Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Postautor: X-Tech » 25 sty 2014, 01:40

Tutaj znajduje się blog z moimi aktualnymi projektami, który niedawno stworzyłem. Będzie czasem aktualizowany o progress projektów.

http://xdesign1.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 11:50 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Mentor

Re: Design Project X [ENG]

Postautor: Mentor » 25 sty 2014, 09:28

Ciekawie się zapowiada... Kiedy można spodziewać się jakichś dem/działających próbek?
Awatar użytkownika
X-Tech

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Postautor: X-Tech » 25 sty 2014, 11:58

Co do giereczek najbardziej działam w okół 8bitowego projektu, o którym już tu i tam na przestrzeni ostatniego roku z hakiem wspominałem. W wolnych chwilach coś się z nim dzieje. Ostatnie zastanowienia czy pójdzie on w stronę totalnej swobodnej eksploracji jak w metroid czy serii całej masy minipoziomów z dopałkami zwiększającymi możliwość łażenia po danych lokacjach. Możliwe, że zmiksuje oba pomysły.

Robię te gierki w większości za free (projektów jest więcej) tak naprawdę gdyby było inaczej każdą z tych gier (w większości) skończyłbym w jakiś miesiąc (siedząc przy każdej po jakieś 10-15 godzin na dobę - to nie byłby dla mnie problem), a tak to robię kiedy mam ochotę XD Myślę, że przybliżoną datę premiery będzie ukazywał postęp, ale jak pisze skupiam się na grach, a nie aktualizowaniu o nich informacji także nowe info mogą pojawić się szybko, ale wcale nie muszą.

Co do projektu bazowanym na system shock to jest najbardziej chora rzecz jaką zrobiłem i wymaga optymalizowania (lol) Szkoda się rozpisywać, bo bym musiał o tym chyba książkę napisać. Nie wiem jak będzie z tym projektem. Przede wszystkim nie chcę, aby wymagał 2-3 rdzeniowego procka do przyzwoitego działania XD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)

Postautor: lorak » 25 sty 2014, 23:51

Fajnie, że starasz się być światowy ale w samym opisie System Shockowej gry znalazłem kilkadziesiąt błędów :D Jak chcesz to mogę ci wypisać, bo nie robi to najlepszego wrażenia.

No, i nareszcie robisz własnego GOTHICA!
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 26 sty 2014, 11:52

lorak pisze:Fajnie, że starasz się być światowy ale w samym opisie System Shockowej gry znalazłem kilkadziesiąt błędów :D Jak chcesz to mogę ci wypisać, bo nie robi to najlepszego wrażenia.

No, i nareszcie robisz własnego GOTHICA!

hej to sie poprawi

Co do Gothica najlepsze jest to, że to tak naprawdę nie ma nic wspólnego z Gothiciem ponieważ koncepcje powstały nim w ogóle zagrałem w Gothic i są oparte na bazie mojej pierwszej gry jaką zrobiłem kiedykolwiek w makerze. Pamiętaj, że te podobieństwa nazywam "Gothiciem" Taki chwyt reklamowy ;P

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 30 sty 2014, 00:10

Nie lepiej dać to na jednym blogu? =)
Wygląda to fajnie. Dobry pomysł i wykonanie, jednak jak dla mnie zbyt dużo bajerów jest w twoich projektach, bynajmniej tych wcześniejszych, co z przyszłymi zobaczymy =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 30 sty 2014, 13:05

Spoko.

W większości moich dotychczasowych projektów, których jeszcze nie pokazałem jest sporo bajerów - mechanik, które prowadzą grę. Nie wiadomo, na którym się skupić.

Myślę aktualnie o projektach na zasadzie sporo zwrotów akcji, ale brak popapranych mechanik. W takim układzie gierki powstawały by szybko myślę, że jedna w parę tygodni max.

Zobaczymy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Lyserg1260

Postautor: Lyserg1260 » 31 sty 2014, 12:50

Co do tej Gothico podobnej gry, to wygląda fajnie. Ten ekran wyboru miecza jest trochę obleśny no i przydałby się jednak ABS jakiś, ale generalnie jest dobrze. Tylko zdecyduj się w jakim języku jest gra, bo dialogi są po angielsku, a statystyki i inne rzeczy po polsku. Jest też parę błędów w mapkach. Mam nadzieję że wyjdzie coś fajnego z tego projektu bo z chęcią bym zagrał.

Ten drugi mi się nie podoba, ale to głównie ze względu na to, że nie lubię takich klimatów. Zalatuje mi MGSem i Final Fantasy :P

Wróć do „Pozostałe”