Strona 1 z 2

Retrobiblioteka

: 26 mar 2019, 21:29
autor: Michu
http://www.retrobiblioteka.pl/
Od początku roku prowadzę stronę Retrobiblioteka, na której publikuję recenzje(opisy) gier, których wspólnym mianownikiem jest pixel art. Założenie jest takie, żeby w ciągu roku zbudować solidną stronę, na łamach której później będą zamieszczane także gry z RM w celu ich popularyzacji. Główne teksty pojawiają się w każdą sobotę rano, a pomiędzy nimi sporadycznie zamieszczam inne materiały. W planach jest także seria artykułów o pixel arcie i pixelartystach.

Serdecznie zapraszam do czytania i oceniania oraz, a może zwłaszcza, do współpracy. Każdy tekst uważnie czytam i jeśli wymaga on poprawek, udzielam rzeczowych rad. Obecnie na publikację czekają teksty jeszcze dwóch innych osób (póki co - spoza sceny).

Re: Retrobiblioteka

: 27 mar 2019, 04:35
autor: Crashykk
Dawno nie rozpisałem się na temat żadnej gry, a lubiłem to robić. Ciężko teraz znaleźć miejsce, gdzie mógłbym pisać. Goniec jest praktycznie martwy, na większości portali zostało już wszystko opisane, a zakładać samemu coś nowego też raczej nie ma sensu. Bardzo chętnie coś napiszę jak znajdę chwilę i podeślę do sprawdzenia czy się nada. Już nawet wiem o jakiej grze z PSX'a bardzo chętnie bym napisał. :-P

Re: Retrobiblioteka

: 27 mar 2019, 21:28
autor: McLaren
Goniec martwy? W Gospodzie coraz mniej ludzi... nasza społeczność się już starzeje... młodzi teraz wolą grać w Minecrafta i Fortnite. Więc zadajcie sobie pytanie czy warto tworzyć kolejne strony poświęcone recenzjom gier spod rpg makera? Pomijając fakt, że wychodzi ich coraz mniej... nie wiem jak jest za granicą ale myślę, że lepiej ;)

Re: Retrobiblioteka

: 27 mar 2019, 21:59
autor: Michu
Tak jak pisałem - wciąż jest mnóstwo miłośników gier retro i produkcji pixelartowych. Retrobiblioteka ma ściągać takich ludzi do siebie i, w przyszłości, zachęcać ich do zainteresowania się RPG Makerem ;).

Re: Retrobiblioteka

: 29 mar 2019, 00:45
autor: Crashykk
McLaren pisze:tworzyć kolejne strony poświęcone recenzjom gier spod rpg makera?
Ale wiesz, ze Michu pisze o wszystkim, a nie tylko o RM?

Re: Retrobiblioteka

: 31 mar 2019, 13:29
autor: McLaren
Przyjrzałem się bliżej stronie i rzeczywiście masz rację ;) W żaden sposób nie zamierzam zniechęcić autora strony, żeby zaprzestał swojej kreatywnej twórczości ale uważam, że w tych czasach mało ludzi czyta cokolwiek, teraz każdy wejdzie na You Tube i nie musi się męczyć, bo nie oszukujmy się, młodzi w tych czasach są leniwi (większość). Więc Michu pisz, pisz a może coś się z tego urodzi ;) A może już urodziło?

Re: Retrobiblioteka

: 16 kwie 2019, 08:05
autor: Versus
CrashuR pisze:Dawno nie rozpisałem się na temat żadnej gry, a lubiłem to robić. Ciężko teraz znaleźć miejsce, gdzie mógłbym pisać. Goniec jest praktycznie martwy, na większości portali zostało już wszystko opisane, a zakładać samemu coś nowego też raczej nie ma sensu. Bardzo chętnie coś napiszę jak znajdę chwilę i podeślę do sprawdzenia czy się nada. Już nawet wiem o jakiej grze z PSX'a bardzo chętnie bym napisał. :-P
Reptile bardzo chętnie przyjmuje wszelakie rzeczy na Twierdzę. Rąk do pracy brakuje, więc trwa archiwizja wszystkiego, co się da, skoro własnego materiału nie jesteśmy w stanie wyprodukować. Siedem osób w redakcji nie starcza

Re: Retrobiblioteka

: 17 kwie 2019, 19:51
autor: Michu
Dzisiaj na stronie pojawił się pierwszy duży artykuł, który poświęciłem taktycznym RPG-om na GBA.

http://www.retrobiblioteka.pl/taktyczne ... y-advance/

Re: Retrobiblioteka

: 18 kwie 2019, 22:14
autor: Crashykk
Ciekawy artykuł. Chętnie przeczytałbym coś więcej na temat Final Fantasy Tactics Advance od osoby, która zagrywała się w ten tytuł. Ja się niestety odbiłem kilkukrotnie, a oryginalny FF Tactics połknąłem bez popitki z 5 razy.

Miło widzieć, że są jeszcze osoby, które w serduszku mają czystą miłość go gier retro. :-D

Re: Retrobiblioteka

: 01 maja 2019, 09:42
autor: Michu
Dzisiaj opublikowaliśmy kolejny artykuł, poświęcony taktycznym RPG-om na GB i GBC.

http://www.retrobiblioteka.pl/taktyczne ... boy-color/

Re: Retrobiblioteka

: 04 maja 2019, 12:29
autor: Fear
Miałem napisać już wcześniej. Raz na jakiś czas odwiedzam stronę i coś przeczytam. Sama strona wygląda świetnie jeśli chodzi o stronę graficzną. Minimalistyczne piękno - tym bardziej przekonujące w kontekście tematyki retro. Merytorycznie/tematycznie trudno też w moje gusta nie trafić artykułami o Chrono Trigger (mimo niezaprzeczalnej wtórności przytaczania CT, jako klasyka gatunku, jak i mojego faworyta w kategorii ulubionej gry), czy klasycznymi grami taktycznymi, o których nie miałem wcześniej pojęcia :).

Dodatkowo, już od dłuższego czasu zabieram się za napisanie jakiegoś konkretniejszego merytorycznego artykułu o grach, jak wyprodukuję coś konstruktywnego, na pewno się zgłoszę!

Re: Retrobiblioteka

: 15 maja 2019, 08:24
autor: Michu
Dzięki za ciepłe słowo, gdybyś potrzebował pomocy w przygotowaniu artykułu, czy to koncepcyjnej, czy researchu, daj znać!

Dzisiaj na stronie pojawiła się trzecie część serii o taktycznych RPG-ach, poświęcona WonderSwanom. Zapraszam do lektury:

http://www.retrobiblioteka.pl/taktyczne ... wan-color/

Re: Retrobiblioteka

: 29 maja 2019, 12:54
autor: Michu
Dzisiaj na stronie pojawia się czwarta odsłona serii artykułów, a w niej - taktyczne, pixelartowe RPG-i na PC!

http://www.retrobiblioteka.pl/taktyczne-rpg-4-pc/

Re: Retrobiblioteka

: 26 cze 2019, 13:53
autor: Michu
Na stronie wylądował dziś nowy artykuł, o grach piłkarskich na NES-a!

http://www.retrobiblioteka.pl/pilkarskie-gry-na-nes-a/

Re: Retrobiblioteka

: 27 cze 2019, 20:35
autor: Dragon Kamillo
Ciekawy artykuł - aż szkoda że nie ukazuje wszystkich gier o piłce kopanej z Famicoma/NESa - pewnie już wielu nie brakuje, a kojarzę że np w Japonii wyszedł jeszcze chyba pieprzony kapitan kurde tsubasa 2 - którego chyba nawet jest polskie tłumaczenie.

I jakoś nie mogę się zgodzić żeby goal 3 był najlepszą grą o piłce na nesa - może nie grałem w to jakoś szczególnie długo, ale nie podobała mi sie ta gra, była taka jakaś przebajerzona i ogólnie za bardzo jakaś taka nierealna - to chyba tu były jakieś czary które można było rzucać na wsio jak np deszcz że piłkarze ślizgali się po nim itp? Choć graficznie fajnie że każda postać była inna.

W sumie za dzieciaka miałem tylko soccera i całkiem fajnie się w to czasami pykneło z kuzynem, szkoda że na emu PSX ta gra nie chciała działać poprawnie, a goal i kunio jakoś hulały.

I w sumie, że piszę tu pierwszy raz to muszę powiedzieć że nie podoba mi się wygląd strony, paski ładowania, lotonie tła itp, ale same teksty są w sumie ok, a oto tu pewnie głównie chodzi...