Kanal #rpgmaker na ircu

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Stanior »

ehhh Reptile przez długi czas izolował się z Twierdzą... dopiero ostatnimi czasy pojawiają się delikatne zmiany (chociażby link do tego forum na jego stronie). I chwała mu za to. Wszyscy bardziej prężni makerowcy skupili się w koło Tsukuru. Tu się coś non stop dzieje. Jakieś konkursy, nowości. Tsukuru jest obecnie najbardziej reprezentacyjną polską stroną o rpgmakerze Twierdza odeszła trochę do lamusa:( a jak nie pamiętasz co się działo to tutaj na tym forum w dziale scena masz roczniki i spisane najważniejsze wydarzenia:)


Panowie, dalsza rozmowa nie na temat wyłącznie via PM, please!
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Gamer2002 »

Wpadłem przypomnieć że pierwsze spotkanie RGDWRG odbędzie się jutro 3 lipca o 19:00 na kanale #rpgmaker.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Chcę z powrotem Micha na IRC jako admina. Michu był za ludźmi irca ciągle miał jakieś pomysły i ciągle się coś działo. GAMER robi wszystko jak mucha w smole i na przymus odkładając wszystko najbardziej jak tylko może - przede wszystkim ma gdzieś użytkowników irc.Toleruje idlerów, którzy wkurzają użytkowników. Kiedy Michu był adminem wystarczyło słowo on rozważał i było działanie to kwestia sekund, a Gamer dosłownie nic nie robi. To całe robienie wspólne gry zorganizował tak, że żeby co kolwiek dołożyć do tej jego gry to trzeba się go dopytywać na 10 sposobów i jest to męczące mimo, że minął tydzień to i tak widać, że mu się nie che, a jak jest na irc to i tak się w kwestii robienia tej wspólnej gry nic nie dzieje. Nie ma ani rąk ani nóg (JAK NA razie ledwo 2 osoby w ogóle się odezwały) To jest po prostu źle zorganizowane. Gamer miał już swoich szans wiele, ale moim zdaniem praktycznie zawsze zawodzi. Ja jestem za zabraniem Gamerowi Opa irca, a przywrócenie praw opa komuś innemu najlepiej Michowi ! Za czasów jak on był Opem na Ircu przynajmniej ciągle coś się działo i ludzie mieli motywacje do działania - robili gry pisali teksty. Gamer ma wszystko w nosie, a irc dzięki niemu jest bez sensu. Dość już tego ! Kto jest za zmianą ? Nie mówicie, że nie pamiętacie jak było ciekawie na IRC jak Michu był jego opem. Ja się prosiłem o Opa na tym IRC, ale Gamer tylko po koleżkach dobiera opów. Odpadam. Czy jedynym rozwiązaniem to go "siłą" stamtąd wykurzyć ?

(Acha dodam tylko, że liczebnośc irca przez ten "klimat" spadła. Jaki admin taki irc...)
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Sabikku »

Niestety jestem za tym co mówi x-tech, wprawdzie nic mi nie przeszkadza w aktualnych opach, ale przyznam że kiedyś było o wiele lepiej, nie tylko jak był Michu opem, ale też jak nie był Preki.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Preki »

Już i tak nie jestem opem, Sab.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Noruj »

Przecież to głównie zależy od ludzi.
Jak im się nie będzie chciało nic robić to i nadal będzie tak samo : P
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Michu sprawiał, że im się chciało, a więc to potwierdza że to zależy od Opa. To jak z forami i stronami jak Admin wymusza strona produkuje coś dobrego, a jak admin leń, bądź się nie nadaje to strona produkuje shit, albo nic.
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Rahael »

Ja tam jestem świeży jeśli chodzi o ten konkretny kanał (mimo że IRC nie jest mi obcy, bo korzystam z niego od przeszło 10 lat) i Micha pamiętam tylko z tekstów typu "Dawać teksty k***aaaaaaaa!" ^^ no i z bana za to, że mu nie odpisałem kiedy się pytał kim jestem (bo byłem w pracy ^^). Często byłem przedmiotem niezrozumienia ów Pana X'a, bo idlowałem. No cóż, nie da się aktywnie rozmawiać na kilkunastu kanałach jednocześnie, a co zajrzałem na #rpgmaker to widziałem kolejny wywód (wykład...jak zwał tak zwał) X-techa o polskiej scenie rma, o "prawdziwych twórcach gier", o tym jak się powinno tworzyć gry itp itd. No sorry, ale jak po raz n-ty się czyta to samo, tyle że ubrane w inne słowa czy przykłady (niczym bot nowej generacji ^^) to się za przeproszeniem rzygać chce. Ale było i śmiesznie, jak zostałem "spamthirową kamerką" nie znając ów portalu/forum i w ogóle siedziałem tam po to żeby szpiegować X'a, kopiować logi i zamieszczać w necie dla potomnych ^_^ Ogólnie kanał spoko, byle by było więcej luda, to może by było mniej monologów X'a ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Kanał rządzi kiedy się zbierze ekipa, która coś knuje, tworzy, walczy o coś itd. Moich monologów już nie ma znudziły mi się dawno temu. Brakuje jednak energii Michu powinien opować to by dawał kopa ludziom do działania. O to właśnie chodzi. Jak ludzie coś robią to jest ciekawie, a żeby coś robili ktoś musi ich do tego poruszyć, a jak pokazuje historia Michowe "Pisać teksty k**** to podstawa kanału, która budziła jego userów do pracy o !
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Gamer2002 »

Chcę z powrotem Micha na IRC jako admina Michu był za ludźmi irca ciągle miał jakieś pomysły i ciągle się coś działo.

Raz, Michu nigdy nie był adminem. Dwa, skieruj się z tą prośbą do niego. Mogę mu dać opa jeżeli będzie chciał go z powrotem.
Choć przyznam szczerze, że mnie dziwisz, że akurat chcesz Micha. Pamiętam jednak jak strasznie na niego narzekałeś jak ustawił kopanie za słowa makerówka, że jak dołował twoje inicjatywy i że się z tobą kłócił i że zabijał klimat. No, ale może już nie masz mu tego za złe :)
GAMER robi wszystko jak mucha w smole i na przymus odkładając wszystko najbardziej jak tylko może - przede wszystkim ma gdzieś użytkowników irc.Toleruje idlerów, którzy wkurzają użytkowników.
Nie myśl o sobie za wiele. Jesteś jednostką wyrażającą swoją własną opinie a nie głosem woli "użytkowników" o których mówisz w liczbie mnogiej, ale nicków jakoś nie wymieniasz.
Oni mają takie same prawo by być na kanale jak ty i jak długo nie robią burdelu nie mam zamiaru im zabraniać siedzieć na kanale. W przeciwieństwie do ciebie nie mam zamiaru wyskakiwać z sprzecznym "nic ci nie grozi za nieprzestrzeganie regulaminu bo u nas nie ma regulaminu ale jak będziesz idlował to cię wykopię".
Kiedy Michu był adminem wystarczyło słowo on rozważał i było działanie to kwestia sekund, a Gamer dosłownie nic nie robi. To całe robienie wspólne gry zorganizował tak, że żeby co kolwiek dołożyć do tej jego gry to trzeba się go dopytywać na 10 sposobów i jest to męczące mimo, że minął tydzień to i tak widać, że mu się nie che, a jak jest na irc to i tak się w kwestii robienia tej wspólnej gry nic nie dzieje. Nie ma ani rąk ani nóg (JAK NA razie ledwo 2 osoby w ogóle się odezwały) To jest po prostu źle zorganizowane.
Jak ktoś chce coś dołożyć od siebie mógłby powiedzieć co konkretnie chce dołożyć od siebie. Robienie wspólnie projektu za pomocą Dropboxu ma tą wadę, że ktoś może chcący czy nie innym wszystko równo spieprzyć. I jeszcze przy okazji my badamy zupełnie nową nam metodę robienia gier, dlatego koordynacja jest konieczna.
A co do tego co kto robi: Chciałeś zrobić miasteczko w RTP i wziąłeś prawie 50 map na to. Powiedziałem ok, tylko napisz w pliku textowym map które zajmujesz by inni wiedzieli by tego nie ruszać. W jednej mapie zewnętrza jednej wioski na razie stoi jedna chata z ogrodzeniem, reszta jest nieruszona i wciąż nie napisałeś że zajmujesz te mapy.
Ja zaś zrobiłem intro, robię ABSa (zrobiłem 5 przeciwników z których każdy mający własny system działania, skakanie, 3 specialne uderzenia, teraz przechodzę do obliczeń obrażeń) i jeszcze pomogłem przy titlu który robi Preki.
Owszem, nie robimy tego w zawrotnym tępie, ale progress jest. Jakbyś czytał regulamin, to byś jeszcze zobaczył że robimy na luzie i robimy grę dla samego wspólnego robienia. Poza tym, tak naprawdę mam tylko 2 osoby (ja i Preki), ty jak już mówiłem chciałeś coś zrobić, ale machnąłeś na tą ręką i nic nie robisz i masz pretensję że projekt się nie posuwa. Jest jeszcze Sab ale on na razie ogranicza się do obserwatora.
Trochę Liga Mapperów weszła mi w drogę, ale trudno. Ale się nie poddaję, po tych twoich setkach gadek na temat jaki jestem beznadziejny powinieneś się nauczyć, że mnie trudno do czegokolwiek zniechęcić.
Gamer miał już swoich szans wiele, ale moim zdaniem praktycznie zawsze zawodzi. Ja jestem za zabraniem Gamerowi Opa irca, a przywrócenie praw opa komuś innemu najlepiej Michowi ! Za czasów jak on był Opem na Ircu przynajmniej ciągle coś się działo i ludzie mieli motywacje do działania - robili gry pisali teksty. Gamer ma wszystko w nosie, a irc dzięki niemu jest bez sensu. Dość już tego ! Kto jest za zmianą ? Nie mówicie, że nie pamiętacie jak było ciekawie na IRC jak Michu był jego opem.
Przypominam że mogę znaleźć logi jak mówiłeś o nim coś przeciwnego. Na kanale siedzę kiedy mogę, ale przykro mi że nie jestem ani bogiem ani nawet maszyną i kiedy zajmuję się czymś innym nie mogę poświęcać mu uwagi. Bardzo mi przykro że nie mogę cię zabawiać na twoje zawołanie, ale wyobraź sobie - chcę mieć też własne życie i własne przyjemności. Przypominam ci że sam raz mówiłeś że rzucasz kanał bo tu się za dużo dzieje i przeszkadza ci to w robieniu na Makerze. To że teraz nie robisz na Makerze i TERAZ chcesz by coś się działo - no cóż, peszek, inni wrócili do Makerów czy innych własnych zajęć.
I jeszcze raz przypominam ci - Mich sam odszedł, o tym czy wróci rozmawiaj z nim, nie ze mną.
Ja się prosiłem o Opa na tym IRC, ale Gamer tylko po koleżkach dobiera opów.
Mich - dałem mu OPa bo on ogłosił pomysł reaktywacji kanału pierwszy. Wcześniej trochę ze sobą wymieniliśmy się PW pomiędzy reaktywacją kanału a poprzednim TACO i tyle ze sobą gadaliśmy.
Kvach - dałem mu OPa, bo potrzebny był mi kolejny OP i ktoś solidny do trzymania porządku (chyba Michu już wtedy odszedł, nie pamiętam), znałem go właściwie wcześniej tylko z jego postów i newsów na TA jakie przeczytałem, ale uznałem że możemy dać mu opa.
Preki - Po tym jak Kvach odszedł potrzebowałem kolejnego OPa. Preki niejednokrotnie pokazał się na kanale jako solidny, spokojny i uczciwy oraz dążący do kompromisów, więc uznałem że się najbardziej nadaje. Znajomość między nami rozwinęła się dopiero na kanale.

Ty - nie żebym sobie przypominał twoje prośby o opa ale masz rację, nie dałbym ci go. Będę szczerzy, masz konfliktową naturę, oraz zmienne nastroje, masz problemy z osiągnięciem jakichkolwiek kompromisów oraz niejednokrotnie nie podobało mi się jak się zachowujesz. Może i jesteś uczciwy, ale to co uważam za twoje wady cię dyskwalifikuje z funkcji opa.
Wybacz, ale mam złe wspomnienia związanymi z takimi co "wiedzą" lepiej jak prowadzić kanał. Jeden taki co próbował też gadał o tym jak trzeba usunąć scene z śmierci (w jego wydaniu byli to nooby)... Choć on przynajmniej z czasem się uspokoił, ty zaś z czasem stajesz się agresywniejszy.
Odpadam. Czy jedynym rozwiązaniem to go "siłą" stamtąd wykurzyć ?
Siłą mnie nie weźmiesz, załóż sobie Grzybki2003 jak ci się nie podoba i zrób sobie totalną anarchie bez zasad półki ktoś nie robi tego co ci nie pasuje (idlowanie) za co kopiesz. I masz racje, to nie będzie żaden rząd opierający się na zasadach, to będzie nierząd.
(Acha dodam tylko, że liczebnośc irca przez ten "klimat" spadła. Jaki admin taki irc...)
Kiedy zacząłem pisać tego posta było 7 osób na kanale. Z tobą łącznie pod uroczym nickiem zrobilem_kupke. Jak tak ci ze mną strasznie źle, to czemu tak ci dobrze?
Moich monologów już nie ma znudziły mi się dawno temu
Tydzień to szmat czasu, nie?

Jak ma ktoś jakieś KONKRETNĄ i KONSTRUKTYWNĄ krytykę na temat Irca, to proszę bardzo, może ją umieścić, spróbować się dogadać, wyskoczyć z własnym pomysłem, propozycją - naprawdę, nie mam nic przeciwko. Tylko że jak ktoś robi "WAAAAAGH GAMER ŚMIECIU DAJ OPA MICHOWI MOŻE ON SIĘ O TYM DOWIE ALE JA MU I TAK O TYM NIE POWIEM BO O TYM NIE POMYŚLAŁEM!!" to niech się nie dziwi że nie traktuję go poważnie.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Michu z makerówka przegiął to fakt, ale to szczegół.
Co do idlerów to jak makerowcy zjawiali się na kanale i faktycznie byli to makerowcy kiedy był na kanale Michu jako OP to skarżyli się na ilderów, a Michu od razu tym dawał z kicka XD i był porządek, który nam odpowiadał osobom dla których irc jest stworzony. Ty natomiast tolerujesz na kanale idlerów nawet jak się na nich skarżymy i przez to masz, że wiele osób wysiadło bo idlerzy, których zastali makerowcy po prostu zdemotywowali makerowców do posiadówek na irc, bo przecież z nimi ludziom najwyraźniej nie chcialo się gadać, aż sobie każdy zdanie o kanale wyrobił, że się wchodzi na niego, ale zastaje się osoby, z którymi nie ma oczym gadać i tak powoli powoli to siadło, a dawali ci wszyscy ostrzeżenia co do idlerów czy to ja czy to Preki, a nawet Skaciu nawet Michu nie raz wykopał jakiegoś kołka jak tylko godzinami idlował i nie odpowiadał na nasze rozmowy - prawidłowo. Na ircu zjawiała się masa ludzi i gadali o scenie rpgmakerze, a nie parę osób na krzyż które gadają o htmlu, albo php jak to na ircu obecnie jest dzięki tobie - to się po prostu scenowiczom nudzi.

Co do robienia tej gry to nie ma bezpośrednio otwartego planu, żeby każdy robił grę kreatywnie i w punktach które go interesują to jest jakiś plan, ale to za mocno ogranicza jakiekolwiek osoby, które mogły by się twórczo wykazać przy robieniu gry. Nie znamy ani statystyk, ani fabuły - to powinno być wszystko tak zorganizowane, że po prostu każdy kto chce dosiada się zerka na plan i jedzie z koksem i tworzy a nie taki demot jak jest obecnie. Masz tylko dwie osoby, bo nie wiadomo ogólnie o so chodzi i jak się do tego zabrać to co się dziwisz. Co do 50 map to żartowałem. Strzeliłem wioskę, ale co wyszło, że i tak nie wiem czy mogę stworzyć własną kulturę, własnych ludzi własny światek czy co, a chciałbym swobodnie tworzyć takie rzeczy to dowiedziałem się mam robić wioskę rtp - nie tak miało chyba wyglądać robienie wspólne gry, bo skoro ty wymyśliłeś gdzie mają kolejne wydarzenia fabularne się dziać itd. i co ma się dziać to ty po prostu jakby chcesz, żeby ktoś odwalił za ciebie robotę na najbardziej wkurzające elementy przy robieniu gry, a nie wkazał się kreatywnie to obsysa po całej linii. Dlatego też się ludziom może nie chcieć. Tu powinien był być jakiś schemat, a nie taki chaos i robienie gry Gamera...
Kolejna kwestia twoje podejście już nawet nie ma co się rozpisywać, ale jest tak, że albo większość czasu nic nie piszesz nawet jak jesteś na tym irc, albo cię nie ma ja już nawet nie mówię w ogóle o robieniu gry, ale ogólnie - przegięcie.

Gamer jak masz inne zajęcia to nie nadajesz się na Opa irc sam to napisałeś. Jaki CYNIK z ciebie.

Jak Michu miał Opa na kanale siedziała masa ludzi, ale dlaczego to już pisałem.
Jak Kvachu miał Opa nic szczególnego się nie działo też było pełno idlerów i gadania o pierdołach, ale przynajmniej po wieczorach było z kim pogadać o starych grach i wspólnie jakieś przechodzić + on się naprawdę interesował tym co robili ludzie w rpgmaker tylko napływ tych okropnych idlerów nie związanych w ogóle z rpgmakerem zaczął psuć ten kanał, ale gamerowi nie przeszkadzało i się zaczęło robić dennie i zainteresowanie kanałem padało, bo zamiast słuchać stałych bywalców to się czytało: och mam egzaminek muszę się uczyć, och nie mam czasu ja mam inne zajęcia itd. no to nara jak masz inne zajęcia pora olać kanał jako op - nie nadajesz się do tego.

Preki - no żartujesz. Opem powinien być ktoś zdecydowany i z charakterem co jak co wg. mnie tylko Michu się na to najbardziej nadaje. Preki przyjmuje se zasady, ale trzeba postępować dynamicznie bo ludzie są różni i moim zdaniem też nie daje rady.
Gamer Ty tylko to obserwujesz, a na ten kanał nic nie wnosisz. Robisz za wyrocznię, a jesteś jako op nudny jak flaki z olejem. Jedyne co od ciebie czytamy to, że nie masz czasu, bo coś robisz skoro nie masz czasu to daruj se Opa daj go kogoś innemu moim zdaniem już dawno Opem powinien być ktoś kto świadomie wiele robi i ma do tego chęci, a nie taki cynik jak ty, który i tak woli zajmować się czym innym. Już pisałem było wiele okazji i szans dla ciebie, a ty tylko takim zachowaniem pogrążyłeś kanał na dodatek zdania stałych bywalców, którzy naprawdę z forami rpgmakera mają najwięcej wspólnego olewałeś - po co komu taki op. Nam niepotrzebny....


Gamer ja na kanał wchodzę dla ludzi, których znam z kanału od dawna nie dla ciebie. Także nie nie wchodzę na kanał dla ciebie. Ja wchodzę zaczynam coś pisać prowadzę jakieś gadki szmatki i się lud zbiera, a potem ja spadam i zostajesz po paru minutach znowu sam na kanale z mordką także kto tu się nadaje najlepiej na opa ? Ktoś kto zna tych ludzi czy ktoś kto pisze, że ma egzaminek, albo na irca nie ma czasu? No ogólnie lol.
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Gamer2002 »

Co do idlerów to jak makerowcy zjawiali się na kanale i faktycznie byli to makerowcy kiedy był na kanale Michu jako OP to skarżyli się na ilderów, a Michu od razu tym dawał z kicka XD
Aha, czyli Michu jednak nie może odzyskać OPa półki nie powie że zaprzestał tych praktyk.
i był porządek, który nam odpowiadał osobom dla których irc jest stworzony.
Nie reaktywowałem kanału dla ciebie jednego, nie udawaj że inni podzielają twą opinie.

Dalej długi tekst, więc krótko – Preki, uzgodniłem z nim że idlerów się nie kopie, przyjął moją argumentację. Ska – nie przypominam sobie by narzekał. Michu – raz chciał wykopać Rahaela, opieprzyłem go za to.

Moje ostatnie słowo w sprawie idlerów: Nie obchodzi mnie że TY i TYLKO TY źle się czujesz w ich towarzystwie i dorabiasz sobie do nich niewiadomo jakie teorie, oni mają prawo tu być, tak samo jak ty. IRC to nie chat, zawsze było mi to powtarzane i się tego trzymam. Każdy przychodzi kiedy chce by robić co chce, jeżeli nie uprzykrza innym życia swym zachowaniem – nie mam nic przeciwko. Jak chce ktoś chce koniecznie wpaść by sobie wpaść i zrobić „cze poklikahcie?????” o trzeciej nad ranem bo akurat wtedy chce by ktoś wokół niego skakał, to od tego ma gadu-gadu, onet chat czy inną sympatia.pl.
Przykro mi, ale realia są takie – scena jest mała, a na kanał nigdy nie wchodziło więcej niż z 15 osób, a ludzie poza tym też mają swoje zajęcia. Wcześniej ludzie byli aktywni bo mieli więcej czasu i reaktywowany kanał był nowością a nowości zawsze ściągają ludzi. To że teraz mniej ludzi ma czas by tam być jest naturalne z czynnika zwanego Życiem Realnym.

Ale są ludzie którzy mają zajęcie, mają włączony komputer i myślą sobie „a co mi zaszkodzi pobyć sobie kanale jednocześnie i zajrzeć jak będę miał chwilkę?” Owszem, rozmowy ciągłej zawsze kiedy jest na kanale mieć nie będziesz. Ale prawdopodobieństwo że idler który jest na kanale zerknie na bramke i zobaczy że ktoś inny jest aktywny i się przyłączy jest większe że nagle z nikąd magicznie na kanał wejdzie ktoś kto będzie się akurat teraz chciał z tobą bawić.
Chyba że operator zacznie ich kopać lub ktoś inny ich opluwać jak jakiś oszołom. No to wtedy idler zobaczy to i uzna, że jak nie ma nawet wdzięczności za to że przynajmniej podnosi ilość osób na kanale i siedzi kiedy tylko może, to nie będzie widział więcej powodów by do niego wracać.

Krótko mówiąc: na kanale byłaby większa aktywność gdyby ludzie na nim idlowali gdy nie mają czasu by od czasu do czasu przynajmniej zerknąć w momencie gdyby go mieli, jak myślą że ktoś będzie wokół nich skakał na kanale akurat kiedy ONI raczą przyjść, to niech się nie dziwią że inni też tak myślą jak oni tylko że mają inne pory przyjścia.
Co do robienia tej gry to nie ma bezpośrednio otwartego planu, żeby każdy robił grę kreatywnie i w punktach które go interesują to jest jakiś plan, ale to za mocno ogranicza jakiekolwiek osoby, które mogły by się twórczo wykazać przy robieniu gry.
Było nas dwóch + jeden sab w roli obserwatora projektu. Na huk mieliśmy robić jakikolwiek plan na zasadzie „oh, jak uzbieramy tysiąc ludzi to trzeba to tak zrobić by nikt się nie pogubił i każdy miał co robić”? Po prostu uzgodniliśmy ze sobą – jest nas dwóch, ja robie to a ty tamto a potem zajmiemy się czymś innym. Ty się pojawiłeś i krzyknąłeś „ja chce coś zrobić”. Miło, no to uzgodniliśmy że robisz miasto i rób co chcesz, dałem ci pełną wolną rękę. Nie zrobiłeś nic i tylko jakiś własny projekt wsadzasz do mojego folderu i zajmujesz nam miejsce (choć miej go, na razie mamy miejsca dość).
A zasada "dodajemy to co osiągalne będzie przez gameplay, żadnego wybiegania w daleki przód" (nieco nagięliśmy to dla ciebie bo w końcu projekt raczkuje i trza zrobić początek, ale trudno), oraz wszelkie plany są po to żeby jakiś niewiadomo jaki nie wpadł, nie narobił dla frajdy setki map i skryptów niezwiązanych z niczym i powiedział "a teraz to jakoś zwiążcie z resztą, chce by moja działka była widoczna dla gracza, mam gdzieś jak to zrobicie". Celem akcji jest byśmy sami wzajemnie obserwowali przebieg swej wspólnej pracy by móc się nauczyć tego co inni potrafią i by nauczyć innych tego co sami potrafimy.
I co do spychania ciężkiej pracy - obecnie ja i tylko ja robie ABS, czyli najcięższy obecnie element gry, pytając się tylko Prekiego o opinie jak to według niego wygląda to co zrobiłem. Chętnie bym chciał żeby jakiś kreatywny plan produkcji powstał, tylko że wiesz... Jakbyś chciał taki plan ustalić, to musielibyśmy się zebrać ja, preki, ty i ewentualnie sab, zrobić zawiadomienie o spotkanie by ewentualnie przyciągnąć ludzi i wtedy ustalać jak gra ma się toczyć. Ja i Preki nie mamy nic na razie do ustalenia, bo podział pracy na nas dwóch jest jasny na obecnym momencie produkcji i obydwaj dobrze się w nim czujemy.

Mam inne zajęcia ale to nie oznacza że się nie nadaje na admina kanału. Jako admin mam pilnować porządku, wyznaczać ludzi by pilnowali porządku tak by porządek był zawsze pilnowany, pilnować tych ludzi by nie nadużywali swej władzy, oraz tez z racji wymogów serwera wpadać na kanał w jakimś tam czasie by nie skasował się kanał z rejestru, ale to już nieważne bo jestem na kanale praktycznie codziennie.

RPG Maker to moje hobby i to w dodatku nie jedyne. Kanał to mój wkład w scene mające utworzyć miejsce spotkań dla scenowiczów. Poza tym żeby był porządek i ludzie na niego wpadali kiedy chcieliby na niego wpadać by ze sobą się spotykać na kanale, nie wiąże z nim żadnych innych ambicji. Dlatego cieszy mnie że przychodzisz tam dla ludzi których znasz, a to że nie dla mnie zbytnio mnie nie martwi.
I owszem, gdybym miał być w sytuacji „albo komputerowe hobby, albo realne życie”, bez zastanowienia wybrałbym to drugie bo wiem gdzie jest pozycja hobby w realnym życiu dorosłego człowieka. Ale na szczęście w takich sytuacjach jestem postawiony niezmiernie rzadko i wiem jak dzielić swój czas.

Mam prawo mieć ten kanał skoro chce go mieć. Są inne serwery, każdy może założyć własny. Kvach tak zrobił, ty też możesz założyć te swoje Grzybki2003. Ściągaj ludzi sam, proszę bardzo. Ludzie z kanału tak cię kochają że mnie porzucą dla ciebie? Dalej, pokaż to jaki jesteś lepszy ode mnie, bo mocny w gębie może być każdy. Tylko że pewnie skończy się to jak ten twój sajt który miał być niewiadomo jaki pod twym świetlanym przywództwem, tylko że nie potrafiłeś robić stron, a jak gnd ci tą stronę zrobił, to żeś ją zaraz rzucił bo ta zabawka przestała cię interesować a mądrzenie się jest łatwiejsze od realizacji słów.

I przy okazji – spójrz na tego i poprzedniego posta który napisałem. Mogłem robić inne rzeczy zamiast go pisać (ABS do projektu), ale niestety bez przerwy jestem przez ciebie ciągany za rękaw by odpowiedzieć na twoje wątpliwości i wiesz dobrze, że nie robisz tego wyłącznie dzisiaj na tym forum. Myślisz że jesteś jedyną osobą która czegoś chce ode mnie w jakiejś sprawie zabierającą mój czas? To sie mylisz, choć przyznam, że jesteś trudny. Wiesz że czas to pieniądz? Nie płacisz mi złamanego grosza, to nie masz żadnego prawa niczego ode mnie wymagać, ciesz się tym co dostajesz za darmo albo nie zawracaj mi głowy. Wiesz dobrze że niejedno przez ciebie znosiłem, a nie musiałem.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: X-Tech »

Dobra, bo wypisujesz już farmazony. Skrótowo pojadę.

Ludzie olali irc grupowo już napisałem dlaczego CHODZI o zmianę w operatorach irca. Skoro ja potrafię wejść na irc i zacząć gadać i się schodzi naście ludzi to to samo mówi za siebie, że irc zależy od osoby, która go napędza. Jak zostajesz sam na irc obecnośc spada do ciebie samego, albo 2,3 osób które przypadkiem znajdą między sobą temat do gadania, a ty im piszesz, że nie masz czasu XD

Masz inne zajęcia ? Fajnie. Lubisz rpgmakera, ale chcesz być dalej adminkiem i wybierać ludzi na opa ? Niefajnie, bo już pokazałeś, że ludzie których wybrałeś na opów i tak tego irca nie rozkręcili łącznie z tobą. Irc był w centrum uwagi jak opował go Michu.

Jak mówisz, że czas to pieniądz to nie trać go na irc co nie ? Przecież na ircu się nie zarabia. My siedzimy na nim, bo lubimy, a nie żeby zarabiać jak liczysz, że na tym zarobisz to się idź zajmuj pierdołami, na których sobie zarobisz kasę proste nie będziesz nam musiał truć na irc, że się nimi zajmujesz.

Co do gry sam piszesz o jakimś planie, który ograniczył cię do dwóch ludzi przy projekcie to świadczy o lipnej organizacji. Mówisz, że musiałeś zmieniać treść gry żeby dostosować ją do mnie, a to bullshiet, bo ty kazałeś robić mi wioskę rtp także to ty mnie ograniczyłeś nie ja ciebie. To świadczy też o tym, że nie ma dynamicznego planu, żeby ludzie mogli robić tę grę w grupie.
Teraz piszesz, że chcesz, żeby ludzie robiąc grę uczyli się nawzajem od siebie. Myślałem, że chodzi o zabawę z tworzenia, ale dokładnie jak uświadczyć zabawy skoro ma się robić coś co jest z góry ustalone fabularnie.

Co do idlerów to było. Jakbyś się itneresował rpgmakerem jak my też by ci przeszkadzali, ale jak ty mogłeś zauważyć nasze potrzeby przecież ty byłeś zajęty, bo czas to pieniądz XD Gamer ty się sam już obnażyłeś jak bardzo jesteś wpływowy dla irca. Tak jak na irc dalej będzie zamułka to grzybki otworzę na nowo.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: Powczan »

Na tym forum ostatnio ciągle się ktoś kłóci z Xem ~~ Litości, nie chce mi się czytać takich długich postów :d
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Kanal #rpgmaker na ircu

Post autor: master miller »

To wrzuc to w syntezator mowy i sluchaj co ci czyta ;x
ODPOWIEDZ