ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze gry roku 2014. Konkurs zakończony.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
I ostatnie otwarcie, czyli tegoroczne Zapowiedzi. W sumie 13 tytułów poniżej, ale tylko jedna nagroda do zdobycia. Zwróćcie uwagę na odmienne zasady i termin oddawania głosów w tej kategorii! =)

Shards of Lestia: Episode Zero
RMVXA
autor: Viuu
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5005

Asgun
RMVX
autor: Noruj
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=3724

Historia Zaginionej Marchewki
RM2003
autor: CrasheR
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5009

ArkanA: The Book of Curses
RMVX
autor: Diablo
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=5006

MentalMetal
RMXP
autor: xpero
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4989

Where Is It?
RMXP
autor: McLaren
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4979

Opowieści z Bezgranicznego Lądu
RMXP
autor: Zombik
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4971

Podziemia
RMXP
autor: Adrapnikram
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4873

Gotik
RMXP
autor: ravenone
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4911

Ostatni Wiedźmin
RMXP
autor: Lestero
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4878

Banheld
RM2003
autor: Gedharm
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4811

Turniej Zombika
RM2003
autor: Zombik
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4879

Cidaria
RM2003
autor: ts4r
szczegóły: viewtopic.php?f=30&t=4871
ZASADY GŁOSOWANIA:

Głosowanie jest niejawne. Możecie do woli zarzucać tu komentarzami, słownymi ocenami i uwagami, jednak swój oficjalny głos oddajecie niejawnie. Forma głosowania jest prosta - wybieracie maksymalnie trzy projekty, które wg Was zostały zaprezentowane najlepiej i chcielibyście odesłać je szczególnie ze znaczkiem "do realizacji". Zwycięstwo w tej kategorii przypadnie tylko jednej zapowiedzi (bez podium!), która takich znaczków zdobędzie najwięcej.

Uwagi:
- prawo głosu mają wszyscy forumowicze zarejestrowani do dnia 26.12.2014 włącznie, uwaga - z co najmniej 10 postami na koncie, w tym co najmniej jednym postem w roku 2014
- głosujemy fair, pomijamy własne projekty, głosy przyznajemy wg naszej szczerej opinii :)
- po zakończeniu głosowania głosy poszczególnych osób zostaną ujawnione
- dodatkowa informacja dla autorów prac: nie ma przeciwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły - w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany!

Głosy oddajemy poprzez forumowe PMki DO MNIE. Każdy głosujący otrzyma ode mnie potwierdzenie swojego wyboru (ew. uwagi, informacje o nieprawidłowościach). Głosowanie potrwa do piątku, 02.01.2015 włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone popołudniem dnia następnego. To chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości itd. itp., pytajcie bez wahania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

Będzie opublikowane ile kto dostał głosów??
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: X-Tech »

Na Asgun się długo czeka. Wiem, że to ma być dość duża gra w klimatach jrpg.

Na podstawie Arkany nie potrafię nic napisać. Prawie że lanie wody. Pojawił się jednak dopisek o
postaci i opis fabuły nie wygląda już tak bardzo jak zapowiedź mmo bez opisu rozgrywki. Póki co nadal nie wiadomo nic o rozgrywce i nadal to jest nie do końca "kształtna" zapowiedź i jednak przypomina mi troszkę lanie wody. Same screeny wyglądają jak schludne lokacje z ciekawej gry typu krzyżówka prince of persia z alcahestem, ale znając życie w takich mało wyraźnych zapowiedziach mogę się mylić.

Gotik to chyba nie moje klimaty, ale screeny ma tak poryte, że aż mnie trochę to nawet interesuje.

Historia zaginionej marchewki to zapowiada się jak wykorzystanie RTP z głową. Nawet mnie interesuje. Przygoda i luźne klimaty.

Podziemia to wiadomo. Interesuje mnie gra, bo sam robiłem dla siebie identyczne klimaty tworzenia gry w podziemiach wyobrażając sobie jak może wyglądać taki świat jest nieprzewidywalne.



Shards of Lestia ~Episode Zero~ . Ta zapowiedź wygląda jak fake przez screeny, ale skoro autor zrobił grę Luna, której zapowiedź wyglądała podobnie jednak posiadała screeny z gry przypuszczam, że z tego może będzie lada chwila coś co pozwoli przypuszczać, że to będzie gra.


Mental Metal - chore to i jakby niedorobione. Zgnilizna zapełniona pomysłami jak po jakimś narkotycznym szale. Wygląda to w większości dla mnie jak wymioty, ale jednak właśnie dlatego że całość ma być chora to nawet mnie to interesuje.

Where is it ? Nie moje klimaty - oryginał, ale twój projekt ma własne grafiki bardzo paintowe, ale nie znaczy że niestaranne + najwyraźniej inny styl rozgrywki. Nie grałem nigdy w to Waldo. Trudno mi coś napisać, ale jest w tym coś CHOĆ trochę ciekawego.


Opowieść z Bezgranicznego Lądu. Dziwne to bardzo. Jak jakieś wstawki w filmach Mony Pythona.
Tak dziwne, że aż mnie nawet interesuje.

Ostatni Wiedźmin - nie pograłem w wiedźmina od cd projekt tyle, że mógłbym napisać, że pograłem, ale jednak z tego właśnie faktu Ostatni Wiedźmin mnie trochę interesuje, ale to dla mnie chyba raczej jedyny powód.


Banheld ma ciekawy wstęp do fabuły. To może być ciekawa przygoda. Jestem zainteresowany.

Turniej Zombika to klimaty typowo forowo - fantazyjne. Takie rzeczy bywają ciekawe i klimatyczne.


CIDARIA - Screeny kolorystycznie (z zielenią) nie przykuwają mnie, ale opis gry i jej niestandardowość ciekawią.


Dobra zabieramy się teraz za giereczki.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Konkretne przypomnienie, na głosowanie w tej kategorii pozostało nieco ponad 9h!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: X-Tech »

Ja już dawno głosowałem, ale tak naprawdę grą na którą czekam najbardziej ze wszystkich jest Under, której nie ma w opcjach. Gdyby była możliwość to automatycznie wszystkie głosy bym wrzucił na ten projekt XD
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Chętnie bym się przyłączyła do głosowania na Under, ale to akurat demo, a nie zapowiedź. A z demami było w tym roku wyjątkowo biednie (4 czy 5 naliczyłam?) no i kategorii nie ma. :(

Też już oddałam głosy, do realizacji bym chętnie wysłała niemal wszystko, więc po prostu wybrałam najładniej przygotowane zapowiedzi gier, którymi jestem zainteresowana. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

No i już po. Walka była bardzo wyrównana, oczywiście okrutna, w ostatnich 48h wpadło mało głosów, ale wystarczyło, by wyłonić zwycięzcę poprzez nagły atak na finiszu.

1 Asgun (Noruj) 7pkt
2 Podziemia (Adrapnikram) 6pkt
3 Historia Zaginionej Marchewki (CrasheR) 5pkt
4 Shards of Lestia: Episode Zero (Viuu), Gotik (ravenone), Banheld (Gedharm) 4pkt
7 Opowieści z Bezgranicznego Lądu (Zombik) 3pkt
8 MentalMetal (xpero), Turniej Zombika (Zombik)2pkt
10 Ostatni Wiedźmin (Lestero), Cidaria (ts4r) 1pkt
12 ArkanA: The Book of Curses (Diablo), Where Is It? (McLaren) 0pkt


Gratulacje dla zwycięzcy, dzięki za głosy i przypominam o trwających wciąż głosowaniach w kategorii Pełne Wersje, tam zażarta walka wciąż trwa!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Crashykk »

Nie spodziewałem się, że mój projekt zajdzie tak wysoko. Naprawdę mile zaskoczenie. Wszystkim, którzy glosowali na HZM bardzo dziękuję i obiecuję, że postaram się stworzyć jak najlepszą grę! :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: McLaren »

0 punktów... rzucam projekt.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Weź się nie łam, ta kategoria jest bardzo specyficzna, nie raz średnie lub słabe rezultaty uzyskiwały w niej projekty, z których wyrastały potem fajne gry. =)

8 Bit Quest, który jest na swój sposób podobny, też swego czasu zajął w Zapowiedziach ostatnie miejsce z zerem pkt na koncie, a konkurencji miał znacznie mniej. Za to rok później wbił na podium w najsilniej obsadzonym konkursie gierc spod RM2003 w historii GF.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: McLaren »

Dzięki Jazz... może zbiorę po tym wenę by móc coś zrobić...ale wciąż nie rozumiem mentalności forumowiczów...
Ostatnio zmieniony 03 sty 2015, 21:44 przez McLaren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Crashykk »

Pamietaj o tym, ze w tej kategorii ocenialo sie zapowiedz, a nie sama gre. Twoj projekt w fazie koncowej (o ile sie postarasz) moze byc mejkerowym GOTY ;P
Wiec przestan sie mazgaic i pokaz nam co dobrego jestes w stanie stworzyc.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: McLaren »

Nie chce zapeszać... pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Przede wszystkim, jestem miło zaskoczony. Moja zapowiedź nie była najładniejszą, a mimo to zgarnela najwięcej głosów. :)
Dzięki za te głosy.
McLaren, ta kategoria to jest nic.. Tu naprawdę nie ma co przejmować. 3/4 tych gier z listy w ogóle się nie ukaże.
Natomiast nie rozumiem twojego zdania o mentalności... jak ktoś nie głosuje na twój projekt ma problem z mentalnością? Tak to rozumiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Crashykk »

Moze chodzilo mu o to, ze nie rozumie, co forumowicze mysleli glosujac, gdyz widzialby swoja gierke wyzej. :roll:

Dodatkowo gratulacje. Moze i zapowiedz nie byla najladniejsza, jak to sam napisales, ale na pewno tresciwa i pewnie to zapewnilo jej zwyciestwo :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Zablokowany