RMgryTV

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

RMgryTV

Post autor: HGS »

Czołem :)
Powstał nowy kanał na YT poświęcony różnym rzeczom związanym z naszą ukochaną sceną. Razem z Grentosem i Vladem będziemy wspólnie tworzyć w miarę możliwości materiały i dzielić się nimi z wami. Oto pierwszy odcinek z dość kontrowersyjnym tytułem, ale zachęcam do zobaczenia odcinka do końca :)
Zawieszam temat mojego kanału na tym forum. Treści te jednak pozostawiam dla was. Kanał będzie funkcjonował, nie wiem kiedy pojawią się kolejne materiały, ale to nastąpi. Miło było, ale się skończyło.
STATUS KANAŁU: Aktywny
STATUS TEMATU NA FORUM: ZAWIESZONY
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 05:38 przez HGS, łącznie zmieniany 2 razy.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: RMgryTV

Post autor: Kryzz333 »

Generalnie spoko, niewyraźnie słychać w części ogrodowej :wink:, może już lepiej jakbyś trzymał mikrofon?

Dawaj w miarę szybko nowe odcinki. Liczyłbym też na jakąś analizę (temat też mnie interesuje), bo na razie przedstawiłeś to co większość dobrze wie.

Co do stylu prowadzenia jest okej. Wstawka poza tematowa mogłaby być krótsza.
Rób dalej.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: HGS »

Póki co jestem w fazie testowania nowo zakupionego sprzętu. Planuję jakąś serię z makera i ogólnie ten kanał będzie poświęcony grom Indie. Dobrze, że zakupiłem 3 mikrofony, bo w części ogrodowej tylko jeden mikrofon dał wystarczająco dobrze radę. U mnie na północy są duże wiatry ostatnio. Liczę na dobrą pogodę w ciągu tygodnia. A co do odcinków no cóż... ten zajął mi aż 6 godzin. No, a tematyka też nie chciałem wybiegać z czymś z tyłka, bo to pierwszy odcinek. Muszę się rozkręcić. Planuję nagrywać materiały z Grentosem i Vladem. Z tego co wiem i oni będą ponosić jakieś inwestycje w sprzęt, więc pewnie podczas montażu kiedyś zrobimy taki materiał, jakbyśmy byli razem na miejscu :P

Podsuwajcie również propozycje co można by nagrać. Już zapowiadam materiał o tym, czy Maker może w jakimś stopniu konkurować z innymi silnikami :) Przewiduje również jakieś recenzje, czy nawet wywiady. Ogólnie cieszę się, że mój materiał się podoba. Spodziewałem się wielkiego hejtu, a tu proszę miła niespodzianka :) .
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: Jazzwhisky »

Tak jak już pisałem, pewnie za stronę estetyczno-techniczną trochę będziesz obrywał, bo jest niemało miejsca na poprawki, ale nawet tu, jak na pierwsze nagranie jest bardzo spoko. :)
Natomiast, co dla mnie najważniejsze, do strony merytorycznej trudno mieć jakikolwiek zarzut, a to rzadkość, zwłaszcza na start.
Ew. może powinieneś zaznaczać (tu, na discordzie, niekoniecznie w nagraniach), że jednak w dużej mierze filmy są kierowane do początkujących, nowych osób i nawet przy tym bym pozostał, na interesujące materiały dla hardcore userów RM (znacznie trudniejsze!) na pewno jeszcze przyjdzie czas i okazja.

Ogólnie fajna inicjatywa z potencjałem, a parafrazując, no tak, miła i niespodziewana. ;)

edit-dół
PInroz pisze:I jeszcze coś: żadnych lets'playów tylko wywiady, recenzje, oraz filmiki dokumentalne.
Dokładnie <3, pierwszy let's play to będzie jak wprowadzenie pizzy do knajpy z fajnym menu, "bo się sprzedaje", rzekomo. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: PInroz »

O rany TVGRY junior z RPG Makera :lol: :lol: :lol:

Najlepsza inicjatywa EVER :wink: Mam pomysł na baner tego kanału. Wyglądał by tak jak w TVGry lecz z twarzami youtuberów którzy tu wstawiają filmiki. Tylko proszę was trzymajcie sposób nagrywania filmików tak jak ten pierwszy to będzie naprawdę spoko. :-D

I jeszcze coś: żadnych lets'playów tylko wywiady, recenzje, oraz filmiki dokumentalne. Po prostu trzymajcie się takich samych schematów jak TVGry, a będzie dobrze, a i nie ograniczajcie się do kamerek. Wstawiajcie też filmy z samym komentarzem, bez wstawiania twarzyczki w filmach :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: HGS »

PInroz. Taki jest zamysł tego kanału :)
Jeśli chcesz to możesz porobić banery, nie obrażę się. Każda pomoc się przyda :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: PInroz »

HGS pisze:Jeśli chcesz to możesz porobić banery, nie obrażę się. Każda pomoc się przyda :)
Muszę tylko wiedzieć ile osób będzie wysyłało filmiki :roll: Czy tylko ty, Grentos i Vlad czy kotoś jeszcze :roll:
HGS pisze:Taki jest zamysł tego kanału :)
HGS pisze:ogólnie ten kanał będzie poświęcony grom Indie
Gry przeglądarkowe też, bo słowo Indie kojarzy mi się z grami przeglądarkowymi :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RMgryTV

Post autor: Viuu »

Sam materiał jak już mówiłem bardzo dobry, sprawia wrażenie profesjonalnego. Głos masz też całkiem spoko do tego. Jakość kamerki okropna i do poprawy w przyszłości. Przy okazji odnoszę wrażenie śmiecio-materiału w stylu tvgry, brak faktycznie treści tylko gadanie na około tematu. Mam nadzieję, że to błędne wrażenie przez to, że to taki startowy materiał.
Planuję jakąś serię z makera i ogólnie ten kanał będzie poświęcony grom Indie.
Skoro ma być poświęcony grom indie to czemu nazywa się "RMgryTV"? :I
Mam pomysł na baner tego kanału. Wyglądał by tak jak w TVGry lecz z twarzami youtuberów którzy tu wstawiają filmiki.
"Mam pomysł na baner, ukradniemy z tvgry". Designer roku!
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: PInroz »

Viuu pisze:"Mam pomysł na baner, ukradniemy z tvgry". Designer roku!
Dobra źle się wyraziłem :roll:

Zacząłem tworzyć baner... tylko tyle powiem że na pewno nie będzie ukradnięty z tvgry :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: RMgryTV

Post autor: MrAdamskyy »

Jakoś tak tytuł nie pasuje do zawartości, bo o tym czy scena umiera mówiłeś tylko niecałą minutę i nie było to nic odkrywczego, ok. 3 minuty przedstawiałeś strony a pozostały czas przeznaczyłeś na jakieś głupoty typu chwalenie się dyktandem z gimnazjum. Wiem, że jesteś tu na forum całkiem lubiany, więc ludzie będą mniej skłonni do krytykowania, ale prawda jest taka, że temat ciebie przerósł albo po prostu nie przyłożyłeś się do produkcji. Życzę powodzenia w przyszłości :-)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: HGS »

Do produkcji się przyłożyłem. Z tym lubieniem mnie, to niestety nie trafiłeś zbyt dobrze ;) . Co do tematu materiału i dobraniu tytułu jest jak najbardziej adekwatne :) Zauważ, że na YT często stosuje się kontrowersyjny tytuł, który jedynie leciutko nawiązuje do ogólnej tematyki, a nawet jest sprzeczna z tematyką odcinka. Mam nadzieję, że pozostaniesz z nami na dłużej i będziesz śledził na bieżąco postępy na kanale.

Każdy ma swój styl. Zapraszam na kanał EnterVPL gdzie znajdziemy mnóstwo materiałów o grach z polskiej sceny, albo Vlad Arges, gdzie jest podobna inicjatywa do tej którą i ja tworzę, czy również gameplaye z gier. Nikt na siłę nikogo na kanale nie trzyma :) Jest masa kontentu i ja obieram taki kierunek w jakim dobrze się czuję.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: Noruj »

Z jednej strony materiał jest całkiem ok i obejrzałem bez marudzenia, a chyba nie obejrzałem jeszcze całego odcinka Lets Play Entera bez wyłączenia w połowie :D
Z drugiej strony, temat faktycznie mógłby być potraktowany tak już kompleksowo. Inicjatywy super, ale marzy mi się, żeby ktoś to zrobił konkretnie. Co do tematu umierającej sceny można by podrzucić statystyki rpg makera z googla, przedstawić trochę zagraniczną scenę, porównywać aktywność teraz, z aktywnością wcześniej, zerknąć na ilość głosów w golden forkach, ilość premier, tekstów na gońcu - jakoś tak szerzej. No, ale jak na start to jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: Deathwing »

Widać amatorskość materiału w każdym aspekcie (zwłaszcza to wynurzenie się w 3:35 :)), no ale chyba nikt nie oczekuje turbo-profesjonalizmu. Jak na tutejsze jutubowe standardy jest okej. Treść też jak najbardziej w porządku, chociaż skierowana wyłącznie dla nieobeznanych w temacie. Jeśli faktycznie nie będziecie szli w letspleje, to chętnie obejrzę kolejne filmiki i będę śledził kanał.
turn up the silence
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: PInroz »

Kiedy kolejny filmik :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: RMgryTV

Post autor: HGS »

Już jest nagrany 8) 8) 8) Tylko muszę go teraz zmontować i odpowiednio uszykować materiał do wstawek między moją mordką :lol: :-D :-) :mrgreen:
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany