TeamSpeak

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Zablokowany
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

TeamSpeak

Post autor: Noruj »

Siema.
Totalnie dla chętnych, został otwarty kanał TeamSpeak na adresie: TS3.Pentatron.pl.
Jakby ktoś miał ochotę, to wbijajcie - można pogadać, o makerze i nie tylko.

Nasze pokoje się zaczynają od "Goniec RM.pl"

hasło: switch
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TeamSpeak

Post autor: Rave »

Eh, od kiedy odkryłem Discorda nie używam TS3, bo nie dość że Discord działa w przeglądarce, mniej zasobów żre niż skype czy ts3 to jeszcze ma więcej funkcji.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TeamSpeak

Post autor: GameBoy »

Pomysł trochę słaby jak dla mnie, pisemne formy komunikacji (chat, forum) dużo lepiej sprawdzają jeśli chodzi o rozmowy między obcymi ludźmi. =)
bo nie dość że Discord działa w przeglądarce, mniej zasobów żre niż skype czy ts3
Lol. Przecież sama przeglądarka żre X razy więcej zasobów niż taki teamspeak.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: Noruj »

To tylko forma alternatywna - niektórzy wolą rozmawiać, zawsze to wygodniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: TeamSpeak

Post autor: Dragon Kamillo »

No dobra wygodniejsze itp, ale mam pytanie, jak na to coś WEJŚĆ?

Jak wklepuje to: TS3.Pentatron.pl to pisze że it works i nic się nie dzieje.

Więc jak na to wygodnie wejść, wiesz IRC twierdzy ma linka, więc mogę sobie spokojnie testnąć bez ściągania niczego, a tu chyba trzeba coś ściągać, więc chyba odpuszczę, bo nie mam pewności czy będzie fajnie XD.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: Noruj »

Trzeba ściągnąć program TS3, bardzo prosty w obsłudze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: TeamSpeak

Post autor: Preki »

Bardzo prosty i na dobrą sprawę, tak jak GB wspomniał, żre dużo mniej zasobów jak Firefox (który często u mnie potrafi skonsumować 1 gigabajt, a i java/flash kochają go crashować), nie będąc przy tym taką kobyłą jak Skype. Wchodzisz na serwer, łączysz się z kanałem, albo zakładasz swój, i to tyle. Zresztą czego się spodziewać po komunikacji głosowej przystosowanej celowo do gier sieciowych?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: TeamSpeak

Post autor: Rave »

GameBoy pisze:Pomysł trochę słaby jak dla mnie, pisemne formy komunikacji (chat, forum) dużo lepiej sprawdzają jeśli chodzi o rozmowy między obcymi ludźmi. =)
bo nie dość że Discord działa w przeglądarce, mniej zasobów żre niż skype czy ts3
Lol. Przecież sama przeglądarka żre X razy więcej zasobów niż taki teamspeak.
Jest apka discordu jeśli chcesz żeby jeszcze mniej żarło.

//edit: Tutaj małe porównanie "zasobożerności Skype, TS3 i Discord:
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: TeamSpeak

Post autor: Powczan »

Czyli teoretycznie skype powinien mi całkowicie zawieszać system? Grafika to jakiś totalny bullshit, obydwa programy mają podobne obciążenie (patrząc pod kątem współczesnych pieców, te pare mb pamięci nie robi różnicy). Skype się tylko dłużej uruchamia. Poza tym to nie temat o tym, który zżera mniej zasobów.

A na kanale sobie posiedzę po południu, jeśli internet pozwoli :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: Noruj »

Obrazek

Powoli, powoli, ale ludzi się uzupełnia :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: TeamSpeak

Post autor: Rahim »

TS to fantastyczne rozwiązanie do gier MMO, typu Metin, CS, itp. itd. Można fajnie spędzić czas z gildią, czy też drużyną na rozmowach, żartach, zabić nudę, tak właśnie rozmyślałem o takim rozwiązaniu, z tym że na Twierdzy, ale wiedziałem że Reptile nigdy by na to nie poszedł, a tu takie miłe zaskoczenie na forum, i to jeszcze z strony Norka. Postaram się wpadać wolnymi chwilami, i zachęcam także innych scenowiczów :D
PS. Rave, nie Ravejuj tymi swoimi programami tutaj, psujesz nimi każdą inicjatywę :c
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: Athanor »

Polecam TS z całych sił, pan Pantoflarz Querry jest bardzo przyjazną i miłą osobą :V Reszta administracji również :v
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: Noruj »

Na naszego TSA wbiło już koło 10 scenowiczów, powoli się to rozwija.
Chociaż niektórzy jak już wchodzą, to mogliby wejść na ten pokój Gońca, zamiast przesiadywać w poczekalni :P
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: HGS »

Dla zainteresowanych zmienił się adres TS FlameSpeak.pl
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TeamSpeak

Post autor: Noruj »

Nie dawaj ludziom mylnego wrażenia, pokoju Gońca nie ma już od długiego czasu, więc z punktu widzenia tego tematu, nie ma żadnej wartości, że zmienili serwer.
Obrazek
Zablokowany