GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze Pełne Wersje, Dema i Zapowiedzi roku 2015.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Crashykk »

Jak to sie mowi: "Wyjatek potwierdza regule". :-P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Dorzuciłem przed chwilą daty, do odpalenia rywalizacji pozostało jeszcze nieco ponad 10 dni, zgłoszenia przyjmować będziemy do niedzieli, 27.12.2015, głosowania (wszystkie) wystartują zaś dnia następnego.

Wyniki w kategoriach Zapowiedzi i Dema pojawią się 02.01.2016, a rezultaty kategorii Pełne Wersje - dzień później - 03.01.2016.

Poza tym, stale aktualizuję bazę tytułów, dzięki demom łącznie mamy już prawie 40 pozycji (więcej niż w zeszłym roku) i najprawdopodobniej przebijemy tę liczbę w nadchodzących dniach. :)

Przy okazji, już bardzo późno, ale waham się nad pomysłem uzależnienia (symbolicznie) dostępnej puli pkt dla głosujących w zależności od aktywności (recenzje newsy, etc.)/stażu na forum (posty i tematy w dziale RM). Wiem, że motyw z dodatkowymi punktami dla najaktywniejszych (GFS w 2013 roku) fajnie się sprawdził i odbierałem wiadomości, że warto byłoby to powtórzyć/utrzymać w standardzie, ale nie chciałbym też zamieszać zanadto (wiąże się to z pewną uznaniowością). Dajcie znać jeśli macie jakieś przemyślenia.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

Jetem na tak :D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Crashykk »

Mi rowniez odpowiada.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Dragon Kamillo »

"3 razy tak, przechodzisz dalej" "Jeeeeeee"

Zobaczę mam już jakiś swoich faworytów, ale nie grałem jeszcze we wszystkie gry więc się może coś zmieni.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Yoroiookami »

Rozumiem pomysł, ale mimo to średnio mi się podoba. Pewnie jest kilka osób jak ja, które całkiem dużo czytają, a mało piszą. Ale nawet jeśli pomysł przejdzie, to się nie obrażę. :L
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Tzn. może uściślę, ja mniej więcej ogarniam wady i zalety tego pomysłu, i np. to, że dodatkowy punkt czy dwa będą miały do przyznania aktywne osoby (a nie te, które "czytają, a mało piszą") to w teorii właśnie założenie, pozytywna strona całego mechanizmu. Bardziej martwi mnie to, że wyskoczyłem z tym nagle, że trzeba ułożyć do tego jakiś (możliwie kompromisowy/obiektywny) klucz i to najlepiej szybko. Stąd raczej prośba o luźne przemyślenia, niekoniecznie głosy tak/nie, bo zrobi się zaraz licytacja, a zupełnie nie o to chodzi. Entuzjazm ofkoz cieszy :), ale w temacie nie ma ankiety.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

Z doświadczeń użytkowania dodatkowych punktów mogę powiedzieć, że fajnie było je dostać i bardzo mi się przydały. Wiem, że są tacy, którzy nie rozdają nawet podstawowej puli, ale ja zawsze dzielę wszystkie, a i tak zostaję z poczuciem, że nie przypadły wszystkim grom, które mi się podobały.

Tyle tylko, że dwa lata temu było z góry wiadomo, co trzeba zrobić, żeby te dodatkowe punkty dostać i kto chciał, mógł się o nie postarać. I to wydaje mi się sytuacją idealną, na której ponowne stworzenie jest w tym roku zdecydowanie za późno. Obawiałabym się więc, czy najbardziej nawet kompromisowe/obiektywne kryteria, ale ustalone post factum, nie wzbudzą problemów czy pretensji.

A tak z innej beczki - w pełnych wersjach XP i 2k3 jest już po 5 tytułów. Nadal to będzie jedna kategoria czy może jednak dwie?
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: takikaki012 »

Gdzie odbędzie się głosowanie? Są to pierwsze GF, które obserwuję więc nwm. Będzie anktieta na strawpoll.me, czy to będzie na podstawie głosów oddanych na forum, czy coś w ten deseń?
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Kleo pisze:A tak z innej beczki - w pełnych wersjach XP i 2k3 jest już po 5 tytułów. Nadal to będzie jedna kategoria czy może jednak dwie?
Trudne pytanie, bo sytuacja okazała się bardzo dynamiczna, może rozwiązaniem jest jednak utrzymanie rozwiązania z zeszłego roku, czyli jedna kategoria, ale dwa pierwsze miejsca + mieszana reszta podium.

@KacpiPL - Wszystkie głosy idą przez prywatne wiadomości do mnie.

edit-dół
Jazzwhisky pisze:zgłoszenia przyjmować będziemy do niedzieli, 27.12.2015, głosowania (wszystkie) wystartują zaś dnia następnego.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: takikaki012 »

i zaczyna się 27.12?
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

Dnia następnego. Czyli 28.12 o godzinie 00.00. Czy jakoś tak ;)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Myślę, że nie ma to aż takiego znaczenia, ale uściślę. :)
Głosowania starują zawsze następnego dnia (czyli w tym roku - 28.12), ale raczej po południu, a najdokładniej - w momencie pojawienia się tematów konkursowych z oficjalnymi zestawieniami dla każdej z rywalizacji. Wcześniej nie przyjmuję żadnych głosów, choćby dlatego, że dopiero w tematach będą ostateczne szczegóły co do formuły głosowania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Raczej ostatni update Gońca pod GFy i dwie produkcje do dopisania:
http://goniecrm.pl/analizy/dema5.html

Ciekawe czy coś wyskoczy jeszcze przez ten tydzień.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Podbijam chyba ostatni raz przed startem głosowań, przebiliśmy 40 pozycji, na zgłoszenia i sprawdzenie zestawień pozostały nieco ponad 3 dni. Tematy konkursowe będę wrzucał sukcesywnie jeden po drugim w poniedziałek w godzinach popołudniowych, gdyby ktoś miał też jakieś sprawy - to ostatnia okazja na kontakt, ale nie spodziewajcie się natychmiastowych odpowiedzi.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany