Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: X-Tech »

Tutaj znajduje się blog z moimi aktualnymi projektami, który niedawno stworzyłem. Będzie czasem aktualizowany o progress projektów.


http://xdesign1.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, 11:50 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Design Project X [ENG]

Post autor: Mentor »

Ciekawie się zapowiada... Kiedy można spodziewać się jakichś dem/działających próbek?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: X-Tech »

Co do giereczek najbardziej działam w okół 8bitowego projektu, o którym już tu i tam na przestrzeni ostatniego roku z hakiem wspominałem. W wolnych chwilach coś się z nim dzieje. Ostatnie zastanowienia czy pójdzie on w stronę totalnej swobodnej eksploracji jak w metroid czy serii całej masy minipoziomów z dopałkami zwiększającymi możliwość łażenia po danych lokacjach. Możliwe, że zmiksuje oba pomysły.


Robię te gierki w większości za free (projektów jest więcej) tak naprawdę gdyby było inaczej każdą z tych gier (w większości) skończyłbym w jakiś miesiąc (siedząc przy każdej po jakieś 10-15 godzin na dobę - to nie byłby dla mnie problem), a tak to robię kiedy mam ochotę XD Myślę, że przybliżoną datę premiery będzie ukazywał postęp, ale jak pisze skupiam się na grach, a nie aktualizowaniu o nich informacji także nowe info mogą pojawić się szybko, ale wcale nie muszą.


Co do projektu bazowanym na system shock to jest najbardziej chora rzecz jaką zrobiłem i wymaga optymalizowania (lol) Szkoda się rozpisywać, bo bym musiał o tym chyba książkę napisać. Nie wiem jak będzie z tym projektem. Przede wszystkim nie chcę, aby wymagał 2-3 rdzeniowego procka do przyzwoitego działania XD
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: lorak »

Fajnie, że starasz się być światowy ale w samym opisie System Shockowej gry znalazłem kilkadziesiąt błędów :D Jak chcesz to mogę ci wypisać, bo nie robi to najlepszego wrażenia.

No, i nareszcie robisz własnego GOTHICA!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: X-Tech »

lorak pisze:Fajnie, że starasz się być światowy ale w samym opisie System Shockowej gry znalazłem kilkadziesiąt błędów :D Jak chcesz to mogę ci wypisać, bo nie robi to najlepszego wrażenia.

No, i nareszcie robisz własnego GOTHICA!

hej to sie poprawi

Co do Gothica najlepsze jest to, że to tak naprawdę nie ma nic wspólnego z Gothiciem ponieważ koncepcje powstały nim w ogóle zagrałem w Gothic i są oparte na bazie mojej pierwszej gry jaką zrobiłem kiedykolwiek w makerze. Pamiętaj, że te podobieństwa nazywam "Gothiciem" Taki chwyt reklamowy ;P
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: Rahim »

Nie lepiej dać to na jednym blogu? =)
Wygląda to fajnie. Dobry pomysł i wykonanie, jednak jak dla mnie zbyt dużo bajerów jest w twoich projektach, bynajmniej tych wcześniejszych, co z przyszłymi zobaczymy =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: X-Tech »

Spoko.

W większości moich dotychczasowych projektów, których jeszcze nie pokazałem jest sporo bajerów - mechanik, które prowadzą grę. Nie wiadomo, na którym się skupić.


Myślę aktualnie o projektach na zasadzie sporo zwrotów akcji, ale brak popapranych mechanik. W takim układzie gierki powstawały by szybko myślę, że jedna w parę tygodni max.


Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Design Project X [Blog z moimi aktualnymi projektami]

Post autor: Lyserg1260 »

Co do tej Gothico podobnej gry, to wygląda fajnie. Ten ekran wyboru miecza jest trochę obleśny no i przydałby się jednak ABS jakiś, ale generalnie jest dobrze. Tylko zdecyduj się w jakim języku jest gra, bo dialogi są po angielsku, a statystyki i inne rzeczy po polsku. Jest też parę błędów w mapkach. Mam nadzieję że wyjdzie coś fajnego z tego projektu bo z chęcią bym zagrał.

Ten drugi mi się nie podoba, ale to głównie ze względu na to, że nie lubię takich klimatów. Zalatuje mi MGSem i Final Fantasy :P
ODPOWIEDZ