Kanal #rpgmaker na ircu

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: kvachu »

Na przykład kto?
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Gamer2002 »

Yo, banner kanału zrobiliśmy :D
Obrazek

Kvach, jak chcesz być to powiedz jaki masz pomysł na siebie ;p
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Jazzwhisky »

Tak do końca nie wiem w którym dziale to umieścić, ale na TA pojawiła się bramka do kanału, nie wymaga chyba niczego poza włączoną obsługą javascriptu, na razie pół-oficjalnie, gdyby ktoś miał ochotę przetestować ->
http://tsukuru.pl/index.php?link=chat
(Chrome ponoć coś krzyczy przy uruchamianiu skryptu, ale to oficjalny webchat serwera irchighway.net, więc proszę bez obaw).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Ta bramka jest trochę bez sensu. Wygląda na to, że ograniczenie jest do 2 pod rząd wiadomości i co jeszcze może blokady czasowe ? Nie dość, że prawie nie ma kto pisać w irc to jeszcze te blokady. Pomysł jest niegłupi, ale łamie zasady irc, który ma służyć do luźnego gadania. Bramka Soldat najlepsza, a zawsze można powiedzieć też od czego jest mirc. Dla niektórych taka blokada wysyłania wiadomości może być przysługą i może motywować do pisania różne osoby, ale także robić korki na irc. Dla mnie jest przysługą, bo jeśli znowu wejdę to przynajmniej coś mnie ograniczy od robienia recenzji na 10 koomentarzy XD
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Mertruve »

U mnie nie ma żadnej blokady, sprawdź jeszcze raz? ^^
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Jazzwhisky »

X, bramka na TA to oficjalny webchat serwera na którym stoi kanał, nie znam szczegółów jego ustawień, ale odpowiadają za niego jego właściciele. Dlatego cokolwiek tam odkryłeś - albo jest to celowy zabieg ze strony irchighway (większe prawdopodobieństwo), albo jest jakiś problem na linii TA-klient-twój host (mniejsze prawdopodobieństwo). W każdym razie - nie widzę opcji by cokolwiek zmienić, zresztą i tak nie zamierzam już raczej się do tego dotykać, jak pisałem - bramka jest na stronie tylko pół-oficjalnie.

edit-dół
Nooo, to nie jest takie proste, mógłbym pisać długo, ale w skrócie - wszystko pozostanie raczej w aktualnym stanie, kanał ma właściciela i w żaden sposób nie jest on związany z TA, a umieszczenie linku w głównym menu wywoływałoby zdecydowanie takie wrażenie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Rave »

Raczej to drugie, bo mi dobrze zadziałało, jak wbiłem na czat, żeby sprawdzić. Jazz, skoro już nie ma linku do działu projekty na belce z działami, to może by tam dać link do czatu?
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Gamer2002 »

Przyszedłem by powiadomić was, że nadchodzi nowa akcja na kanale.

Róbmy Grę Dla Wspólnego Robienia Gry!

Kiedy?
Około 3 lipca na kanale robimy pierwsze spotkanie. Termin może ulec zmianom, mniej więcej :P

Zasady:
1. Najważniejszym celem naszej akcji jest Wspólne Robienie Gry. Zrobienie jest celem pobocznym, chodzi nam o zaciśnięcie twórczych braterskich więzi, jeżeli nasza więź będzie mocna, to gra powstanie :D
2. Robimy grę w RPG Makerze 2003. Bo ja tak mówię. ;p
3. Robimy na luzie i szczegóły (nasz podział ról, jak gra dokładnie wygląda, jakie elementy rozgrywki ma zawierać) ustalimy na kanale przy pierwszym spotkaniu.
4. Żeby jednak była jakaś konkretna wizja na wstępie narzucam zalążek fabuły: Nasz główny bohater Alex wyrusza w podróż by zebrać kryształy które pokonają wielkiego i złego Wielkiego Złego. Nie musimy tworzyć w końcu nic skomplikowanego ;)
5. Projekt będzie umieszczony za pomocą programu Dropbox w moim folderze.
6. Podstawową zasadą robienia gry jest robienie jej przez rozbudowywanie części grywanej. To oznacza, że nie robimy elementów które dodamy gdzieś tam pod koniec, każdy nowy ukończony element rozgrywki ma być osiągalny dla gracza który na tym etapie produkcji uruchomi grę. Jest to po to byśmy zachowali skupienie przy tworzeniu. I żeby nasze dzieło było jednak grywalne ;p


Kwestie Dropboxa.
Dropbox jest programem umożliwiającym dzielenie się folderami poprzez internet.
Ściągacie, rejestrujecie się, później podacie mi e-mail i wyślę wam zaproszenie. Ścieżkę folderów z projektami w makerze nastawiacie na folder wspólny i tam robimy projekt.
Pewne rzeczy są niedoskonałe, np gdy dwie osoby na raz robią jedną mapę lub grzebią w bazie danych. Ale z właściwym koordynowaniem wszystko da się załatwić. W pewnych sytuacjach będziecie kopiować folder na swój komp i na nim nanosić modyfikacje i wrzucić jako dodatkową wersję zmodyfikowaną.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Sabikku »

Przetestowałem tego dropboxa i sprawa wygląda świetnie. Instalacja prosta, nie muli kompa. Może nawet kilkanaście osób tworzyć mapy w tym samym projekcie, czytać pliki update'owane na bieżąco itp. Ogólnie tworzy to duże możliwości, więc zachęcam wszystkich do udziału, może być fajne rmowanie :).
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Wow. Jestem pod wrażeniem. Gamer DOBRE NA POCZĄTEK.
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Colombos »

Z chęcią wziął bym udział, ale znajomość z 2k3 zakończyłem parę lat temu :<. Kto wie, może kiedyś ktoś zorganizuje coś podobnego w XP.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: kvachu »

Ja mimo wszystko radziłbym wam trochę inną formę(no chyba, że planujecie tak z tym dropboxem. Moglibyście robić coś na wzór google code, czyli zamieszczać każdą wersję osobno(uploadować gdzieś, może na 4shared i każdą wersje oznaczać numerem i nickiem uploadera) i w ten sposób byście mieli zawsze backupy.
No chyba, że planujecie tak w tym dropboksie. Czyli robienie zawsze nowego folderu dla nowej rewizji i nazywać je np. "0001 - Gamer" a w środku np plik txt ze zmianami dokonanymi w projekcie i z nowymi rzeczami.
Tak czy inaczej powodzenia ; D.
Misiek
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2010, 10:34

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Misiek »

Chłopaki, spotykacie się na jakieś pogaduchy na czacie jakimś czy coś takiego? Wszedłem ostatnio na Twierdzę i cieszę się, że ciągle żyje, chociaż ktoś mógłby jednak wcielić się w rolę redaktora językowego, przynajmniej strony głównej ;) Zdziwiłem się widząc, że strona nadal jedzie na moim (trochę zmodyfikowanym) lay'u, ale to chyba komplement ;) Jak to wygląda w ogóle na scenie, powstają jakieś ciekawe gry, czy to już tak tylko bardziej towarzysko? A propos, widzę kilka znajomych nicków (Jazz, Michu, Beny, Twardy itd.), macie Panowie zacięcie, tyle lat. Twierdza ma już z osiem wiosen, a niektórzy to chyba jeszcze wcześniej w tym dłubali. Ah, to były czasy :) Mam nadzieję, że od mojego odejścia scena się jakoś fajnie rozwinęła.

Pozdro Wam!
Misiek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Stanior »

Misiek mordo Ty moja!:) Jak miło Cię widzieć na scenowym forum:) Ano scena rozwinęła skrzydła, w szczególności Tsukuru. Twierdza ma zastój od kilku ładnych lat... ale zaczynają tam zachodzić maleńkie zmiany. Starych wyjadaczy trochę jest. Zapisz się do ligi mapperów !:D to pomapujemy:D
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Misiek
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2010, 10:34

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Misiek »

No właśnie, co jest z tą Twierdzą? Pamiętam, że w czasach, gdy się wyłączałem (2004 albo 2005?) było jeszcze dobrze, przynajmniej tak mi się wydaje. Nie będę ukrywał, że niewiele już pamiętam z tamtego okresu. Co się zepsuło?
ODPOWIEDZ