Opactwo RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

GameBoy pisze:
X - ja po prostu wyrażam swoje zdanie.
I do kiedy to jest tylko twoje zdanie, a nie żadne naciski itp. szanuje je. Tylko że pamiętajmy aby to działało, to też w drugą stronę, do kiedy takie sprzeczki bd miały miejsce zawsze będą upadki/ powstania itp. for/stron na scenie. Zobaczcie ile na zagranicznej scenie jest for/stron i jakoś nikt nie upada, każdy się dogaduje.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2014, 19:15 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Opactwo RM

Post autor: Viuu »

Wybaczcie, ale muszę:
Rahim pisze:Od przybytku głowa nie boli
Zaraz później:
Rahim pisze:Od nadmiaru głowa boli
Uwielbiam to!
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opactwo RM

Post autor: Noruj »

A ja się zgadzam z GameBoyem.
W samej akcji nie ma w zasadzie nic złego, ale według mnie nie ma większego sensu rozbijanie uwagi, już i tak małego społeczeństwa rmowego. I to wszystko po to, żeby się pobawić w dorosłych i adminowanie. Pomaganie nowym to pretekst, bo na takiej gospodzie jest ogrom materiałów, rozwiązanych problemów i sporo ludzi potrafiających pomóc. Każdy otrzymuje pomoc.

Idea pewnie padnie, bądzmy realistami. Wyciąganie statystyk, czy mówienie o klimacie po tam tygodniowej działalności forum nie mówi o niczym. Jest nawet trochę śmieszne.

Róbta co chceta, ale zaczelibyście robić gry, bo nawet tysiące własnych for nie sprawią, że ktoś was zacznie brać na poważnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Huh, gry przede wszystkim. Bynajmniej u mnie.
Każdy ma prawo sądzić co chce, jedni tą idee popierają, inni nie, początki zawsze nie są najprostsze, i każde forum u swoich początków spotykało się i z negatywną i pozytywną
opinią, jeśli forum będzie dość dobre, to same się obroni, jeśli nie - mówi się trudno, fajnie było ale się skończyło.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Opactwo RM

Post autor: X-Tech »

Noruj pisze:A ja się zgadzam z GameBoyem.
W samej akcji nie ma w zasadzie nic złego, ale według mnie nie ma większego sensu rozbijanie uwagi, już i tak małego społeczeństwa rmowego. I to wszystko po to, żeby się pobawić w dorosłych i adminowanie. Pomaganie nowym to pretekst, bo na takiej gospodzie jest ogrom materiałów, rozwiązanych problemów i sporo ludzi potrafiających pomóc. Każdy otrzymuje pomoc.

Idea pewnie padnie, bądzmy realistami. Wyciąganie statystyk, czy mówienie o klimacie po tam tygodniowej działalności forum nie mówi o niczym. Jest nawet trochę śmieszne.

Róbta co chceta, ale zaczelibyście robić gry, bo nawet tysiące własnych for nie sprawią, że ktoś was zacznie brać na poważnie.
Nie zgadzam się. Najgorszy damage dla sceny wywołał rocznik między 90-92 czyli właśnie większość ekipy z rmxp.pl która została tam najdłużej. Nie wychowaliście się na konsolach nes/snes czyli bezpośrednim związku z rmem, ale głównie na PS2 i dla was rm był tylko jakąś tam zajawką chwilową tak jak przeważnie hipsterska (często) emulacja nes/snes na fonach (lol)



Praktycznie każdy z ekipy po kolei z rmxp.pl Rezydenty, Ekharty, Dark Cloudy, Kushie, Game Boye, Noruje sialiscie totalny zamęt i zabobony wpierając sobie i innym jakieś chore tezy, że robicie w rmie gry na poziomie komercyjnych 3-D i zasrywaliscie (sry) fora zapowiedziami gier, które miały nie powstać, ale były urojeniami tworzenia wielkich gier w 3-d i lizaliście sobie tyłki każdy kiedy jeden np: zrobił utwór, który miał być do megahita 3-d w rmxp, albo concept art do mega hita 3-d w rmxp. No sry, ale czy nie zdajecie sobie sprawy, że na tej stronie panował kompletny debilizm, który wzajemnie wspieraliście i nic z tego nie wyszło, a wy nadal patrzycie na scene przez ten pryzmat ? Macie klapki na oczach. Spora w tym wina kołka, który nie mając pojęcia o rmie po wyrzuceniu z redakcji twierdzy dziecko o nicku Kushi postawił sobie swoją stronę o nazwie rmxp.pl, którą nazwał sam "piaskownicą" i zamiast propagować wyższy poziom stylistyki JRPG ten stworzył mega podwórko na którym moda dostawali najwięksi luzsi (!) Ta strona była syfem i padła, ale nie dlatego jak sądzicie, że rm już w waszych oczach nie jest interesujący, ale dlatego że ta strona była no niestety siedliskiem debilizmu. Na tsukuru ludzie są realistami i jak widzisz strona się trzyma i jak widać na stronie Rahima jest podobnie i strona się rozkręca ;P


90-92 mogliście ją mieć (zajawke) dzięki właśnie zgredom, którzy siedzą w grach od nesa i zrobili takie sajty jak m.innymi twierdza, ale nie jesteście świadomi, że w zalewie INDIE fala entuzjastów staroszkolnej grafiki wraca i nie rozumiecie fenomenu oldschool, bo graliscie w wiekszosci w trojwymiarowy zrecznosciowy crap, a nes/snes i inne 2-d było dla was 5 minutową odskocznią od tłuczenia godzinami Gothic i nawalanki na PS2. Może i cała ekipa z rmxp.pl co jest oczywiste fanatycy Gothica, PS2 itd. którzy sobie odskoczyli od tych gier na chwilę do rma nie jest w stanie posiedzieć za długo przy rmie i nie rozumie, że rm jest świetny i ponadczasowy to zapewniam was, że w obecnych czasach są masy ludzi starszych od was i młodszych, którzy doceniają rma, ale jak zawsze ekipa z rmxp.pl która z niewiadomego powodu siedzi jeszcze na forach o rmie z rocznika 90 z małym grosikiem potrafi tylko narzekać, bo nie rozumie potencjału rma...;p Obecnie młodzi ludzie mają dostęp do gier indie w stylu oldschool i prawie każdy ma internet, a wy tylko siejecie trolerski zamęt. Macie klapki na oczach i nie potraficie przekazać innym, że rm jest świetny, bo nigdy nie rozumieliście fenomenu rma i gier na jakich się opiera, bo wasze dzieciństwo to za dużo PS2 i Gothica i przede wszystkim rmxp.pl które zamiast pokazywać rma w dobrym świetle wiązało ten program niestety z urojonym debilizmem i przez ten pryzmat obserwujecie pozostałe strony. Taka jest smutna prawda. Niestety nie mieliście możliwości docenić magii oldschool dla was gry to właśnie Gothic, PS2 i 3-d. Niestety przykre dlatego może się nie wypowiadajcie co ?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Opactwo RM

Post autor: Noruj »

Nie interesuję mnie twój osobisty problem z rmxp.pl, to twoja sprawa i proszę cię, żebyś pod pretekstem trzymania się tematu, nie zaśmiecał forum swoimi wynurzeniami nad tym, jakie złe to forum było, i jak cię skrzywdziło.
Z mojej strony koniec. Nie karmię trolla.
Obrazek
ReetzO
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:55

Re: Opactwo RM

Post autor: ReetzO »

Zaczynam trochę zmieniać zdanie na ten temat. Rzeczywiście polska scena nie jest przepełniona po brzegi makerowcami, więc skupianie ich w trzech (niby różnych grupach) może wywołać efekty odwrotne do zamierzonych (upadek sceny zamiast zachęcanie nowych).
Śmieszą mnie także posty X-Techa, kompletnie odbiegłeś od tematu i co ciekawe zacząłeś się bronić przed... krytyką ;3 Gdy gameboy ocenił to jako słaby pomysł podając argumenty odpisałeś mu dwoma dosyć długimi wywodami. Teraz, gdy noruj napisał (nawet nie ocenił, po prostu napisał), że to prawdopodobnie będzie klapa znowu zacząłeś się bronić cholernie długim kazaniem :O
Napisał przecież 'róbta co chceta' i aktualnie się pod tym podpisuję :)
A, X-Tech bierzesz to forum na poważnie? To nie przejmuj się aż tak opiniami innych, bo zakrywasz prawdziwy, przedstawiony cel forum i pokazujesz, że desperacko starasz się o dobre opinie :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Przypominam że sporo odbiega już ta konwersacja od tematu, i zaczyna się przekrzykiwanie, a ty kolego mieszasz się między Noruja a X-Tech'a, specjalnie milczę już by nie wywoływać większego spięcia między nimi. Właśnie to mnie boli... dlaczego zawsze są na forach jakieś sprzeczki, a te same osoby siedząc na opactwie normalnie się dogadują, powodem jest inny klimat panujący na innych forach?
Nie mam już o czym z wami gadać, co chciałem przekazać przekazałem, a temat jak zawsze jakiś scenowy został wykorzystany do wyciągania waśni między sobą, nie ładnie chłopaki.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Opactwo RM

Post autor: Jazzwhisky »

Zacząłem czyścić temat na poprzedniej stronie, ale szczerze mówiąc - trochę mi się na drugiej już odechciało. =]

O forach w stylu tego z tematu też nie mam specjalnej ochoty znowu się wypowiadać, dlatego tylko proszę, żadnych dalszych bijatyk i żadnego czatowania/blogowania w temacie, please.

A jeśli macie wątpliwości - bierzcie przykład z Rahima, który był do wczoraj sprawiającym największe problemy userem GRMA od kilku lat, odpowiedzialnym za większość spięć i moich interwencji w ostatnim czasie, a teraz potrafi emanować wyważonymi i opanowanymi radami na temat klimatu i kultury w dyskusji. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Opactwo RM

Post autor: GreyInvidia »

Rahim, to nie kwestia miejsca a ludzi po prostu. To użytkownicy tworzą atmosferę, a nie adres i prestiż witryny. Gdy na Opactwo zarejestrują się i zaczną udzielać te same osoby co tutaj, atmosfera i tam się zepsuje.

Tho... na razie Gospoda jest (i pewnie przez jakiś czas będzie) wysypiskiem wyrzutów i kłótni (te drugie ofc bywają czasem konstruktywne, gdy dotyczą np. jakiejś makerowskiej gry). Jednakże właśnie dlatego, że obecnie Gospoda pełni tą właśnie rolę, inne fora - mimo tej samej tematyki, oraz generalnie tego samego grona użytkowników - mają szansę się wybić. Jakby to powiedzieć - Gospoda jest jak Batman - przyjmuje na siebie cały taki chłam, bo jest w stanie to przetrwać. Inne fora dzięki temu mogą przyciągnąć użytkowników świeżą, miłą atmosferą, gdzie użytkownicy są rzeczowi, a nie pi*****ą o tym jak scena ich doświadczyła.

W sumie fajnie byłoby, jakby pojawiło się tam trochę nowego, świeżego mięsa (tj. nowych użytkowników). Ja tam osobiście się na tym forum zarejestrowałem i ciekaw jestem jak sytuacja się rozwinie, ale wydaje mi się że będzie jednak ok. Rahim ma entuzjazmu więcej, niż grupa dresów na ustawce więc jeśli rzetelnie będzie prowadził forum, to coś może z tego być.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Nie Grey... Nawet nie wiesz jak się mylisz.
Zobacz to:
https://app.box.com/s/63ly6g2g9cc0u1ebjjm7
Ci sami użytkownicy są na naszym forum, to archiwalny zapis sprzed kilku miesięcy, mam kilka jeszcze takich, drą się na ultimie jak koty z psami, to w takim razie dlaczego na opactwie potrafią się dogadać? Nie potrafię już nawet tego uzasadnić.
Co do Gospody... Tu jest w miarę w porządku.
Jazz go pilnuje i stara się by nie było zamieszek.
Na ultimie jest gorzej, ale bez wycieczek osobistych pod danymi forami...
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opactwo RM

Post autor: Kryzz333 »

No tak, świeżość nowego forum na pewno sprawia, że wszyscy są grzeczni.

Trochę się przekonałem do Opactwa, ale nadal sądzę, że "nasze" wysiłki powinny być skierowane ku nowym makerowcom.

Tu możemy zobaczyć listę Użytkownicy - 1013 zarejestrowanych w ogóle, koło 150 z nich zostało na dłużej. Obecnie użytkowników, którzy stale przebywają na forum jest właśnie nie więcej niż 40. A nowych gier mamy jak na lekarstwo...
A ilu użytkowników było Gośćmi?

Ja też kiedyś o mało nie zrezygnowałem z korzystania z RM, bo moja wiedza wówczas była niemal żadna, a miałem lepsze rzeczy do robienia.

Myślę, że naprawdę dobrym projektem byłoby stworzenie przystępnego, uniwersalnego, zunifikowanego kompendium (na bazie artykułów nowych, starych i z neta), które można byłoby aplikować nowym użytkownikom, aby się nie zniechęcili i nie tworzyli projektów klasy 2/10 punktów (a tworzenie crapu jest najczęstszą przyczyną rozczarowań i odjeść - prawdopodobnie).
Pozwoliłoby to "wyłowić" osoby, które czasowo zainteresowały się RM.

Co wy na to? Żeby nie być gołosłownym, chętnie sam wezmę aktywny udział w pisaniu artykułów i zbieraniu materiałów.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Opactwo RM

Post autor: Kleo »

GreyInvidia pisze:Rahim, to nie kwestia miejsca a ludzi po prostu. To użytkownicy tworzą atmosferę, a nie adres i prestiż witryny.
Mylisz się, Grey, istnieje coś takiego, jak kultura organizacyjna i wcale nie jest ona wyłącznie wymysłem speców od zarządzania. I z jej powodu ci sami ludzie w różnych środowiskach mogą się zachowywać bardzo różnie. A jeśli chodzi o "kulturę organizacyjną", to akurat Gospoda bardzo mi odpowiada. Fakt, zdarzają się spięcia, przeważnie wciąż w tych samych układach, ale nie mylmy kłótni z - o wiele częstszymi - sporami merytorycznymi. O ile te pierwsze lubię średnio (choć przyglądanie się z boku bywa zabawne;), to te drugie po prostu uwielbiam i, póki co, nie znalazłam dla siebie lepszego na nie miejsca.

Co do Opactwa, to poczekam na konkret - będą gry, których nie da się skomentować tu, a uznam je za tego warte, to pewnie nie wytrzymam i się zarejestruję. Ale na razie raczej poprzyglądam się z boku, jak się sprawa rozwija. Bo sam entuzjazm (fakt, tego Rahimowi z pewnością nie brakuje) może nie wystarczyć.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Opactwo RM

Post autor: McLaren »

Sądzę ,że nie ma potrzeby robić więcej stron poświęconych rpg makerom to bez sensu.
Tutaj jest wszystko ,chodź pozmieniałbym parę rzeczy na tym forum... ale to nie znaczy ,że muszę zaraz robić swoje... ewentualnie mogę zaproponować adminowi ,żeby coś wprowadził nowego.
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: Opactwo RM

Post autor: GreyInvidia »

Rahim i Kleo: Oboje widzę nie dostrzegacie pewnego detalu. Rahim, podajesz jako przykład log rozmowy dwóch użytkowników. Dlaczego tam (na ultimie) tak się żarli, a na Opactwie już nie? Bo tam się żrą i tam im to wystarczy. Kleo, oczywiście istnieje coś takiego jak kultura organizacyjna. Jednakże zdołałem już zauważyć, że nieobecność pewnych osób na forach zwyczajnie pozytywnie wpływa na ich funkcjonowanie. Oczywiście osoby w różnych środowiskach będą zachowywać się inaczej - na jednym forum mogą nie bać się banicji, bo są "weteranami"; na innym nie wiedzą co ich czeka. Ale też o to mi właśnie chodzi. Niech to forum uformuje świeża krew, zanim starzy wyjadacze się do niego dobiorą. Tak na dobrą sprawę było z rmxp.pl właśnie. Dlatego też piszę, że to nie kwestia miejsca, bo generalnie każde nowo powstałe forum miałoby na dobrą sprawę rację bytu - przynajmniej do momentu, kiedy nie zostanie zdominowane przez wykłócanie się o to, czy rmxp.pl był dobry czy zły (btw te ciągłe wciąganie trupa, jakim jest rmxp do dyskusji jakichkolwiek naprawdę zaczyna mnie śmieszyć XD)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany