DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze Pełne Wersje, Dema i Zapowiedzi roku 2015.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
I trzecie głosowanie GF 2015. Dema!

Under
Obrazek
RM2003
Autor: Rekkimaru
gatunek: przygodowa
viewtopic.php?f=1&t=4277
http://goniecrm.pl/analizy/dema4.html
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&title=2k3-under
http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=565

Hort
Obrazek
RMXP
Autor: Nexis
gatunek: RPG
viewtopic.php?f=1&t=5275
http://goniecrm.pl/analizy/dema3.html

Pogromca Pustki
Obrazek
RMXP
Autor: HaxoTV
gatunek: RPG
viewtopic.php?f=1&t=5194
http://goniecrm.pl/analizy/dema3.html

Time Bender
Obrazek
RMVXA
Autor: Dawibex
gatunek: przygodowa
http://goniecrm.pl/analizy/dema3.html

Agonia
Obrazek
RMVXA
Autor: Necromo
gatunek: RPG
viewtopic.php?f=1&t=5075
http://goniecrm.pl/analizy/dema3.html

Frogger
Obrazek
RM2003
Autor: Kiksi
gatunek: akcji
viewtopic.php?f=1&t=5268
http://goniecrm.pl/analizy/dema4.html

Super Farmer
Obrazek
RMVXA
Autor: Perssin
gatunek: logiczna/planszowa
http://goniecrm.pl/analizy/dema4.html

Gwardia Aniołów
Obrazek
RMXP
Autor: Zombik
gatunek: RPG
viewtopic.php?f=1&t=4991
http://goniecrm.pl/analizy/dema4.html

Dark Dawn
Obrazek
RMVX
Autor: Diablo
gatunek: RPG/akcji
viewtopic.php?f=1&t=5173
http://goniecrm.pl/analizy/dema5.html
http://tsukuru.pl/index.php?link=news/komentuj&no=585

Podziemia
Obrazek
RMXP
Autor: Adrapnikram
gatunek: RPG
viewtopic.php?f=1&t=4873
http://goniecrm.pl/analizy/dema5.html

Gotik
Obrazek
RMXP
Autor: ravenone
gatunek: RPG/logiczna
viewtopic.php?f=1&t=4911
http://goniecrm.pl/analizy/dema5.html

Project2
Obrazek
RMVX
Autor: Revlis
gatunek: przygodowa/tekstowa
http://goniecrm.pl/analizy/dema5.html

ZASADY GŁOSOWANIA:

Głosowanie jest niejawne. Możecie do woli zarzucać tu komentarzami, słownymi ocenami i uwagami, jednak swój oficjalny głos oddajecie niejawnie. Forma głosowania jest nieco rozszerzona. Do rozdania macie pulę punktów równą połowie ilości (zaokrąglone w górę) prezentowanych gier. W tym przypadku, 12 tytułów równa się 6 punktom do rozdania. Punkty rozdysponowujecie dowolnie pośród wybrane tytuły z ograniczeniem maksymalnej ilości 2pkt przydzielonych jednej grze. Pamiętajcie także, by nie przekroczyć dozwolonej puli punktów.

Ponadto, trochę na drodze niespodzianki, ale z myślą by był to stały element w przyszłości, wszyscy głosujący, którzy wrzucali w tym roku własne publikacje (recenzje, newsy itp., wystarczy jeden) dotyczące startujących w GF2015 gier i/lub dem na jedną ze stron organizatorów (Twierdza/Goniec/TA)* mogą rozdać w tej kategorii jeden punkt dodatkowy. Wyjątkowo, w tym roku podobnie dodatkowy punkt mogą rozdać wszyscy użytkownicy forum, którzy zdobyli nagrody w jakimkolwiek konkursie organizowanym na GRMA w przeszłości (czyli mają w profilu rangę obrazkową).
Punkty nie sumują się w żaden sposób, nawet jeśli spełniacie oba warunki to rozdajecie maksymalnie 1 punkt ekstra, utrzymując też ograniczenie maksymalnie 2 pkt oddanych na jeden tytuł. W razie wątpliwości kontaktujcie się ze mną przez PM. :)

*edit - dla jasności, zapis ten wyklucza z wydawania dodatkowych punktów samych prowadzących sajty, co oznacza aktualnie: mnie, Reptile i ravenone.

Uwagi:
- prawo głosu mają wszyscy forumowicze zarejestrowani do dnia 27.12.2015 włącznie, uwaga - z co najmniej 10 postami na koncie, w tym co najmniej jednym postem w roku 2015!
- głosujemy fair, pomijamy własne projekty, pkt przyznajemy wg naszej szczerej opinii :)
- nie przyznajemy ocen połówkowych
- nie musimy rozdawać wszystkich dostępnych pkt, zamiast 6, możemy przyznać np. jedynie 4 pkt
- po zakończeniu głosowania głosy poszczególnych osób zostaną ujawnione
- dodatkowa informacja dla autorów prac: nie ma przeciwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły - w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on (w części lub całości) anulowany!

Głosy oddajemy poprzez forumowe PMki DO MNIE -> ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3. Każdy głosujący otrzyma ode mnie potwierdzenie swojego wyboru (ew. uwagi, informacje o nieprawidłowościach). Głosowanie potrwa do soboty 02.01.2016 włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach popołudniowych dnia następnego. To chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, zauważył błędy, braki - piszcie bez wahania.

P.S. Zapowiedzi w okolicach godziny 20.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Under - mimo, że krótkie, miecie konkurencje. Frogger po ulepszeniu mógłby być jedną z lepszych zręcznościowych rm gier. Gotik jest ciekawy, ale też prosi się o fajniejszą wersję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

Zacznę od mojego number one, na który czekam - Podziemia. Klimat gry wgniata w ziemię. Moje gry zawsze robiłem w mrocznych klimatach, ciężkich, czasami aż do przesady. A potem zagrałem w Podziemia, które rozregulowały mi żuchwę. Można powiedzieć, że zagranie w to demo jest kamieniem milowym w twórczości Adrapa jak i w moim podejściu do klimatu i mroku. Mój tegoroczny faworyt. Trzymam kciuki za złoto!

Na drugim miejscu widzę Under. Autor odwalił kawał dobrej roboty. Ogromny szacunek dla tych, którzy tworzą takie projekty w makerach 2k i 2k3. Po prostu takiego efektu nawet w nowszych i łatwiejszych makerach nie da się odwzorować.

A resztę jeszcze muszę bliżej poznać.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Jam mam dwóch faworytów. Dark Dawn i Podziemia. Cóż mam trudny wybór bo oby dwie gry trzymają spójny poziom i mroczny klimat. Lecz sądzę że wygra Podziemia :-o Dlaczego tak sadze?

Podziemia: Mają wybór klasy postaci, system talentów i ciekawą mechanika. I co mnie bardzo zainteresowało to że można oswajać potwory.

Dark Dawn: System ABS, ciekawa fabuła i dość fajne efekty eliksirów.

Gdy by Dark Dawn miał to samo co Podziemia. To z pewnością Dark Dawn był by moim faworem. Cóż z pewnością Podziemia zajmą pierwsze miejsce, ewentualnie Dark Dawn drugie miejsce. :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Dla mnie nr 1 to Under, nie ma co gadać. Choć czas oczekiwania na pełną wersję trochę już zaczyna mnie martwić. Ale co na drugim miejscu, to już miałabym wątpliwości.

Poza "oczywistymi" faworytami warto zwrócić uwagę na tekstówkę (tj. Project2), pokazała się tylko na Ultimie, więc tu nie jest chyba szerzej znana, a pominąwszy irytujące błędy, to całkiem interesująca pozycja.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Akurat w tym temacie się nie będę aż tak rozpisywał. (Bo za dużo tego :lol: ) Jest kilka dobrze zapowiadających się gier.
Project2 wygląda na niedoceniany, a to naprawdę fajna gra i do tej pory miałem przy niej dużo radochy. Gotik ma potencjał, ale jak dla mnie trochę za bardzo dla mnie to takie...wyreżyserowane. Gdyby było więcej przedmiotów, czy jakaś ciekawsza mechanika, gra byłaby świetna. Oby coś z tego wyrosło... :roll:
I jestem chyba wyjątkiem, bo Under mnie jakoś nie urzekł. :L Za to bardzo fajny motyw.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: ravenone »

To chyba jedyna kategoria, w której zabraknie mi głosów. Każdy z projektów miał coś fajnego i żal, że wcześniej nie grywałem w dema.
Faworyta nie mam, głosy rozdam po równo.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

Tu się dopiero zapowiada ciekawa walka. Widać że forum podzielone. Jako że moje serce i serce diablo ma takie same upodobania do mrocznych jak noc klimatów, to moim faworytem jest DD. Reszta raczej idzie po równo. Co do danego project2 to również miło się zaskoczyłem, bo to była inna tekstówka niż wcześniejsze w które grałem. Była klimatyczna jak mało która gra z RM. No ale tylko ten klimat się broni i fabuła, a po wybieranych decyzjach nie czułem konsekwencji tego co się dalej działo. W sensie że takich szerszych i większych.
@Dół
Niebiesko? W podziemiach? Raczej nie...
A odcień to coś w okolicy -50(-40) dla każdego koloru. U mnie na najciemniejszych ustawieniach jest "w miarę" mroczno.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 16:29 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: GameBoy »

Podziemia są zbyt mroczne. Siedzę teraz na komputerze ze starym monitorem CRT i na screenie widzę prawie całkowitą ciemność. =)
Pamiętajcie ludzie, że pójście hollywoodzką drogą, gdzie noc wygląda prawie jak dzień, ale w niebieskim odcieniu to zazwyczaj najlepsze rozwiązanie. =)
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: lorak »

Dobra, o części się już mogę wypowiedzieć:

Projekt2 jest super, polecam sobie spróbować. Wyborów nie jest zbyt wiele, ale teksty są świetnie napisane, czuć klimat, ja czuję się kupiony.

Pogromca Pustki - bardzo polubiłem tę grę. Jak już się człowiek oswoi z tym dość złożonym interfejsem to robi się z tego bardzo przyjemna gra oparta przede wszystkim (przynajmniej ja tak w nią grałem) na eksploracji. Nigdy nie potrafiłem się do końca odnaleźć w nawet pół-otwartych światach, a tu niespodzianka - taka gra mnie urzekła. Abstrahując już od samego dema, cieszy mnie postęp poczyniony przy grze: te zmienne pory roku, lepszy system walki i poprawiona grafika (będzie więcej i ładniej do zwiedzania).

Hort - całkiem przyjemnie mi się w to grało - krótkie, ale dopracowane, sympatyczne, grałbym.

Podziemia - niestety zaciąłem się w ruinach z powodu jakiś błędów z oswajanymi zwierzętami, wiec fabularnie jeszcze nie miałem okazji jej poznać. Ładnie skonstruowane miasto. Mimo wszystko gra niestety nie dla mnie, czuję się poirytowany przez zbyt wiele rzeczy: począwszy od jednakowych kwestii u npctów, przeładowanego informacjami, źle skonstruowanego szkolenia, losowych wytrychów przez które ciągle wczytuję grę, losowych i niezbyt sprawiedliwych skrzynek, mnóstwa znajdziek dookoła, których nie mogę zebrać. Wiem, że to typowe dla crpgów, no ale.

Gotik - prościutka mechanika, ale wykorzystana całkiem różnorodnie. Widziałbym w tej grze, jak to już zresztą wiele osób wspominało, więcej tekstów.

Frogger - ech, dla mnie zbyt trudna, szybko się frustruję jak muszę przechodzić to samo po kilka razy. Zwłaszcza, że ginie sie w tej grze bardzo głupio - nie w potyczce z trudnym przeciwnikiem, a wpadając do wody czy inne takie tam.

Dark Dawn - niestety napotkałem lagi, będę musiał uruchomić silniejszą maszynę. Niestety najwyraźniej nie jestem targetem gier Diablo, bo o ile klimat Tajemnicy Wulkanu mi się podobał to Arkany na dalej niż kilkadziesiąt minut nie mogłem ruszyć z miejsca. A Dark Dawn wygląda na taką mroczniejszą grę, bardziej właśnie w stylu Arkany.

Time Bender - bardzo to krótkie, wygląda na jeden z pierwszych projektów, ale z tych lepszych pierwszych projektów. Walka jedynie do niczego, do poprawy, wywalenia, czegoś tam innego. Właściwie, to jakby nie było to zbyt długie, to w taką historyjkę bym zagrał.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: BeVoo »

Generalnie świetne dema. Marzy mi się, by takie Dark Dawn czy Podziemia zostały dopracowane i szybko dokończone (oby tylko Adrapnikramowi nie odbiła palma za wygraną w zapowiedziach). Tak samo z Froggerem - wręcz zakochałem się w tej grze i z łezką w oku przypomniały mi się stare, dobre czasy Rhomika. Troszkę nie rozumiem tego hype'u na Under. Jasne, gra jest świetna - ma poprawnie wykorzystany charset, posiada cudowny klimat, osadzony jest w moim ulubionym gatunku (sci-fi) i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie był taki krótki. Za krótki. "Niedosyt" to zbyt delikatne stwierdzenie. Ja rozumiem, demo demem, ale autentycznie przydałby się jeszcze jeden, a najlepiej z dwa sektory. No i podobnie jak Kleo martwi mnie czas oczekiwania na pełną wersję. Równie dobrze można było walnąć na końcu napis Game Over i umieścić ją obok "Gry" w pełnych wersjach, bo czas ich przejścia jest podobny. Czyli za krótki :P

Gdyby ravenone zrezygnował z humorku w Gotiku, bardziej się do niego przyłożył i podrasował, to byłaby naprawdę świetna produkcja. Osobiście mógłbym nawet pomyśleć nad jednym poziomem z zagadkami. Aha - Oczywiście odkryłem wszystkie postaci (no prawie, bo nigdzie nie widziałem dziewiątej) ;) Ale myślałem, że w tych księgach będzie ukryta jakaś fabuła, czy śmieszne teksty, skoro możemy je odczytać tylko odblokowując ostatnią postać. Także potencjał jest. Tak samo jak w Project2 (co to za nazwa dla takiego udanego projektu? :evil: będzie jakiś konkurs na nazwę, czy co?). Poza odrzucającym tytułem gra jest naprawdę udana.

A za resztę trzymam mimo wszystko kciuki. Nie tyle w konkursie, tylko żebyście ukończyli gry przede wszystkim dla siebie! Życzę wam staroscenowym "kugw"!

PS. Chciałbym mieć czyste sumienie, dlatego muszę się do czegoś przyznać. Nie grałem w Gwardię Aniołów i nie brałem jej pod ocenę. Przepraszam Zombik, gra jest na pewno ciekawa, ale na moim sprzęcie po odpaleniu gry pojawia się szary ekran i gra się crashuje :(
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Mnie pozytywnie zaskoczył Time Bender, który jednak jest haniebnie krótki, ale ma potencjał.

Podoba mi się też DD, Under, Frogger, Agonia

Gotik i Project 2 nie przypadły mi do gustu.

Moim faworytem są Podziemia które totalnie zauroczyły mnie. Jak dla mnie mają ogromny potencjał w sobie. Klimat jest mega, grafika fajna (chociaż robi się monotonna), świetna jest mechanika.

Obawiam się o przyszłość fabuły, ale mam nadzieję, że Adrap sobie poradzi.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Wyniki w kategorii Dema (2014/2015). Zażarta walka o podium trwała od samego początku, ale nie udało się jej w pełni rozstrzygnąć aż do samego końca.

1 Under (Rekkimaru) 28pkt
2 Dark Dawn (Diablo), Podziemia (Adrapnikram), Frogger (Kiksi) 16pkt
5 Gotik (ravenone) 14pkt
6 Project2 (Revlis) 11pkt
7 Pogromca Pustki (HaxoTV) 7pkt
8 Agonia (Necromo) 4pkt
9 Hort (Nexis), Time Bender (Dawibex) 2pkt
11 Gwardia Aniołów (Zombik), Super Farmer (Perssin) 1pkt


Gratulacje i oczywiście zapraszam do komentarzy!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

To tu się porobiło? 3 pozycje na 2 miejscu? Hahaha. :D
Zwycięzca do przewidzenia, to też był mój głos. Na Dark Dawn też głosowałem, ale tu widziałbym je na 3 miejscu - a na 2 wsadziłbym Gotika, albo Froggera :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

No faktycznie zażarta walka :)
Wyniki przewidywalne poza tym na drugim stawialem albo dd albo froggera, dużo sie nie pomylilem. Na wszystkie pierwsze sześć tytulow zaglosowalem. No z wykatkiem podziemi.
Dzieki wszystkim za głosy i idę dalej drążyć nowe tunele.
Miałem dodać ze taki wynik mi bardziej odpowiada niz samotne zloto. Bedzie rywalizacja w pelniakach :D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany