RPG Maker News Polska

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Dragon Kamillo »

W nocy nawet z ciekawości zajrzałem do linku z pierwszego posta, jednak po za zmuszaniem mnie przez ową platformę do zrobienia rzeczy której nie chce (założenia jakiegoś konta), ilością osób które "lubią" RMNP i linkiem do forum nic nie zobaczyłem, nie mogłem zrobić.
Zresztą łapajcie obrazek:
Obrazek

I uprzedzam pytania: te linki "strona główna" "posty" itp nie działały.

Więc jak mnie tam nie chcą to chyba nie mam po co się ryć... Może to i lepiej.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Jazzwhisky »

Przedziwne, u mnie w trybie prywatnym nawet ładnie działa. ale powtarzam, w razie czego możesz założyć konto na dane w stylu "DK". Ofkoz tak jak pisałem, profil jest kierowany raczej do userów, którzy podchodzą do tematyki lżej, casualowo, są początkujący, może nawet bardziej interesują ich gry niż zabawa w samym RM. Dla tych bardziej hard użytkowników Makera numerem jeden zdecydowanie pozostają sajty i forum.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Dragon Kamillo »

Ofkoz tak jak pisałem, profil jest kierowany raczej do userów, którzy podchodzą do tematyki lżej, casualowo, są początkujący, może nawet bardziej interesują ich gry niż zabawa w samym RM.
Musiałem albo to przeoczyć, albo nie wiem co, ale nigdzie się nie natknąłem na tę informacje.

Za to w pierwszym poście przeczytałem to co z grubsza zinterpretowałem jako "odsunięcie" się od TA, choćby że zabrzmiało (jest tak?) jak przeniesienie tamtorocznej aktywności z newsami z ogólnodostępnej platformy do jakieś innej, która na pierwszy rzut oka przypomina jakąś sektę (weź się zapisz bo nic nie zobaczysz...)

Do tego nadzieja rozwoju zabrzmiała jak całkowita rezygnacja z pozostałych sajtów (a może nawet i forum) i skupieniu się na jednej do której dostęp nie jest za ciekawy.

Boję się po prostu tego o czym pisze preki, żeby z dodatku nie zrobiło się coś głównego...

A dostęp mimo wszystko chciałbym jakiś mieć, by raz na tydzień sprawdzić czy jest coś ciekawego, o czym pewnie nikomu się nie będzie chciało informować gdzie indziej. Ach jak ja nie lubię czegoś takiego...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Jazzwhisky »

Rozumiem obawy, ale chciałbym też zostać zrozumiany. Odsunięcie się od newsów na TA jest faktem od lat, to, że sam próbowałem to ciągnąć od czasu do czasu traktowałbym wyłącznie jako bonus po rozejściu się redakcji w latach 2009-2010. Mimo licznych, drobnych update'ów technicznych dodawanie tam treści to od dawna była mordęga, niespecjalnie motywujące było też poczucie małego zasięgu (feedback ciągle od tych samych kilku osób) jeśli chodzi o newsy, a prowadzenie tego w pojedynkę kolejny rok było zwyczajnie meczące. Nie było też absolutnie szans na powrót do newsów w starym stylu, tę decyzję podjąłem już dawno. Więcej, zasadniczo już kilka lat temu nosiłem się (i pisałem niektórym) z zamiarem podmiany strony głównej na jakiś powitalo-informacyjny tekst i zamiany sajtu na archiwum w pełnym tego słowa znaczeniu, jednak jakoś nigdy nie miałem do tego serca.

Tymczasem, newsy na Fb to dosyć spontaniczna akcja, kwestia ogromnej wygody i oszczędności czasu, na oko trzeba poświęcać im z 10 razy mniej czasu niż publikacjom na TA, plus jesteśmy w stanie udostępniać rzeczy na bieżąco, z dnia na dzień, mając gotowy system, bez potrzeby specjalnej nauki, bugów itp. itd. Co ważne, na Fb pojawia się sporo rzeczy, do których nijak nie można dotrzeć w inny sposób, nawet Google mają problem z wyłapaniem treści. Zasięg to kolejny temat, tak jak masz ludzi tutaj, którzy wolą sajty i fora, tak tam jest spora grupa userów, którzy korzystają z innych form pozyskiwania treści. Po tygodniu mamy już wyświetlenia (unikalne) postów na poziomie setki, ewidentnie na Fb jest życie, ale czy zrobi się z tego coś głównego? Trudno powiedzieć w jakim wymiarze, możliwe, że kiedyś będzie tam więcej życia, więcej aktywnych ludzi, komentarze, nawiązywanie pierwszych kontaktów i luz. Ale twardy content, dyskusje techniczne, downloady i ostry klimat RM na pewno pozostają tutaj.

Zdaję sobie sprawę z tego, że dostęp do Fb jest utrudniony, no ale tego kosztu dla dotychczas zaangażowanych, a nieobecnych tam, raczej nie przeskoczymy. Chcę tylko wyraźnie zaznaczyć, że pojawiamy się na Fb, nie żeby coś przerzucać, tylko dlatego, że jest tam już tak dużo ludzi, informacji, treści, że wkraczanie w ten kocioł to dosyć naturalny krok jeśli chcemy myśleć o próbach promocji RM. Uciekanie od Facebooka jest dziś mniej więcej tym, czym uciekanie od Google przy poszukiwaniu treści, czy nam się to podoba, czy nie.
I na koniec, jeszcze raz dla jasności - nie wiem jak rozwinie się nasza facebookowa akcja, ale nie mam najmniejszych planów tworzenia na Fb żadnych grup dyskusyjnych, baz gierc, wydarzeń tylko tam czy coś. Pod tym względem jestem 100% za tym, co mamy tutaj, a serwis ma nam niewiele do zaoferowania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ