RPG Maker Polska (kanał YT)

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Amelanduil »

EnterVPL pisze:Nie ma sensu nagrywać w 720p, bo tylko waga się zwiększa - jakość będzie ta sama jeśli chodzi o makery.
Ja rozmazanych filmików w 480p oglądać nie mam zamiaru. Poza tym, jaka to jest różnica? 200MB na dysku? No rzeczywiście, straszne.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Dragon Kamillo »

Tylko jak zamierzasz 480 zamienić na 720?

Przecież 720/480=1,5 - czyli nie 2, nie 3 i nie całkowita wartość. Więc rozciągając film do 720 już go popsujesz, bo go rozmażesz, a to jest ble. Jak już to trzeba nagrywać w 960, bo to jest dokładnie 480 razy 2, a jak tak się nie da to trzeba znaleźć sposób by się dało (1080 z czernią na dole i u góry?).

W 720 spokojnie dasz radę makery 2k/3 bo to jest 240*3=720, więc tu bez problemu - trzeba tylko albo ogarnąć jakieś powiększanie bez flirtów filmu, albo nie wiem co. Okazuje się że tylko oficjalny 2k3 (1 gra PL, ta od FEARa) może wyświetlić grę w oknie 720p i umożliwić łatwe nagranie.

A najmniejsze okienko w youtubie nie jest czasem 480p? Nie da się przesłać filmu 480p tak by chociaż w tym domyślnym okienku wyświetlało się ładnie. Jak wiecie są 3 tryby - małe okno, duże okno i pełny ekran. Jakby zapewnić ładny obraz w małym oknie to już będzie dobrze, zresztą nie oszukujmy się i tak gry z RM na pełnym ekranie to rzygi...
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Kitabake »

720p, 60 klatek, 9000 bitrate i chodzi mi płynnie. Są 2 czarne pasy na bokach ale wygląda schludnie. Tak chyba będę to nagrywał. Jakość seems legit.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Myślę, że chyba i tak większość filmów będzie odpalana w okienkach, zwłaszcza jak to ma być na TA.
Ok, bo się też jakoś rozpędziłem: minimalna rozdzielczość filmu to 640x480, a przy vx'ach to trzeba się jakoś dogadać -> niektóre gry na tych silnikach są przerobione, żeby były w 640x480. Wiem, że wcześniej napisałem że HD nie ma sensu, ale cóż. Jak ktoś nagra to nie powinno już się tak ganić.
To myślę, że granica 25-60 będzie rozsądna.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Dragon Kamillo »

Lekki rozmazanie występuje jednak jest ono zauważalne im większy mamy ekran, w najmniejszym youtubowym wygląda całkiem OK. Taka jakość może zostać, bo chyba i tak youtube nam trochę zawsze namiesza więc nie ma co się spinać żeby przygotowywać ostre bez skaz filmy ważące bardzo dużo jak potem youtube i tak je skompresuje i rozwali.

Mi taka jakość w kompromisie pasuje, jak innym?
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Mi również pasuje.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Jazzwhisky »

Trochę mam ochotę ponarzekać, bo chciałoby się, żeby wszystko było pięknie ostre, ale niewątpliwie to już daleko posunięty kompromis w tym kierunku, no i w razie gdyby ktoś mógł i chciał (rozmiary pliku!) wrzucać w lepszej jakości to po prostu to zrobi. :)

Jest OK!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Kitabake »

Oglądam to na monitorze 1080p w tej chwili i wygląda dla mnie okej. No ale nie ukrywam, że mogę być nie czuły na grafikę ;p
W każdym razie w takiej jakości jakbym oglądał, to by mi nie przeszkadzało :-)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Ok. To teraz tak oficjalniej:
Min. rozdzielczość zwiększamy na 720p. Kto za i kto przeciw?

Od razu napiszę, że jestem za, bo zrobiłem test i to HD jednak lepiej działa i potwierdzam to co Amelek mówił o rozmyciach (w przypadku 480p).
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Kitabake »

720p conajmniej, to przecież musi jakoś wyglądać :shock:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

I jeszcze kwestia nazwy kanału.
Myślę, że RM Polska (pomysł Kitabake) oddaję genezę całego przedsięwzięcia, ale jeśli ktoś ma lepszy pomysł to proszę pisać. :-)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Kitabake »

EnterVPL pisze:I jeszcze kwestia nazwy kanału.
Myślę, że RM Polska (pomysł Kitabake) oddaję genezę całego przedsięwzięcia, ale jeśli ktoś ma lepszy pomysł to proszę pisać. :-)
Zaproponowałem "RM Polska", bo myślałem o tym, by z filmików mogłyby by korzystać wszystkie polskie strony o RM. A nazwa chyba jest najbardziej neutralna jaka może być.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Kleo »

Kitabake pisze:nazwa chyba jest najbardziej neutralna jaka może być
Neutralna może i tak, ale niekoniecznie czytelna. Bo wydaje mi się, że ludzie "z zewnątrz" niekoniecznie są w stanie rozszyfrować skrót "RM". No i w tym układzie ważniejsza wydaje się Polska, co może sugerować, że to będzie jakiś kanał z modnymi ostatnio treściami boguojczyźnianymi. xD
Wobec czego, żeby uniknąć nieporozumień i ułatwić dotarcie do kanału zainteresowanym tematyką RPG Makera, a nie czymś innym, proponuję zmianę akcentów - co powiecie np. na "RPG Maker PL"?
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Kanał powstał: https://www.youtube.com/channel/UC5Vrzt ... AMFMV0nHYQ i już można zacząć na niego gromadzić filmy, a to jak je wrzucać, to już napiszę wiadomości do osób, które się zadeklarowały do nagrywania :-)
Awatar użytkownika
Stachu_Legionista69
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:51

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Stachu_Legionista69 »

Ponieważ nie chciało mi się robić mapek do gry, postanowiłem zrobić banner kanału:
http://i.imgur.com/p4yY0G9.png
Co myślicie? Uwzględniłem w nim chyba wszystkie czołowe gry ostatnich lat. no offense
Szczerze to nie mam pojęcia jak duże to powinno być, więc pobrałem banner z losowego kanału i skopiowałem wymiary.
ODPOWIEDZ