GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze, najpopularniejsze gry lat 2012/2013. Wyniki konkursu.
Zablokowany
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

Między innymi takie, których nie mam ochoty wyłączyć po paru chwilach :wink:
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

BeVoo pisze:Nie głosuję, ponieważ nie mam za bardzo na co. Naprawdę uważasz to za dziecinne?
Yup, jeśli dla Ciebie 40 pozycji, suma dwóch lat pracy wszystkich aktywnych członków community to "nie za bardzo coś", a mimo to wciąż siedzisz tu rzucając komentarze w stylu jak powyżej (nie mówiąc o innych historiach), to jest to wciąż bardzo dziecinne.
I jeszcze raz - popatrz na posty innych wyżej, twoje kryteria czy komentarze co do oryginalności są dla nas może co najwyżej śmieszne, ale twoja potrzeba uzewnętrzniania ich w taki sposób trąci już czymś więcej, niestety.

Żeby jeszcze raz zobrazować to przykładem - zawsze gdy głosowałeś, głosowałeś także na dema, tym razem tłumaczysz się GreyInvidii, że i tak byś tego nie zrobił - tu nie chodzi o to że fakty są siłowe, tylko o to, że twoje decyzje (a raczej ich tłumaczenie) są niespójne.

Na koniec, wyobraź sobie kilku redaktorów TA, którzy parę lat temu piszą z hukiem na forum, że w sumie nie było na co głosować w GF, ale z litości oddali ten głos na twoją Komnatę (albo nie oddali, coś tam się tłumaczą, są jak Ty), niech se wygra (albo nie)... Co to wnosi i dla kogo?

edit-dół
Ależ nie ma problemu - jak ustaliliśmy - dopóki nie jest to losowy gif zamiast postu. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

To ostatnia próba napisania tego postu, proszę znów mi go nie usuwać. Nie chcę odbijać piłeczki, dlatego skończę temat w sumie tak, jak zacząłem - nie wziąłem udziału w głosowaniu, ponieważ uważam, że poziom zaprezentowanych gier był zbyt niski. Resztę filozofii dopowiadajcie sobie sami, beze mnie. Idę spać, bo już po 2:00 ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ŻbiXs »

BeVoo pisze:(...) poziom zaprezentowanych gier był zbyt niski.
Spokojnie ominąłbyś całą tą dyskusję gdybyś odpowiadając na pytania GreyInvidia'ego i AkiNebula_ego po prostu podał jakieś przykładowe (dawniejsze niż z 2012-2013) tytuły trzymające twoim zdaniem dobry poziom.

Duże diamenty są fajne, ale te mniejsze też się gdzieś wśród węgla kryją i warto je docenić.
Ty ze swojej koparki nie skorzystałeś, inni w różnym stopniu skorzystali = po fakcie wysmażone "ładne średnie/małe diamenty wybraliście, ale dawniej gdzieś tam w sobie znanych, mniej lub bardziej mitycznych krainach widziałem większe i tu chyba też... ale no cóż".
Aktualnie z tego wychodzi biedna filozofia. =|
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Hubertov »

Ja mam pytanie pośrednio związane z GF. Czy istnieje coś takiego jak ogólnoświatowe Golden Forki?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Misao Awards - http://rpgmaker.net/misaos/ - są chyba najbliższe terminowi "ogólnoświatowe Golden Forki", ale trzeba wziąć poprawkę na to, że mimo wszystko są od lat ograniczone do publikacji na jednym sajcie i (z pewnymi wyjątkami) języka angielskiego.

Dorzuciłem goldenforkowe rangi, gdyby coś było nie tak - proszę o sygnał przez PM. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Preki »

Znaczy się jak to - gry startujące do Misao Awards muszą być tylko i wyłącznie opublikowane na RMN? Chyba nie...

Za to język angielski wydaje mi się być oczywisty. Dwa pucharki z Forków już mam, pora mierzyć wyżej. Mój następny projekt to będzie w końcu coś poważnego.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Preki pisze:Znaczy się jak to - gry startujące do Misao Awards muszą być tylko i wyłącznie opublikowane na RMN?
Nie tylko i wyłącznie, ale jak widzę, głosowanie/nominacje gier do Misao odbywa się przez klikanie na ich podstronie na sajcie RMN. Przejrzyj też rezultaty z poprzednich lat, są tam wyłącznie gry opublikowane na stronie.
To nominate a game for a Misao, simply go to its game profile and click the "Nominate" link.
Co do języka angielskiego (że to naturalne) też niekoniecznie się zgodzę, np. ogromna część świetnych, zagranicznych gier została wydana jedynie po niemiecku. Z tym nastawianiem się na mierzenie "wyżej" też byłbym bardzo ostrożny, często takie historie kończą się podwójnym rozczarowaniem.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Preki »

Z tym nastawianiem się na mierzenie "wyżej" też byłbym bardzo ostrożny, często takie historie kończą się podwójnym rozczarowaniem.
Wyżej, lecz dalej ze zdrowym rozsądkiem, to miałem na myśli. Nie mam zamiaru rzucać się z młotyką na słońcę, nawet jeśli mam już trochę doświadczenia na koncie. Mój nowy projekt powstaje w oparcie o rozbudowany design document, podczas gdy poprzednie miały dokumentację w postaci świstka kartki (Kościak) czy prostego pliku txt (ZaT). Na razie dalej opracowuję tech-demo gry, ale już niedługo zacznę się brać za faktyczny proces produkcji.

Stay tuned - może ujrzycie trochę tego za parę miesięcy :-)
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

Preki, masz rację - warto spróbować, bo tak w sumie to co masz do stracenia? Najwyżej trochę czasu i ewentualnie dobrego samopoczucia, co wydaje mi się ceną jak najbardziej do udźwignięcia.
Chociaż przyznam, że zwycięzca Misao z 2012 roku, Star Stealing Prince, to jedna z najlepszych RM-ówek, w jakie kiedykolwiek grałam, więc konkurencja z pewnością będzie ostra. Co oczywiście nie znaczy, że z góry należy ją uznać za niepokonaną. Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz, to próbujesz, a ja zamierzam trzymać za ciebie kciuki.
Zablokowany