Goniec RM - komentarze

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Zablokowany
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Adrap »

Literówkę w tekście nie nazwiesz bugiem. Błędem w grze - już raczej możesz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

I kolejna recenzja.

Tym razem tytuł krótki i oryginalny. http://goniecrm.pl/recenzje/flatwoods.html
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:I kolejna recenzja.
Szalejesz :lol: Ciekawa recenzja :wink: Widać że dorwałeś się do rpgmaker.net i wzięła cię twórczość pisarska :roll: Tak trzymać :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Po prawie miesięcznej przerwie kolejna recenzja mojego autorstwa, old-schoolowego jRPG:
http://goniecrm.pl/recenzje/heros.html

Zastosowałem zmieniony system oceniania dla tej gry, choć chyba kolejne recenzje będą używały tradycyjnego.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Następna recenzja, tym razem gra Erayu - przygodówka silnie fabularyzowana. Polecam.

http://goniecrm.pl/recenzje/erayu.html
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Amelanduil »

gra wykorzystuje TYLKO częściowo autorską grafikę
Nie za bardzo rozumiem podkreślenia słowa "tylko". Bardziej sensowne byłoby podkreślenie słowa "częściowo" w tym kontekście?
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Zamieszczam nową recenzję (Przygody Kabały), ale napisaną przez PInroza: (EDIT: Do której już odniósł się Amel wyżej)

http://goniecrm.pl/recenzje/pk.html

Mój komentarz:
Osobiście nie grałem w Przygody, a recenzja jak dla mnie tak sobie wyszła. Nie jest źle, ale jest za krótka i nie opisuje zbytnio gry. Nawet screeny wydają się dość niefortunnie dobrane, słabo podkreślają charakter gry i są nie są zbyt czytelne. Słyszałem o wielu zaletach Kabały, ale tutaj są one najwyżej wspomniane. Tak naprawdę recenzja nie mówi mi czego się spodziewać.
Muzyka zawarta w grze jest naprawdę dynamiczna, przez co można odczuć, że ciągle coś się dzieje. Natomiast oprawa dźwiękowa niczym się nie charakteryzuje
Rozumiem o co chodzi, ale używaj PInrozie precyzyjniejszego słownictwa.
Uświadczymy tutaj podstawowego systemu walki. Niestety momentami potyczki wydają się być zbyt proste
Podobno największą siłą tej gry są walki a tu mamy dwa zdania na ten temat. Tak naprawdę pierwsze zdanie można wyczytać ze screenu.


Poza tym dziwi mnie skala ocen - za fabułę i klimat odpowiednio 3 i 4 punkty, chociaż w recenzji były tylko chwalone.


Więc PInrozie nie śpiesz się ze swoimi recenzjami i "testuj je" :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Zamieszczam nową recenzję
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ravenone ma dostęp do Gonica RM :roll:
Kryzz333 pisze:Więc PInrozie nie śpiesz się ze swoimi recenzjami i "testuj je"
Dobrze :?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Dobrze wiedzieć, że nie tylko ravenone ma dostęp do Gonica RM :roll:
Eh, źle się wyraziłem :lol: Nie mam uprawnień do Gońca, chodziło mi o to, że zamieszczam recenzję tu :V
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze: źle się wyraziłem
Dobrze wiedzieć :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Kolejny dzień i kolejna recenzja na Gońcu.
A że ostatnimi czasy rzadko się wypowiadam, to może i ja coś napiszę, jako że wszystkie trzy recenzowane tytuły ogrywałem.

W Staszka grałem w zeszłym roku i niestety nie humor mi nie podszedł. Wolę już klasyczne RTPówki.

23 sekundy mnie nie porwały, dużo milej wspominam Bohatera. Tutaj nie poczułem dużego związku dziwnych zagadek z całą historią.

Erayu ma fantastyczny klimat i oprawę. Doskonale pamiętam Ink Travellers tej samej autorki i tutaj również widać tą magiczną rękę.
Niestety dwukrotnie podchodziłem do gry i dwa razy mi się zabugowała krytycznie na tej nieszczęsnej polanie i nie byłem wstanie ukończyć gierki.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Niestety dwukrotnie podchodziłem do gry i dwa razy mi się zabugowała krytycznie na tej nieszczęsnej polanie i nie byłem wstanie ukończyć gierki.
Heh, miałem tak samo, ale w końcu się powiodło.

http://goniecrm.pl/recenzje/23.html

Nowa recenzja PInroza już całkiem się podoba. :-)


Wgl. fajnie, że ktoś pisze oprócz mnie :V RMówki troszeczkę mi się przejadły, następna moja recenzja conajmniej za kilka dni będzie.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Crashykk »

Spoko, że jednak coś się w gońcu dzieje. :-P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Na Gonicu RM pojawiła się zapowiedź Pogromcy Pustki II napisana przez ravenona :wink: http://www.goniecrm.pl/zapowiedzi/pogromca2_z.html
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Tekst OK, ale te zrzuty są okropne. Nie dość że rozmazane to jeszcze w złej proporcji. O ile jestem w stanie (jakoś) jeszcze zrozumieć że niektórzy lubią wszelkie flirty i inne brudzące ekran efekty (choć dla mnie to niedopuszczalne), to już kompletnie nie mogę zrozumieć na siłę rozciągania ekranu 4:3 na 16:9 żeby tylko na siłę pozbyć się czarnych pasków psując przy tym kompletnie wyświetlanie gry...
Zablokowany