Goniec RM - komentarze

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Rave »

Goniec RM tango down.
//edit: Trzeba hosta zmienić najwyraźniej. Nie wiem, cba? Niby będzie banerek u góry strony, ale 1) adblock/ublock, 2) to znowu nie taki wielki problem. No chyba że cię stać na płatny hosting.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kitabake »

Znalazłem drobny gender-fluid błąd:
Recenzja gry Hunter Avendzer Dragon - kitabake:
"gdy żądnya przygód Emeralda rusza z domu rodziców"

Spoiler:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

:lol: Wiem wiem, kleo to zauważyła tuż po zamieszczeniu recenzji, ale już nie dręczyłem ravenone o ten śmieszny błąd :-D
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kitabake »

Mnie też to bardziej bawi, niż martwi :lol:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Po długiej (3 miesięcznej!) nowa świąteczna recenzja na Gońcu mojego autorstwa - Teatr Arymana, produkcji Diablo.

http://goniecrm.pl/recenzje/teatr.html

Przy okazji, zapraszam na stronę Adrapnikrama, autora znanego z Podziemi i 23 Sekund.
Ponieważ ravenone nie miał czasu zamieszczać recenzję, postanowiliśmy eksperymentalnie zmieścić ją na blogu Adrapnikarma, czyli tutaj:

https://pirackalajba.blogspot.com/2017/ ... enzja.html

Recenzja jest okraszona animacją z ekranu głównego gry i ma nieco zmieniony system oceniania. Wprawdzie akurat ravenone ubiegł Adrapnikrama o dosłownie kilkanaście minut, to i tak zapraszam.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: ravenone »

Jakie nie miał czasu :wink:
Nadrabiam zaległości i dziś aktualizacja z grubej rury - 3 nowe artykuły.
Oprócz recenzji Kryzza również PIndzor;P dorzucił swoją, a na deser cytaty.
Miłej lektury.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Wreszcie jest co czytać. Tylko niech PInroz poprawi te wszystkie błędy w tekście. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Adrap »

O jeny, jeny. Dawno się tak nie uśmiałem w ogóle, bardzo dobry odcinek cytatów!
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: goblin!!! »

O, jestem w cytatach.
Jej.
Znów...
Co do samych cytatów - jakieś krótkie te cytaty. Chyba mało było lub za dużo i nie wiedziano co wybrać :lol:.
Chyba przez te cytaty będę bardziej rozpoznawalny niż z gier. Bo i nie ma z czego tu :lol: .
poniekąd to się staje tradycją xd. Mam nadzieje, ze nią nie będzie, bo będzie zwyczajnie już nudne.
No cóż, zostaje mi czekać na następne cytaty i uważnie patrzeć oczami Wielkiego Brata czy jest mój cytat jakiś.
Chyba mogę powiedzieć coś więcej. Mianowicie, iż chyba już jestem (jakoś, poniekąd) rozpoznawalny :lol: .
A jestem tu dopiero.... czekajcie... ile?!... dwa lata? Kiedy to minęło... oddajcie mi moje dzieciństwo!
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Crashykk »

Panie, ja tu jestem od 6 lat i nadal nie byłem w cytatach. Ciesz się pan jak dają. :V
Jeżeli chodzi o robienie gier to pierwszy sensowny projekt wydałem po 5 (na ultimie grudzień 2010) latach na scenie, więc nie martw się pan. Masz jeszcze 2 lata. :V

Co do gońca fajnie, że coś ruszyło. Skoro się obudziłem to może też coś skrobnę, bo mnie PInroz już wyprzedził w statystykach i zaraz Kryzz333 też to zrobi. D;

+ jest błąd:
Noruj 50
Snickers 33
PInroz 34
CrasheR 23
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

CrashuR pisze:Panie, ja tu jestem od 6 lat i nadal nie byłem w cytatach.
Może, dla tego że nie popisałeś się zbytnio słownictwem :roll:
Yoroiookami pisze:Wreszcie jest co czytać. Tylko niech PInroz poprawi te wszystkie błędy w tekście. :lol:
Może masz racje :roll: W następnym zestawie cytatów, bardziej się postaram :mrgreen:

Od tej pory Zestawy cytatów będą pojawiać się co roku w grudniu tak jak Złote Widelce. No wiecie żeby przez ten cały rok zbierać cytaty, żeby było tego o wiele więcej, więc jak ktoś marudzi że nie występuje w cytatach. Ma na to następny rok na popisanie się 8)
ravenone pisze:PIndzor;P
:shock: :shock: :shock: SZOK :shock: :shock: :shock:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Crashykk »

Nie raz rzucilem jakims tekstem, ale po prostu byly lepsze, albo glupsze.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Przed wami, trochę opóźniona recenzja świątecznej gry Grimps: A Christmas Puzzle autorstwa Momeka http://www.goniecrm.pl/recenzje/grimps.html
oraz recenzja, troszkę poprawiona :roll: gry Battle of Sekigahara autorstwa Jolt135 http://www.goniecrm.pl/recenzje/bos.html

A dzięki Yorosiowi, wszyscy mogą teraz cieszyć z gry Ultima Christmas, bo udostępniłem na Gonicu RM działający link :wink: http://www.goniecrm.pl/recenzje/christmas.html
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Adrap »

Ten tekst nawet wyjątkowo przeczytałem, ale głównie dlatego, że tytuł mignął mi kiedyś przed oczami i byłem go po prostu ciekawy samej gry.

Ale takie teksty mocno rażą:
"Jest to metoda prób i błędów, więc nie musimy się martwić liczbą żyć, oraz tym, że nie zapisaliśmy grę, mimo iż takiej mechaniki w grze nie uświadczymy."

Napisałeś "jest to" na początku akapitu. Co jest metodą prób i błędów? I dlaczego z tego powodu, że "to" jest metodą prób i błędów sprawia, że nie musimy się martwić liczbą żyć i zapisami? I jakiej mechaniki nie uświadczymy? Nie idzie zrozumieć niektórych twoich zdań.
Wiem, że robisz te recenzje głównie dla zabawy, ale jeśli chcesz być w tym chociaż poprawny, to zredaguj swoje teksty, przeczytaj je zanim je podeślesz ravenonowi. Ale przyznam, że chociaż akapity są dobrze użyte i cała recenzja nie byłaby taka zła gdyby nie ta masa błędów i powtórzeń.

Najlepszym sposobem jest wysłanie komuś recenzji przed publikacją. Mogę przeczytać ją nawet ja, choć nie mam dużej wprawy w pisaniu tego typu tekstów. A jak już nie wyślesz nikomu to chociaż sam to sprawdź, przeczytaj na głos. Wtedy może usłyszysz, że niektóre zdania nie mają sensu.

No i na dodatek :)
http://gamerseq.blogspot.com/2012/01/mc ... enzje.html
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Adrapnikram pisze:Co jest metodą prób i błędów?
To, że jak coś sknocimy, to że możemy dany poziom zacząć od nowa, nie bojąc się ekranu Game Over :? :roll:
Adrapnikram pisze:I dlaczego z tego powodu, że "to" jest metodą prób i błędów sprawia, że nie musimy się martwić liczbą żyć i zapisami?
Bo możemy próbować i próbować i próbować, aż do skutku przejścia danego etapu :roll: A że jest to metoda prób i błędów nie musimy się martwić że bohater zginie i nie musimy się martwić że przed śmiercią nie zapisaliśmy wcześniej gry :roll:
Adrapnikram pisze: I jakiej mechaniki nie uświadczymy?
Zapisywania gry, cheat pointy, przedmiotów które umożliwiają zapis gry, itp.

Znajomość interpretacji tekstu się kłania :roll:
Adrapnikram pisze:Wiem, że robisz te recenzje głównie dla zabawy
Z tym muszę się nie zgodzić :roll: Lubię pisać recenzje i traktuje to jako swojego rodzaju obowiązek, chociaż wielu pewnie teraz myśli że robię to wyłącznie dla zabawy, dla jaj itp. Po za tym ktoś musi utrzymywać Gonica RM przy respiratorze :wink:
Adrapnikram pisze:Ale przyznam, że chociaż akapity są dobrze użyte i cała recenzja nie byłaby taka zła gdyby nie ta masa błędów i powtórzeń.
Staram się odchodzić od powtórzeń, bo sam ravenone mi o tym pisał, a co do błędów... no cóż każdemu się to może zdarzyć, więc będzie trzeba nad tym popracować :roll:
Adrapnikram pisze:A jak już nie wyślesz nikomu to chociaż sam to sprawdź, przeczytaj na głos.
Czytam na głos :roll: Byłem święcie przekonany że jest ok, jak widać myliłem się :cry: :oops: :roll:
Adrapnikram pisze:No i na dodatek :)
Jak pisać recenzje :shock: Ciekawe chętnie skorzystam :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Zablokowany