RPG Maker News Polska

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Adrap »

Preki pisze:
INRE pisze:Fajnie by było mieć coś takiego też na YT, w dalszej perspektywie. Kanał o polskiej scenie rm z recenzjami, analizami, topkami, przeglądami, historią sceny czy coś.
Wideo-katalog TA? Jak dla mnie super - krótkie (do 10 minut) nagrania z gier, w opisie wszelkie informacje i link do pobrania. Coś podobnego prowadzą chłopaki z RMNetu (nazywa się to RMN Catalogue), choć nie ma tam dużego ruchu. Pod filmikami pustka w komentarzach i dość mało wyświetleń.
W zasadzie takie coś się powoli tworzy na kanale Vlada to bym kierował wasze pomysły i aktywność właśnie tam.
https://www.youtube.com/watch?v=h_aLjjDpP6A
Na przykład takie coś
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Kitabake »

Nie zapomnijcie o nowościach z Twierdzy i Gońca, gdy się pojawią. By do nich też linka dać :wink:

edit:
W zasadzie takie coś się powoli tworzy na kanale Vlada to bym kierował wasze pomysły i aktywność właśnie tam.
EnterVPl też ma zadatki na tego typu klasyfikacje. Ostatnio niczym wytrawny nekromanta pobudził do życia mój stary projekt, po tym jak go uaktualniłem i zmusił mnie do wydania kolejnego update-u, gdyż zobaczyłem jak tragicznie gra się w moją grę. 8)
58 pozycji, trochę tego jest: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... PjSoD1h0Gz
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Jazzwhisky »

Jasne, nie chciałbym pomijać czegokolwiek, kogokolwiek. Jak najbardziej celem jest też ścisła współpraca z osobami, które publikują content (YT, Fb, blogi...) regularnie, to im należą się największe podziękowania. Jak tylko macie coś do podesłania - zarzucajcie!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: INRE »

Wideo-katalog TA? Jak dla mnie super - krótkie (do 10 minut) nagrania z gier, w opisie wszelkie informacje i link do pobrania. Coś podobnego prowadzą chłopaki z RMNetu (nazywa się to RMN Catalogue), choć nie ma tam dużego ruchu. Pod filmikami pustka w komentarzach i dość mało wyświetleń.
W zasadzie takie coś się powoli tworzy na kanale Vlada to bym kierował wasze pomysły i aktywność właśnie tam.
EnterVPl też ma zadatki na tego typu klasyfikacje.
No nie do końca. Tego typu filmy u Vlada czy u Entera to jakiś maleńki procent wśród gameplayów, streamów itp. Mi brakuje tego co napisałem, i o czym napisał Preki. Proporcje powinny być odwrotne jak dla mnie. Ale ja wiem, że łatwo się rzuca pomysły, a zrobić samemu już trudniej, więc nie mam też pretensji o to - tylko delikatnie sugeruję, zachęcam osoby, które mają ku temu predyspozycje. Sam próbuję się do tego zebrać od jakiegoś czasu, ale ciężko mi to idzie, nie jestem na tle wyszczekany i odważny żeby gadać do kamerki czy mikrofonu - brak umiejętności, doświadczenia. Dlatego też nie czepiam się chłopaków, fajnie że cokolwiek się pojawia.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Dragon Kamillo »

Wideo-katalog TA? Jak dla mnie super - krótkie (do 10 minut) nagrania z gier, w opisie wszelkie informacje i link do pobrania. Coś podobnego prowadzą chłopaki z RMNetu (nazywa się to RMN Catalogue), choć nie ma tam dużego ruchu. Pod filmikami pustka w komentarzach i dość mało wyświetleń.
A ja to widzę tak. Krótkie nagrania (około 10 minut film) z przedstawieniem gry BEZ ŻADNEGO gadania, po prostu sama gra dla pokazania jak ona wygląda i tyle, takie uzupełnienie do zrzutów na TA. Takie coś mógłby nagrać każdy, bo nagrania i tak były by takie same, problemem mogłoby być tylko wrzucanie tego na youtuba - ktoś musiałby się zająć takim specjalnym kanałem i zbierać od innych filmiki. Potem to by się podlinkowało na TA i by było. Przy okazji w ten sposób stworzyłby się system komentarzy pod każdą grą automatycznie, bo po prostu takie byłyby na youtubie...

https://www.youtube.com/watch?v=LmfNGmv8eOw - przykład, coś takiego - tylko można by się obejść bez cięć, ale forma dokładnie taka jak w tym filmie.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Kitabake »

Dragon Kamillo pisze:
Krótkie nagrania (około 10 minut film) z przedstawieniem gry BEZ ŻADNEGO gadania, po prostu sama gra dla pokazania jak ona wygląda i tyle, takie uzupełnienie do zrzutów na TA. Potem to by się podlinkowało na TA i by było. Przy okazji w ten sposób stworzyłby się system komentarzy pod każdą grą automatycznie, bo po prostu takie byłyby na youtubie...
Taka forma nawet bardziej mi się podoba, niż z komentarzem. Zupełnie bezosobowo - w centrum gra.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Jazzwhisky »

Świetny pomysł, do wrzucenia/podlinkowania wszędzie, na TA, na Twierdzę, na Gońca, na forum, na Fb, (uff!) tak żeby mógł trafić na to (i zapętlić się ;)) każdy. Tylko potrzebny jest team kilku osób z czasem i ochotą, które mogłyby dla tego celu założyć wspólny kanał na YT. Jeden filmik na tydzień od każdej z trzech osób i w ciągu roku mamy gameplaye z większości gierc na polskich stronach o RM. Zapytam jeszcze kvaszka, On nagrywa gameplaye bez komentarza, chociaż głównie z gierc na PSX.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Kitabake »

Spróbuje coś nagrać ale nic nie obiecuję ;p
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Dragon Kamillo »

Ja chętnie coś nagram, przy okazji może odkryje jakieś fajne gry których nie znałem.
Jakby co gry z RM95 (te co są, nie jest ich dużo) zaklepuje wszystkie - nagram je tak by nie brakowało im kolorów, tak jak powinny wyglądać poprawnie w 256 kolorach.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Adrap »

Podejmuję się. Zostaje tylko zastanowić jak to ma wyglądać. Ale to wyjdzie w komentarzach na YT, albo w stosownym temacie ;)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Usunięty

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Usunięty »

Ja od dwóch tygodni zastanawiam się nad nagraniem przeglądu zapowiedzi. Nie czuję do tego żeby jakieś topki robić.
Jak coś to głównie zastanawiam się nad tym jaką formę obrać i jak do tego się przygotować (oraz rozplanować).

Tak szczerzę, to jeśli każdy chciałby coś nagrać i coś zaklepać to proponowałbym zrobić jakąś listę, kto się czym zajmuje, żeby nie było tak, że 2 lub 3 osoby nagrają idealnie to samo o tym samym.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Jazzwhisky »

Moja rada - dogadajcie się jakoś co do formy, zarówno filmików (ile minut, czy od startu, co z intrami gierc itp. itd.) jak i publikacji (opis, nazewnictwo, to nie musi być jeden kanał, ale byłoby fajnie), żeby to miało taki konkretny, jednolity format, bez chaosu. Ew. możecie na razie nagrywać, a potem wrzuci się to gdzieś, jak już ustalicie sobie gdzie. Na pewno w teamie powinno to iść sprawniej i raźniej, dlatego wyraźnie zachęcam do współdziałania. No i przynajmniej jedna osoba powinna wziąć na siebie organizację od strony technicznej, tak żeby było wiadomo do kogo uderzać gdyby ktoś chciał się podłączyć, zapytać, coś podesłać.

No i ofkoz czekam na pierwsze efekty. :)

Ah, fajna lista gierc jest tutaj - http://goniecrm.pl/rankingrm.html, pokazuje przy okazji które tytuły są dostępne na wielu sajtach (i mają wysokie oceny), uderzałbym w takie pozycje na początku.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Usunięty

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Usunięty »

Jazzwhisky pisze:No i przynajmniej jedna osoba powinna wziąć na siebie organizację od strony technicznej, tak żeby było wiadomo do kogo uderzać gdyby ktoś chciał się podłączyć, zapytać, coś podesłać.
Choć nie całkiem chętnie to jednak się zgłaszam do podjęcia prowadzenia organizacji od strony technicznej. Mam już roczne doświadczenie filtrowania tego co przyjmować, a czego nie (jestem moderatorem forum letsplej.pl). Prowadzę własny kanał i jestem w miarę na bieżąco z tym co się dzieje na youtube (piąty czy szósty rok stażu z YT). Z tego co pamiętam, to można na youtube utworzyć menagerów kanału (osoby, które mogą dodawać filmy, a nie są twórcami kanału) - to ułatwiłoby życie.
Jeśli nikt niema nic przeciwko temu to założyłbym osobny temat i tam wszystko wyjaśniłbym. Od razu mówię, że raczej moich filmów z mojego kanału (entera) nie będę tam promował, bo to nie ma sensu. Mój kanał zaczął żyć własnym życiem xd.

(Tutaj proszę o błogosławieństwo)
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: INRE »

Choć nie całkiem chętnie to jednak się zgłaszam do podjęcia prowadzenia organizacji od strony technicznej.
Dlaczego nie całkiem? Tu potrzeba bardzo chętnych ludzi :wink:
Fajnie by było jakby te osoby, które już zaczęły swoją działalność rm na YT tutaj pomogły (Vlad, Yoroiookami - co Wy na to?)
No to mamy już Adrapnikram, Dragon Kamillo, Kitabake, Enter. :-D
Ja bym sam coś chętnie nagrał, ale faktycznie trzeba będzie ustalić jak ma to wszystko wyglądać.
Jeśli nikt niema nic przeciwko temu to założyłbym osobny temat i tam wszystko wyjaśniłbym.
No trzeba założyć nowy temat. I obgadać to jaką formę przyjmujemy, kto, co, jak, kiedy chciałby nagrać
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker News Polska

Post autor: Kitabake »

Gameplay, bez kamery, bez mikrofonu, bez napisów. Równe 10 minut, bez własnego intra jak np. ja stosuję przy moich filmikach.
Te 10 minut to nie będą "pierwsze wrażenia", tylko najpierw się zagra te 30 min. Ogarnie się co i jak. Wtedy można nagrać prawdziwe 10 min.

Pokazać, czy da się gadać z losowymi npc-ami? Czy mają 1 stronę rozmów, czy więcej?
Czy w grze są jakieś znajdźki. Bez pośpieszania rozgrywki. Jak walki są nudne, to są i trzeba to pokazać.
Żadnych dodanych efektów specjalnych.
Jak jest walka co 3 krok, to przykro mi ;( - life is brutal (self reference).
Dokładnie jak na tym filmiku, co Dragon wrzucił. To jest idealna forma jak dla mnie. Jakieś jeszcze zasady potrzebujemy?
EDIT: jakby gra miała jakiś nudny długi system do wyjaśnienia, to tylko zahaczyć o niego i nie marnować 5 min w nim.

ps:W odniesieniu do dyskusji na discordzie na temat reklamowania się na fajsie - tutaj reklama, która do mnie dotarła:
Obrazek
Jakoś działa ;)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
ODPOWIEDZ