Opactwo RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Opactwo RM

Post autor: tiberium »

GreyInvidia pisze:Niech to forum uformuje świeża krew, zanim starzy wyjadacze się do niego dobiorą. Tak na dobrą sprawę było z rmxp.pl właśnie.
I tak skończyło właśnie XD

Nie jestem zwolennikiem zakładania nowych for, chociaż to już lepiej się rozwinęło niż niegdyś owy portal. Też nie widzę sensu zakładania nowych for, i rozdrabniania na kawałki. Ale chłopak ma jakąś idee, więc niech robi. Może z czasem się to bardziej rozwinie, sam wspomniał że jest w trakcie pisania tutków, więc nie ma co psy na nim wieszać.

Chociaż, każdy temat do sprzeczek jest dobry xd
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Badź co bądź, tutki są robione przez większość osób tam, co raz ktoś coś dodaje, wystarczy spojrzeć na dział Tutoriale, jak powiedziałem staramy się przekazać wiedze którą nam wpojono innym, i to nie jest tak że rzucam słowa na wiatr. Ktoś mi rzekł wczoraj na gg, nie będę tu już sypał czyimiś nickami, że aktualne pokolenia nie czytają, i to bierzemy pod uwagę, dlatego tez większość tutków opiera się na obrazkach z opisami, jest pokazane jak krowie na rowie co i gdzie mają wcisnąć aby dostać efekt jaki pożądają. Nie chce tu porównywać ale zobaczycie jak te forum już wygląda, nie jest byle jakie, dołożyliśmy wszelkich starań aby miało ręce i nogi, w przeciwieństwie do wielu for zakładanych przez początkujących. Nie twierdzę że to jakiś ósmy cud świata, a wiedze posiadamy niewiadomo jaką, prawda jest taka że sami nadal się uczymy z dnia na dzień, zgłębiamy wiedzę, jednak co się dowiem, staramy się to przekazać innym.
Ten temat nie miał byś miejscem sprzeczek, a pokazaniu właśnie tego.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 11:25 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Opactwo RM

Post autor: Michu »

Podobnie jak kilku moich rozmówców nie zamierzam rozwodzić się nad ideą Opactwa - przez te 10 lat poznaliśmy dziesiątki takich inicjatyw (sami część tworzyliśmy) i moja opinia jest w tej kwestii raczej jednoznacznie negatywna.

Proszę uprzejmie przemyśleć następującą kwestię. Wiecie, że nigdy nie podchodziliśmy bardzo rygorystycznie do dyscypliny na forum, niemniej moja cierpliwość jest na wyczerpaniu. Mam dosyć ustawicznych bójek i sprzeczek, tak jest - do Ciebie głównie mówię X-Tech. Jesteś głównym punktem zapalnym wielu nie mających konstruktywnego sensu kłótni, które powstają, bo coś Ci się nie spodobało. Bóg jeden wie ile Jazz się przez was nasprzątał, ja sam też regularnie to robię. Ani to nie jest temat o rmxp.pl, ani o GRMA, ani o poszczególnych użytkownikach. Proszę to mieć na uwadze, bo od tej pory cały chamski offtop będzie leciał bez ostrzeżenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Opactwo RM

Post autor: Jazzwhisky »

Rahim pisze:Ten temat nie miał byś miejscem sprzeczek, a pokazaniu właśnie tego.
Takie tematy zawsze kończą się dyskusją na temat (braku) sensu takich działań, tu tylko X dołożył dodatkowy temat z przeszłości, z którą najwyraźniej nie może się rozstać (ale od czego są koledzy z forum?). =)

A ponieważ wątek jest podnoszony powtórnie, zapewniam, że by pomagać początkującym userom nie trzeba zakładać nowego boardu, a wręcz przeciwnie - takie działania zazwyczaj wprowadzają zamęt, bo nowym użytkownikom jeszcze trudniej odnaleźć się w scenowej rzeczywistości.
Akcja na pewno służy za to tym nieco bardziej doświadczonym userom, dla których nowy board to fajna, podniecająca odskocznia i okazja dla zbudowania swojej pozycji na nowo, przynajmniej do czasu. To zawsze działało w ten sposób.

Anyway, moja rada pozostaje w tych sprawach niezmienna, zamiast szukać wymówek dla zabawy we własne forum, dążyłbym do zmian i produktywności tam, gdzie istnieją już jakieś bazy. Nie wyobrażam sobie, by jakikolwiek admin odrzucał pomocną dłoń osób zainteresowanych konstruktywnym działaniem. Kryzz333 i McLaren zresztą bardzo ładnie podnieśli ten temat, prawdziwym osiągnięciem będzie dopiero jeśli uda się pójść o kilka kroków dalej, kiedyś takie akcje udawały się nie raz także tutaj, ale zgadzam się z GreyInvidia, że w najwyższym stopniu zależy to od woli (lub jej braku) aktywnych userów w danym miejscu.
Trzeba się z tym pogodzić, dinozaury, które (z)budowały to miejsce w większości śpią lub odeszły, a teraz obraz tego miejsca zależy niemal wyłącznie od młodszej krwi.

edit-dół
NIE, kompletnie nie, zaszalałeś albo kompletnie coś pomyliłeś, jak mógłbym mieć na myśli osoby, które pojawiły się tu stosunkowo niedawno, po 5 najaktywniejszych latach istnienia forum...? =}
I co to ma do rzeczy, jakie zacieranie śladów, mogą sobie nawet być, przecież w tym właśnie sęk, że się nie udzielają, ale coś kiedyś przynajmniej zrobiły.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

Jazzwhisky pisze: Trzeba się z tym pogodzić, dinozaury, które (z)budowały to miejsce w większości śpią lub odeszły, a teraz obraz tego miejsca zależy niemal wyłącznie od młodszej krwi.
takie jak między innymi tiberium?
Wielu byłych redaktorów Twierdzy, Oazy itp. jest nadal na scenie, mimo iż nie tworzy już nic w makerze to siedzi na forach typu Gospoda, szkoda tylko że się już nie udzielają w kierunku makera, podając rady innym. Nie oszukujmy się taka jest prawda, te tak zwane dinozaury mimo zmiany nicku słabo pozacierały za sobą ślady, Oaza itp. aż kipią od nich, a ja jestem dobrym obserwatorem, i wyłapałem kilka takich osób.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Opactwo RM

Post autor: Kleo »

Tak sobie myślę, że jeśli wybór jest pomiędzy destruktywnym udzielaniem się tu, a konstruktywnym gdzieś indziej, to zwyczajnie nie ma o czym dyskutować, bo bilans zysków i strat jest dość oczywisty. A jeśli w dodatku ktoś ma z tego radochę, to niech mu idzie na zdrowie - w końcu hobby jest po to, żeby się nim cieszyć, a nie robić z niego nieustanne pole bitwy, diabli wiedzą o co. Zresztą pierwsze pozytywne skutki mamy i tu:
Jazzwhisky pisze:bierzcie przykład z Rahima, który (..) teraz potrafi emanować wyważonymi i opanowanymi radami na temat klimatu i kultury w dyskusji. ;)
=)
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Opactwo RM

Post autor: Diablo »

Mi osobiscie na Opactwie bardzo sie podoba. Wchodze tam w sumie najczesciej. Jest zywo, milo. Brakuje mi tylko tematow ze nowymi produkcjami. :-)
ReetzO
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:55

Re: Opactwo RM

Post autor: ReetzO »

Każde działanie człowieka ma dobre i złe strony. Tworzenie tej strony także. Póki co się rozwija (dodano kolorki dla adminów jak zauważyłem, tak? ;p) i niech tak zostanie przecież zostało powiedziane że to wakacyjny eksperyment. (co prawda w maju, ale... :p)
Pomimo wątpliwości jestem za tym, aby strona została. Nie sugeruję oczywiście, że ktoś chciał ją zamknąć ze względu na czyjeś opinie :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM

Post autor: Rahim »

ReetzO pisze:Każde działanie człowieka ma dobre i złe strony. Tworzenie tej strony także. Póki co się rozwija (dodano kolorki dla adminów jak zauważyłem, tak? ;p) i niech tak zostanie przecież zostało powiedziane że to wakacyjny eksperyment. (co prawda w maju, ale... :p)
Pomimo wątpliwości jestem za tym, aby strona została. Nie sugeruję oczywiście, że ktoś chciał ją zamknąć ze względu na czyjeś opinie :)
Masło, maślane xd
Jeśli twoim zdaniem "strona" - moim zdaniem forum, się rozwija bo zobaczyłeś kilka nowych kolorków to jesteś w błędzie... To nie kolorki decydują o jej rozwoju, a ludzie i treści dołączane do tematów.
I nic z tych rzeczy, forum nie ulegnie opiniom osób zewnętrznych i nie zostanie zamknięte do kiedy zbierają się na nim ludzie, wkładają swój czas i chęci w jego rozwój, i tworzą je.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Opactwo RM

Post autor: Hubertov »

GB prawdę rzecze, dla 40 osób nie warto. Już w szczególności śmieszne są osoby które kłócą się o wirtualny (czyli nie prawdziwy) świat. Nie ma to jak udawać zapracowanego, po czym trollować na forum. RM for fun #%^!*& :lol: Reasumując, jeśli będziesz prowadził to z takim zapałem, to jestem na tak. Choć i tak lepszą inicjatywą wakacyjną byłoby na przykład:
Spoiler:
Amen!
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Opactwo RM TYMTYRYM.

Post autor: Rahim »

ODRAZU PROSZĘ O POŁĄCZENIE TEMATU Z TYM ZAMKNIĘTYM...
______________________________________________________
Wchodzę dziś na aska, tak, tego którego używam scenowo, a tu takowe pytanie:
http://ask.fm/Ozzaku/answer/126400690336
Proszę jego autora o konsultacje z dobrym psychologiem, ponieważ:
1) Opactwo RM już nie istnieje.
2) Było tylko próbą, nie sprawdziło się, to i legło śmiercią selekcji naturalnej.
3) Owy autor powołuje się o plagiat.
4) Skoro pewnemu forum jest za mało piasku w piaskownicy, niech się nie bawią kosztem mojego piasku.
5) Gospoda stanowczo wystarczy, proszę mi tu nie rozbijać sceny, bo jak już rzekłem, mym donośnym pięknym tonem: "zrobię jesień z dupy średniowiecza".

Ostrzegam wszystkich, nie ma sensu ożywiać tego co nie miało sensu bytu, na wszelkie remake Opactwa nie zezwalam, chcecie to twórzcie te swoje fora, ale mnie w to nie mieszajcie.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Opactwo RM TYMTYRYM.

Post autor: Dragon Kamillo »

E tam się czepiasz XD, przynajmniej użył ikony z porządnego RM, a nie jakiś VXsów XD.

A tak na serio to czym ty się przejmujesz forum zniknie prędzej niż się pojawiło.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Opactwo RM TYMTYRYM.

Post autor: Rahim »

Chodzi o sam tytuł i adres, załóżmy Dragonie że masz dziewczynę której nie masz, i nagle jakiś typ się nią interesuje, wiesz niby jesteś jej chłopakiem, ale jako to się mawia chłopak nie ściana, da się przesunąć, i tak oto tracisz sobie kobitę. Lel tak samo jest z nazwą tego forum, to mój scenowy pomniczek, nie pozwolę by ktoś inny przy nim grzebał. A VX są sweet ♥
Zablokowany