PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze Pełne Wersje, Dema i Zapowiedzi roku 2015.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Kleo pisze:
Piotr I pisze:twierdze że minusem Asgun jest liniowa fabuła to tylko moje zdanie (Moje i 99% użytkowników forum)
Najwyraźniej jestem jednoprocentowym unikatem, bo dla mnie akurat liniowa fabuła to plus. :)
Właśnie miałem pisać wcześniej, Wy tu wykrzyknikujecie, a dla mnie liniowa fabuła to jeden z największych przyciągaczy w cRPG, jak pomyślę o tych niedopracowanych, otwartych światach pełnych questów i udawanych rozgałęzień fabularnych, brrrrrr.
Piotr I pisze:zresztą nie będę się na ten temat wypowiadał. Bo sam nie wiem co o tym wszystkim mam myśleć :roll:
Piotr I pisze:zresztą nieważne
Piotr I pisze:No w końcu to tylko moje zdanie
Z tymi fragmentami (podobnie jak mityczne 99% userów forum) się zgadzam, z resztą niestety nie. ;)

W ogóle fajna dyskusja, róźnice cieszą, ale będę wdzięczny jeśli nikt nie zacznie się podpalać, już wyraźnie iskrzy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Mnie osobiście najbardziej rozbraja wycie o to, że w Asgun fabuła wieje liniowością (no wieje srogo, ale co z tego?), a potem składanie laurek w tematach z sagi Wrót Arkany. [...] Zarówno Asgun jak i Wrota Arkany prowadzą gracza za rączkę niemal przez całą grę, ale nie zmienia to faktu, że są to gry świetne i wybijające się na polskiej scenie RM.
Spójrzmy prawdzie w oczy, zostałeś poddany manipulacji ze strony kultystów Asguna - ta gra nie ma prawa ci się podobać! :roll:
A tak w ogóle, to kamień z serca, że jeszcze ktoś potrafi bardziej trzeźwym spojrzeniem spojrzeć na sytuacje. Sądziłem, że Lobby Gotikowe ma już przeważającą siłę xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Crashykk »

Chrono Trigger, Breath of Fire, Final Fantasy, Blue Dragon itd. itp. Wymieniac wiecej wybitnych jRPG z (O MUJ BORZE) liniowa fabula? Mysle, iz nie trzeba.

Ja jako, ze dobrze bawilem sie zarowno przy tytule Noruja, jak i przy grze Yorka, dam kazdemu taka sama ilosc punktow. Reszta srednio mnie przyciagnela.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

"Bo o Asgun, przynajmniej pisałeś w temacie, a Kable III nawet nie napisałeś zdania opinii w temacie z grą."

A co to już nie można się wypowiedzieć nie pisząc zdania w temacie. X-techowo trochę.

A kult gry może być i nawet przy pierwszej części, nieważne jakiego crapa wydasz wcześniej. Chociażby taki Gothic. Gothic I miał kult, a nie przypominam sobie wcześniejszej gry od Piranii.

A jak ktoś bardziej lubi Gothica od Golden Sunów i FF to nie potrafi trzeźwo patrzeć? To ja sobie muszę okulary kupić. W szczególności, że wiem, że te dwa jRPG są lepsze od Gothiców, ale nie wszystkich przekonują (w tym mnie). I dla mnie to jest podobna sytuacja.

Rozumiem, że dla niektórych Asgun wybija się ponad wszystkie inne gry z kategorii, ale nie znaczy, że nie ma w sobie elementów, przez które inni przestają grać. A najwyraźniej Piotr I poczuł, że bardziej mu się spodobała liniowość z Kabla (oczywiście tak twierdzę tylko) i ja mam tak samo. Do niektórych pozycji liniowość bardzo pasuje. Do takiego wielkiego świata jakim jest Asgun też bym wolał coś bardziej cRPG'owego, choć i tak nie narzekam. Po prostu mam wrażenie, że w niektórych pozycjach za bardzo pomija się minusy, a podświetla plusy, które nie wszystkim pasują. Takie moje zdanie na temat całej dyskusji. Więc nie rozumiem tej (według mnie lekko prowokującej) odpowiedzi:
"Nie żeby coś, ale Kable III które zachwalasz Piotrze, też ma... liniową fabułę!!!!!"
Ja tam nie widzę zachwalania, tylko zwykłą opinię.
Tak jak wcześniej wspomniałem. W Kablu wdawała mi się mniej w znaki.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

A co to już nie można się wypowiedzieć nie pisząc zdania w temacie. X-techowo trochę.
Dzięki, X-tech wiele raz miał racje w swoim postach. W ogóle przenieście całe forum na sferę prywatną i będziecie mogli się w nieskończoność klepać po pleckach. Pozdro dla kumatych.
A kult gry może być i nawet przy pierwszej części, nieważne jakiego crapa wydasz wcześniej. Chociażby taki Gothic. Gothic I miał kult, a nie przypominam sobie wcześniejszej gry od Piranii.
Błagam, skończcie już ten bullshit, bo cały ten "kult" robi się śmieszny. W ogóle nie powiem jak bardzo nie na miejscu jest pisanie czegoś takiego i dawanie przez to do zrozumienia, że jak ktoś odważy się zagłosować na Asguna to nie dlatego, że mu się gra podoba, tylko został poddany manipulacji kultu. No, ale ja nie będę wychowywał.
http://i.imgur.com/2BFdoNo.jpg
PS: Moda na Gothica pojawiała się dużo później po wydaniu gry. :roll:
A jak ktoś bardziej lubi Gothica od Golden Sunów i FF to nie potrafi trzeźwo patrzeć?
To dotyczyło tego :roll:
Mnie osobiście najbardziej rozbraja wycie o to, że w Asgun fabuła wieje liniowością (no wieje srogo, ale co z tego?), a potem składanie laurek w tematach z sagi Wrót Arkany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Amelanduil »

Adrapnikram pisze: A kult gry może być i nawet przy pierwszej części, nieważne jakiego crapa wydasz wcześniej. Chociażby taki Gothic. Gothic I miał kult, a nie przypominam sobie wcześniejszej gry od Piranii.
Gothic akurat był ich pierwszą grą... :v
Trochę kiepsko sformułowany argument.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

Cóż, wg mnie w takim razie to jest albo autorytet, albo sława, albo magia kontrolująca umysły za pomocą kolumn na dachu domu noruja, ale o ile Opowieści z Asgun w ogóle, według mnie, nie oferowały nic poza fabułą, o tyle Asgun było nawet dobrą grą, ale nie jakąś wybitną. W tej roli bardziej bym widział Lunatere (?), która według mnie była klasą samą w sobie jeśli mówimy o jRPG na naszej scenie.

Zastanawiam się jak to jest, że wszyscy zachwycają się Asgun, a ja nadal nie widzę u nas na scenie tak dobrego jRPG żeby dorósł Lunaterze do pięt. Natomiast o produkcji Viuu, Amela i spółki pusto. To zjawisko co najmniej dziwne i o ile nie nazwiemy tego kultem, to wg mnie coś jest nie halo. Takie jest moje zdanie.

A tak btw. to właściwie nie jest konkurs na najlepsza grę, tylko na najpopularniejszą(!). Dlatego Asgun może wygrać. Podobna sytuacja była gdy Kruk wygrał GFy. Lunatera była lepsza od mojej gry i gry INRE o niebo, ale Kruk wygrał, a Tajemnica Wulkanu (Bugów) i Lunatera miały drugie miejsce.

EDIT:
Kurde, jeszcze nie zdążyłem napisać i pojawił się Amel xD
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

a ja nadal nie widzę u nas na scenie tak dobrego jRPG żeby dorósł Lunaterze do pięt. Natomiast o produkcji Viuu, Amela i spółki pusto. To zjawisko co najmniej dziwne i o ile nie nazwiemy tego kultem, to wg mnie coś jest nie halo. Takie jest moje zdanie.
Czy ty w ogóle dokonujesz jakiegoś procesu krytycznego swoich myśli? Piszesz, że Lunatera była wspaniała, a było o niej cicho - wchodzę do tematu z grą, a twój jedyny post w tym temacie to jakoś "Powodzenia z grą". XD Aż oniemiałeś z wrażenia chyba xD I potem mówisz "OHO. Coś nie halo, że o Lunaterze tak cicho"
A co to już nie można się wypowiedzieć nie pisząc zdania w temacie.
Właśnie tak to się kończy :)
Poza tym, nie wiem w ogóle dokąd zmierza ten temat, że teraz jakieś niezwiązane Teraluny się pojawiają, ale chyba nie w tym rzecz. x d
@UP:
Oj tam zamieszki, jak na razie śmieszy mnie tylko trochę merytoryka i poziom niektórych odpowiedzi
Szacunek za dystans do siebie. Nie każdy umie się śmiać z siebie :)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 17:21 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Deathwing »

Zaczynają się zamieszki, idę po popcorn :) Mnie akurat Asgun nie zachwycił, o czym pisałem już w temacie z grą, a odnośnie jego fabuły bardziej czepiałbym się sztampy niż liniowości. Mimo wszystko właśnie on wypada najlepiej w porównaniu do pozostałych gier w tej kategorii i to nie jest kwestia jakiegoś wyimaginowanego kultu tylko zwyczajnie słabej konkurencji.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

W takim razie przespałeś chyba na polskim, bo porównania służą uplastycznieniu obrazu. Innymi słowy, żebyś sobie coś wyobraził trzeba porównać to do istniejącej już sytuacji.

A z drugiej strony nie to chciałem powiedzieć. Czytając posty użytkowników, wielu odwołuje się do OzA, do Wrót, a nikt prawie do Luny. Mam nadzieje, że teraz jesteś w stanie zrozumieć. :-)

Poza tym, faktem jest, że nie wypowiadam się aż tak często na forum. Dziś napisałem więcej postów niż w przeciągu miesiąca. Nie zaprzeczam temu.

@UP:
Oj tam zamieszki, jak na razie śmieszy mnie tylko trochę merytoryka i poziom niektórych odpowiedzi :lol:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Mnie jakiś czas temu (uwaga, piętrowa konstrukcja) przestało dziwić to, jak bardzo ludzie bywają zdziwieni opiniami innych, więcej, zdobyłem 100 i 1 powodów na to, że wszystkim rządzą po prostu odmienne gusta. Natomiast zgadzam się, że niektóre wypowiedzi są nie na miejscu, argumenty w stylu "99% użytkowników uważa tak jak ja" albo "ta gra wygrywa bo wy cośtam i powód X" sa zupełnie chybione.

Zdecydowanie fajniej byłoby też, gdyby wszyscy pisali po prostu o własnych sympatiach i odczuciach, a nie dokładali innym personalnie (w tym X-Techowi). Piotr palnął rzeczywiście parę rzeczy po bandzie, ale można było (?) to sugestywnie przemilczeć, dla mnie określenie "kultowy" ma na swój sposób pozytywny charakter, poza tym można oczekiwać, że na takie hasło parę osób odpowie odwrotnie choćby z przekory.

Na koniec, gorąco polecam stosowanie brzytwy Ockhama zamiast wygodnego doszukiwania się spisku. Wtedy łatwiej będzie dostrzec, że popularność/brak popularności jakiegoś (w tym przypadku) tytułu jest wyłącznie efektem odmiennych gustów/upodobań/opinii zdecydowanej większości. Ofkoz rozumiem, że może być to trudne do przyjęcia (to w końcu... Internet!), ale naprawdę nie potrzeba z tego powodu doszukiwać się kultystów czy formować internetowej komisji śledczej. :)

A kultowy w tym wątku to jest tylko (wywołany przez Piotra) Green Levithan, o.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Może się troszkę uspokójmy? Bo herbata dobra, a świątecznej atmosfery (która według mnie nadal trwa) troszkę szkoda psuć? Asgun jest dobrą grą. Do liniowości gier nic nie mam. Kabelek to przecież nieco inna kategoria, a nie poważny RPG z głęboką fabułą. Troszkę dystansu poproszę. :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Gdy bym wiedział że wybuchnie taka dyskusja, to nigdy bym nie wyrażał swojej opinii na temat Liniowości fabuły w Asgun. Cuż stało się. Mam nadzieje że w ten sposób nie obraziłem czyiś uczuć religijnych :mrgreen: A jeżeli tak to strasznie przepraszam :oops:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: OverHiLL »

Diablo pisze: @UP:
Oj tam zamieszki, jak na razie śmieszy mnie tylko trochę merytoryka i poziom niektórych odpowiedzi :lol:
No to dużo rozsądniej byłoby nie wpadać w dyskusje, jeżeli uważasz, że jej poziom (w domyśle oczywiście) jest dla Ciebie za niski.

Generalnie podtrzymuje to co napisał Jazzwhisky - jak internet długi i szeroki, nigdzie nie jest tak, żeby każdemu pasowało. Natomiast uważam, że akurat ocenianie gier jest rzeczą, którą da się wykonać obiektywnie, choćby odrobinę. Grafika, fabuła, opowiedziana historia - to wszystko da się w pewien logiczny sposób ocenić według pewnych kryteriów. Oczywiście w ostatecznej ocenie i tak dominuje głównie subiektywne odczucie, ale imo wobec dobrej gry nie da się przejść obojętnie, choćby właśnie ze względu na ilość pracy, jaką autor włożył w projekt.
A już naprawdę, pisanie o liniowości w jRPG czy ogólnie w grach spod RMa jako wadzie, gdzie naprawdę otwarty świat niekoniecznie stanowi zaletę (bo to nie są gry z pod szyldu Bethesda). Natomiast zarzucanie komuś tego, że głosuje na Asgun ze względu na jakiś kult to już totalny dramat. I absolutnie nie dziwie się Norujowi, że się obrusza na tego typu uwagi, bo to zwyczajne deprecjonowanie jego pracy.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: PEŁNE WERSJE RMVX(A) - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

No to sprostowanko leci. Nigdzie nie napisałem, że Asgun otacza kult więc luuuuz, podałem tylko przykład. Wiem o co ci chodzi z tym pisaniem w tematach z grami. Że niby teraz się dopiero wszyscy na GFy pobudzili, tylko po to by pooceniać projekty niekoniecznie pozytywnie. Ale też nie rozumiem po co to komu wytykać. No i sory za te porównanie. Nie pierwsze takie z mojej strony, ale tym razem też nie miałem zamiaru nikogo obrazić. I również tu będę się bronił moim "chumorerm". A co do tego lobby to źle zrozumiałem. Ale chyba miałem prawo.

A co do poklepywaniach po plecach to lubię takie rzeczy (bo rozumiem że to do mnie się odnosi) bardzo mnie to motywuje do roboty. Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem, że chodzi o mnie i o Diablo. Jeśli jednak o to chodzi to mam takie samo odczucie do Asgun i już pisałem o tym wcześniej. Niektórzy piszą same pochlebstwa nie zwracając uwagi na błędy. Ale poklepywaniem bym tego nie nazwał. W szczególności że w temacie z grą już napisałem co mi na sercu leży. No chybavże nie chodzi o mnie to sory xd.

Piotr nie ma za co przepraszać. Dyskusja jak każda inna. Jak Jazz wspomniał to w końcu internet. Tu jest grzecznie jak u babuni.

P.s.
Nadmuchane to trochę. Jedna osoba napisała o kulcie tylko.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany