Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Świat Asgun, Noruj Gra, Kroniki Asgun (więcej was matka nie miała?)

Post autor: Noruj »

W tym temacie, będę informował o moich 4 internetowych projektach: blogu rpg makerowym, blogu o grach, forumowym rpg i kanale YOUTUBE.
Obrazek
Świat Asgun

Cześć. Przedstawiam wam mojego bloga, którego prowadzę już od kilku miesięcy. Na blogu dość często pojawią się wpisy, czyto na temat mojej twórczości - najczęściej o postępach w grze Asgun, czy to o jakiś dodatkowych materiałach, które tworzę. Cały czas rozszerzam uniwersum, w którym dzieje się akcja moich gier. Dla zainteresowanych będzie i już teraz trochę do poczytania. Można dowiedzieć się też o innych projektach, takich jak np. Agnosco. Strona została przeniesiona z asgun.cba.pl, głównie ze względu na moją wygodę. Na platformie blogspota łatwo dodaje mi się treść.
Zapraszam do odwiedzania bloga co kilka dni, zawsze pojawia się coś nowego.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 20:07 przez Noruj, łącznie zmieniany 6 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun

Post autor: Noruj »

Założyłem małego podbloga.
Świat Asgun chciałem zostawić dla rpg makera, ale od długiego czasu chodziłem z chęcią zrobienia blogia na którym pisałbym totalnie subiektywnie o grach.
Noruj Gra

to luźny blog, który założyłem przez chęć do dzielenia się z przemyśleniami na temat gier, w jakie mam przyjemność pocinać. Niejednokrotnie są to tytuły inny, niż te które możemy zobaczyć na półkach sklepowych, czy na popularnych kanałach YouTube.
Moim konikiem są gry jRPG, ale naturalnie będzie można poczytać o wielu gatunkach.
Z góry jednak uprzedzam, to nie recenzje - nie silę się na niemożliwe. Nie będzie obiektywnie, jednym słowem. Nawet z założenia.

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, zapraszam do czytania i komentowania.
The "Noruj "Quadfour
http://norujgra.blogspot.com
Oto link i zapraszam :)

PS: na pierwszy ogień poszła gra Sword of Mana
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Świat Asgun

Post autor: Crashykk »

Ogólnie muszę stwierdzić, że tekst mi się podobał, choć nie do końca narzekania w nim zawarte do mnie przemawiają. Prawdopodobnie dlatego, iż znam historię tego tytułu. Może i gra została wydana w 2003, jednakże jest to jedynie rozszerzony remake, a sama gra początkowo nazywała się Final Fantasy Adventure (pierwsza gra z serii Many) i została wydana w 1991 na Gameboy'a. Nic dziwnego zatem, iż spotykamy powtarzające się schematy. W końcu w tamtym czasie fabuła nie była, aż tak rozbudowywana. Co ciekawe wcześniej SoM opierał się na podobnym gameplay'u do tego z Zeldy. :P

A tutaj mały bonus:
Obrazek

+ Muzyczka:
Final Fantasy Adventure: Endless Battlefield
https://www.youtube.com/watch?v=Jz-sVQlCoDI

Sword of Mana: Endless Battlefield
https://www.youtube.com/watch?v=d2QAZmvDa1k
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 01:21 przez Crashykk, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun

Post autor: Noruj »

Dzięki za przedstawienie historii :)
Dodam twój post do tekstu jeśli mogę, oczywiście na zasadach prawa cytatu ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Świat Asgun

Post autor: Crashykk »

Nie ma problemu służę pomocą i czekam na więcej tekstów! :-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun

Post autor: Noruj »

Zapraszam na nowy tekst - tym razem gra The Pride of Taern: http://norujgra.blogspot.com
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun i Noruj Gra

Post autor: Noruj »

Tym razem zero narzekania - po prostu za dobra gra. Na krótki tekst o Mario vs Donkey Kong zapraszam na: http://norujgra.blogspot.com
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun i Noruj Gra

Post autor: Noruj »

Tym razem news ze Świata Asgun.

Zapraszam na wyjątkową historię o moim ojcu, makerowcu...
http://theasgun.blogspot.com/2015/05/hi ... .html#more
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Świat Asgun i Noruj Gra

Post autor: Kryzz333 »

Fajna przeróbka historii o wędkarzu. Trochę niekompatybilna ze szkieletem opowieści, ale ogólnie git. Śmiechłem parę razy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun i Noruj Gra

Post autor: Noruj »

Na blogu Noruj Gra od 17-22 sierpnia(TERAZ!XD) zaplanowałem Tydzień z Harrym Potterem.
Teksty są już napisane i gotowe do publikacji. Od poniedziałku do soboty o godzinie 12.
Tematy growe :)
Zaoraszam.

http://norujgra.blogspot.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Noruj »

W ramach kanału youtube, zapraszam Was na premierowy odcinek Rozgromców Mitów - programu, w którym wraz z Gedharmem walczymy z mitami i dylematami sceny makerowej :3
To nas 1 odcinek - miejcie wyrozumiałość, będzie coraz lepiej.
W 1 odcinku Parallel Worlds i Margonem.
Zapraszamy
https://www.youtube.com/watch?v=K6c56k2RwGw
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: GameBoy »

Te całe er pi dżi mejker eks pi niszczy mnie trochę. xd Chyba lepiej by było jakbyście mówili er pe gie mejker iks pe (i analogicznie fał iks ejs i dwa ka czy).
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Noruj »

er pi dżi mejker eks pi, brzmi bardziej pretensjonalnie i na wyrost x] O to chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: PInroz »

Noruj pisze:premierowy odcinek Rozgromców Mitów
No ciekawe. Obejrzałem pierwszy odcinek i mnie zaciekawił. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. Byle by trwały trochę dłużej. Max 10 minut.

Zastanawia mnie tylko jakie tematy chcecie poruszyć, może to będzie niespodzianka, Bardzo jestem ciekaw jakie będą mity w następnych odcinkach. Może mi znane, może nie . Co będzie.............zobaczymy :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świat Asgun, Noruj Gra i Quadfour

Post autor: Noruj »

Blog Noruj Gra
Nowa recenzja - tym razem nostalgiczny powrót do Golden Suna.
Zapraszam.
http://norujgra.blogspot.com/2015/09/go ... a2001.html

Fragment:
Golden Sun to dla mnie wyjątkowy tytuł. Nie tylko dlatego, że zajmuje chlubne miejsce, wśród moich ulubionych gier w historii. Jest to coś specjalnego, także dlatego, że jest to jedna z pierwszych gier jRPG, w jakie grałem w całym moim życiu. Spędziłem przy tej produkcji wiele, naprawdę wiele godzin – niejednokrotnie pod osłoną nocą przy zapalonej lampce nocnej, ale tak, żeby rodzicie nie zauważyli, że nie śpię (nie ma, że podświetlany ekran!). Aż kręci się w oku łza. Zapraszam więc, na tę nostalgiczną podróż do świata Weyard.
Obrazek
ODPOWIEDZ