Portal RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Portal RM

Post autor: Crashykk »

Ale jeśli gra jest bardzo, krótka, np. House of Hears, to - to w zupełności wystarcza: http://www.portalrm.pun.pl/viewtopic.php?id=8
Dla porównania zobacz sobie chociażby reckę w Gońcu. To nie prawda, że jeżeli gra jest krótka wystarczy 5 zdań... :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Portal RM

Post autor: Gorn5 »

Pragnę podkreślić, że reckę napisał ravenone on już ma jakieś doświadczenie.

Zresztą recka nie jest, aż tak długa. Mi udało się zmieścić w kilku zdaniach, tworząc całość.
Natomiast na Gońcu sprytnie tworzą takie kategorię jak, np.: Oprawa audiowizualna. I dlatego wydaje się, że recenzja jest długa. Na portalu staram się wszystko łączyć w całośc, i dlatego tak to wychodzi.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Portal RM

Post autor: Crashykk »

I dlatego twoje recenzje są tak chaotycznie napisane. Nie wiadomo o co w nich w ogóle chodzi. Dodatkowo w przypadku HoF kilka zdań to opis tego co lubisz etc. :)
Jak już pisałem, na waszym miejscu na razie zabrałbym się za pisanie do szuflady, aby nabrać jakiegoś doświadczenia, a nie zaśmiecać "portal". :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Portal RM

Post autor: GreyInvidia »

Gorn, recenzja nie powinna być zamknięta w trzech zdaniach, a powinna właśnie polegać na rozebraniu na części pierwsze podmiotu recenzji (w tym przypadku gier) i omówieniu każdej z tych części. Kolejnym ważnym aspektem pisania recenzji jest wyczerpywanie tematu. Jako recenzent powinieneś niemalże "wymaglować" grę, którą decydujesz się opisać. Nie powinieneś "streszczenia recenzji" traktować jako atut, bo dla odbiorców takiej recenzji będzie to nie świadectwem twojej błyskotliwości i przedsiębiorczości, a lenistwa i amatorstwa.

Nie wiem na jakiej zasadzie piszesz recenzje, ale może spróbuj w ten sposób: wyobraź sobie, że stoisz naprzeciwko twórcy danej gry. Zastanów się co byś mu powiedział: co twoim zdaniem jest dobrze, co jest źle, jakie miałbyś sugestie, jak podobała ci się fabuła, grafika muzyka i inne aspekty, jak gra podobała ci się w całokształcie. Możesz uznać taką recenzję za list do autora nt. jego gry. W ten sposób powinieneś łatwiej móc wyczerpać temat.

Also, szczerze to wydaje mi się, że te artykuły mają też taką krótką formę, bo zwyczajnie na szybko chcecie zapchać forum jakimiś recenzjami. Szkoda tylko, że ilość rośnie kosztem jakości, ale miejmy nadzieje, że to zaledwie okres przejściowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Portal RM

Post autor: tiberium »

Michu pisze:Prosiłbym uprzejmie tiberium o bardziej wyważone opinie, bo oprócz jakiegoś niepojętego dla mnie rozżalenia Twój post nie przedstawia wielkiej wartości merytorycznej.
A proszę bardzo :), drobne rozwinięcie. Osobiście nie widzę różnicy pomiędzy tymi byłymi forami, a tym co teraz jest. Tam była pustka bo zaczynali i się rozkręcali, ale się przekręcili na paru projektach, i teraz tutaj jest pustka bo zaczynają i się rozkręcają. Oprócz darmowej szaty graficznej, zmiany nazwy teamu i skopiowaniu jednego materiału z gońca, to tam jest pustka. Pomijam te śmieszne newsy, recenzje i fakt jakim trzeba być GENIUSZEM by coś takiego robić w formie forum.

Myślę, że Jazzwhisky bardzo ładnie przedstawił to o co mi kaman :mrgreen: , ale dla pewności napisze ze owy poral bardziej przypomina mi szczeniackie forum nizeli portal. Chyba że owe "Portal" to jest zwyczajna nazwa teamu czy tam forum, a to inna sprawa :mrgreen: ale nie ma sensu się rozdrabniać nad etymologią tej idei.

Co do porównania, że "wszyscy jakoś zaczynali , początki są trudne" a zgrozo, porównanie tych wypocin do zinu Tokei , to jakaś straszna pomyłka :roll: , no ale to takie typowe zagranie dla polaków. Poklepać po ramieniu "nic się nie stało" i heya banana i rubta co hceta xd

Najlepsza rada jaką większość osób tutaj może dać, to pisanie do tej szufladki. Czytać, pisać i do szufladki, a nie częstować tym ludzi. Osobiście tego typu zagrania odbieram za brak szacunku wobec scenowiczów.

Wiem, nie chodzi tutaj o administrację, żeby się forum pobawić bo się z tego wyrosło ( :roll: :lol: ) ale to tak się zapowiada.

Spoko oko, zaraz pewnie dostane tez odpowiedź od autora tematu :mrgreen: .

Mam nadzieję, że wam taka odpowiedź pasi xd a jak nie to trudno XD i macie problem.

O wiele lepsze są recenzje Xa na jego blogu niżeli te recki na forum.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Portal RM

Post autor: Gorn5 »

zmiany nazwy teamu i skopiowaniu jednego materiału z gońca, to tam jest pustka. Pomijam te śmieszne newsy, recenzje i fakt jakim trzeba być GENIUSZEM by coś takiego robić w formie forum.
Że co proszę? Portal RM nie ma nic wspólnego z żadnym teamem. Jak już to JA mam coś związanego z Wizard Team. (zaraz nie wytrzymam, echh... spokojnie...) Powiedziałem już, że portal jest nowy, się rozwija, a także redaktorzy, którzy na nim są... (nie wliczając Crashera bo [powiedzmy] umie pisać recenzje) Każdy się stara, aby wyszło jak najlepiej :) Więc póki co recenzję, będą, krótkie oraz słabe. A co do "forum", to już jest sprawa administracji portalu, gdzie i na czym stawiają swój portal, więc w tym temacie możemy powiedzieć: STOP.
Chyba że owe "Portal" to jest zwyczajna nazwa teamu czy tam forum
Nie, to nie jest nazwa żadnego teamu :)
Najlepsza rada jaką większość osób tutaj może dać, to pisanie do tej szufladki. Czytać, pisać i do szufladki, a nie częstować tym ludzi. Osobiście tego typu zagrania odbieram za brak szacunku wobec scenowiczów.
Już wypowiadałem się na temat "szufladki"... Nie. Nie będziemy (jak to wy mówicie) odkładać do żadnej "szufladki". Więc w tym temacie, można również powiedzieć: STOP.

Wiem, nie chodzi tutaj o administrację, żeby się forum pobawić bo się z tego wyrosło ( :roll: :lol: ) ale to tak się zapowiada.
Ty tak to widzisz. (i parę innych osób) ale w rzeczywistości, to tak się nie zapowiada.
Spoko oko, zaraz pewnie dostane tez odpowiedź od autora tematu :mrgreen: .
Żebyś wiedział :roll:

O wiele lepsze są recenzje Xa na jego blogu niżeli te recki na forum.
Mówi się trudno... :roll:
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: Portal RM

Post autor: pakitos »

Gorn5 pisze:Więc póki co recenzję, będą, krótkie oraz słabe.
To piszcie je między sobą a publikujcie tylko te dobre?
co
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: Portal RM

Post autor: pakitos »

Gorn5 pisze:
Przepraszam. Nie mogłem się powstrzymać XDDDDD
A jednak mogłeś. Zresztą to co napisałeś nie ma sensu...
Tworzenie codziennie nowej strony/forum też nie ma sensu...
co
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Portal RM

Post autor: Gorn5 »

Co masz na myśli codziennie Zrobiłem Portal RM. Później zrobiłem forum dla kolegi, czy to coś złego?
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: Portal RM

Post autor: pakitos »

Gorn5 pisze:Co masz na myśli codziennie Zrobiłem Portal RM. Później zrobiłem forum dla kolegi, czy to coś złego?
Zrobiliście gamesbytes, upadło, zrobiliście hag team, upadło, zrobiliście portal RM a za niedługo pewnie zrobicie kolejną stronę... Nic w tym złego, ale bez sensu jest robić coś po to żeby potem upadło...
co
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Portal RM

Post autor: Crashykk »

(nie wliczając Crashera bo [powiedzmy] umie pisać recenzje)
Ja nadal w prownaniu do np Kleo nie potrafie pisac recenzji, ale nie o tym tu mowa. Ja rowniez w twoim wieku zaczalem pisac rozne opowiadania, recenzje gier (glownie z psx) i inne takie. Oczywscie ladowaly w szufladzie i dobrze, bo jak czytam je teraz, to mam niezla beke XD

Aktualnie nie jest zle, mimo to nadal musze sie uczyc i czesto sam pisze do szufladki, wiec nie wiem co w tym zlego.
To piszcie je między sobą a publikujcie tylko te dobre?
...(?)Nie(?)...
Zero szacunku... Pokazujesz jedynie jakim jestes dzieciakiem. (no w koncu 13 latek, ktory miesiac temu wyrosl z manii wladczej XD) Na sile chcesz sie pchac na scene ze slabym portalem i chcialbys, aby kazdy skakal obok Ciebie mowiac "jakie to fajne", a dobre rady traktujesz takim czyms... Portal, a raczej forum jest slabe i dopoki bedziecie atakowac kazdego, kto stara sie wam pomoc to sie nie zmieni :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Portal RM

Post autor: Gorn5 »

Zero szacunku... Pokazujesz jedynie jakim jestes dzieciakiem. (no w koncu 13 latek, ktory miesiac temu wyrosl z manii wladczej XD) Na sile chcesz sie pchac na scene ze slabym portalem i chcialbys, aby kazdy skakal obok Ciebie mowiac "jakie to fajne", a dobre rady traktujesz takim czyms... Portal, a raczej forum jest slabe i dopoki bedziecie atakowac kazdego, kto stara sie wam pomoc to sie nie zmieni :)
Jeśli to była rada to ja jestem matka Teresa!
Słuchaj nie wiem o co Ci chodzi z tym szacunkiem, ale chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło.
I już szczerze mówiąc, nie chcę mi się z wami pisać. (ale muszę)
Zrobiliście gamesbytes, upadło, zrobiliście hag team, upadło, zrobiliście portal RM a za niedługo pewnie zrobicie kolejną stronę... Nic w tym złego, ale bez sensu jest robić coś po to żeby potem upadło...
GamesBytes - 1,5 roku
HAG Team - dla kolegi, więc nie rozumiem pretensji./Zresztą forum zostało przeniesione, jest pod inną nazwą, której wam nie podam.

Portal RM - nadal jest.


Żegnam
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Portal RM

Post autor: Crashykk »

Co do teamu GB... Jezeli istnieliscie poltora roku, to raczej powinniscie miec jakas baze wydanych gier czy cos... Przeciez po to zaklada sie takowe grupy, zeby tworzyc. No chyba, ze sie myle. :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Portal RM

Post autor: ŻbiXs »

No teraz to go ciśniecie rzeczywiście konstruktywno krytyko...

Niech sobie prowadzi w spokoju ten sajt i tyle.
Jak pisane mu dupnąć, to dupnie. A jak coś z tego będzie, to coś z tego będzie.

Ten temat powinien być zdecydowanie od śledzenia postępów tej nowej strony, a nie jeżdżenia po sobie nawzajem.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 23:16 przez ŻbiXs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Portal RM

Post autor: Kleo »

Nie sądzicie, panowie, że w temacie jest już wystarczająco nieprzyjemnie?
Dalsza dyskusja w takim tonie nie jest chyba najlepszym pomysłem, zwłaszcza, że całość i tak kwalifikuje się do solidnego sprzątania. Uszanujcie administrację i nie przysparzajcie jej więcej roboty, niż to konieczne.
Zablokowany