Kanal #rpgmaker na ircu

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Michu »

Pojawila sie opcja, wiec wraz z Gamerem2002 zalozylismy kanal #rpgmaker na ircu, na ktory serdecznie zapraszamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby siedzac na necie przy okazji wbic na kanal, prawda?

Instrukcja polaczenia sie z #rpgmaker bazowana (zerznieta) z topicu Magazynu Arigato

Na koncu instrukcja obslugi bramki internetowej (nie musicie zadnego dodatkowego oprogramowania instalowac!!!)

------------------------------------------------------------------------
Podstawowe info:

serwer: irc.irchighway.net
kanał: #rpgmaker
program: SysReset (mIRC)
------------------------------------------------------------------------
Polaczenie:

Po odpaleniu programu wybieramy File/Options i uzupelniamy:
full name: imię/nazwisko/pseudonim
email adress: twój e-mail
nickname: twój pseudonim
alternative: inny pseudonim, w wypadku gdyby pierwszy był już zajęty

W główne okno wpisz polecenie:
/server irc.irchighway.net
Wcisnij Enter

Zeby polaczyc sie z kanalem wpisz:
/join #rpgmaker
------------------------------------------------------------------------
Rejestracja nicka:

Należy wpisać w konsoli:
/nickserv register TwojeHasło TwójAdresEmail@przyklad.pl
Następnie należy potwierdzić rejestracje zgodnie ze wskazówkami z wiadomości email (wkleić):
/msg NickServ confirm KodPotwierdzający
W ten sposób nick został zarejestrowany, w przyszłości podczas korzystania z IRC'a należy wpisać:
/nickserv identify TwojeHasło
------------------------------------------------------------------------
Bramka pjirc bez potrzeby instalacji
http://www.ksw-soldat.pl/plsirc/pjirc.html

Trzeba mieć javkę zainstalowaną. Po wejściu wpisać komendę /nick twojnick aby zmienić domyślny nick którym jest rmuser.
Obrazek
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Pokrak »

Dzięki, przykleić by się przydało ^^
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Wchodzę w to. Instaluję.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: kvachu »

Bramka pjirc bez potrzeby instalacji
http://www.ksw-soldat.pl/plsirc/pjirc.html

Trzeba mieć javkę zainstalowaną. Po wejściu wpisać komendę /nick twojnick aby zmienić domyślny nick którym jest rmuser.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Foxer »

Opera ma wbudowanego klienta IRC, a do Firefoxa można dossać wtyczkę. Po co więc się męczyć z przeróżnymi klientami?
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Stanior »

No i na kanale cały czas ludzie:) I bardzo dobrze!:)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Kalashnikov »

Pierwszy log dzięki uprzejmości Pana Yosha. Ostrzegam, NIE czytać go, jeżeli nie chcecie burzyć swojego wyobrażenia, że przynajmniej kilka osób z tego forum trzyma jakiś poziom :O

http://www.scribd.com/doc/19789184/logggy
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Enyafan »

Ja się nie obraziłem! Będziemy się procesować! :mrgreen:
Ale serio, przejście z tego forum na ten kanał to jak ze sceny teatru do garderoby. Teraz już rozumiem, dlaczego są tu tak rygorystyczne zasady ;))
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Jazzwhisky »

Enyafan pisze:Ja się nie obraziłem! Będziemy się procesować! :mrgreen:
Dość mocno przesadziłeś z tym wyjściem z kanału imo, ale pod jednym względem miałeś rację - odbijało nam i to zdrowo.

Ja się już wyżyłem, kanał nie ma tego starego klimatu, powiedziałem Staniorowi wszystko co leżało mi na sercu, gl&hf ale beze mnie, to jest szkodliwe. =)

//edit-dół
Z tym cytatem to nie tak, on został przypadkiem wypatrzony przeze mnie już po fakcie, po prostu bardzo zdziwiła nas twoja reakcja a ja akurat przeglądałem temat Soulcage i wpadłem na twoją wypowiedź. Mylnie pasowała do kontekstu wydarzenia, to wszystko. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Enyafan »

A ja teraz wreszcie rozumiem, o co chodziło. Zadziwiacie mnie, ludziska, ja nawet nie wiedziałem, że ten tekst z "arvi" (;D) jest mój! Dopiero jak wpisałem to w wyszukiwarkę na oazie, to mi wyskoczyło. Jeśli ktoś to odebrał jako egzorcyzm czy obrażenie, to wyluzujcie, myślałem że piszę wszystko w wystarczająco żartobliwy sposób i z wystarczająco dużą ilością emot, żeby było wiadomo, że śmieję. Rety, nie pomyślałbym, że ktokolwiek może pamiętać czy na bieżąco czytać teksty sprzed czterech lat (czy ile temu to tam było.) i je komuś wypominać :D Kurczę, to jak mieć urazę do dorosłego kumpla, w zerówce był niemiły. ;)
A z tym "Arvi" chodziło o to (co wiem po przeczytaniu tematu, bo w ogole nie pamiętałem takiej sytuacji), że ktoś mu tak już wcześniej mówił i o to się wnerwiał, co widocznie zapragnąłem niecnie wykorzystać. Nie łączył nas żaden płomienny romans i nie dlatego wyszedłem z kanału. :mrgreen:
No ale koniec tematu, to już niezła przesada z mojej strony, żeby się tłumaczyć z posta napisanego jako 15-latek ;))

PS: Na kanał wchodziłem od trzech dni, każdego było to samo - wypominanie przeszłości, obgadywanie itp. Dopiero wieczorem "pierwszego" dnia jakoś po przetasowaniu towarzystwa naprawdę zrobiło się miło i aż szkoda było iść spać. Nie wiem, jaki klimat był dawniej, ale wtedy było sexy.

EDIT DO GÓRY: Poookooooju znaaaaak coś tam coś tam... i koniec tematu, peace ;)
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Pokrak »

Bump. Irchighway padł, może kto założy na innym servie? Ja nie umiem, nie pytać.
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Foxer »

Nic nie padło, wszystko działa.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Jest mały problem. Po włączeniu strony z IRC wyskakuje błąd BAD GATEWAY 502.
Nie wiem czy to ma jakiś związek z faktem, że dodałem do swojego opisu na stronie rmxp
skrót do IRC.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Jazzwhisky »

To wina hosta na którym stoi bramka nie samego kanału, musisz połączyć się z kanałem w inny sposób albo czekać aż bramka zacznie ponownie działać.

Btw, wkrótce bramka do kanału powinna pojawić się także na TA, zatem będzie dodatkowe zabezpieczenie. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Kalashnikov »

I tak nie wejdę, bo nikt mnie nie lubi i nie chce tam widzieć ;_;
ODPOWIEDZ