EnterVPL nagrywa gry z RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
ODPOWIEDZ
Usunięty

EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Siemaneczko. Nadal jestem świeży na tym forum, ale możecie mnie znać z tematów "Bez sensu 3" oraz z tego gdzie udostępniłem ponad 140 autorskich utworów muzycznych.
A teraz na temat:
Nie ukrywam że nagrywam gry na youtuby. Chciałbym zagrać i nagrać, a jednocześnie zrecenzować grę i postawić jej ocenę (nagrać całą grę do jednego filmu, więc takowa recenzja może nawet potrwać z kilka godzin). Ogólnie rzecz biorąc nie wiem czy celować w nowsze tytuły czy też wybierać gry o których temat powstał 3 lata temu. Chciałbym też żeby takowa gra działała na Windows 7 (jest to problem, bo nie każda działa :-( )

Które gry mi polecacie do nagrania? Jak coś to myślałem nad Asgun.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 10:41 przez Usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Amelanduil »

Nagrywaj... cokolwiek! Brakuje mi makerówek na youtubie :/ a jak z angielskimi? Dałbyś radę takie Star Stealing Prince zrobić, w miarę to tłumacząc?
Ale jak na jakieś dłuższe projekty trafisz, to wątpię, czy dasz radę zmieścić to w jednym filmie. A i w partach się wygodniej ogląda, tak 25-30 minut góra.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Rave »

Skoro Amel mówi żeby nagrać cokolwiek, to nagraj to ;). A tak na serio to nagrywaj gry w które sam lubisz grać, do których cię ciągnie. Inaczej będziesz robić na siłę jak Angius i szybko seria się skończy, bo nie będzie ci się chciało grać. A jeśli Angius to czyta - tak to była aluzja.
Usunięty

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Usunięty »

Spokojnie. Mam pewien plan co do nagrywania. Niestety mój angielski kuleje (tym bardziej nie dałbym rady tłumaczyć), więc wolałbym coś po polskiemu. Właśnie pisząc tutaj miałem nadzieję że coś z polskich gier RM mi polecicie. Z grami po ang. jest taka sprawa że mogę nagrać, ale to takie że można przejść nie znając jeżyka i nic nie tłumacząc. Np. Spyro the Dragon (to gra na PS1) jest po ang. ale przejść to przejdę, bo w sumie nic nie trzeba rozumieć.
Tak patrzyłem na to forum i Asgun wydaje się fajną grą. Grałem z 2 godzinki i nawet powiem że mi się spodobała. Macie może inne propozycje? (Co do tego co bym nie chciał nagrywać to spokojnie, mam na to plan i nic na siłę nie będę musiał robić :) )

@Edit
W sumie prawda, jednak lepiej ogląda się po party na 25 minut.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Amelanduil »

Rave pisze:Skoro Amel mówi żeby nagrać cokolwiek, to nagraj to
Oczywiście mówiąc "cokolwiek" miałem na myśli "cokolwiek wystarczająco dobrego żeby to nagrać" :P
Kurczę, szkoda, bo chętnie bym zobaczył właśnie coś z takich perełek zagranicznych :/
ObrazekGlico☆Magic?
Usunięty

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Usunięty »

Zawsze samemu można pobrać i pograć ;)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Amelanduil »

EnterVPL pisze:Zawsze samemu można pobrać i pograć ;)
Mówisz, jakbym już tego nie zrobił dawno temu :roll:
Co to w ogóle za logika, kłóci się z sensem oglądania let's playów. No bo skoro sugerujesz, żeby zamiast oglądać odbiorca sam grał, to tak jakby... no :v
ObrazekGlico☆Magic?
Usunięty

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Usunięty »

Logika jest taka że eng. nie umiem... :-(
Wracając: głównie chodzi mi o polskie tytuły.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Adrap »

Baza tsukuru archiwe, gry z największą oceną. Jak najbardziej stąd wybieraj.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:09

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Spider »

:wink:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2016, 14:04 przez Spider, łącznie zmieniany 1 raz.
Rpg maker? Tego się nie zapomina.
Obrazek
Usunięty

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Usunięty »

To raczej na hejcie nie będę się skupiać. Będę mówił o plusach i minusach.
Myślę że te rady które mi daliście wystarczą. Poszukam i coś nagram. Jak już coś będzie na necie to podzielę się linkiem ;)
Dziękuję wszystkim :)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Adrap »

To będzie w formie wideorecenzji czy let's play? Osobiście, widzę RM w tej pierwszej odsłonie bardziej. Fajnie byłoby wiedzieć, które gry się wyróżniają, po obejrzeniu tylko 1 odcinka. Ale znowu materiału nie ma tak dużo
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Usunięty

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Usunięty »

Ogólnie rzecz biorąc to mam taki zamysł (chyba let's play'em można to nazwać, ale to też będzie recenzja... no taka dłuuuga): chcę podczas pierwszego lub drugiego grania podczas nagrywania mówić o tejże grze (że np. "a to nawet fajnie wyszło przyznam, ale szkoda że jednak błąd animacji się trafił).
Co do pierwszej gry, którą nagrałbym, to myślę że to jednak będzie Asgun :) Pograłem chwilkę i bardzo mi się spodobała.
Mam jeszcze plan B - ażeby się nie męczyć z grami, którymi nie lubię: chyba po prostu je oleję. (Może to takie uciekanie, ale jak oceniałem pewien let's play z gry którą nie lubię to po prostu nawet nie wiedziałem co oceniać, bo się po prostu na tej grze nie znam).

Bardziej mi let's play z tego wyszedł: https://youtu.be/Zuup433rIXI
Przepraszam za lamienie :)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: BH Daimaouji »

EnterVPL pisze:Bardziej mi let's play z tego wyszedł: https://youtu.be/Zuup433rIXI
Jesteś spokrewiony z JeremyTV?
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Polećcie mi coś :D

Post autor: Kleo »

Pomimo długiej listy nicków w napisach, twórcą gry zasadniczo jest Noruj, więc raczej wypadałoby mówić o nim w liczbie pojedynczej, a nie mnogiej.

A co do samego filmiku - straszny miszmasz wyszedł, zwłaszcza na początku. Czytasz dialogi i teksty, żeby niemal w pół słowa przerwać i skomentować fabułę czy jakieś elementy gry, w międzyczasie opowiadasz o problemach z grą/nagrywaniem i w rezultacie nie wiadomo, o co ci właściwie chodzi. Potem, gdy już zaczynasz po prostu grać i gadać, robi się zdecydowanie lepiej, tyle tylko, że wtedy filmik już zupełnie przestaje być recenzją (a chyba tym miał w zamierzeniu być?). :)

Komentarz na temat wyglądu Iluviel mnie rozwalił. xD
ODPOWIEDZ