Gospoda - nasz serwer na Discord

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Kitabake »

Według mojej estaminacji discord wyprze chat irc-owy w około tydzień. I wcale nie jestem przeciwnikiem irc-a - po prostu tak będzie.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: PInroz »

To uczucie że wszyscy szaleją na punkcie discorda, a ty nie możesz z niego korzystać, bo internet odmawia ci posłuszeństwa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Dragon Kamillo »

To wejdź na twierdzowy irc, tego ci chyba internet nie odmówi...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Jazzwhisky »

Rekkimaru pisze:Oczywiście, że nie ma sensu bawić się w discordy gdy istnieje kanał Twierdzy. I zamiast robić taką śmieszną akcję, wypadałoby zachęcić ludzi by pisali na czacie tam.
Trochę mnie poirytowało, że po tylu latach istnienia owego czata wypisuje się nagle, że takiego czata nie ma.
A, że mały ruch? Cóż, zwolennicy akcji z discordem mogą przecież po prostu wejść na Twierdzowy czat i już będzie ruch.
Dziwi mnie to bo przecież Gospoda zawsze była przeciwna rozdrabnianiu się na różne strony, podstrony, portale fora. A tymczasem ostatnio tego rozdrabniania jest coraz więcej, zwłaszcza z kolejnymi kanałami YouTube, które wyrastają jak grzyby po deszczu.
Ja raczej podziękuję. Wystarczy mi prosty, kameralny czacik. Dalej zaglądają tam osoby z którymi można fajnie pogadać.
Z perspektywy kilkunastu dni, no stety lub niestety - różnica przede wszystkim w tym, że Discord technologicznie bije to, co może zaoferować irc, na głowę. Jest chat głosowy, jest full historia dyskusji, są funkcje komunikatora (a to ściąga na kanał osoby, które i tak z niego korzystają), dyskusja na wielu kanałach równolegle, mnóstwo ustawień/personalizacja, ładne linki, obrazki, etc. etc. Do tego wszystko jest stabilne, trudno nawet o porównania na tym polu, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Dalej, muszę też zwrócić uwagę, że jak forum istnieje - przerabialiśmy przynajmniej z dziesięć podobnych inicjatyw - i nie przypominam sobie by jakakolwiek od czasu śmierci oryginalnego #rpgmaker przyciągnęła tyle osób, co nie tylko cieszy, ale i powinno dać do myślenia. Co do dygresji z kanałami na YT itp. autorskich pomysłów - trochę zbiło mnie to z tropu - bo zasadniczo na TA/GRMA staraliśmy się je wspierać od naszego pierwszego tygodnia istnienia, stąd zresztą liczne wymiany buttonów, linki, sajty w domenie .tsukuru.pl, a ostatnio cały dział na forum poświęcony tego typu aktywnościom.

Sumując, ewidentnie inicjatywa ma na razie głównie pozytywne strony, sporo osób się aktywowało, trwa fajna wymiana informacji i pomysłów. Nie wiem jak będzie dalej, ale niewątpliwie jest w tym coś, czego od bardzo dawna nie udało się wywołać innymi drogami, prawdopodobnie to przede wszystkim kwestia nieporównywalnej wręcz przystępności. A w kontekście twierdzowego kanału - oczywiście byłoby fajnie, gdyby wszyscy spotykali się w jednym miejscu i rzeczywiście raczej nigdy nie poparłbym tworzenia czegoś zupełnie równoległego, chyba, że oferowałoby coś sporo więcej, a moim zdaniem - tak dokładnie jest w tym przypadku. Ujmując to nawet brutalniej - nie widzę powodu dla którego jeszcze kiedykolwiek miałbym wybrać irca, a na miejscu redakcji Twierdzy (kanał TA, formalnie też istniejący, od dawna stoi nieaktywny) uderzyłbym do właściciela serwera/kanałów i zasugerował jakąś formę kooperacji. No chyba, że to po prostu kwestia nazw i osób, zarządzania, no ale jesteśmy już chyba na takim etapie, że można się porozumieć także w tej kwestii.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Adrap »

Rekkimaru pisze:Oczywiście, że nie ma sensu bawić się w discordy gdy istnieje kanał Twierdzy. I zamiast robić taką śmieszną akcję, wypadałoby zachęcić ludzi by pisali na czacie tam.
Trochę mnie poirytowało, że po tylu latach istnienia owego czata wypisuje się nagle, że takiego czata nie ma.
A, że mały ruch? Cóż, zwolennicy akcji z discordem mogą przecież po prostu wejść na Twierdzowy czat i już będzie ruch.
I na odwrót. I raczej, że na odwrót. Jeśli chodzi o mobilność (przede wszystkim) i możliwości (to też) to nie widzę ani jednego powodu dla którego miałbym wejść na irc. Dodajmy jeszcze teraz aktywność, to naprawdę. Wbijałem kilka razy na chat, ale przewijały się 3 te same osoby. Za każdym razem. Naprawdę, wypróbujcie, to nic nie boli, a jestem pewny, że na pewno się spodoba jeśli nie chodzi wam o komunikację (która jest o niebo lepsza, przejrzystsza i hmm nowocześniejsza od ircowej). Więc jest sens się bawić, szczególnie że już zbieramy plony w postaci nowych użytkowników RMa. A zachęcać do Twierdzowego irca, zachęcali i posiedziałem z tydzień. Do Discorda nikt Mnie nie musiał zachęcać, ba nawet od razu założyłem dwa własne kanały, dla siebie i kumpli. To działa! Spróbujcie. Nic Wam się złego nie stanie, jak się wyjdzie poza strefę komfortu. O ile to tak w ogóle można nazwać
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Preki »

Nie kupuję tego niestety, gdyż zwyczajnie brzmi to jak przerost formy nad treścią - tak bardzo niepożądany przecież w grach z RM, jak i grach w ogóle. Wręcz powiem, że to jest nowoczesne... jak wiecie kto i co.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie będę ściągał programu, żeby się przekonać że np nie pasuje mi towarzystwo itp. Czy da się na to coś wejść za pomocą normalnej przeglądarki internetowej bez dociągania jakiś wtyczek (dobra niech będzie że flasha i jave przepuszczę) np przez firefoxa albo operę. Wtedy mógłbym wejść i zobaczyć czy jest fajnie inaczej nie ma mowy. Nie będę zawalał komputera kolejnym programem żeby się okazało że jest nie fajnie/za miesiąc nikt o tym nie będzie pamiętał - jak o wielu ircach.

A wracając do irca - on daje taką możliwość, mogę na niego wejść nie angażując się w nic i sprawdzić czy mi odpowiada, bez żadnych konsekwencji: http://pirc.pl/bramka_iframe/rpgmaker Czy "wyższość" nowej formy komunikacji zakłada taką możliwość, bo jak nie to mi to zwisa. I jakoś nie widzę tej wyższości, a argumenty typu "bo są obrazki i kolorowe linki" do mnie zupełnie nie trafiają, skoro nie mogę tego spokojnie i bez większego wysiłku sprawdzić sam. Po za tym te bajery tylko są, z tego co wypisałeś nie korzystałbym z niczego raczej. A zapisywanie rozmów do pliku (choć czasem przydatne) mija się trochę z tym czym jest czatowanie - czyli "rozmowa" za pomocą internetu. A czy jak gadają sobie żule pod sklepem - czy to się gdzieś zapisuje - NIE. Nie rozumiem kompletnie tego, zresztą po co te wszystkie zapisy rozmowy na czacie są - jak potem się raczej do tego nie wraca (dobra są małe wyjątki, ale te zawsze można zapisać manualnie na bieżąco), taka trochę strata czasu - lepiej poczytać książkę.

Tyle.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Kitabake »

Dragon Kamillo pisze:Nie będę ściągał programu
Możesz wejść na Discorda w przeglądarce bez ściągania progamu.
edit: Jeden minusik, który może odstraszyć. Trzeba założyć konto. Bez programu można korzystać z 100% funkcji Discorda.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Jazzwhisky »

Dragon Kamillo pisze:Nie będę ściągał programu, żeby się przekonać że np nie pasuje mi towarzystwo itp. Czy da się na to coś wejść za pomocą normalnej przeglądarki internetowej bez dociągania jakiś wtyczek (dobra niech będzie że flasha i jave przepuszczę) np przez firefoxa albo operę. Wtedy mógłbym wejść i zobaczyć czy jest fajnie inaczej nie ma mowy. Nie będę zawalał komputera kolejnym programem żeby się okazało że jest nie fajnie/za miesiąc nikt o tym nie będzie pamiętał - jak o wielu ircach.
Oczywiście, że się da, przesiedziałem tak na początku pół dnia, potem natychmiast sięgnąłem po klienta, ale w razie czego - wystarczy kliknąć w link.

Co do reszty, dokładnie to samo, tylko stabilniej, discordowe kanały BARDZO przypominają irca, także klimatem - i pisze Ci to gość, który pamięta jak wyglądały te rzeczy prawie 20 lat temu. Poza tym nie ma potrzeby byś korzystał z opcji, ustawień, tagów, priv, czytał historię (to nie są pliki, po prostu przewijasz wstecz lub wyszukujesz) itd. itp. - tak jak nikt nie zmusza Cię do używania na ircu polskich znaków, botów czy nadawania uprawnień moderacyjnych. Można bez. :)

Anyway, jeśli się przełamiecie to na pewno będziecie mile widziani, jak na razie działa to aż niepokojąco modelowo.

Edit: nie trzeba nic rejestrować, wystarczy kliknąć w "pomiń" ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Adrap »

Preki pisze:Nie kupuję tego niestety, gdyż zwyczajnie brzmi to jak przerost formy nad treścią - tak bardzo niepożądany przecież w grach z RM, jak i grach w ogóle. Wręcz powiem, że to jest nowoczesne... jak wiecie kto i co.
Que? Co brzmi jak przerost formy nad treścią? Gadanie na Czacie? Z tym, że ma więcej możliwości. Więc co nie będzie przerostem formy nad treścią? Czat, w którym możemy popisać, ale nie dający więcej możliwości (nie mówię tu o Twierdzy)? A w grach z RMa pożądany jest fun z tworzenia głównie, nieważne z czego przerostem. Hm, mam pytanie. Wbiłeś tam? Bo takie przyrównywanie tego do wiemy czego jest skandalicznie nie na miejscu i nawet wręcz frustrujące. Nawet jeśli żartem
@Dół
O logowaniu było już mówione wyżej ;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 00:59 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Dragon Kamillo »

Widzę że nie da się wejść bez zrobienia konta - na irca się da.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie, czy nie? Mógłbym podać fałszywego maila, ale pewnie trzeba potwierdzać, czy może nie?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Noruj »

DK, Ty jesteś po prostu taką marudą, że masakra. Weź załóż jakiegoś maila w 3 minuty, jak masz taki problem i już. Musisz wszystko tak utrudniać? jeezz...

Po prostu sprawdźcie Discorda, nic wam się nie stanie, naprawdę. Zdecydujecie sobie potem, czy zostajecie. Ja sam zrobiłem to z nudów i natychmiast zainstalowałem mobilnego klienta - wszystko śmiga aż miło, na czacie jest już ponad 20 osób - a na makerowanie to właśnie działa mega pozytywnie, bo wiele osób przyznało, że czuje się zainspirowani rozmowami i sięgają po program częściej.
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: PInroz »

Niech pamięta każdy: Jak ktoś wejdzie na Discorda, to nie pamięta by ofiarować Kitabakowi KABACZKA pod postami. Ta ofiara sprawi że wszyscy będą SZCZĘŚLIWI :mrgreen: :lol: :wink: 8)
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Usunięty »

Napiszę coś, aby nikt nie musiał pytać o co chodzi.
Przed chwilką nastąpiła awaria serwerów discordowych. Mi osobiście poszły wszystkie na których byłem oraz prywatne wiadomości przestały działać.
Każdy tak ma. Mam nadzieje że to zostanie naprawione przez programistów.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gospoda - nasz serwer na Discord

Post autor: Noruj »

Mi osobiście poszły wszystkie na których byłem oraz prywatne wiadomości przestały działać.
Każdy tak ma.
Totalnie każdy. Mi wszystko działa xD
Obrazek
ODPOWIEDZ