Opactwo RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Cóż miało to być z wielkim hukiem, ozdobnikami w temacie i inną duperelą.
Huh, stwierdziłem że w tym wypadku nie liczą się ozdobniki, a treść.
Ostatnich czasy, jeśli śledzicie Twierdzę RPG Makera, czy Gońca RM,
mogliście zauważyć iż z kilkoma osobami prowadzimy forum.
Jest ono już około 3 tygodni, ma się nieźle, i jest poświęcone
jak nazwa wskazuje właśnie programowi który na co dzień używacie.
- Dlaczego Opactwo RM?
- Początkowo forum miało nosić nazwę od mojego fanpage na fb Bractwo RM, jednak
okazało się że Bractwo już było - peszek... Dlatego też zmieniłem nazwę na Opactwo RM.

- Jaki jest cel Opactwa?
- Aktualnie jest trzecim forum na scenie które trwa, jaka jest rola forum? Ma zebrać aktywnych członków sceny, którzy coś potrafią i przekażą swoją wiedzę o RM nowym użytkownikom.
Tak mamy Ultimę, tak mamy Gospodę, ale tak, jest i Opactwo które z zamierzenia ma być
praktycznie non stop aktywne. Taki był mój cel, aktywni userzy zaglądają co raz na forum, starają się pomóc nowym, nowi dzięki temu nabierają doświadczenia, nie tworzą byle gniotu, tylko gry co najmniej na podstawowym poziomie.

- Opactwo jest nie potrzebne, kolejny śmietnik...
- Jak narazie Opactwo sprawdza się, zebraliśmy grupę aktywnych ludzi, jeśli ktoś przychodzi z problemem staramy się go rozwiązać, jak już to mówiłem, jeśli forum się nie sprawdzi zamkniemy je,
narazie traktuję to jako inicjatywę wakacyjną. Taki event summer.

- Wykupienie domeny / serwera.
- Cóż był taki pomysł, Rave chciał wykupić domenę dla opactwa, z kolei Super Vegeta zaproponował nam miejsce u siebie. Za propozycje dziękuję, z chęcią z nich skorzystam, jednak jeśli nie teraz, przede wszystkim muszę mieć pewność że forum się sprawdza, i całe te przedsięwzięcie ma sens, myślę że okres wakacji wystarczy śmiało, jeśli przez wakacje będzie dalej tak aktywnie jak teraz, i będzie dalej panować ten sam klimat - utrzymamy się, i skorzystam z waszych propozycji, jeśli tylko będą aktualne.

- Krytyka/ opinie.
- Cieszę się że wypowiadacie swoje opinie, nawet jeśli jest to krytyka, która jeszcze bardziej mnie dopinguje i pokazuje co trzeba poprawić by forum dalej miało prawo bytu. Spotkaliśmy się już i z krytyką, i z pozytywną opinią, jednak zaskoczę was, dajemy radę, ponadto chcieliśmy połączyć to co dwa fora naszej sceny posiadają najlepszego, i jak kilka osób powiedziało, wyszło nam. Nie jestem do końca tego przekonany, jednak cieszę się że tak myślicie.

- Co oferuje forum?
- Pomoc, jeśli tylko to możliwe staramy się pomagać, naszym celem jest przede wszystkim stworzyć bazę tutoriali, które mają wspomóc nowych, jak i osoby które jeszcze nie wyrobiły sobie podstaw.
- Klimat, tak jak to kilka osób stwierdziło jest wyjątkowy, ponieważ forum tworzą osoby które zazwyczaj drą ze sobą koty, jak rave czy Viuu, Amel, ja. A do tej pory jakoś dogadujemy się, nie ma kłótni, lol chyba serio coś w tym forum jest.
- Shoutbox - który służy do luźnych rozmów, nie związanych z główną tematyką forum.
Nad nim jak i nad forum piecze trzyma Viuu, Soul, PakiTos, ADI, i ja.
Wszelkie sprzeczki są tłumione przy podstawach - a raczej będą jeśli wystąpią. Nie chcemy sobie pozwolić na złą reputacje, i chcemy by na forum panował porządek.

- Podziękowania:
1) Reptile - Za wstawienie mojego news'a odnośnie Opactwa. Zdaje sobie sprawę że Twierdza zawsze gorzej na tym wychodzi, i że zrobiłeś ustępstwo od normy - dziękuję.
2) Ravenone - Reklama forum na Gońcu RM, za pomysły i doping w naszych działaniach - dziękuję.
3) Super Vegecie - za rzucenie pomysłu z udostępnieniem nam kiedyś miejsca - dziękuję =).
4) Norujowi - wziałem sobie do serca kilka jego wytycznych w temacie na Ultimie.
5) Wam - za chęć pomocy, i wg. za to że jesteście, chcecie pomagać innym, i przywracacie wiarę w ludzi :p
AMEN
Ostatnio zmieniony 11 maja 2014, 10:50 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Opactwo RM

Post autor: GameBoy »

Naprawdę potrzebujemy jeszcze jednego forum o makerze?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Opactwo RM

Post autor: X-Tech »

GameBoy pisze:Naprawdę potrzebujemy jeszcze jednego forum o makerze?
Ty nie potrzebujesz żadnego. Zasymilowanego przez Zamthir jakoś nie utrzymaliście XD


Forum spoko. Może się zaloguje, ale ostatnio mam taki zapiernicz, że nie mam czasu prawie na nic.
ReetzO
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:55

Re: Opactwo RM

Post autor: ReetzO »

@Gameboy
Różnie mówią:
1.Lepiej mieć więcej niż mniej.
2.Co za dużo to niezdrowo.

Póki co forum jak widać działa dosyć aktywnie, chociaż ja sam nie widzę skupienia się na pomocy początkującym, a o tym jest przecież tak dużo pisane.
Jak dla mnie dodatkowe forum nie zaszkodzi, nikomu krzywdy nie robią (chyba... ;-;)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opactwo RM

Post autor: Kryzz333 »

Wątpię, czy Opactwo jest aż tak bardzo potrzebne. Większość "starych" makerowców zostanie przy Gospodzie/Ultimie, bo pewnie mało kto chce prowadzić np: Zapowiedzi na trzech forach na raz.

Dodatkowo szansa, że nowy makerowiec trafi w pierwszej kolejności na Opactwo jest znikoma.

Myślę, że najlepiej by było zrezygnować całkowicie z funkcji takich typowych (Zapowiedzi, Gry), a skupić się na stale aktualizowanych: Pomocy, Zasobach, Tutorialach, FAQ, temat do przedstawiania screenów.
Moglibyście zbierać i tworzyć kompendia wiedzy o RM, aby nowi mogli znaleźć tam łatwo przyswajalną i podaną na tacy pigułkę wiedzy. Jakby który z nich pisał na Gospodzie jakieś banalne pytania to byśmy go odsyłali z linkiem do Opactwa.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

GameBoy pisze:Naprawdę potrzebujemy jeszcze jednego forum o makerze?
- Od przybytku głowa nie boli =)
ReetzO pisze:chociaż ja sam nie widzę skupienia się na pomocy początkującym, a o tym jest przecież tak dużo pisane.
Jak dla mnie dodatkowe forum nie zaszkodzi, nikomu krzywdy nie robią (chyba... ;-;)
- No to zależy były zamówienia na tutoriale jestem w trakcie kilku pisania.
Kryzz333 pisze:Wątpię, czy Opactwo jest aż tak bardzo potrzebne. Większość "starych" makerowców zostanie przy Gospodzie/Ultimie, bo pewnie mało kto chce prowadzić np: Zapowiedzi na trzech forach na raz.
Niespodzianka...
Jedni z "starych" aktywnych użytkowników ultimy czy gospody właśnie siedzą na forum opactwa, sami stwierdzili że tu jest aktywniej niż na 2 pozostałych forach.
Kryzz333 pisze: Dodatkowo szansa, że nowy makerowiec trafi w pierwszej kolejności na Opactwo jest znikoma.
Dzięki rozreklamowaniu się na Twierdzy, gdzie ludzie nowi zaglądają dość często, czy na Gońcu sprawa wygląda tak że i nowi zaczynają do nas zaglądać.
Kryzz333 pisze: Myślę, że najlepiej by było zrezygnować całkowicie z funkcji takich typowych (Zapowiedzi, Gry), a skupić się na stale aktualizowanych: Pomocy, Zasobach, Tutorialach, FAQ, temat do przedstawiania screenów.
Moglibyście zbierać i tworzyć kompendia wiedzy o RM, aby nowi mogli znaleźć tam łatwo przyswajalną i podaną na tacy pigułkę wiedzy. Jakby który z nich pisał na Gospodzie jakieś banalne pytania to byśmy go odsyłali z linkiem do Opactwa.
Nie ma mowy... Temat gier i zapowiedzi to podstawa, z tego co mówisz to tak jak by kupić w sklepie buty bez podeszwy XD
Kompedia wiedzy są w dziale tutoriale, za każdym razem gdy ktoś prosi w dziale pomoc o nią, pomagamy. Widzę że nie przejrzałeś dokładnie naszego forum, w dziale tutoriale są odpowiedzi na najprostsze zagadnienia makera. Cóż Gospoda nie ma na celu, ni obowiązku odsyłać innych do opactwa, i będzie starała się sama rozwiązać problem znając życie, więc jeśli ktoś sam nie trafi do nas z problemem to nie jest powiedziane że nie dostanie pomocy gdzieś indziej, to jest kwestia czasu tylko... W jednym miejscu ma ją szybciej, w drugim wolniej.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opactwo RM

Post autor: Kryzz333 »

No cóż. Jako nowe forum zapewne rzeczywiście jest duży ruch.
W każdym razie czas pokaże. Mam nadzieję, że Twój i reszty wysiłek rzeczywiście przełoży się na większą aktywność na scenie RM.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Cóż zobaczymy jak to wyjdzie. Jak już wspominałem narazie traktowane to jest z mojej strony jako wakacyjny event, jeśli do września się to utrzyma, i będzie w miarę aktywnie wtedy nawet sam wykupie domenę, to raptem groszowe sprawy.
ReetzO
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:55

Re: Opactwo RM

Post autor: ReetzO »

Dziś online: 8
To bardzo dobry wynik na początek ;)
Dodatkowo na pewno jest więcej osób, które po prostu co jakiś czas zaglądają na forum czy ktoś im odpisał/założył nowy temat.
Myślę, że po wykupieniu domeny forum będzie można łatwiej znaleźć.

A tak w ogóle, zastanawiam się, czemu do każdego forum/kategorii są ci sami moderatorzy :3
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Codziennie praktycznie po tyle osób siedzi, jak było na forum tylko 15 użytkowników 12 było aktywnych, teraz faktycznie wchodzą w różnych porach dnia, ale nadal sporo osób jest =)
Co do moderatorów... Od nadmiaru głowa boli, oprócz tego moda ma jeszcze Soul, Pakitos, i ja, tyle że nie jesteśmy przypisani do działów i możemy wszędzie wsadzić łapki...
Wypisanych jest przy działach tylko po dwóch bo lepiej to wygląda moim zdaniem.
Tu macie skład ekipy:
http://opactworm.ct8.pl/index.php/topic,43.0.html
Dużo także pomaga Rave, jednak nie zajmuje żadnej z powyższych funkcji.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Opactwo RM

Post autor: GameBoy »

- Od przybytku głowa nie boli =)
W przypadku, gdy cała w miarę aktywna polska scena makera składa się może ze 40 osób (chyba i tak zawyżona liczba) rozbijanie jej na kolejne lasy, opactwa, świątynie, twierdze, kotliny, sady (owocne forum, ehehehehe) i dżungle makera w niczym nie pomoże, a może tylko zaszkodzić.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Opactwo RM

Post autor: X-Tech »

GameBoy pisze:
- Od przybytku głowa nie boli =)
W przypadku, gdy cała w miarę aktywna polska scena makera składa się może ze 40 osób (chyba i tak zawyżona liczba) rozbijanie jej na kolejne lasy, opactwa, świątynie, twierdze, kotliny, sady (owocne forum, ehehehehe) i dżungle makera w niczym nie pomoże, a może tylko zaszkodzić.
Twoje demotywujące biadolenie szkodzi. Nie cierpię twoich postów sry. Niestety takie fakty. Tak jak ignorancją wspomogłeś upadek rmxp.pl tak próbujesz utopić kolejny sajt robiąc z się eksperta statystyk scenowych, który wróży ciemność. Nie tłumacz się tylko, bo nie che mi się tych wyjaśnień czytać. Dzięks, ale kop dołki może gdzie indziej ? Może reaktywacja zamthir lub coś.Chłopak ma chęci i robi postępy i niech działa. Skoro i tak nie siedzisz w rmie to może zastanów się po co pod innymi kopać dołki co , a może w ogóle po co tu zaglądać.


Dodam tylko, że takich "ekspertów", którzy przeglądają scenę i bawią się w przepowiadanie czarnej przyszłości jest na pęczki, ale łączy was to, że nic nie robicie, a więc nie jesteście w stanie zrozumieć, że działanie wywołuje pozytywne rezultaty. Każdy może narzekać, ale jest to po prostu słabe.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Panowie... Bez sprzeczek proszę, to że się nie lubicie nie znaczy że macie na siebie warczeć tutaj, po prostu się olejcie
X-Tech pisze:Dodam tylko, że takich "ekspertów", którzy przeglądają scenę i bawią się w przepowiadanie czarnej przyszłości jest na pęczki, ale łączy was to, że nic nie robicie, a więc nie jesteście w stanie zrozumieć, że działanie wywołuje pozytywne rezultaty. Każdy może narzekać, ale jest to po prostu słabe.
Tak, to prawda, krowa która dużo ryczy mało mleka daje.
Ostatnio wielu dużo gada tylko :I
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Opactwo RM

Post autor: X-Tech »

Rahim pisze:Panowie... Bez sprzeczek proszę, to że się nie lubicie nie znaczy że macie na siebie warczeć tutaj, po prostu się olejcie
X-Tech pisze:Dodam tylko, że takich "ekspertów", którzy przeglądają scenę i bawią się w przepowiadanie czarnej przyszłości jest na pęczki, ale łączy was to, że nic nie robicie, a więc nie jesteście w stanie zrozumieć, że działanie wywołuje pozytywne rezultaty. Każdy może narzekać, ale jest to po prostu słabe.
Tak, to prawda, krowa która dużo ryczy mało mleka daje.
Ostatnio wielu dużo gada tylko :I
Mnie nie irytuje samo narzekanie, ale fakt, że narzekają osoby, które olewają rpgmakera tak jak cały temat, a próbują odgrywać ekspertów od rma i sceny - to dosłownie jakieś jaja. Nie znoszę takiej wrednej postawy.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Opactwo RM

Post autor: GameBoy »

X - ja po prostu wyrażam swoje zdanie. I nadal uważam, że tworzenie nowych stron o makerze do niczego tak naprawdę nie doprowadzi, zwłaszcza, że z tego co widziałem na opactwie to większość tamtejszych userów udziela się też na ultimie/gospodzie. Gdzie w tym sens?

I nie zakładaj od razu, że konstruktywna krytyka = niszczenie i zniechęcanie.
Zablokowany