GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze Pełne Wersje, Dema i Zapowiedzi roku 2015.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Ekhart »

Zapowiedź musi być na gospodzie, czy goniec też wchodzi w grę?

Spróbuje demo wydać, ale wolę się zabezpieczyć :p
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Sry, że dopiero teraz - zawsze zbieraliśmy Zapowiedzi wyłącznie z forum, a teraz gdy dzieje się to automatycznie, to chyba nawet lepiej byłoby ją wrzucić tutaj, taką ważną stroną tego jest to, że umożliwia użytkownikom komentowanie prezentacji.
Necromo pisze:Moja Agonia raczej nie nadaje się na GFy z powodu błędu, który crashuje grę. Ale ostateczni głos w tej sprawie należy do administracji.
To chyba nie tak :), ok, są pewne zasady i teraz się ich trzymamy, ale w kwesti jakości nie ma miejsca (ani prawa) na żadną uznaniowość, jeśli ktoś zgłasza grę, to nie interesują nas bugi, tylko link do downloadu i formalne informacje.

edit
ravenone (edit - sorry! ^^") i Noruj się rozpisali - dzięki czemu mamy dużą aktualizację w kategorii Dem, a w sumie - już ponad 20 konkursowych pozycji! :)
Uzupełniam też linki do downloadu, lada moment wszystkie powinny być dostępne.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Diablo »

Tytuł: Dark Dawn (DEMO)
Autor: Diablo
Wersja RM: RMVX
Premiera: demo listopad 2015
Temat: viewtopic.php?p=58333#p58333
Download: https://www.dropbox.com/s/mz7lux54eiwmk ... P.exe?dl=0
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Przed chwilą zaktualizowałem pierwszy post o techniczną listę zakwalifikowanych Zapowiedzi, a w sumie mamy już tyle samo pozycji konkursowych co w zeszłym roku, głównie dzięki sporej ilości dem. :)

Do startu GF pozostało nieco ponad dwa tygodnie, zapowiadają nam się cztery głosowania, z podziałem podobnie jak w zeszłym roku (nic nie zmusza nas do zmian, tytuły są w tej chwili ułożone kolumnami). Ofkoz jeśli coś Wam nie gra, wyhaczyliście jakieś błędy, zwłaszcza jeśli jesteście autorami - dawajcie znać w temacie, będę poprawiał.

edit-dół
Poprawione.
I od razu dodam - tak, w Zapowiedziach nie ma tytułów, które startowały w GF w zeszłym roku, uznałem to za bezzasadne, chociaż mam teraz wątpliwości.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

Link do mojej gry jest zły, podałeś tam Wyspę Przetrwania po raz drugi. =)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/101 ... %20Sea.exe
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:zapowiadają nam się cztery głosowania, z podziałem podobnie jak w zeszłym roku
Koniecznie z podziałem? Bo ja (podobnie jak w zeszłym roku) wolałabym bez. Jak patrzę na listę tytułów, to myślę sobie, że rywalizacja nabrałaby dzięki temu rumieńców, a w poszczególnych kategoriach będzie boleśnie przewidywalna, obawiam się.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

To ja takie troszeczkę inne pytanie. W zapowiedzi będą 3 puchary, czy tak jak rok temu tylko jeden?
A podział dotyczy tylko pełnych wersji mam nadzieję.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Podział (tylko Pełne Wersje) zapewne pozostanie, głównie dla utrzymania pewnego standardu na przestrzeni lat. Rozumiem, że czysta rywalizacja trochę na tym ucierpi, ale po pierwsze - w przypadku GF nie jest to clou konkursu (gry już są, celem jest przede wszystkim wybór najlepszych, nawet jeśli zdarzy się, że będzie to tylko formalność) i po drugie - i tak (prawie?) zawsze na koniec są sygnały, że były jednak jakieś zaskoczenia, zatem coś tam rumianego zapewne się trafi.
Poza tym jest jeszcze kilka innych, ważnych argumentów za utrzymaniem podziału, ale tu odsyłam już do moich odpowiedzi przy okazji poprzednich edycji imprezy. Jedno czego nie chciałbym powtarzać w tym roku - to wybierania dwóch pierwszych miejsc w kategorii 2003/XP, choćby ze względu na mniejszą liczbę konkursowych pozycji, jest to swoją drogą taki mały kroczek we wskazanym kierunku.

W kategorii Zapowiedzi wybieramy od lat tylko jednego zwycięzcę, wcześniej było ich więcej, bo formuła (albo przynajmniej założenie) była taka, że uczestnicy musieli się postarać i zaskoczyć, bo przygotowywali premierowe zapowiedzi specjalnie na GF. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Ja również mam stanowisko takie jak przed rokiem - równe prawa dla wszystkich:D
Jedna kategoria pozwoliła by wyłowić naprawdę mocne tytuły.
Ostatnie lata pokazały, że na podium znajdowała się masa przeciętniaków. Widzę jednak, że tradycja to siła wyższa.
W zapowiedziach dało się jakoś zrobić rewolucje i z podziałów 2k3 i XP, ani formuły zapowiedzi specjalnie pod GFy nie zostało nic i tej rywalizacji wyszło to na dobre.

Popieram natomiast niedopuszczanie zapowiedzi z zeszłego roku. W ten sposób autor mógłby nie robić gry, a tylko podbijać temat co 12 miesięcy i wciąż startować w tej kategorii.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Tak, ja wiem kto jaką ma opinię, te same osoby piszą to samo co roku, już nawet specjalnie tej decyzji nie argumentuję, bo jak widzę - nie ma po co. :)
Natomiast nie, tradycja ma znaczenie, ale raczej marginalne. No i łączenie czegokolwiek nie ma najmniejszego wpływu na równe prawa, koszykarze i hokeiści nie mają wspólnej ligi, mistrzów boksu może być jednocześnie bardzo wielu, a jednak jest ok i nikt nie ma pomysłów tego typu.

Historycznie, kategoria Zapowiedzi najlepiej wyglądała w 2007 roku, dziś to zupełnie inna bajka, trudno porównywać te rywalizacje. I w zasadzie nie dotknęła nas tu też żadna rewolucja jeśli chodzi o podziały, bo na GRMA nigdy nie było w tej kategorii oddzielnego głosowania dla 2k3 i XP. Jeśli już coś miało większy wpływ na rywalizację (i nie tylko w tej kategorii), to przede wszystkim zamknięcie Rmxp.pl, wszystkie głosowania odbywają się od tego czasu tylko tu, ale ma to także swoje gorsze strony.

edit
A, tak, uzupełniam Zapowiedzi na bieżąco, najfajniej oglądać tematy publikowane (lub chociaż solidnie aktualizowane) w ostatnim czasie, właśnie na potrzeby GF, czyli tak, jak było to w oryginalnym zamyśle. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:Tak, ja wiem kto jaką ma opinię, te same osoby piszą to samo co roku
Oj tam, przypuszczałam, że tak to się skończy, ale pomyślałam, że warto spróbować. Bo naprawdę uważam, że tak by było ciekawiej. :P
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

Ja miałem w planach zrobienie krótkiego horroru pod GFy, ale magisterka skutecznie zabiera mi czas na tworzenie. :(
Bo jak rozumiem gry nie robione w makerze nie mają prawa bytu w tej rywalizacji? xd


@edit-dół: wiem, ale chciałem się pochwalić, że coś robię. =) Temat pewnie pojawi się jakoś w styczniu.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2015, 17:06 przez GameBoy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Kleo pisze:Bo naprawdę uważam, że tak by było ciekawiej. :P
Bo BYŁOBY. Trochę jak Shark vs Human, Live on TV!, tylko ofiar trochę więcej. :)

@GB - no tak, na GF tylko RM, ale jeśli masz coś grywalnego to spokojnie możesz opublikować temat w dziale Gry.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Crashykk »

Mamy 15 grudnia, a juz widac kto prawdopodobnie zgarnia 1 miejsca :-P
Juz nawet wiem na kogo zaglosuje w kazdej z grup.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

Tytuł: Podziemia (DEMO)
Autor: Adrapnikram
Wersja RM: Rpg Maker XP
Premiera: demo grudzień 2015
Temat: viewtopic.php?f=1&t=4873
Download: http://www.mediafire.com/download/yaygp ... a+Demo.rar

@CrashuR
Prawdopodobnie. Otóż to. Mojego serca akurat nie podbiły projekty, które "prawdopodobnie" wygrają.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany