GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze, najpopularniejsze gry lat 2012/2013. Wyniki konkursu.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

UWAGA, to już ostatnia chwila, do zakończenia zgłoszeń we wszystkich kategoriach GF2013 pozostało kilkanaście godzin!

Rzutem na taśmę w zestawieniu pojawiło się kilka nowych tytułów opublikowanych na Twierdzy. Poniżej info jak samodzielnie zgłaszać się do konkursu (pełne wersje i dema - w tym temacie, zapowiedzi - jako osobne tematy):
Jazzwhisky pisze:Kwalifikacja Pełnych Wersji i Dem
2) Zgłoszenie autorskie na forum - możecie też zgłosić własną (i tylko własną) grę w formie postu w tym temacie. MUSI on zawierać:
- Pełny tytuł gry (z adnotacją: Pełna Wersja lub Demo)
- nick autora (czyli wasz)
- wersję RM w której wykonano grę (RM2000, RM2003/ME, RMXP lub RMVX/Ace)
- datę premiery (wystarczy miesiąc, pamiętajcie, tylko lata 2012 i 2013!)
- link do tematu gry na GRMA (wymagany na potrzeby głosowania, jeśli nie macie takowego - po prostu go załóżcie)
- aktualny link do downloadu (powinien być aktywny zarówno w momencie zgłoszenia jak i w momencie startu części głownej konkursu, aktualizacje są możliwe)

Poniżej szablon do wklejania:

Kod: Zaznacz cały

[b]Tytuł:[/b] Moja Gra (Pełna wersja/Demo)
[b]Autor:[/b] Ja
[b]Wersja RM:[/b] RM7
[b]Premiera:[/b] Styczeń 2012
[b]Temat:[/b] --link do tematu--
[b]Download:[/b] -- link do downloadu--
Jazzwhisky pisze:Zgłaszanie Zapowiedzi
Zgłoszenia w postaci TEMATÓW z prezentacjami gier w fazie produkcji zakładacie na GRMA, w dziale poświęconym Golden Forkom 2013. Forma prezentacji jest DOWOLNA. Konieczne będą jedynie podstawowe informacje co do tytułu, wersji RM i rodzaju prezentowanej zapowiedzi (cRPG, zręcznościówka etc.).
W razie pytań - nie wahajcie się zadawać ich w tym wątku. Start głosowań jutro, prawdopodobnie w godzinach popołudniowych.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: McLaren »

Ok startuję w GF :-D :-D :-D dzięki Jazz;) :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Tytuł: Where's Waldo?
Autor: McLaren
Wersja RM: RMXP
Premiera: 22-12-2013
Temat: viewtopic.php?f=30&t=4490
Download: http://speedy.sh/tJCDD/Wheres-Waldo.rar
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Diablo »

Tytuł:
ArkanA 2 (DEMO)
Autor:
Diablo
Wersja RM:
Vx Ace
Premiera:
Demo ukazało się 22 grudnia 2013r
Temat:
viewtopic.php?f=30&t=4429
Download:
Z RTP - https://www.mediafire.com/?wpip6od2djl192y
Bez RTP - https://www.mediafire.com/?oyvxcqf9xjskd90
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Soul »

Tytuł: Meteoryt [Pełna wersja]
Autor: Soul
Wersja RM: RMVX
Premiera: Grudzień 2013
Temat: viewtopic.php?f=1&t=4423
Download: http://www.mediafire.com/download/josv4 ... ytFULL.rar
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Dzięki wszystkim za ostatnie zgłoszenia, ale podbijam, żeby przypomnieć uczestnikom GFS i GFS2 - podczas głosowania dysponujecie dodatkową pulą punktów do rozdania (uwaga - w kategorii Zapowiedzi nie ma punktów). W każdej chwili - tak jak każdy - możecie uzupełnić swoje głosy.

edit 01.01.2014
Szczegółowa tabela głosowań we wszystkich kategoriach - http://i.imgur.com/ZGb5q89.png
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

Gratuluję zwycięzcom. Ja w tym roku niestety nie zagłosowałem. Powodem był niski poziom zaprezentowanych gier. Do poprzednich edycji konkursu uważam, że im po prostu za daleko. Nie chciałbym nikogo urazić - wielki szacunek dla was, ponieważ wiem co oznacza praca z programem i cały ten szum podczas tworzenia gry. I co prawda niektóre tytuły podobały mi się bardziej, ale jednak nie wystarczająco, by oddać na nie swój głos. Cieszy fakt, że gierek było dużo. To tylko budzi nadzieję, że nabierając doświadczenia, twórcy będą tworzyć lepsze gry.

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom oraz uczestnikom. No i organizatorom (ekhm... -owi ;)). Mimo wszystko cieszę się, że mogłem śledzić tę edycję.

A ponieważ to mój pierwszy post w tym roku, to korzystając z okazji chciałbym wszystkim życzyć udanego 2014 roku :-D Oby ten rok przyniósł nam jak najwięcej nowych gier z RPG Makera jak i nowych użytkowników tego programu. Oraz żeby tegoroczna edycja GF - mówiąc delikatnie - rozwaliła system ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GreyInvidia »

Welp, BV... to w takim bądź razie jakie gry byłyby warte twego głosu? XD
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

Oryginalne i dopracowane. By daleko nie szukać - coś jak Twoje Divinity Fatum, tyle że na dema i tak bym nie głosował, jedynie pełne wersje. A z tych... Ech... RMVX - na siłę bym przyznał jeden punkt Krukowi. Niby dobra gierka, ale tylko w porównaniu do pozostałych. RMXP - tutaj nie ma zadnego tytułu, który przykuł moją uwagę.Chociaż Srebrny Labirynt - motyw na grę świetny, wystarczy go tylko dobrze zrealizować! RM2k3 - jedyna gra, na którą bym z czystym sumieniem zagłosował w całym konkursie to Eksperyment Sen. Gdyby była bardziej dopracowana.

Do tego wszystkiego te... ekhm... "gry" [np. Miasteczko Nowoczesne, Z Archiwum Tsukuru, Rytuał Krwawego Księżyca], które tylko - delikatnie mówiąc - trącą równowagą. Jestem wyrozumiały - ja rozumiem, że nasza społeczność jest mała, że gier jest jak na lekarstwo, dlatego bierzemy wszystko jak leci. I dlatego tylko też nie bojkotuję tego typu inicjatyw i konkursów.
W końcu gry są tworzone przez graczy dla graczy, ale bez przesady... Jeszcze raz podkreslam: pełen szacunek do twórców za ich pracę, ale więcej oryginalności!

PS. O co chodzi z kolumną Hubertova? Ponieważ w jego kolumnie nie ma żadnego przyznanego punktu. Domyślam się, że oddał głos na grę, która by go zdeklasowała w rankingu, czyli zgodnie z regulaminem jego głos nie był brany pod uwagę, tak?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

BeVoo pisze:PS. O co chodzi z kolumną Hubertova? Ponieważ w jego kolumnie nie ma żadnego przyznanego punktu. Domyślam się, że oddał głos na grę, która by go zdeklasowała w rankingu, czyli zgodnie z regulaminem jego głos nie był brany pod uwagę, tak?
Yup, były w sumie dwa takie przypadki, ale nie zmieniły nic na żadnym z podiów.

Co do Kruka - trzeba dorzucić, że kategoria RMVX jest stosunkowo młoda, a w tym roku była też najmocniej obsadzona, więc to zwycięstwo jest wyjątkowo solidne. No i rozumiem, że "porównanie do pozostałych" (pomijając fakt - że o to w tym chodzi ;)) odbywa się z porzuceniem wszelkich kategorii, bo jak tak przejrzeć całą historię polskich gier spod RMVX (i głosowań w GF) to chyba tylko Opowieści z Asgun Noruja można uznać za tytuł, który w starciu z Krukiem nie wyjechałby na tarczy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

Niestety BeVoo ma trochę racji.
Co prawda na tych GFach było kilka pozycji sporo wyróżniających się od reszty zarówno treścią jak i wykonaniem, ale są to jak na razie głównie dema/zapowiedzi.

Natomiast te zdanie mnie rozbawiło trochę. =)
motyw na grę świetny, wystarczy go tylko dobrze zrealizować!
Gdyby to wszystko było takie proste...
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

BeVoo dobrze gada, polać mu.
Chociaż z drugiej strony, gdybym przez te ostatnie lata głosował tylko na produkcje wybitne to może rozdałbym z 4-5 punktów. A tu co konkurs zawsze wybieram te najbardziej pozytywne gry.
To tylko hobby i projekty jednoosobowe, więc każda sensowna gra cieszy.
Takie dziwne porównanie - na eurowizji wszyscy się śmieją z wykonawców a i tak na nich głosują:P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy pisze:Niestety BeVoo ma trochę racji.
I tylko trochę, bo o ile co do poziomu możemy być jakoś zgodni, to do wpływu na decyzję o głosowaniu już wcale. Celem GF nie jest w końcu ocena poziomu sumy gier, a wybór najlepszych tytułów, zaś wyniki to nie decyzja jurorska, gdzie można się wstrzymać od przyznania pierwszej nagrody, a rezygnowanie z głosu to całkowite godzenie się z decyzją podjętą przez innych. Trzeba też dodać, BeVoo nie głosował też wcale w "grubych" GF2011 czy GF2010, więc trudno mi odnaleźć w tych słowach jakąkolwiek spójność.

Sumując, nie ukrywam, że reaguję ostro, oczywiście każdy z nas ustala własne (choćby niezrozumiałe dla innych) kryteria, ale jak to Ludzix powtarzał nagminnie: jeśli nie podoba Wam się poziom - zróbcie coś by go zmienić; potrzeba publicznego smarowania tekstów w stylu "nie głosuję, bo wszystkie gry są słabe, zróbcie coś oryginalnego" jest w tym przypadku co najmniej dziecinna.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Noruj »

Jazz właściwie wyraził po części i moją opinię. Poziom faktycznie może i byłby odrobinę niższy niż w latach poprzednich i bynajmniej nie mówię o własnych grach, które startowały w minionych edycjach, ale nie głosowanie bo żadna gra nie jest "warta głosu" to faktycznie dziecinada. Jesteśmy małym, dość zbitym społeczeństwem, GF to świetna impreza z takim unikalnym klimatem, do którego podchodzę prawie jak do świąt, ledwo się udało zrobić takie wydarzenie. Wszyscy wiemy, że rmowych twardzieli zostaje co raz mniej. Młodzi przychodzą i bardziej odchodzą niż zostają. Jedyne czego nam trzeba to loża "szyderców". Wiem, że BV nie podchodzisz z pogardą do tych gier - ale jakbyś wybrał jednak te najlepsze gry z prezentowanych to swojego kodeksu byś może nie złamał, a i może duma by nie ucierpiała, a GF by zyskały i winiki może byłby inne, bardziej klarowne. (na pewno nie w przypadku Kruka hy hy hy)
Obrazek
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

Jazzwhisky pisze:Trzeba też dodać, BeVoo nie głosował też wcale w "grubych" GF2011 czy GF2010, więc trudno mi odnaleźć w tych słowach jakąkolwiek spójność.
Nie brałem, ponieważ nie miałem takiej możliwości (zauważ generalnie moją aktywność w tym czasie - praktycznie zerowa). Więc nie bierz tego jako kryterium w mojej wypowiedzi, i nie szukaj na siłę faktów obalających moją decyzję.
Jazzwhisky pisze:"nie głosuję, bo wszystkie gry są słabe, zróbcie coś oryginalnego"
Nie głosuję, ponieważ nie mam za bardzo na co. Naprawdę uważasz to za dziecinne? Może i moje kryterium może być dla was śmieszne, ale mnie nie interesuje, dlaczego sami nie głosowaliście we wszystkich kategoriach/nie oddaliście wszystkich głosów jakie mieliście do rozdysponowania. Biorąc udział, a sami nie głosując na pozostałe kategorie również całkowicie godzicie się z decyzją podjętą przez innych. Tylko, że w moim przypadku ta decyzja - jakakolwiek by nie była - nie zmienia nic w postrzeganiu która gra zajęła jakie miejsce. Inaczej zagłosowałbym, nie? Nie będę już zwracał uwagi na ilość osób biorących udział w konkursie a ilość osób głosujących 8)

Aha - I nie uważam, że wszystkie gry są słabe, tylko że nie są dobre :lol:
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014, 00:46 przez BeVoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: AkiNebula_e »

A jakie to sa dobre gry? Nie zebym sie kłócił, ale dobrze byłoby wiedzieć o czym konkretnie piszesz Przyjacielu.
Zablokowany