GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze Pełne Wersje, Dema i Zapowiedzi roku 2015.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

Jakakolwiek szansa na przesunięcie terminu zgłaszania zapowiedzi tak do wtorku włącznie?
Chciałem zrobić niespodziankę, ale padł mi dysk w laptopie i do poniedziałku jestem bez komputera. ://///
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Ekhart »

GameBoy pisze:Chciałem zrobić niespodziankę, ale padł mi dysk w laptopie i do poniedziałku jestem bez komputera. ://///
Standardowa wymówka :v
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

No dobra skoro głosowanie już pojutrze to chciałbym się zapytać, jak sprawa wygląda z tymi dodatkowymi punktami. Będą? Nie będzie?
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Z GameBoyem doszliśmy do porozumienia, że nie ma całkowitej pewności, czy przesunięcie coś da (sprzęt komputerowy + prawa Murphy'ego), chodzi też o zapowiedź, która jeszcze nie jest napisana, więc tutaj nic nie zmieniamy.

Dodatkowe punkty to bolączka, w zasadzie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, że na GRMA wszystkie konkursy od zawsze (to już prawie 10 lat!) są rozstrzygane przez ogół (aktywnych) użytkowników. Nigdy nie było tu żadnych grup i grupek, jurorowania, kolorków przy nickach ze względu na funkcje itp. itd. Z drugiej strony są wyraźne, pozytywne głosy w sprawie rozwinięcia elementu rang i podobnych dodatków, a ja doskonale rozumiem, że takie rzeczy motywują do aktywności, która jest dla forum jak powietrze.

Może jest to pewne przewartościowanie i po prostu nie powinienem się przejmować (tiaa :)) i tłumaczyć , ale ważne jest dla mnie, żeby uczestnicy załapali, że dodatkowe punkty do rozdania w GF to przede wszystkim nie jakaś nagroda, wyróżnienie, a forma surowego uznania, że osoby, które aktywnie uczestniczą w wymianie opinii i informacji na temat RM-premier, grają w te tytuły i dyskutują, są (uogólniając) po prostu lepiej predysponowane do oceniania, która z produkcji była naj. Sam, gdy kiedyś nie grałem we wszystkie lub prawie wszystkie tytuły z kategorii RMXP to odpuszczałem sobie głosowanie, czasem rozdawałem coś symbolicznie z puli pkt, ale z doświadczenia wiem, że nie wszyscy działają w ten samocenzurujący sposób. Takie dorzucanie punktów do puli osobom zaangażowanym i ogarniętym to pewnego rodzaju równoważenie sytuacji.
Ważne jest też, że GF to impreza wyjątkowa, inna od pozostałych organizowanych na GRMA, bo z zasady od zawsze tytuły przed głosowaniem i tak przechodzą przez filtr sajtów organizujących wydarzenie, a przez lata (uwaga, szok) naprawdę najsłabsze pozycje nie pojawiały się w rywalizacji (i nie dlatego, że ktoś im "zabronił", takiej sytuacji nie było w historii GF, ale dlatego, że NIKT nie uznał, że warto się nad nimi pochylić). Poza tym GF nie jest konkursem w tym znaczeniu, że uczestnicy nadsyłają prace, impreza to tylko wybór najlepszych, najpopularniejszych produkcji z całego roku, ma tym samym inne zadanie i charakter od pozostałych wydarzeń tego typu.

To tylko część argumentów za tym, że GF pozwalają na większą ingerencję w formułę głosowania. Zaznaczam - totalnie nie wyobrażam sobie żeby kiedykolwiek przeniosło się to na inne imprezy, nie ma w nich wkładu osób/redaktorów/użytkowników innych sajtów, który w przypadku GF należy bezsprzecznie uznać. Bez TA, Twierdzy i Gońca, Golden Forki nigdy nie byłyby tak udanym przedsięwzięciem (jeżeli w ogóle by zaistniały).
Stąd - w formule głosowania pojawi się stała modyfikacja, acz w tym roku - jeszcze w formie przejściowej. Nie wiem jak dobrze kojarzycie moją ostrożność i powściągliwość w stosunku do zmian :) - ale mam przekonanie, że udało się znaleźć coś, co narzuca się samo, jest przemyślane i w miarę kompromisowe oraz zrozumiałe.

Chyba tyle, cała reszta i głosowania już jutro. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

No to pobrałem wszystkie gry i dema - te w które jeszcze nie grałem jak i te, w które już grałem - i czeka mnie teraz intensywne granie i nadrabianie zaległości ;) Podejrzewam, że nie przejdę w całości wszystkich gier, dlatego każdej daję max 1h. Jeżeli zachęci mnie do dalszego grania (a już widzę, że co poniektóre tytuły na pewno) to po prostu przejdę je po konkursie. Naroiło się tych tytułów, nie ma co ;)

Bardzo dobrze, że są bezpośrednie linki do ściągania gier (ale nie ukrywam, że przydałyby się też do tematu z grą, bo takie demo pt. "Project2" Revlisa wygląda zbyt tajemniczo), chociaż nie obyło się bez kilku chochlików:
Under - link z działu "gry" na portalu jest błędny (działają za to te w temacie na forum)
Pogromca Pustki - brak pliku na serwerze; w temacie z grą, na trzeciej stronie znalazłem jakiś link, więc oby to była jedyna wersja dema, bo innego nie widzę ;)

I może w przyszłym roku proponowałbym przygotować wszystko co jest do ściągnięcia w pojedynczą paczkę. Po ściągnięciu tego co jest w tym roku, wszystko zajmuje ~2GB.
Sam bym to zrobił, ale na chwilę obecną nie mam takiej możliwości. W następnym roku jak nie zapomnę to zrobię ;)

Dobra, odłączam się od sieci i graaam :]
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Ten pomysł z ograniczonym czasem na grę od zawsze polecam, a te problemy z linkami to nie chochliki, tylko wygasłe downloady zewnętrzne nad którymi nie mamy panowania, działało kiedy dodawałem i będzie zaktualizowane (w tym o masę innych linków, jak zawsze) w momencie oficjalnego odpalenia głosowań.

Powodzenia z grami, wspieram duchowo wszystkich zaangażowanych uczestników GF. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rekkimaru »

BeVoo pisze:Under - link z działu "gry" na portalu jest błędny (działają za to te w temacie na forum)
Właściwie nasz stary serwer już jest nieaktywny, dlatego też bezpośredni link przestał działać. Naprawiłem jednak tego babola.
Do czasu zakupu nowego serwera download jest dostępny na naszym blogu : https://chiptank.wordpress.com/2015/12/27/under/ .
Bądź też bezpośrednio z mojego alternatywnego serwera. Wszystkie odnowione linki są w pierwszym poście tematu Under w dziale "Gry".
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Mam już głosy od ponad 20 osób, nie zdradzę sekretu jeśli powiem, że walka jest zażarta (i jak zawsze, mam na myśli: naprawdę zażarta). Przypominam:

- w kategorii Zapowiedzi głosy przyjmuję do jutra, 01.01.2016 włącznie, czyli już niedługo!
- w kategoriach Dema i Pełne Wersje do soboty, 02.01.2016 włącznie, czyli jest jeszcze trochę czasu :)

edit, 10:13 02.01.2016
Podbijam i przypominam ostatni raz, głosowanie w kategorii Zapowiedzi już zamknięte (wkrótce wyniki), a w kategoriach Pełne Wersje/Dema pozostało nieco ponad 12h na oddanie głosu!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: BeVoo »

Chciałbym poruszyć kwestię zapisu wykluczającego z wydawania dodatkowych punktów przez prowadzących sajty. Uważam, że to zwłaszcza oni powinni mieć dodatkowy punkt do rozdania. Imho.

Ok, obowiązek wykonany, gry poprzechodzone, punkty rozdane. Czy mogę teraz wrócić do Tales of Phantasia? :twisted: Pzdr!
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Dzięki wszystkim za udział, głosy, sugestie, komentarze. Póki co wrzuciłem pełne zestawienia zwycięzców na TA - http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=592, obrazkowe rangi za miejsca na podium pojawią się w waszych profilach w ciągu kilku dni. :)

Zachęcam do podsumowań, ja jestem bardzo zadowolony z całego grudnia, dawno nie grałem w tyle gierc spod RM, fajnie było też każdego dnia widzieć pięćdziesiątkę zarejestrowanych osób śledzących wydarzenia/GF na forum. Oby za rok było jeszcze fajniej.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Faktycznie, ten rok wypadł dość okazale. Ilość gier nie powala, ale za to większość trzyma poziom. No i zainteresowanie jakby lekko większe?
Co do wyników:
Zapowiedzi już opisałem w temacie.

VX - Gdybym dołożył dwa punkty na Wyspę przetrwania, Szymkim otarłby się o podium:P
Myślałem, że Upadek Wielkich zajmie drugie miejsce.

XP/2k3: Dzięki za głosy, chociaż jak już nieraz pisałem, wolałbym bezpośrednio zmierzyć się z Asgunem;), a w drugiej grupie zobaczyć gry nie-rpg.
LLP to najlepsza gra z 2k3 w tym roku. Dziwi mnie brak podium dla Bohatera i niska pozycja Septerry.

Dema: poza pierwszym miejscem, reszta mocno "ubita" obok siebie. Nie spodziewałem się tylko punktów za Gotika. Wygląda na to, że będę musiał się odwdzięczyć i dokończyć ten projekt.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: PInroz »

Walka była zażarta i dość ciekawa. Ten rok dostarczył nam wiele ciekawych gier. Mam tylko nadzieję że dema i zapowiedzi nie zatrzymają się w tym miejscu gdzie teraz są :roll: Gratuluję wszystkim zwycięzcą i życzę udanych sukcesów w życiu :-D ( A zwłaszcza sukcesów w RPG Makerze) :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Crashykk »

Pamietam jak 5 lat temu Lartarin wysmiala mnie w Goncu za pierwszy projekt(raczej slusznie), a tu prosze po kilku latach 2 rok pod rzad w GF'ach na podium. (Choc w tym roku uwazam, ze fartem xd). Bardzo dziekuje wszystkim za glosy w kazdej kategorii i chcialbym obiecac osobom, ktore swoje punkty na mnie oddaly, ze postaram sie nie zatrzymywac i wymyslic cos, co bedzie moglo walczyc na rowni z innymi grami w przyszlych GF'ach! :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

ravenone pisze:wolałbym bezpośrednio zmierzyć się z Asgunem;)
Starcie tytanów ci się marzy? Nom, przyznam, że też bym na nie chętnie popatrzyła, dla mnie Asgun i WA: Geneza to zdecydowanie najlepsze gry tego (a może i nie tylko tego) roku.
ravenone pisze:LLP to najlepsza gra z 2k3 w tym roku.
No ja akurat uważam, że Marchewki lepsze, choć to pewnie tylko dlatego, że niedobory testosteronu lekko wykrzywiają mi percepcję rzeczywistości (z ich powodu niezbyt lubię się bić ;)). Gratulacje dla Mikan, mam nadzieję, że w następnych grach mocniej skręci na własną ścieżkę twórczą.


Szkoda, że już po wszystkim, fajnie było. Wielkie gratulacje dla wszystkich twórczyń i twórców, i jeszcze większe podziękowania za to, że Wam się chce (a ja dzięki temu mam w co grać). A największy i najśliczniejszy pucharek tegorocznych GF-ów powinien powędrować do Jazza - nie tylko za ten rok, ale za całokształt. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2015 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

ravenone chce rewanżu (i ponownego lania, hłehłe) za starcie z Agnosco. ;DD

Tak, nie sprawdzałem, ale zakładam, że od lat z okazji GF nie było tylu głosujących i aktywnych userów forum. Btw, już sobie wyobrażam starcie o to, co jest erpegiem, a co nie, jakby jeszcze był tu X-Tech, ale by była imprezka.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany