Goniec RM - komentarze

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

Hm, może coś z DNS-ami się pokićkało?

Zróbcie ipconfig /flushdns z linii komend, może pomoże.

//edit: i znowu mam to samo (26.04.2014, 11:15)
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

No od wczoraj coś wariowało, teraz widzę, że jest dobrze. Sprawdziłem wszystkie konta i nic nie było zmieniane. A co najlepsze - od dawna domena nie jest podpięta pod cba.pl, więc nie wiem skąd to połączenie.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Soul »

Nie jest dobrze, bo od rana mi nie działa :<
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Prometherion »

404 page not found, tak już od kilku dni.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Zróbcie tak jak mówi Rave:
ipconfig /flushdns wklejcie w linii komend systemu

Od wczoraj wszystko powinno śmigać.
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: GreyInvidia »

Welp, mi nawet flushdns nie pomaga. Raveone, tobie strona działa normalnie? Znaczy się, nie wiem na jakiej zasadzie wygląda tam logowanie się do hosta i czy wchodząc na goniec ze swojego kompa zawsze wchodzisz jako admin, ale jeśli tak to spróbuj się wylogować i powiedz czy mimo wszystko strona ci praży?

Paradoksalnie wczoraj późnej nocy goniec normalnie mi działał. Dzisiaj dopiero wyświetla mi się 404.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Athanor »

Czuje się wyjątkowy, u mnie nie widać żadnych zmian, nawet nie laguje. Może to jakieś proxy foxy konfigi itp.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Ok, jakimś cudem linuxpl przywrócił usuniety dns pod cba.
Wszystko usunałem, w najblizszych godzinach całosc powinna wrocic do normy.
Jesli wciaz niektorzy beda miec problemy, to proszę o sygnał.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

Athanor pisze:Czuje się wyjątkowy, u mnie nie widać żadnych zmian, nawet nie laguje. Może to jakieś proxy foxy konfigi itp.
Odpada. Ja proxy nie używam (chyba że chcę Hulu oglądać) a i tak to miałem.

@ravenone: Co do hosta to tragicznie wybrałaś. Linux.pl to najgorszy hosting. Nawet to że w nazwie ma najlepszy system operacyjny go nie ratuje. Co do hosta, to albo hostinger albo ct8, co do domeny to o ile już nie zarejestrowałaś w OVH, jak najszybciej ją tam przenieś. Najtańsze przedłużanie domen i bardzo dobra obsługa klienta. Ja tam mam domenę od kilku lat i nigdy nie miałem problemów (no może na początku, ale to wynikało z mojej nieznajomości ustawiania DNS - pan Karol z obsługi mi bardzo wtedy pomógł).

Nie wiem czemu, ale Goniec strasznie się długo ładuje.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Ale działa:D
A mnie na złość muli się w ostatnich dniach tsukuru i gospoda.
Zachęcam do uzupełniania bazy związanej z RM Tube.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

Tja, ale 3 godziny ładować i nie załadować???

Dalej się ładuje...
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Rave u mnie wchodzi po 2 sekundach, nie wiem, ale to chyba jest coś u Ciebie.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

Nie wiem, nawet po ipconfig /flushdns dalej mam to samo. Może znowu się dnsy spieprzyły?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Dragon Kamillo pisze:Rave u mnie wchodzi po 2 sekundach, nie wiem, ale to chyba jest coś u Ciebie.
Goniec od dawna ma tak, że raz załaduje się na momencie, innym razem wczytuje się bardzo, bardzo powoli. Kwestia hosta (tak jak te problemy z domeną), ale pewnie też providera usług (zwłaszcza jeśli to jakiś mniejszy, lokalny dostawca), Rave ma często tego typu problemy.

U mnie domena Gońca non-stop śmigała (chociaż czas odpowiedzi rzeczywiście sięga czasem sekundy), a jeśli mógłbym coś doradzić co do czasu wczytywania, to wywaliłbym ze strony głównej obrazki w stylu http://goniecrm.pl/css/images/skinwalker1.PNG (robi za miniaturkę, a waży ponad 1MB).

edit-dół
Ofkoz to, że ktoś UPC czy Netię jako dostawcę usług na fakturze to jeszcze nic nie oznacza, miałem na myśli m.in. lokalną infrastrukturę (czasami stara TPSA, czasami jakiś wchłonięty provider), z tym bywa różnie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

No niestety, ja mam internet z upieca, razem z tv i tel. 20mbit i takie problemy mam tylko na gońcu. A UPC jak wiadomo to nie jest mały, lokalny provider.
Zablokowany