Strona 1 z 1

rpg-maker.pl

: 03 gru 2020, 16:05
autor: Crashykk
Obrazek

Krótkie wyjaśnienie, dlaczego RMplus zniknęło. Uznałem, że bez sensu dalej utrzymywać domenę, ponieważ była tylko "reliktem" po rmplus - sajcie z recenzjami. Strona "przebranżowiła" się dawno temu. Stąd postanowienie o zmianie nazwy i ruszeniu od początku.

Strona RPG Maker PL powstała, aby zapewnić użytkownikom nowe tłumaczenia programów oparte o oryginalne wersje oprogramowania.
W tym wypadku są to tłumaczenia w wersji steam, ale jeżeli będzie to możliwe stworzymy również patch dla wersji programów z oficjalnej strony RMweb.
Nie znajdziecie tutaj cracków, ani pirackich programów. Odpalenie naszych tłumaczeń wymaga posiadania oryginalnego oprogramowania. Aktualnie dostępne jest tłumaczenie RPG Maker VX Ace PL, jednakże w produkcji znajduje się również RPG Maker 2003.

https://rpg-maker.pl/

Re: rpg-maker.pl

: 13 gru 2020, 23:24
autor: Surusek
Szkoda, że tak późno poinformowałeś o tym, że porzucasz starą domenę (w sumie, to musiałem z tobą trochę pogadać na ten temat). Mogłeś napisać na mediach socjalnych albo na forum. Pewnie pisałeś gdzieś na czatach, ale tych nie śledzę, więc nie wiem.
Z jakiś niewyjaśnionych powodów podoba mi się dobór domeny. Jednocześnie mały żarcik i dobra domena dla projektu, jakim są Makery po polsku.
Teraz trochę moich osobistych preferencji...
  • Boli mnie trochę ta cała kapitalizacja pierwszych liter. W wielu miejscach, które nie są nazwami własnymi, ale po prostu tytułami, pisanie każdego wyrazu od wielkiej litery jest... miejscami rozpraszające. Wiem, że to wynika z zagranicznych wzorców, ale nie zmienia to mojego zdania na ten temat. Zwłaszcza w "RPG Maker Po Polsku", to "po" z wielkiej wygląda źle.
  • Na stronie też jest nieprzyjemny dla oka bajzel. Rozumiem okienko dla partnerów gdzieś z boku, ale wielkie logo martwej strony, której nawet nie hostujecie, wciśnięte iframe'y i pasek nawigacyjny u góry, w którym jest więcej opcji do stron zewnętrznych... wygląda tak sobie. Logo, pasek z wybierałką poszczególnych tłumaczeń bez stron trzecich (i dropdownów), zaprzyjaźnione strony i guziczki z boku/na dole, wywalić iframe RMNewsPL i wyglądało by to - dla mnie przynajmniej - o wiele lepiej.
  • Rozumiem, dlaczego się tak afiszujecie z tym, że TO NIE JEST CRACK!!!11!!1, ale delikatniejsza informacja, że to działa z oryginalną, zakupioną wersją Steam i/lub RMWeb i jest pod nią zaprojektowane wystarczyłby, nie rzucałby się tak w oczy i nie rozpraszał. Już podkreślacie, że to jest tłumaczanie w formie patcha, a nie "po prostu program", jak to było na ★★★★★★★y, nie trzeba dodatkowo tego robić w taki łopatologiczny sposób.
Oprócz tego, ogarniajcie projekt z Dragonem tam dalej, wielu osobom się wasza praca przyda. Samo tłumaczenie ejsa wyszło spoczko, także będę spoglądał dalej na waszą pracę.

Re: rpg-maker.pl

: 11 sty 2021, 04:01
autor: Crashykk
Dziś chciałbym podzielić się z wami kilkoma informacjami odnośnie domeny.
Przez ostatnie 28 dni wyświetliliśmy się w google prawie 200 razy. Ostatni tydzień to 67 wyświetleń. Frazy, w których pojawialiśmy się najczęściej to:
  • rpg maker
  • rpg maker vx ace
  • rpg maker po polsku

Udało nam się również zoptymalizować domenę w google pod kątem frazy "tłumaczenia" oraz "po polsku". W obydwóch przypadkach strona https://rpg-maker.pl/(oraz nasz fanpage na https://www.facebook.com/rpgmakerpl) wyświetla się jako pierwszy wynik. (Informacja sprawdzona za pomocą dwóch oddzielnych komputerów przy użyciu trybu incognito.)

Screen:
https://i.imgur.com/ijAfgC8.png
https://i.imgur.com/OHKyNZm.png
Ponadto przy wyszukaniu wyrażenia "rpg maker pl" znajdujemy się na siódmym miejscu, co jest naprawdę dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, iż strona powstała zaledwie miesiąc temu.

Screen:
https://i.imgur.com/tlKMYRY.png
To tyle z informacji o sajcie. Jeżeli chodzi o tłumaczenia. Nadal oczywiście powstają, a aktualnie przerzuciliśmy swoje zasoby na wersję 2003. Całość wydana zostanie w formie patcha, co za tym idzie będzie w pełni legalna. Dostaliśmy nawet pozwolenie na umieszczenie gotowego tłumaczenia na forum https://forums.rpgmakerweb.com/.

Obrazek
Obrazek