RmCwaniak - reaktywacja

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Spoko. Dlaczego wywaliłem długo zastanawiałem się i doszedłem do wniosku, że nie ma jednej słusznej metody robienia gier w rpgmaker jeśli chcemy, aby robiło się je przyjemnie...
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

Popieram kierunek zmian i czekam na następne recenzje gier - ze szczególnym wskazaniem na przygodówki;)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Jest i przygodówka i będą kolejne i jeszcze lepsze. Schuld jest "niezłym" horrorem psychologicznym w formie przygodówki. Polecam. Naprawdę polecam sprawdzić reckę.


Mini-Recka "Schuld" [horror psychologiczny, przygodówka][eng]


http://rmcwaniak1.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

Schuld już mam poniekąd za sobą. Tzn. zatrzymała mnie strzelanka, której za cholerę nie mogę przejść (wiem, wstyd, ale po ok. 30 próbach nie chce mi sie na razie podejmować kolejnych; skille zręcznościowe mam ujemne chyba). Bardzo natomiast podobały mi się w niej elementy typowo przygodowe, zagadki logiczne i inwentarzowe (rzadkość w grach makerowych, jak mi się wydaje). Kolejne tego typu gry bardzo chętnie wypróbuję.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

To jest do przejścia. Musisz wypatrzeć miejsca - ślady lotu pocisków. Kiedy podejdziesz obok dopiero zaczyna strzelać i stojąc obok nic ci nie grozi, więc kiedy jest przerwa przechodzisz. Na północ masz młotek, którym rozbijasz szybę na południu.

Schuld jest dobre ++, ale są i bardzo dobre i lepsze. Będzie więcej.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

Nie o tę strzelankę mi chodzi, z nią to mi akurat w miarę sprawnie poszło (z 5 prób i po robocie, bardziej mnie nawet papierosowy tunel umęczył;). Dalej jest kawałek, jak masz zabić faceta, który zabił (twoją?) dziewczynę i to tam nie daję rady.
Czy my aby nie offtopujemy troszkę?;)
Aby na temat też było to dodam, że recenzja Schulda bardzo ładna.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Dzięki. Na niego sposób jest taki. Najlepiej ciągle trzymać się południa i po każdej jego serii strzelać raz (TRAFIAJAC XD). Najwięcej okazji jest nim rzuca granat wtedy może oberwać 2-3 razy pod rząd nim znów zaatakuje. Ważne, by trzymać się gdzieś po środku na południu tak będzie najłatwiej wtedy wróg utrzyma się na północy i zostanie nam tylko operowanie strzałka lewo-prawo celem uników. Fakt bardzo to trudne jak na element gry przygodowej.

Polecam wytrwać późniejsze lokacje są naprawdę "dzikie" coś takiego w grach jest rzadko spotykane...naprawdę niepokojąco się robi...
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

X-Tech pisze: Fakt bardzo to trudne jak na element gry przygodowej.
Dzięki za zrozumienie, ale jak mówi staropolskie przysłowie: kto się pi*dą urodził, skowronkiem nie będzie. Po dłuższym treningu zalecaną metodą udało mi się podwoić długość przetrwania na planszy, ale jak koleś zaczyna nawalać potrójnymi pociskami to znów wymiękam. Myślę, że jak tak dalej pójdzie to rozwalę ciula za jakiś tydzień. W każdym razie zamierzam próbować (ile razy trzeba go trafić?). A tak przy okazji - trochę mi na forum brakuje jakiegoś działu w stylu: pomocy, jak przejść grę...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Necropolis RPG w stylu NES



Mini-Recenzja kolejnej świetnej gry "NECROPOLIS" Polecam.
Recenzja i link do download:

http://rmcwaniak1.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

X-Tech (albo ktokolwiek inny), przeszedłeś w całości Frozen World? Bo mam problem z jakąś taką lodową kostką, której nic się nie ima (już u czarnoksiężnika w twierdzy). Czym nie walniesz, to 0 obrażeń i po graniu (niby ten cube jest wrażliwy na ogień, ale np. burning ember można se wsadzić w d..; cokolwiek innego zresztą też). Przeszukanie sieci nic nie pomogło, jedyny let's play na jutubie kończy się tak gdzieś w 1/3 gry. Kto coś wie, niech da znać, bo gra mi się podoba i mam chęć ją skończyć.
Przepraszam, że pytam w tym temacie, ale lepsze miejsce nie przyszło mi do głowy, a zakładanie nowego wątku chyba byłoby lekką przesadą???
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Pewnie, że przeszedłem z 5 lat temu. Muszę sobie przypomnieć.

Nie. Nie pamiętam. Właśnie to jest największa zaleta tej gry bez kombinowania, ani rusz tylko początkowo jest trening później trzeba kombinować.

Próbuj różnych skilli.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

X-Tech pisze:Próbuj różnych skilli.
Dzięki za dobrą radę. Jako, że to już nie pierwsza, to masz wszelkie szanse stać się moim guru:)
Rzeczywiście, skille okazały się niezbędne, cała trudność w tym, że trzeba było użyć aż trzech i to w odpowiedniej kolejności. A co tam, napiszę dokładniej, jakby ktoś chciał sobie przejść Frozen World i utknął w tym momencie co ja, to będzie jak znalazł;)
Uwaga! Kolejność stosowania bardzo ważna:
skill 1: czytanie ze zrozumieniem
skill 2: wyciąganie wniosków z tego, co się przeczytało
skill 3: zastosowanie wyciągniętych wniosków w praktyce.
No i polecam grę oczywiście, ze względu na świetny battle system, wciągającą historię i fajny finał (bez porównania z beznadziejnym dla mnie zakończeniem Shulda). Wydłub jeszcze coś fajnego w podobnym typie, chętnie przetestuję.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

Zakończenie Schulda może rozczarować, ale o tym przestrzegłem.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 09:13 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: X-Tech »

:arrow: :arrow: :arrow:







8)
SORE LOSERS - RIOT GIRL
Połączenie przygodówki z rpg.

http://rmcwaniak1.blogspot.com/

Polecam. Zachęcam do grania i czytania, oraz opinii.
8)











:arrow: :arrow: :arrow:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RmCwaniak - reaktywacja

Post autor: Kleo »

Niesamowita gierka, zupełnie unikalna. Trochę mi zeszło z jej sprawdzeniem, bo najpierw grałam w pierwszą część, znaczy "Sore Losers", bez dodatków do tytułu, i ładnych parę wieczorków mi zeszło (też niezła). Myślałam, że będzie jakaś ciągłość fabularna między nimi. Ale nie ma, poza miejscem akcji nic ich nie łączy.
Szkoda, że to tylko demo, bo ledwie zdążyłam się wczuć to już się skończyła. Z początku może odstraszyć swoją dziwnością, ale jak się już uda zorientować co i jak, to potem granie to już sama przyjemność. Mam nadzieję, że będzie pełna wersja.
Jedna uwaga: podtytuł gry to nie "Riot Girl", a "Riot Grrrl".
Zablokowany