Ten tutek tworzylem bardziej z mysla o poczatkujacych niz o doswiadczonych wyjadaczach.

Co do blokowania, ja nigdy "nie ryzykowalem" wole miec pewnosc :P

Rahim, napisz mi jaki blad popelnilem :P
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rahim »

Proszę cię bardzo
http://imgur.com/wIiFvjL
To normalnie da się zrobić grafiką...Obrazek
Podałeś zły przykład, zdarzenia (eventu) używamy wtedy gdy np chcemy by drzewo (jego korona) nachodziła na jakiś element który zanika pod kafelkiem drzewa...
Nie wprowadzaj w błąd ludzi bo tym sposobem przedłużasz im tworzenie, co do reszty tutka nie mam zastrzeżeń Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: GameBoy »

Jeden z największych zbiorów Let's Play. Autor kanału grał w mnóstwo tytułów, czy to 2k3 czy XP czy VX. Jedyny minus jest taki, że są to filmy z czystego grania bez żadnego komentarza.
Dla mnie brak komentarza jest w 99% przypadków zaletą. =)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Noruj »

Dla mnie dokładnie odwrotnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Też zauważyłem błąd wytknięty przez Rahima i lepiej go poprawić.

Co do filmików na youtube to trochę tego tam jest, ale często (jeśli chodzi o nagrywanie gier) jednorazowe RMówki, które nagrali ludzie nie siedzący w programie, a zajmujący się grami tego typu, że te pojedyncze przypadki się im nawinęły. Podać przykłady? Bo szczerze to mi się na razie nie chce.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Noruj »

https://www.youtube.com/watch?v=c3gBgSMeZW4
:)
Przepraszam, że sam link.
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Diablo »

Dla mnie blad to nie jest a raczej moj sposob :) Mi tak duzo wygodniej. Jesli jednak komus nie pasuje to nie musi go brac pod uwage. Na wstepie podkreslilem aby podkradac patenty ktore odpowiadaja czytajacym.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Z Mr.MO ABSem jest jeszcze Ostatnia Łza autorstwa Fear http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=ostatnialza i pewno coś jeszcze by się znalazło. Jest jeszcze Quantino - http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=quantino

Co do błedów, to przy cudzych skryptach robionych specjalnie pod publikę, takie niestety będziemy odkrywać. Autor nie pomyślał i mamy buga. Gdy ktoś pisze sam skrypty do gry, to raczej w tym zakresie w jakim dana gra wykorzystuje taki skrypt jest on niemal bezbłędny (no jakieś drobne błedy się trafią, ale bez przesady jak ten z zapisywaniem).
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Demówek nie znałem, dopisuję już tytuły do artykułu.
I dobrze powiedziane - 'skrypty robione pod publikę'.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kleo »

Jest tego sporo więcej, tak na szybko przypominają mi się jeszcze dwie gry (ta druga to demo):
http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev& ... e-szmaragd
viewtopic.php?f=1&t=4016
Tyle że obie z powodu błędów w skrypcie są praktycznie niegrywalne, więc nie mam przekonania, że koniecznie trzeba je dopisywać do listy. Chyba że ku przestrodze. :)

A z innej beczki: ładne teksty piszesz, Grey. I choć mam poczucie, że nasze gusta rozmijają się o lata świetlne, to aż nabrałam ochoty sprawdzić tę oniryczną Marysię. Bo twórczości Calunia jakoś nie przyswajam, niestety. I chyba nawet najbardziej entuzjastyczne recenzje nie będą tego w stanie zmienić.
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: GreyInvidia »

Dzięki. Nie wiem co prawda jakie dokładnie ty masz gusta (zaledwie się domyślam), ale mnie właśnie jedynie wciągają tytuły bardziej albo "psychodeliczne", albo kontrowersyjne. Dlatego też jak na razie taki dobór tytułów recenzowanych. Zresztą dostałem jeszcze sugestię recenzji kolejnej gry wpisującej się w te kanwy. Jeśli będę miał czas i chęć wziąć się za ponowną próbę gry w tą produkcję to może też i kolejną reckę właśnie skrobnę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Recenzja i mnie zachęciła do sprawdzenia. Tak jak się spodziewałem - to zupełnie nie moja bajka, ale przyznam, że mimo wszechobecnego różu grafika jest świetna, podobnie jak animacja głównej bohaterki.

Co do recenzji Noruja - wszystko bardzo treściwe, chwali się:).
Ale dziwi mnie, że ciągle nawiązuje się do Wrót Arkany, skoro to recenzja zupełnie innej gry o zupełnie innym stylu. A model głównego bohatera to nie jrpg, a zachodni typ, typu Bezi z Gothica (czy on też nie był popychadłem i nie robił masy questów bez zastanowienia, hę?).
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: GameBoy »

Szczerze mówiąc to trochę przesłodziłeś w tej recenzji. O ile grafika i oprawa dźwiękowa jest świetna, tak reszta już nie bardzo. Historia wpada w typowe dla tego podgatunku tony i dodatkowo całości nie odbiera się zbytnio jako snu, brak tu tej swoistej pokręconej logiki.
Nie mniej jednak całość jest warta uwagi, zwłaszcza, że gra jest krótka.

Jeszcze podobały mi się napisy końcowe, muszę ukraść ten pomysł. :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Noruj »

Ale dziwi mnie, że ciągle nawiązuje się do Wrót Arkany
Nie wiem czy to coś dziwnego, ale to raczej normalne, że grę ocenia się też przez pryzmat poprzednich dzieł autora. Nie na zasadzie, że poprzednia gra była FPSEM, więc w nowym RPGU brakuje mi strzelania, ale na zasadzie, że te same elementy są wykonane z różnym skutkiem w dwóch grach.
skoro to recenzja zupełnie innej gry o zupełnie innym stylu.
Przecież to jest dokładnie ten sam styl. To są niemal te same gry, w innym uniwersum i z inną grafiką/systemem walki, a ten system to się różni tylko tym, że jest w czasie rzeczywistym, a nie turowym. Jakby przerobić Krew Zdrajcy, na zasadzie przerobić plansze na tileset Kalibana, dodać zwykły system walki i nie ruszać nić więcej, to mamy Wrota Arkany 4 :)
Wrota Arkany od KZ różnią się a) grafiką b) systemem walki. To za mało, żeby mówić o całkem innych grach.
Cała reszta jest identyczna, no poza tam drobnymi zmianami w np. mniej angażującej fabule, mniejszej ilości bohaterów pobocznych.
A model głównego bohatera to nie jrpg, a zachodni typ, typu Bezi z Gothica
(czy on też nie był popychadłem i nie robił masy questów bez zastanowienia, hę?)
To że Bezi wykonuje zadania bez zastanowienia to raczej mało interesujące. Nie wiem czy nie ma lepszch wzorców dla gier? Zachodni tryb gry to nie tylko Gothic. Poza tym, Elroar dokładnie taki sam, a to niby się okazuje dwie różne gry xP
Obrazek
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: GreyInvidia »

GB, sny nie zawsze muszą być non-stop pokręcone. Co do "oryginalności" fabuły, to czy nie tyczy się to i tak znacznej części gier? Niezliczona ilość typowych rpg w klimatach fantasy opiera się generalnie na "typowych" schematach. Tutaj raczej chodzi o sposób przedstawienia historii. Grając w Dreaming Mary ta po prostu przypadła mi do gustu. Dodatkowo wspomniane wrażenie "powtarzającego się snu" (które powstawało w momencie, gdy mamy ambicję odkryć wszystkie zakończenia) również uznałem za element fabuły i gdy motyw "traumy w snach" jest dość ograny, to już koncepcja powtarzania tego samego świata od nowa, by spróbować coś zmienić jest już nieco bardziej interesująca. Oczywiście takiego efektu nie uzyskałbym raczej, grając od nowa poprzez opcję New Game. To dzięki drobnemu zabiegowi opcji podjęcia decyzji, czy jesteśmy zadowoleni z obecnego snu wpłynęła na moje ostateczne postrzeganie fabuły gry.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany