Golden Forki Special!

Seryjny konkurs okołogoldenforkowy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

Standardowa przypominajka - jeśli jeszcze jest ktoś chętny - pozostała niecała doba na składanie zgłoszeń do konkursu!

edit - startu głosowania spodziewajcie się w poniedziałek w (późnych?) godzinach popołudniowych.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Golden Forki Special!

Post autor: GameBoy »

Ile będzie trwało te głosowanie? Nie będzie mnie cały tydzień, a chciałbym wziąć w nim udział.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

Zgłoszenia zamknięte, pora zatem na najważniejszą część - czyli głosowanie i wybór zwycięskiej pracy.

Najpierw recenzje. Metodą wewnętrznej, autorskiej eliminacji z 11 prac wyłoniliśmy po jednej pracy od każdego uczestnika, uzyskując ostatecznie 6 tekstów. Są to (w kolejności zgłoszeń):


Michu
Recenzja gry Mit (Horrorman)
http://www.goniecrm.pl/recenzje/mit.html



CrasheR
Recenzja gry Dragon Ball Z (Kulilin)
http://goniecrm.pl/recenzje/db.html



Rahim
Recenzja gry Saga Demonów: Inny Wymiar (AkiNebula_e)
http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=sagademonow



Dragon Kamillo
Recenzja gry Quantino (Artekwnc)
http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=quantino



Kleo
Recenzja gry Kruk (INRE)
http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=kruk



Noruj
Recenzja gry Wrota Arkany 3 (ravenone)
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... w=recenzja



Teraz uważnie - ZASADY GŁOSOWANIA

Przede wszystkim - pamietajcie, że przedmiotem waszej oceny są teksty, recenzje uczestników konkursu, w żadnym wypadku zaś - recenzowane gry. Żeby oddać to powiązanie (uwaga, kompikacje) proszę o głosy w dwóch kategoriach:

1) Treść - czyli informacje i poziom ich użyteczności w tekście. Oczywiście niekoniecznie więcej musi oznaczać lepiej - ocenianymi tekstami nie są solucje czy opisy, a recenzje. Pomyślcie jakich treści oczekujecie od tekstu tego typu, czy praca nie zawiera niepotrzebnych spoilerów, a może pomija ocenę czegoś istotnego?

2) Forma - czyli to JAK napisany został tekst. Informacje to jedno, jednak jak dobrze czyta się tekst - to często inna sprawa. Być może recenzja jest napisana chaotycznie, zawiera dużo drażniących błędów, przekaz jest miejscami niezrozumiały. Z drugiej strony - może w tekście jest coś, co sprawia, że czyta się go lepiej niż szkolny opis, pisany suchymi zdaniami punkt po punkcie?

W kategorii Treść - wybieracie jedną pozycję, a głos jest wart 2 pkt do ogólnej klasyfikacji.
W kategorii Forma - wybieracie jedną lub dwie pozycje, a każdy głos wart jest 1 pkt do ogólnej klasyfikacji.

Głosy (nicki uczestników lub tytuły recenzowanych gier) przesyłacie za pośrednictwem PMki do mnie (ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3). Głosowanie potrwa do dnia (edit!) 22 września włącznie, następnie głosy zostaną zliczone i zrzucone do jednej puli ujawniającej ostatecznego zwycięzcę. Oficjalne wyniki konkursu (także oddzielne klasyfikacje w obu kategoriach) podane zostaną dnia następnego.

Uwagi końcowe:
- prawo do uczestnictwa w głosowaniu mają wszyscy użytkownicy forum z co najmniej jednym postem opublikowanym w tym roku, ale przed rozpoczęciem głosowania
- głosujemy fair, pomijamy własne prace, pkt przyznajemy wg naszej szczerej opinii
- w przypadku wyniku remisowego zwycięzca (i kolejne miejsca) zostanie wyłoniony na podstawie ilości punktów osób spoza listy uczestników konkursu; w dalszej kolejności ważna będzie ogólna ilość osób (także spoza listy uczestników) głosująca na daną recenzję.
- nie musicie wybierać prac w obu kategoriach, możecie oddać swój głos tylko w jednej, wybranej kategorii
- informacja dla autorów prac: nie ma przeciwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły - w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on automatycznie anulowany
- komentarze, uwagi i opinie dotyczące prac bardzo mile widziane!

To chyba tyle, w razie wątpliwości, uwag, pytań, komentarzy czy dostrzeżonych błędów - zapraszam do wypowiedzi w temacie. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Kleo »

Fajne te kryteria, podoba mi się osobna ocena treści i formy. Ale zastanawiam się, dlaczego treść jest warta więcej.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Rahim »

To podobnie jak na maturze...
Oprócz samej kompozycji liczy się trafienie w klucz tematu, jeśli ktoś pisze recenzje i pisze banialuki kompletnie od rzeczy to lipa *-*
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

W zasadzie w obu przypadkach przyznajesz maksymalnie po 2 punkty, więc rozdział może być równy, ale fakt faktem - system ułożony jest tak, że w teorii recenzja z najlepszą treścią nie zostanie pokonana przez tekst w najlepszej formie. Ofkoz to tylko taki bezpiecznik, gdy pojawi się wyrównana walka i gdy dodamy do tego czynnik ludzki głosujących - robi się bardziej nieprzewidywalnie.

To tak swoją drogą, bo mam inną sprawę. =]

UWAGA! Wciąż czekam na głosy, na razie jest tego niewiele, zatem zachęcam do zapoznania się z pracami i dołączenia do tej elity. Dałem też plamę - nie będzie mnie prawie całą niedzielę (i sobotę), może więc być tak, że wyniki zostaną ogłoszone bardzo późno (nawet - w poniedziałek). W związku z oboma zastanawiam się nad przedłużeniem głosowania o ten jeden dzień, jeśli nie usłyszę głosu sprzeciwu od uczestników GFS - prawdopodobnie zaktualizuję datę jutro. Sry za gapiostwo, weekend mam zaplanowany twardo od tygodni.

EDIT - tak jak zapowiadałem - głosowanie przedłuży się o jeden dzień, do niedzieli 22 września włącznie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Rahim »

Nie mam nic przeciwko.
Zdarza się :)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:Wciąż czekam na głosy, na razie jest tego niewiele, zatem zachęcam do zapoznania się z pracami i dołączenia do tej elity.
Bo trudno się zdecydować, ja w każdym razie jeszcze się zastanawiam. Myślałam, że te kryteria ułatwią mi ocenę, ale nic z tego. Zwłaszcza pod kątem treści mam problem, bo zupełnie czegoś innego szukam w recenzjach gier, których nie znam (wtedy interesują mnie przede wszystkim informacje "techniczne" i ewentualna rekomendacja), natomiast w tych, w które już grałam, poszukuję głównie potwierdzenia własnych wrażeń i spostrzeżeń (lub uzasadnienia, dlaczego autor widzi coś inaczej niż ja - jak się zgadzamy, to zwykle uzasadnienie tego zjawiska mniej mnie interesuje;).
Poza tym każdy ma inny styl pisania i wszystkie mają w sobie jakieś "coś", które lubię, co z kolei powoduje, że mam kłopot z wybraniem najbardziej mi odpowiadającej formy.
Ale jak się wreszcie wyśpię, to do niedzieli na pewno coś wymyślę. :)

Edit:
Raszku, jak drut masz napisane, że możesz głosować na jedną pracę w kategorii "treść" i na maksimum dwie w kategorii "forma". Po wykonaniu skomplikowanego dodawania wychodzi więc, że maksymalnie można głosować na trzy prace, a minimalnie na jedną (np. wtedy, gdy w kategorii forma oddasz głos na jedną recenzję i na tę samą zagłosujesz w kategorii "treść"). Więc można poszaleć.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2013, 10:41 przez Kleo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Rahim »

Można oddać kilka głosów czy tylko jeden? Bo podoba mi się kilka prac Obrazek

EDIT UP: Kleoś czytałem na szybko... XD Głos już oddałem ;]

DOWN: Nie powiedział bym :) Wieje odemnie amatorszczyzną i nie lubię tego jak piszę, za to teksty reszty podobają mi się bardziej :)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 11:52 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Crashykk »

Trudny wybór. Wszystkie recenzje moim zdaniem są dobre, jak nie bardzo dobre. Widać, że osoby piszące mają jakieś doświadczenie. Może z wyjątkiem Dragon Kamillo, który recenzję pisał pierwszy raz(przynajmniej na twierdzy), ale i tak poszło mu dobrze. Szczerze, to z tego co widzę moja recka odstaje od całości, ale nie dziwię się. Nigdy nie byłem jakimś wybitnym pisarzem. ^^
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Jazzwhisky »

Lepiej późno niż później - dzięki wszystkim za głosy, przynoszę ostateczne wyniki konkursu!

1 Kleo, recenzja gry Kruk (INRE), 13 (8+5) pkt
2 Noruj,
recenzja gry Wrota Arkany 3 (ravenone), 7 (2+5) pkt
3 Dragon Kamillo
, recenzja gry Quantino (Artekwnc), 4 (4+0) pkt
4 Michu
, recenzja gry Mit (Horrorman), 4 (0+4) pkt
5 Rahim
, recenzja gry Saga Demonów: Inny Wymiar (AkiNebula_e), 2 (0+2) pkt
6 CrasheR
, recenzja gry Dragon Ball Z (Kulilin), 2 (2+0) pkt

Legenda, kolejno: miejsce, uczestnik, tytuł recenzowanej gry i jej autor, liczba zdobytych punktów (w nawiasie punkty za treść+formę).
Różnica miejsc w przypadku takiej samej ilości punktów wynika z zapisu w zasadach, wyżej zostały sklasyfikowane osoby, które otrzymały więcej punktów od użytkowników forum spoza listy uczestników konkursu.
W zestawieniu nie uwzględniłem jednego z otrzymanych głosów (mimo oczekiwania, nie otrzymałem informacji co do punktowanej kategorii), ale był on oddany na recenzję Kleo. ;)

Gratulacje dla naszej zwyciężczyni i jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich współuczestników imprezy! =)

Zapraszam do pokonkursowych komentarzy, ew. ujawniania swoich głosów, w sprawie nagród (przy tej ilości uczestników Kleo zgarnia wszystko) odezwę się w ciągu 24h.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Crashykk »

Jak pisałem "moja recka odstaje od całości" :lol:
Gratuluję Kleo!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Kleo »

O rany, nie spodziewałam się, zwłaszcza że moje spojrzenie na RM gry jest kompletnie amatorskie i porządne pisanie o tych wszystkich tilesetach, skryptach i BS-ach przerasta moje możliwości. Dzięki wszystkim, jestem wzruszona.
W takim razie chyba pora kończyć lekki przestój, w jaki popadłam przez tą jesienną aurę i znów zabierać się za robotę.
Gratuluję wszystkim uczestnikom, piszcie dalej panowie, bo lubię czytać wasze wypociny. ;)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Noruj »

Co wygrałem za drugie miejsce?

Gratulacje Kleo. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Golden Forki Special!

Post autor: Dragon Kamillo »

Przeczuwałem, że wygra Kleo, drugie miejsce mnie zaskoczyło, a trzecie to dopiero XD.
W sumie też głosowałem na Kleosię za treść, za formę poleciało Raszkowi i Michowi.
Kleo naprawdę fajnie opisała mechanikę, nie było tu ani za mało, ani za dużo, wszystko się ze soba zgrywało na odpowiednim poziomie.
Recenzje Micha fajnie się czyta, szkoda, że trochę mija się z prawdą (o czym w sumie już Michowi pisałem). Tak naprawdę da się wczytać grę.
Recenzja Rahima też fajnie napisana, jednak o mechanice coś mało.

Co do reszty, Creshera jest za krótka, a przy lekturze recenzji Noruja zawsze chciało mi się spać (nie wiem dlaczego, po prostu zawsze musiałem se ziewnąć XD). W recenzji WA zabrakło mi też opisanie niektórych skryptów jak np: co to za zmiany są w tym podstawowym BS.

Dziękuje tym dwóm osobom co oddali na mnie głos i gratuluje Kleo zasłużonej wygranej, każda twoja recenzja jest naprawdę na wysokim poziomie, aż chce się czytać.

Kiedy GF Special II?
Zablokowany