EnterVPL nagrywa gry z RM

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: BH Daimaouji »

https://www.youtube.com/watch?v=pgP7u3pSgKo

Wow ziom, fajnie że masz jaja pokazywać siebie na YT
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

BH Daimaouji pisze:https://www.youtube.com/watch?v=pgP7u3pSgKo

Wow ziom, fajnie że masz jaja pokazywać siebie na YT
A dziękować. Spróbuję do Asgun dać kamerkę. Może będzie ciekawiej? :)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Amelanduil »

Eh... ja tam stanowczo preferuję starszą szkołę let's playów, bez żadnych kamerek i udziwnień. Nie lubię patrzeć na czyjąkolwiek gębę, nie po to oglądam film :/
ObrazekGlico☆Magic?
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Amelanduil pisze:Eh... ja tam stanowczo preferuję starszą szkołę let's playów, bez żadnych kamerek i udziwnień. Nie lubię patrzeć na czyjąkolwiek gębę, nie po to oglądam film :/
Ogólnie rzecz biorąc to mało kto lubi oglądać tak jak ty. Ja jako ten, który prowadzi kanał to musi brać pod uwagę większość. Przy Asgun moja twarz nie będzie w ogóle zasłaniać gry. Mam tyle miejsca dookoła okienka gry (w filmie) że na spokojnie mogę to użytkować :) Dalsze sprawy to jednak trzeba iść z biegiem czasu i się przełamywać. Ja od początku kanału miałem zamysł nagrywać coś z kamerką.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Viuu »

Mam tyle miejsca dookoła okienka gry
To może tak daj gre na cały ekran dając wypełnienie tylko na bokach (bo gra nie jest w 16:9)? Nie podoba mi się zupełnie ten pomysł z małym okienkiem, jakbym chciał oglądać w okienku to bym po prostu filmiku na fullscreen nie dawał, czemu dając fullscreena mam dalej oglądać małe okno? To chyba najbardziej nietrafiony pomysł w lec plejach jaki widziałem :I
I chyba tylko to mi tak bardzo przeszkadza w twoich filmach.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Viuu pisze:
Mam tyle miejsca dookoła okienka gry
To może tak daj gre na cały ekran dając wypełnienie tylko na bokach (bo gra nie jest w 16:9)? Nie podoba mi się zupełnie ten pomysł z małym okienkiem, jakbym chciał oglądać w okienku to bym po prostu filmiku na fullscreen nie dawał, czemu dając fullscreena mam dalej oglądać małe okno? To chyba najbardziej nietrafiony pomysł w lec plejach jaki widziałem :I
I chyba tylko to mi tak bardzo przeszkadza w twoich filmach.
Gra ma rozdzielczość 640x480 (4:3). Gdybym dał ją na 720p 16:9 bez wypełnienia w tle to byłoby gówno. Dużo uczyłem się na temat jakości montażu nieliniowego. Są zasady, którymi trzeba się posługiwać, aby jakość była zachowana na większej rozdzielczości. Okienko wnętrza gry usadowiłem na tle grafiki o rozdzielczości 720p w ramce o nieco większej rozdzielczości od samej gry (około 15px szerokości). W skrócie: tak jest lepiej.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Viuu »

Gdybym dał ją na 720p 16:9 bez wypełnienia w tle to byłoby gówno.
Po cholerę mi to wypełnienie jeśli chce oglądać grę na fullscreenie? Po prostu rozciągnij obraz tak by wypełnienie wstawiać tylko na bokach, jak gram sam to też daje fullscreena w grach rmowych. Wiadomo, że gra jest mniejszej rozdzielczości i na fullscreenie "wygląda gorzej" ale to dużo lepsze niż po daniu fullscreena na YT oglądać małe okienko otoczone szpetną ramką.
Mówiąc w skrócie, jak daje fullscreen to chce oglądać gre na fullscreenie, wydaje mi się to logiczne i skoro jesteś takim ekspertem powinieneś to bez problemu zrozumieć.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Niestety, ale twojej prośby nie spełnię. Trudno się mówi.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Dragon Kamillo »

OK, wszystko było by OK gdybyś zostawiając takie okienko zadbał żeby ono było jak najbardziej ostre, tym czasem patrząc na twoje filmiki na pełnym ekranie mam wsio rozmazane, więc twój zabieg że tak powiem na nic się nie zdaje. Więc zrób coś z tym, albo powiększ już to okno i przypasuj się innym. Ja tam jestem przeciw jeśli tylko uzyskasz na tym co masz bardziej ostry obraz.
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

Dragon Kamillo pisze:OK, wszystko było by OK gdybyś zostawiając takie okienko zadbał żeby ono było jak najbardziej ostre, tym czasem patrząc na twoje filmiki na pełnym ekranie mam wsio rozmazane, więc twój zabieg że tak powiem na nic się nie zdaje. Więc zrób coś z tym, albo powiększ już to okno i przypasuj się innym. Ja tam jestem przeciw jeśli tylko uzyskasz na tym co masz bardziej ostry obraz.
Jeśli masz bazową rozdzielczość monitora 1080p to raczej nic z tym nie zrobię.

@EDIT
Jeśli masz rozdzielczość monitora (nie filmu) wyższą niż 720p (16:9) to tak będzie się działo.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: BH Daimaouji »

EnterVPL pisze:
BH Daimaouji pisze:https://www.youtube.com/watch?v=pgP7u3pSgKo

Wow ziom, fajnie że masz jaja pokazywać siebie na YT
A dziękować
^^ jakby co to nie był sarkazm, ponoć brzydcy ludzie są mili :)
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

BH Daimaouji pisze:
EnterVPL pisze:
BH Daimaouji pisze:https://www.youtube.com/watch?v=pgP7u3pSgKo

Wow ziom, fajnie że masz jaja pokazywać siebie na YT
A dziękować
^^ jakby co to nie był sarkazm, ponoć brzydcy ludzie są mili :)
Nie zawsze tak jest. "Nie szata zdobi człowieka" - więc nie ocenia się po wyglądzie lecz po czynach ;-)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: BH Daimaouji »

EnterVPL pisze:
BH Daimaouji pisze:
EnterVPL pisze:
BH Daimaouji pisze:https://www.youtube.com/watch?v=pgP7u3pSgKo

Wow ziom, fajnie że masz jaja pokazywać siebie na YT
A dziękować
^^ jakby co to nie był sarkazm, ponoć brzydcy ludzie są mili :)
Nie zawsze tak jest. "Nie szata zdobi człowieka" - więc nie ocenia się po wyglądzie lecz po czynach ;-)
I tu komar pogrzebany, ładni ludzie najczęściej mają w dupie dobre chęci
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Usunięty

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: Usunięty »

BH Daimaouji pisze:I tu komar pogrzebany, ładni ludzie najczęściej mają w dupie dobre chęci
Mój jeden kolega jest brzydki, no i też ma wszystko w... wiesz w czym.
W zasadzie 70% brzydkich których znam są "gruboskórni". Nie chcę polemizować z tobą, bo nie ma sensu - po prostu masz inne doświadczenie z ludźmi ;-)
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: EnterVPL nagrywa gry z RM

Post autor: BH Daimaouji »

EnterVPL pisze:
BH Daimaouji pisze:I tu komar pogrzebany, ładni ludzie najczęściej mają w dupie dobre chęci
Mój jeden kolega jest brzydki, no i też ma wszystko w... wiesz w czym.
W zasadzie 70% brzydkich których znam są "gruboskórni". Nie chcę polemizować z tobą, bo nie ma sensu - po prostu masz inne doświadczenie z ludźmi ;-)
Um, słowa z płytkiego faceta
Były dobre i wesołe, ładne dziewczyny nie są dobre i wesołe
Widać zdarzają sie ludzie brzydcy, źli, ale pewnie to dlatego że dostali od życia w #$%
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
ODPOWIEDZ