Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Yoroiookami »

EnterVPL pisze:...i tak szczerze można zrobić z tego wszystkiego jakąś dramę, ale ja sobie odpuściłem i też myślę, że Piratowi też by się nie chciało w to wszystko mieszać.
Nie widzę powodu, żeby robić dramę z żartu. Nie brałbym nawet tego do siebie, bo sparodiowałem obie strony. Co zresztą jest rzeczą, którą zawsze robię, choć głównie w grach. :|
...prosiłbym następnym razem zapytać o to czy możesz jakiś urywek mojego filmu wziąć zmontować. Wiesz, nawet tak dla samej zasady.
Nie zmontuję, skoro mają być z tego dramy. Nie chciałem też nikomu ubliżać. Filmik postoi na youtubie tylko do czasu nowej Sierotki, także bym się tak nie przejmował. :L

Puszkowy Wilk pozdrawia.
Obrazek
Obrazek
Usunięty

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Usunięty »

Nie musisz usuwać. Gdybym chciał to już dawno bym zgłosił film i nawet o tym bym nie pisał :-)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Jazzwhisky »

Niby nic, a jednak dobra szpila, jak zwykle.

A polscy youtuberzy gamingowi bez zmian, żyją z nagrywania obcych treści, ale jak ktoś ich zacytuje to szurumburum, o jaki dramat, za ten efekt dorzucam dodatkowe 100pkt. :D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Amelanduil »

EnterVPL pisze:Nie musisz usuwać. Gdybym chciał to już dawno bym zgłosił film i nawet o tym bym nie pisał :-)
gówno byś tym zdziałał na dobrą sprawę bo prawo cytatu może byc wykorzystane w celach parodii/satyry.
Ale widać że dobra szpila jak tak zabolało xD
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: INRE »

Nie musisz usuwać. Gdybym chciał to już dawno bym zgłosił film i nawet o tym bym nie pisał
ale jednak prosiłbym następnym razem zapytać o to czy możesz jakiś urywek mojego filmu wziąć zmontować. Wiesz, nawet tak dla samej zasady.
Ja pierdziele, co się dzieje z tobą enter? Takie panisko żeś się zrobił ostatnio... No tak, te 355 subów, gwiazda, to już zobowiązuje do czegoś. Nagle pogarda wobec RM'ówek... no i te "Zasady", proszenie o możliwość wykorzystania urywków twoich filmików, w których używasz czyichś treści, bez proszenia zgody autora treści, które w filmikach wykorzystujesz? No chyba, że prosisz każdego twórcę gry, którą pokazujesz... Jazz dobrze Was jutuberów gejmerów podsumował.

Yoro, z humorkiem jak zwykle :lol:
Plus za to, że filmik można odbierać na różne sposoby. Parodia zarówno jednej jak i drugiej strony, podejście z dystansem dobrze podsumowujące cały ten wstęp do gry, jak i filmik entera. Albo podejście takie, że szukamy dramy, oj bo szpila może mocno zaboleć jak widać, szczególnie takie osoby, które nie mają dystansu do tego co robią. Moim zdaniem zrobiłeś to w taki sposób dość wyważony z wyczuciem, nie jest to jakaś chamska parodia, więc nie wiem czemu się enter ciska. Pirat też mógłby zacząć się burzyć w sumie na ten filmik.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Yoroiookami »

Szczęśliwego Nowego Roku.
Ta Sierotka RM jest o ciekawym projekcie Borsuka. :>
https://www.youtube.com/watch?v=2BB0mUZNgtI (+18)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Kryzz333 »

Fajny odcinek, tutaj wyjątkowo sama gra rozwala bardziej niż montaż, ale jak zwykle się postarałeś :lol: Może nawet zagram w to cudo aby wzglębić mroczny umysł Borsuka (ale recki się nie podejmuję!).
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Kleo »

Mhm, istotnie ciekawy projekt, dobrze, że Pan Wilk pograł, to ja już nie muszę. :D
Taki mały paradoks - żeby obejrzeć tę Sierotkę, musiałam się włamać na konto YT, hm..., pewnego nieletniego. :)
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Deathwing »

Nawet oglądanie nagrania z tej gry jest żenujące, gratuluję mocnych nerwów xd
Tak z innej beczki, przy okazji nowego filmiku przeglądałem sobie poprzednie odcinki Sierotki, w tym ten ze starej wersji OzE. Dopiero teraz zorientowałem się, że to Yoro jako pierwszy wyśmiewał ściany tekstu w RMówce i przewijał dialogi, a Enter potem wziął z tego przykład przy nagrywaniu Podziemi. Tyle że jeden robił to ironicznie, a drugi nie, i w tym też cały dowcip :D
turn up the silence
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Kryzz333 »

To nie do końca tak było, Deathwing, bo w oryginalnym OzE był taki system, że ściana tekstu sama się przewijała i niewielu nadążało ją wgl. czytać xD Aż żal więcej o tym pisać.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Yoroiookami »

Kryzz333 pisze:Fajny odcinek, tutaj wyjątkowo sama gra rozwala bardziej niż montaż, ale jak zwykle się postarałeś :lol: Może nawet zagram w to cudo aby wzglębić mroczny umysł Borsuka (ale recki się nie podejmuję!).
Na pewno cię zaskoczy niektórymi... rozwiązaniami. :lol:
Życzę miłej zabawy i silnej psychiki.
Kleo pisze:Mhm, istotnie ciekawy projekt, dobrze, że Pan Wilk pograł, to ja już nie muszę. :D
Taki mały paradoks - żeby obejrzeć tę Sierotkę, musiałam się włamać na konto YT, hm..., pewnego nieletniego. :)
Nie ma za co, Kleło. :>
Następnym razem się zamienimy, żeby było sprawiedliwie. <3
Deathwing pisze:Nawet oglądanie nagrania z tej gry jest żenujące, gratuluję mocnych nerwów xd
Tak z innej beczki, przy okazji nowego filmiku przeglądałem sobie poprzednie odcinki Sierotki, w tym ten ze starej wersji OzE. Dopiero teraz zorientowałem się, że to Yoro jako pierwszy wyśmiewał ściany tekstu w RMówce i przewijał dialogi, a Enter potem wziął z tego przykład przy nagrywaniu Podziemi. Tyle że jeden robił to ironicznie, a drugi nie, i w tym też cały dowcip :D
To prawda, że wyśmiewałem. Książki zresztą też mi się nie spodobały, mimo że we własnej grze też je chciałem mieć. Kleo mi to (słusznie) wytknęła. W pierwszym przypadku chodzi bardziej o uczciwość w stosunku do gry, a w drugim chyba bardziej o wykonanie. :>
No i jeżeli sobie porównasz intra tych dwóch gier, jestem pewien że zauważysz różnicę. Tyle że ta nowa Edoria jest już znacznie lepsza. Czego zresztą gratuluję Kryzzowi. <3

Następna Sierotka RM za dwa tygodnie, może miesiąc. Zbieram materiały. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Jazzwhisky »

To:
Deathwing pisze:Nawet oglądanie nagrania z tej gry jest żenujące, gratuluję mocnych nerwów xd
I to:
Kryzz333 pisze:w oryginalnym OzE był taki system, że ściana tekstu sama się przewijała i niewielu nadążało ją wgl. czytać xD
:)

Czekam na jakieś szpile wobec gier, których deptanie nie boli. :v
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Yoroiookami »

Gdyby ktoś przegapił - nowa Sierotka po dłuższej przerwie. <3
https://www.youtube.com/watch?v=yD4AxGuA3bU
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Yoroiookami »

Czekam na kontynuację przygód Shina, Airi, Mizuo i tej wrednej dziewuchy Yuki. <3
https://www.youtube.com/watch?v=3oWWRcLyYC4
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera

Post autor: Yoroiookami »

Zapraszam na odcinek Sierotki podsumowujący Konrad Championship. :>
https://www.youtube.com/watch?v=ANmqlJzQMRk
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ