EnterVPL nagrywa gry z RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Bardziej już popularnonaukowe, ale to będzie tylko jedna kilku z prezentowanych treści. Ogólnie jeśli chodzi o kwestie filmowe to chciałbym je robić w formacie bardziej przystępnym dla większego grona odbiorców: Youtube jest zasyfiony grami i vlogami, a ja chcę robić bardziej normalne filmy np. czasem coś podobnego do znanej serii Galileo, a czasem coś podobnego do reklam, a czasem coś podobnego do jakiegoś filmu (takiego kinowego) czasem coś typu Fakty, a czasem jakiś dokument.

Ogólnie to nie chcę za bardzo ograniczać się do jednej formy, ale bardziej chciałbym ograniczyć się do sposobu jej prezentacji.

Dla osób, które nie wiedzą o który z mojego kanału film chodzi, zamieszczam link:
https://youtu.be/3KBndA9Axkw
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Widze że ludzie spekulują i w ogóle zakładają nt. kanałów na yt.
Nie wiem jak u innych, ale u mnie gry jeszcze będą się pojawiały. Cały czas obserwuje to forum, więc jestem na bierząco.
Rożnica jest taka że zamiast nagrywać to będę takie gry streamować. Na pewno będzie AM i najnowszy Kabelek. No tylko muszę poczekać na odpowiednie wersje tych gier ;-)

Także cierpliwości.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: PInroz »

EnterVPL pisze:Widze że ludzie spekulują i w ogóle zakładają nt. kanałów na yt.
Nic dziwnego, jedyny kanał który jeszcze się trzyma na tym forum, to jest twój kanał :-D VladArges szykuje się na matury, wiec duże prawdopodobieństwo że jakiś filmik pojawi się dopiero w grudniu na święta lub pod koniec czerwca ale to tylko spekulacje, Crashur no cóż nowy YouTuber na forum, coś tam wrzuca, lecz niestety nie gry z RPG Makera :roll: , Oficjalny Grentos, no cóż widzę że Grentos się najutuberował, bo widzę że już nic nie wrzuca na kanał. Podobnie było z jego innym kanałem Helio108, który też umarł śmiercią lenistwa :cry: RMgryTV i RPG Maker Polska, no tutaj się aż płakać chce. A zwłaszcza nad kanałem RMgryTV, bo tutaj jest wielki potencjał :roll: O Sierotce RM Yoroiookamiego nie ma co mówić, bo ta seria pojawia się bardzo, ale to bardzo rzadko :cry:

Więc Enterku w tobie nadzieja, mimo iż nie zaglądam na streamy, z powodu braku czasu i wolnego internetu :roll: Może też dla tego że usunąłeś chata :cry: A z resztą trzymam kciuki, za kanał :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Rave »

A chociaż będziesz streamować na TyTubce? Bo twitch mi źle działa i zawiesza kompa (streamy z YT chodzą świetnie). Jak nie chcesz rezygnować z Twitcha (jeśli go używasz), to polecam restream.io - pozwala streamować do kilku usług na raz.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Rave pisze:A chociaż będziesz streamować na TyTubce?
Tak. Na Yt. Tak jak chyba wszystko ;)
Restream kiedys uzywalem, ale jednak wole zostac tylko na yt.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Rave »

To fajnie. Mam taką prośbę. Co byś powiedział na stream z Szajby X-Techa?

//edit: I w jakim czasie nadajesz, jeśli masz jakiś harmonogram streamów.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Rave pisze:To fajnie. Mam taką prośbę. Co byś powiedział na stream z Szajby X-Techa?
//edit: I w jakim czasie nadajesz, jeśli masz jakiś harmonogram streamów.
Z propozycjami bywa różnie, po mimo że jestem na nie otwarty. Chciałbym najpierw skończyć serię Spyro 3 streamować, a potem się pomyśli co dalej ;)

Nie mam harmonogramu, a to przez to że ja mam różnie ten czas, a czasami plany zmieniają mi się z dnia na dzień. Na Facebooku i Discordzie (takim moim serwerze dla fanów) informuję o streamach, ewentualnie jak ktoś ma mnie zasubskrypowanego to taka osoba powinna dostać powiadomienie (choć nie wiem czy to trzeba jeszcze w dzwoneczek kliknąć). Jeśli będzie RM streamowany to w miarę możliwości postaram się tydzień - 2 dni wcześniej napisać tutaj o tym.
Także: o wszystkich streamach piszę na FB i Discordzie. O streamach RM, tutaj, FB i Discord.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Dziś będzie stream o godzinie 18:00

Chciałem pobrać Szajby X-Techa, ale downloady nie działają, więc siła rzeczy niestety te gry odpadają, ale za to pobrałem Komnatę oraz WA: Geneza.
Nie wiem na ile czasu one są, więc mam przygotowane te 2 gry. Najpierw sobie odpalimy Komnatę, a jak starczy czasu to WA.

Link do streamu: https://youtu.be/dvw2mMTEnHo
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Za kolejny cel wybrałem Podziemia: Człowiek - jest to gra z dobrym pomysłem, ale niestety gorzej z wykonaniem. Dałem tej grze 30 minut, ale żeby nie zanudzić wywaliłem ponad połowę materiału tak oto mamy około 15 minut gotowego filmiku:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Adrap »

Dałeś tej grze 3 minuty po czym zacząłeś ją przewijać i ominąłeś ważny wybór w grze. Tu od razu powiem, że gra dla tych którzy potrafią czytać tekst w grze dłużej niż 10 minut (z przerywnikami). Po prostu spodziewałeś się akcji. Przykro mi, że się spodziewałeś, chociażby po przeczytaniu opisu.
A o twoim podejściu do gry już napisałem pod filmem, co by nie przestraszyć nowych użytkowników, że na forum są trolle czy coś.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: PInroz »

CO TO MIAŁO BYĆ :shock: Przewijam dialogi, bo są za długie, przyspieszę rozgrywkę w pewnych momentach bo nie chcę nudzić widza WNIOSEK cytuje: ,,Ta gra jest ciulowa'', ''o to kolejna beznadziejna gra'' :? Jak tak patrzę jak ty grałeś w Podziemia, to aż mi się przykro zrobiło (teraz już wiem dlaczego tak bardzo lubię oglądać Vlada) Bo on potrafi w taki konkretny sposób zaprezentować RMmówkę, a ten gameplay który zaprezentowałeś, w ogóle nie zachęca do zagrania w Podziemia :roll: No co tu dużo gadać: nie każdy ma cierpliwość do gier z RPG Makera :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Adrapnikram pisze:Dałeś tej grze 3 minuty po czym zacząłeś ją przewijać i ominąłeś ważny wybór w grze. Tu od razu powiem, że gra dla tych którzy potrafią czytać tekst w grze dłużej niż 10 minut (z przerywnikami). Po prostu spodziewałeś się akcji. Przykro mi, że się spodziewałeś, chociażby po przeczytaniu opisu.
A o twoim podejściu do gry już napisałem pod filmem, co by nie przestraszyć nowych użytkowników, że na forum są trolle czy coś.
Szczerze to dałem grze 30 minut (filmu jest 15 minut, bo te 30, a nawet 34 minut nagrania musiałem pociąć), a między cięciami czytałem. Pierwsze 7-9 minut to samo czytanie (cięcie), potem walka no to tam wiadomo że trzeba ogarnąć system to można umrzeć itd. itd. potem znowu masa tekstu. Wiem że moje słowa w filmie są dla ciebie ostre, ale też ostrzegałem, że tobie to się nie spodoba.
Do tej gry podszedłem specjalnie w ten sposób, jak taki typowy gracz, który nie zważa na to o co chodzi tylko po prostu gra i może grać (nawet nie czyta opisu), no czyli tak jak mówisz: spodziewałem się akcji. W ten sposób chciałem pokazać dlaczego tak bardzo rzadko nagrywam RMy. Są one nieciekawe dla tych co oglądają.
Przykro mi, że to ty padłeś ofiarą mojego podstępu i na prawdę przepraszam. Dobrze wiem, że są rzeczy w których przesadziłem. (Choć nadal uważam że tekstu jest za dużo ;-) ). Plusy i minusy z pierwszego wrażenia już napisałem także wiesz co myślę.


Wiadomość dla wszystkich, co dali łapki w dół: dzięki za podbicie filmu xd (yt sumuje łapki w dół i w górę jako łączną aktywność, a nie ocenę - nie ważne co mówią, ważne że w ogóle).
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Adrap »

Meh. Typowy gracz po prostu by wyłączył i powiedział, że nudne. Dla mnie było pokazane po prostu chamskie zachowanie na YT, nawet jeśli udawane (tym bardziej). Po prostu to poleciało też do twoich widzów nie tylko do mnie (patrz komentarze pod filmem). Tak czy owak mówisz o tym, że łapki w dół ci podbiły wyświetlenia, to mi film podwyższył pobrania. Trochę pozjadanych nerwów jakoś przeboleję.

IMO to nadal wygląda mocno trollowo. Co mnie zresztą niespecjalnie zaskakuje.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Kitabake »

Tak czy owak mówisz o tym, że łapki w dół ci podbiły wyświetlenia, to mi film podwyższył pobrania.
:idea: Nie ma to jak dobra drama na podbicia. Też będę musiał sobie taką stworzyć, jak będę wydawał kolejną grę :mrgreen:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Rave »

EnterVPL pisze:Do tej gry podszedłem specjalnie w ten sposób, jak taki typowy gracz, który nie zważa na to o co chodzi
To niech sobie zagra w Mario. w RPG-ach wszystko się rozchodzi aby wiedzieć o co chodzi.
ODPOWIEDZ