Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Adrap »

"Dwa lub trzy lata temu naszła mnie myśl, aby założyć stronę internetową. W założeniach miał to być sajt z nowinkami polskiej sceny RPG Makera. Zamierzałem go prowadzić z innymi osobami, które są nadal aktywne na scenie. Niestety (dla mnie) scenie nie był potrzebny drugi goniecrm, więc pomysł odszedł w zapomnienie. W październiku tego roku powstał ten blog, ponieważ chciałem sprawdzić co oferuje strona Blog.pl Po godzinach edytowanie pomyślałem: czemu by nie przenieść mojej strony o moich projektach właśnie tu? Tak zrobiłem. Niedługo potem – na przełomie listopada i grudnia przypomniałem sobie o pomyśle prowadzeniu bloga."

I tak powstał ten blog*. :-D

Znajdziecie w nim porady co do tworzenia gier, cotygodniowe aktualności ze świata RM oraz jakieś drobne porady o produktywności. Przeczytajcie wpis, może dwa, jeśli wam się spodoba skomentujcie. Albo po prostu dajcie znać, że czytacie - to motywujące. W tym temacie, możecie pisać o blogu, na temat wpisu cokolwiek, o czym chcielibyście poczytać. Również tu będę zamieszczał informację o wpisach związanych stricte z RM i tworzeniem gier.

*Póki co jest to miesiąc próbny prowadzenia takiego bloga. Jeśli mi się będzie podobało jak do teraz, to jedziemy dalej.

https://pirackalajba.blogspot.com/
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Kitabake »

Posty krótkie zwięzłe i na temat. Jak dla mnie ciekawe. Strona też ładna, ale mam taki problem
estetyczny... Moje oczy pragną, by istniała linia - choćby szara - rozgraniczająca posty.
Bo się zlewają, i nie wiem czy to obrazek po lewo a post po prawo, czy też obrazek jest
do postu na dole? To taka moja opinia. Inni nie mają problemu z wyglądem strony :?:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Recenzja Arymana i technika pomodoro

Post autor: Adrap »

Gościnnie Kryzz333 w recenzji Teatru Arymana, zapraszam do czytania :twisted:
https://pirackalajba.blogspot.com/2017/ ... enzja.html

O technice poprawiającej produktywność:
https://pirackalajba.blogspot.com/2017/ ... idory.html
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Adrap »

Tym czasem do porannej kawy recenzja Kryzza333 gry The Ledge.
https://pirackalajba.blogspot.com/2017/ ... enzja.html
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Crashykk »

W krótkim dialogu Adams uchyli swoją tajemnicę, a na podstawie naszych wyborów zobaczymy jedno z trzech zakończeń. Udało mi się otrzymać dwa z nich, a gdy po raz pierwszy ukończyłem grę byłem dość zszokowany, co jest wielką zaletą gry.
Kryzz333, Jako iż sam recenzowałem tę "grę" i robiłem na jej temat research, to chciałbym poinformować, że zdobyłeś 2 zakończenia, bo tylko dwa są.
Spoiler:
Sam autor to potwierdził. No chyba, że dodał coś od tego czasu.

Poza tym tekst bardzo fajny, ale mogłeś wspomnieć o cut scenkach z Adobe After Effects :-P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Kryzz333 »

Jako iż sam recenzowałem tę "grę" i robiłem na jej temat research, to chciałbym poinformować, że zdobyłeś 2 zakończenia, bo tylko dwa są.
No chyba rzeczywiście tak jest. Chyba koment jakiegoś użytkownika zmylił mnie.
ale mogłeś wspomnieć o cut scenkach z Adobe After Effects
Akurat nie zorientowałem się jak były one robione :lol:
Poza tym tekst bardzo fajny
Dzięki! :-)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Prometherion »

Fajna inicjatywa, raczej przeznaczona dla nowych makerowców. Jeśli masz zapał i wenę to pisz dalej, kto wie, moze sam sie czegos nauczę :)
Denhoff
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2017, 06:36

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Denhoff »

Też czytam. Podoba mi się technika pomodoro, czyli: posiedź nad grą 30 minut, zrób sobie dwa lata przerwy. :lol:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Adrap »

Zapraszam na aktualności z ostatniego tygodnia!
http://pirackalajba.blogspot.com/2018/0 ... ok-on.html

@Denhoff
Ja praktykowałem miesiąc roboty, pół roku przerwy :P
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Kryzz333 »

Fajne takie podsumowania aktywnosci na Scenie, nawet ja, który śledzę ją dość uważnie, doceniam to. Poza tym gratulacje za wymyślenie nazywania postów "Przełącznikami". Pomysłowe to i strasznie mi się jakoś podoba. :-)
Awatar użytkownika
AFKward
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2018, 12:01

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: AFKward »

Wpadłem poczytać. Jest spoko. Będę wpadać częściej. :-)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Yoroiookami »

Miło się zaskoczyłem blogiem, bo zwykle ludzie piszą na nich wyłącznie o własnych projektach. Fajnie że wypisujesz nowości, tylko chyba przez to robisz Gońcowi konkurencję. :lol:
Zdecydowanie będę zaglądał co jakiś czas. :>

(I dziękuję za wspomnienie Sierotki)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Adrap »

Rozszerzalność, czyli napracuj się na początku, żeby później zaoszczędzić czas :-D
http://pirackalajba.blogspot.com/2018/0 ... razem.html
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Adrap »

Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Piracka Łajba - blog | Tworzenie gier, RPG Maker

Post autor: Kryzz333 »

Ciekawy artykuł, choć króciutki. Fajnie, jak by było więcej mięcha, np. przykładów z gier, z życia czy ciekawostek, no ale to takie życzenie na przyłość :lol: Co do artykułu, to akurat zdarzyło się, że wczoraj pierwszy raz słyszałem o tym w jednym podcaście na YT, nawet próbowałem ćwiczenie z zapamiętaniem. Te fakty odnoszące się do gier zapamiętam, zastosowałbym, gdybym jeszcze robił grę :lol: Tylko zastanawia mnie jak je aplikować do potężnego wyboru ekwipunku w OzE :lol:
ODPOWIEDZ